fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

45% 279 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 101 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 13.1.2005, DVD od 1.9.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:36Velká sázka místo modrého pramene středem dalšího pokračování úspěšné lidové komedie Zdeňka Trošky.
V Kameňáku 3 vyvrcholí nesmiřitelný boj mezi Khonem a jeho nenáviděnou tchyní. Ta svého zetě trumfne tím, že během pár dní postaví fotbalové družstvo Romů, které soupeří s Khonovým ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jsem jedna z mála, která se u toho bavila. A vážně jsem se bavila. Na pačav!:-)
Všechny komentáře k filmu 68+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kameňák 3

obrazek
A jsme znovu v Kameňákově. Den tu začíná jako vždycky. V ložnici Pepy a Vilmy. Jen výhled z balkonu je té neděle pro Pepu překvapivý. Policejní náčelník k nemalému údivu zjišťuje, že se do sousedství nastěhovala početná cikánská rodina a tak Vilma s Julčou musí neprodleně nastoupit na hodiny karate a bojových cviků. Jenže lekce s Oldou opravdu nejsou o sebeobraně. Za lordem a lejdy přijíždí z Anglie jejich syn Willy, který je otřesen milostným zklamáním se zahradníkem, a babka Nováková opustila tento svět, takže děda Novák je teď náhle bez kontroly. Kropáčkové sice vyschl modrý pramen, ale energie má stále na rozdávání, a lékařka Helena odjela s tělocvikářem na svatební cestu na Kypr. Jinak je vše téměř při starém.
obrazek
Leo Khon, nejbohatší muž Kameňákova, vlastní mj. i fotbalový klub. Mužstvo tvoří přátelé a známí, včetně hospodských štamgastů. Má to ale háček, hrají pod psa a dokáží prohrát i s nejslabším týmem Balvanů z Kameniček. Khonova tchýně odmítne přihlížet takovému plýtvání "rodinných" peněz a ve chvíli, kdy sama vyhraje ve sportce závratnou částku, se vsadí se zetěm, že ona, která o fotbalu neví zhola nic, postaví do týdne jedenáctku, která rozdrtí jeho i ty darmožrouty. Aby ne, když ti kluci cikánští se s fotbalovým míčem snad narodili. V sázce je mnohem víc a každé mužstvo má za vítězství slíbenu prémii. Khonovi hráči bojují dokonce o přízeň Dolly Buster. Takové utkání Kameňákov nezažil a ještě dlouho na něj bude vzpomínat.


O hercích

Václav Vydra
obrazek Narodil se v roce 1956 v Praze. Vystudoval státní konzervatoř Praha, hudebně dramatické oddělení (1977). První angažmá získal v Divadle Kladno-Mladá Boleslav, kde působil v letech 1976 -1978, od roku 1979 do roku 1994 hrál v Městských divadlech pražských (ABC). V Divadle Na Vinohradech, kde kdysi hráli jeho rodiče (Dana Medřická a Václav Vydra) a také děda, je v angažmá od roku 1996 doposud. Je spoluautorem knihy o své matce "Vaše Dana Medřická" (s B. Spisarovou). Václav Vydra je životním partnerem herečky Jany Bouškové. Zájmy: Tenis, lyžování, jachting, windsurfing, kolo, kulečník, střelba na asfaltové terče, cestování, psi, koně. Václav Vydra každoročně pořádá "Memoriál generála Custera".

Jana Paulová
obrazek Narodila se v roce 1955 v Praze. Všestranná herečka, zpěvačka, konferenciérka. Studia herectví na DAMU ukončila v roce 1976. Je provdaná za hudebníka Milana Svobodu, má dvě dcery. Zájmy: děti, psi, cestování, knihy, vlastní práce. V letech 1980 -1988 působila jako herečka a zpěvačka v Semaforu ve skupině Josefa Dvořáka. Její nejslavnější semaforskou rolí byla Královna ve hře v S Pydlou zádech, která se držela na repertoáru deset sezon). V Hudebním divadle v Karlíně účinkovala v muzikálech Někdo to rád horké (Sugar), Cikáni jdou do nebe (Rada), Pohádka máje. V Městských divadlech pražských hrála v inscenacích Smutek sluší Elektře, Bílé manželství, v muzikálu Pěna dní (ABC, 1994). Hostovala v divadlech Rokoko, Divadlo Ká. V jednom období se zaměřila výhradně na muziku. Se svým hudebním projektem A proč ne absolvovala stovku koncertů po celé republice a vydala stejnojmennou desku... S manželem Milanem Svobodou a jeho smyčcovým kvartetem účinkuje v komorním koncertním pořadu písní a šansonů. Účinkovala v řadě televizních pohádek, seriálů a inscenací, nejnověji v komedii Úlet, v režii Milana Lasici.

Marek Vašut
obrazek Narozen v roce 1960 v Praze. Studia herectví na pražské DAMU ukončil v roce 1983. Svoji hereckou dráhu započal ve Státním divadle v Brně, v letech 1985 až 1990 a v roce 1992 hrál na scéně pražského Národního divadla. V sezóně 1990 - 1991 byl stipendistou Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku, dnes je na volné noze. Filmem a televizí byl od počátku využíván zejména pro role drsných mužů, frajerů, detektivů apod. (Pěsti ve tmě, Krvavý román, Řád, Mission: Impossible). Jeho filmografie čítá přes třicet titulů. Z televizní tvorby připomeňme např. inscenace Na hraně, Hostina nebo seriály Dobrodružství kriminalistiky či Detektiv Martin Tomsa.

Josef Laufer
obrazek Narozen roku 1939 v Sables d' Olone - La Rochelle, Francie. Mládí prožíval střídavě ve Francii a Velké Británii. V roce 1961 se stal elévem-tanečníkem pražského Divadla ABC, založil amatérské pantomimické divadlo Radar a byl přijat ke studiu na DAMU a současně začal i zpívat s různými beatovými skupinami - Krystal, Olympic, Tornado a Mefisto.

Jeho talent má mnoho podob. Josef Laufer se uplatňuje se nejenom jako zpěvák, ale je také úspěšným textařem písní, scenáristou a choreografem, hercem, mimem. Jako herec syntetického žánru se představil v divadlech Semafor a v Hudebním divadle Karlín, dramatické herectví uplatnil v Národním divadle v Praze.

Josef Laufer si sám po všech stránkách připravuje jak koncertní, tak i televizní vystoupení. Své pěvecké a herecké schopnosti i pohybový talent dokáže využít tak, že v jeho programech mluvené slovo, zpěv, hudba, pantomima, tanec i herecká akce tvoří nedílný celek. Nemalou zásluhu na tom mají i jeho jazykové schopnosti. Josef Laufer stejně perfektně jako česky zpívá také španelsky, anglicky, rusky, německy nebo italsky či francouzky. Má i bohatý a pestrý repertoár. Patří ke hvězdám rock'n'rollu, s nadsázkou humoru i šarmu se umí vypořádat s operetou, dovede podmanivě tlumočit šansony i slavné evergreeny a je i výborným interpretem diskotékových hitů.

V posledních letech je také vyhledávaným režisérem. V roce 1991 režíroval představení se sólisty Národního divadla Noc s Mozartem, které mělo 1300 repríz v Praze na Bertramce a tamtéž v roce 1998 režíroval komorní úpravy Dona Giovanniho. Josef Laufer spolupracuje s mladými umělci - psal texty a režíroval představení Terezy Duchkové.

Václav Glazar
obrazek Narozen roku 1946.
Profesí televizní scenárista a dramaturg. Spoluzakladatel, principál a umělecký šéf kabaretu Srdce a kámen. Dramaturg kabaretních programů, konferenciér, zpěvák i představitel ženských rolí (vystupuje pod pseudonymem Vendula). Nejslavnější role: Dolly Leviová, Whitney Houston, Vendulka Šuláková.
Ve filmu Kameňák hraje Václav Glazar Matku představenou.

Monika Absolonová
obrazek Narozena roku 1976. Vystudovala soukromou střední hotelovou školu, na níž navázala studiem němčiny na Akademii J. A. Komenského. Srdce ji ale odmalička táhlo jinam ... Pohybovou průpravu získala díky kondicím na taneční konzervatoři a také v klasickém baletu Národního divadla. V letech 1983 - 1992 byla členkou Kühnova dětského sboru, na hodiny zpěvu chodila začátkem 90. let k Lídě Nopové, studobala zpěv u profesora Eduarda Klezly. Vedle bohaté CD produkce nazpívala řadu písniček pro děti na albech Poníkové království, Štědrý večer s panem Ladou, Flinstoneovi atd., atd. V roce 1994 získala nominaci na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku. V letech 1995 - 1998 účinkovala v pražském nastudování muzikálu Dracula, dva následující roky pak ještě v bratislavské a prešovské verzi muzikálu. V Prešově si zahrála v muzikálu Krysař Daniela Landy. Její životní muzikálovou rolí byla Kleopatra ve stejnojmenném muzikálu, za níž byla nominována v roce 2002 na Cenu Thálie. V roce 2004 měl premiéru muzikál Tři mušketýři, kde ztvárnila roli My Lady. V divadelních Rebelích hraje role Alžběty a Bugyny. V anketě Český slavík Mattoni 2004 se vyšvihla na čtvrté místo mezi naši pěvecké topelitu. Monika se věnuje i filmovému herectví: kromě malé role svazačky v seriálu Zdivočelá země si zahrála čarodějnici v Troškově Princezně ze mlejna 2 (2000). Režisér Troška ji nejnověji obsadil do role sestřičky v komediích Kameňák 2 a Kameňák 3.

Richard Genzer
obrazek Vystudoval taneční konzervatoř. Poté tančil ve skupině UNO. Vystupoval v muzikálech Dracula, Krysař, West Side Story. Poprvé se na obrazovce objevil v XXL na sucho, pak následoval Katapult. Proslavil se zejména účinkováním v pořadu Tele tele na TV Nova společně s Michalem Suchánkem a Veronikou Žilkovou. Je sice drsný motorkář, ale strašně ho baví vařit pro celou rodinu. Je ženatý se zpěvačkou Ludmilou Finkovou a má dceru Viktorii.

Josef Carda
obrazek Vystudoval herectví na JAMU.
Do povědomí zejména televizních diváků se zapsal účinkováním v pořadu Tele tele na TV Nova společně s Michalem Suchánkem a Veronikou Žilkovou. Co se týče divadla, účinkoval v muzikálu Krysař Daniela Landy. V Divadle Bez zábradlí ho mohou diváci vidět ve hrách pod režijním vedením Jiřího Menzela: Blbec k večeři, Kdes byla v noci?, Bez roucha. V Divade U hasičů bude mít letos premiéru zájezdové představení hry Nebyla to pátá, byla to devátá, opět v režii Jiřího Menzela.

Eva Tauchenová
obrazek Ze studií na Konzervatoři přešla Eva Tauchenová do svého prvního angažmá v karlovarském divadle. Po roce dostala nabídku do Východočeského divadla v Pardubicích, kde za deset let vytvořila dlouhou řadu zajímavých rolí. Poté, co se odstěhovala s rodinou do Prahy, stala se herečkou na volné noze. Hostovala mimo jiné i v Činoherním klubu (Tři sestry) a v Divadle v Řeznické. Od padesátých let se aktivně věnovala dabingu.

Lubomír Lipský
obrazek Narozen roku 1923.
Již za studií v Pelhřimově hrál ve studentském jazzovém orchestru na saxofon a klarinet, později v symfonickém orchestru na pozoun a v dechovém orchestru na tubu. Studoval divadelní vědu a estetiku na FFUK u prof. Mukařovského. K herectví se dostal praxí, soukromě studoval herectví u B. Karena a E. Fierlingerové. Od počátku herecké dráhy inklinoval ke komickým rolím. Se svým bratrem Oldřichem založil první pražské porevoluční divadlo - Divadlo satiry v Umělecké besesdě (1945-49). Od vzniku Městských divadel pražských (1950) se stal jejich členem, kde vystupoval v činohrách, komediích se zpěvy i muzikálech. V Divadle ABC hostuje dodnes.
Od roku 1992 spolupracuje s HD Karlín (Na tý louce zelený, Má férová Josefína, Superhvězda Mařenka, Sny z Nového Yorku - Cena Thálie za rok 1997). V současné době hraje ve třech komediích Divadla ABC, kromě toho hostuje v Divadle na Fidlovačce v představení Tylovy Fidlovačky.

O tvůrci

Zdeněk Troška
obrazek Rodák z Hoštic u Volyně, narozen 18. 5. 1953. Absolvoval středoškolská studia na Lycée Camot ve francouzském Dijonu a poté filmovou a televizní režii na pražské FAMU (1978). Zdeněk Troška je nesporně jedním z nejpopulárnějších a komerčně nejúspěšnějších režisérů českého filmu posledních dvaceti let. Jeho filmy vidělo bezkonkurenčně nejvíce diváků a jejich uvedení v televizi bylo vždy nejsledovanějším pořadem mezi všemi televizními stanicemi v České i Slovenské republice (např. pohádka Z pekla štěstí měla 72,5 % sledovanosti na TV NOVA). Filmy Zdeňka Trošky získaly mnoho ocenění a byly prodány do více než 30 zemí světa. S jeho filmy se rády spojují největší a nejvýznamnější firmy, protože jeho zejména na plakátech nejen láká do kin milióny diváků, ale také přitahuje obrovský zájem všech médií. Proslavil se zejména komediální trilogií "Slunce, seno...", ale diváci měli možnost posoudit jeho režisérské a scenáristické kvality také na filmovém zpracování vážnějších témat - Poklad hraběte Chamaré a Zkouškové období. Kdo z nás by si dnes dokázal představit vánoční televizní obrazovku bez některé z jeho slavných a úspěšných pohádek - O princezně Jasněnce a létajícím ševci, dvoudílných Princezna ze mlejna a Z pekla štěstí? Jeho filmy získaly masový zájem publika a s úspěchem se promítají nejen na mnoha zahraničních festivalech, ale také se prodávají na videokazetách, aby rozšířily domácí videotéku mnoha rodin.

Podobné filmy

Tři muži a nemluvně
(Three Men and a Baby) Mít rovnou tři tatínky, to je terno! Dokážou hravě zastat práci mam...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pane, vy jste vdova!
Panovník sousedního státu přijíždí na státní návštěvu. Incident, který má za následek vážn...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Méďa
(Ted) Mark Wahlberg má již od svých osmi let za nejlepšího kamaráda plyšového medvěda. Nen...
dnes 23.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 4. 12. 2020 Svátek má Barbora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz