fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 88 hlasů
film / komedie, Československo, , 99 min.
DVD od 25.8.2005

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:10Vlasta Burian jako svérázný potomek proslulého rodu ve výborné české komedii.
Komedie o rodinných problémech a loveckých příhodách svérázného potomka proslulého rodu Prášilů, který dbal na morálku a pravdomluvnost, ale měl svá pečlivě skrývaná tajemství z minulosti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Scénář – Vtipný, na onu dobu skvělý. Režie – Dnes se může zdát trochu nudná, avšak tehdy musela patřit mezi průměrnost. Herci: Nejvýraznější je tu bezpochyby Vlasta Burian a člověk mu to nemůže mít za zlé, když je tak skvělý. Kamera: Tehdy byla kamera v plenkách. Průměr. Hudba: No…. Raději se o ní nebudu vyjadřovat.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Když Burian prášil

Svérázný baron Archibald Prášil žije na zámku Prášily se svou manželkou Olgou a dcerou Karlou. Jako mladý šlechtic býval bouřlivákem, před kterým si žádná sukně nemohla být jistá a jeho milostné avantýry se počítaly na desítky, stejně jako zábavné a pikantní historky, které však nejsou tím jediným, co mu z téhle bohatýrské doby zůstalo. Je však šlechticem netoliko svérázným, ale také čestným a zásadovým, a tak jeho věrný komorník Ronald pravidelně měsíc co měsíc rozesílá podle dlouhého seznamu alimenty na všechny baronovy nemanželské děti. Se stejnou vitalitou jako potomstvu se baron věnuje také své druhé vášni _ lovu a často dává ve společnosti k dobrému lovecké historky, které dělají čest jeho jménu. Ale jak se říká, na každého jednou dojde. V baronově případě to všechno začalo, když poslal svou dceru Karlu studovat do města. Ta se totiž ve městě nejen zamilovala do Arnošta Bendy, ale také se za něj tajně provdala. Jednoho dne se v sídle Prášilů objeví Arnošt, který přijal u barona místo nového tajemníka v naději, že si získá jeho důvěru a odtud bude už jen krůček k tomu, aby získal dodatečné požehnání. Jeho plán značně zkomplikuje další nečekaná návštěva, hrabě Kocharowski, bývalý milenec baronovy manželky Olgy, který se domnívá, že s ní měl syna. Arnošt si totiž vymyslel poněkud fantastický příběh o svém dětství nemanželského dítěte. Příliš si nepomůže ani svou snahou vyznat se baronce ze své lásky ke Karle, ta se totiž domnívá, že zahořel láskou k ní a jako počestná vdaná žena je pohoršena. Navíc je jeho divokou historkou o dětství zmatena natolik, že ve snaze vyhnout se skandálu, přizná se baronovi k dávnému hříchu. Ten si však její slova vyloží zcela jinak a domnívá se, že Arnošt je jeho syn. A jakoby těch omylů a zmatků nebylo dost, když se Karla otci přizná ke svému sňatu, dozví se od něj, že si vlastně vzala svého bratra. A do všeobecného zmatku ještě navíc přijedou Arnoštovi rodiče.


Podobné filmy

Tajemství mého úspěchu
(The Secret of My Success) Poslíček nebo manažer. Obě role Michael J. Fox úspěšně zvládá. ...
dnes 06.30
Nova Cinema
Bolt: Pes pro každý případ
(Bolt) Život superpsa Bolta je plný dobrodružství, nebezpečí a nástrah ? přinejmenším tehd...
dnes 08.10
Nova Cinema
Dva lidi v zoo
Rošťácká dvojčata, opička v kuchyni a další hrátky se zvířátky! Česká rodinná komedie (198...
dnes 09.25
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 7. 2021 Svátek má Jakub
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz