fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

64% 186 hlasů
drama / krimi / mysteriozní / thriller, Švédsko, , 95 min., od 15 let
Kim Novak badade aldrig i Genesarets sjö
DVD od 15.11.2008 Levné knihy

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:06Půvabný rodinný příběh o dvou dospívajících chlapcích na švédském venkově.
Píše se rok 1962. Čtrnáctiletý Erik, jeho nový kamarád Edmund a dospělý bratr Henry vyrážejí na celé léto do pořádně zchátralého domu u jezera Genesaret. Jednoho dne se tam objeví Ewa Kaludis, jež vypadá přesně jako Kim Novak a zdá se, že tyhle prázdniny budou nejlepší, které kdy zažili. Jenže pak si Ewa začne s Henrym a stane se něco strašného... a nikdo neví, kdo to udělal.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film jsem chytila chvíli po začátku, a nakonec jsem se od něj neodtrhla, i když končil hodně pozdě. Mě se moc líbilo prolínání současnosti a minulosti. Myslím, že to bylo o tom, jak dva kluci během prátdnin dospěli za okolností, které nikdo neočekával. A taky o přerodu chlapce v muže. . A ten proces zde byl podán opravdu poutavě. Prostě šédské filmy jsou narotdíl od těch amerických škvárů skvělé. Jen nechápu, proč kvalitní filmy dávají pozdě v noci nebo dokonce k ránu. Není to proto, aby lidé neprozřeli a nezačali vypínat Novu a Primu?
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kim Novakova se v Genesaretském jezeře nikdy nekoupala

Dva čtrnáctileté "skoromuže", dostatečně protřelé životem, doslova očaruje a přibije do školních lavic příchod "nejkrásnější ženy světa", podobné hvězdě filmového plátna Kim Novakové. Vlastně ještě mnohem hezčí. Kráska se dokonce stane jejich zastupující učitelkou a škola je tímto pro Erika a Edmunda rájem na zemi. S jejich kráskou ovšem začne chodit Erikův starší bratr Henry, chlapec světácký, pohledný a zkušený. Není ovšem sám, kdo jeví zájem o plavovlasého anděla, a události naberou nečekaně temný spád. Erik a Edmund jsou však muži se srdcem na pravém místě.
V roli půvabné učitelky uvidíme mladou švédskou herečku Helenu af Sandeberg, která má za sebou již hlavní role v řadě filmů, např. Zingo (1998), V posteli se Santa Clausem (1999).
Autor románové předlohy Hakan Nesser (1950) patří k nejoblíbenějším současným švédským spisovatelům. Proslavil se především svými kriminálními romány s vrchním komisařem Van Veeterenem.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz