fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

88%
film / drama, USA/Německo, , 139 min., od 18 let
Fight Club
Kinopremiéra v ČR 7.5.2015 v SK 24.9.2015, DVD od 4.3.2015 a Blu-Ray od 16.11.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize pá. 23.2. Prima MAX 02.00 /ST/
Prima MAX 02.00
Ukázka
02:24Brad Pitt a Edward Norton si rozbíjejí obličeje a vaří mýdlo. A to vše z povzdálí pozoruje lehce bláznivá Helena Bonham Carterová.
Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě. Lidí s podobnými problémy moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Má slušnou práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nejtěžší formou nespavosti. Na služební cestě se Jack seznámí s Tylerem Durdenem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. Oboum se tato "výměna názorů" zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film, kde jsem pointu prokoukla hned v první čtvrtině. Téměř žádné překvápko až na samotný the end s Bradem. Norton hrál skvěle.
Všechny komentáře k filmu 74+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

David Fincher má pověst podivína a tu si pěstuje pečlivěji než Japonci bonsaje. Žádný z jeho filmů nezáří pozitivními emocemi a radostí ze života, naopak, všechny do jednoho ukazují, že sebevražda vlastně není zas tak špatný nápad a že nejlepší dárek k vánocům je pevná konopná smyčka. Už jeho první velký film Vetřelec 3 se topí v bezvýchodnosti jak zlosyn v bažině - bezbranní odsouzenci jsou masakrování nezničitelným monstrem a co víc - na závěr si pozve zubatá na kobereček i samotnou Ripleyovou. To ovšem byla ještě přímo apoteóza rozjásaného optimismu proti tomu, co přišlo s jeho dalším filmem, hyperponurým thrilerem Sedm, ze kterého tryská bezvýchodnost jako ropa z čerstvě načatého vrtu. Fincherovi bylo jasné že takhle pokračovat nemůže, že by rychle uvízl ve stereotypu (To je vod Finčra? Tak to špatně skončí, to vám povídám.) a rychle se omrzel, takže v následující Hře divákům ucukl a místo klasické katastrofy nabídnul happyend - čímž spoustu svých fanoušků nahrknul. Mám pocit, že p... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu Klub rváčů

obrazek
Hlavní postavou drsného příběhu je mladý Jack, typický yuppie, který sice má zajištěnou existenci, módně zařízený byt a dobré místo u zavedené firmy, přesto však není spokojený a trpí nespavostí. Doktor mu doporučí navštívit skupinu lidí trpících rakovinou, aby viděl, co je to skutečné utrpení. Jack se na setkání nemocných dokáže zbavit svého problému a vzápětí jako posedlý začne vyhledávat další podobná sezení, ať už jsou to alkoholici nebo lidé trpící nějakou nemocí. Rozhodí ho však setkání s dívkou Marlou, která vyhledává podobná sezení stejně jako on. Během jedné služební cesty se seznámí s poněkud excentrickým mladíkem Tylerem Durdenem, který prodává vlastní mýdlo. Když po návratu domů zjistí, že jeho byt byl zničen explozí, domluví se s Tylerem a nastěhuje se k němu. Tyler má poněkud radikální anarchistické názory a vyprovokuje Jacka ke rvačce. Překvapený Jack zjistí, že mu fyzická bolest působí potěšení a tak se jejich bitky před barem stanou pravidelnými, Tylerovy názory mají navíc vliv na Jackův hodnotový žebříček, který se začíná pomalu měnit. Tyler založí tajný spolek nazvaný Klub rváčů, který rychle získává další členy. Do Jackova života znovu vstoupí Marla, když mu zavolá, zatímco Jack na její řeči o sebevraždě nereaguje, Tyler ji najde a přivede k sobě. Jack se stále více mění, chátrá, mění se jeho slovník a místo práce pomáhá Tylerovi vyrábět mýdlo z lidského sádla ukradeného z kontejnerů u kliniky plastické chirurgie. Tyler začíná nenápadně směřovat Klub rváčů novým směrem, když začne mluvit o tom, že je spojuje nenávist k bohatým a začíná členům dávat drobné úkoly, většinou mají něco rozbít nebo někoho zmlátit. Jack s Tylerem rozmlátí několik aut, napadnou prodavače v malém krámku. Tyler však své útoky proti společnosti stupňuje. Vyhodí do povětří prodejnu s elektronikou a vyhlásí akci Chaos a zmizí. Jack se po něm vydá pátrat. V řadě měst nachází podobné kluby rváčů, ale o Tylerovi mu nikdo nechce říct. Když ho konečně najde, čeká ho nejen zjištění, že Tyler chce vyhodit do povětří několik klíčových budov ve městě, ale také další šokující odhalení.


Podobné filmy

Můj kamarád gepard
(Duma) Dvanáctiletý Xan přemluví svého otce, aby se mohl starat o opuštěné mládě geparda. ...
dnes 06.35
Nova Cinema
Greenland: Poslední úkryt
(Greenland) Gerard Butler s manželkou a malým synem se vydávají na útěk před obrovskou kom...
dnes 15.40
Nova Cinema
Pompeje
(Pompeii) Hlavní hrdina Milo, otrok, který se stal gladiátorem, čeká na svůj poslední boj,...
dnes 18.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 21. 2. 2024 Svátek má Lenka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz