fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 1392 hlasů
film / komedie, USA, , 98 min.
Cool Runnings
Kinopremiéra v ČR 24.3.1994, DVD od 15.8.2003 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:42Nečekaně úspěšná sportovní komedie o týmu bobařů, kteří nikdy neviděli sníh, aneb není důležité zvítězit, ale nezmrznout.
I když se Jamajčan Derice dostal do kvalifikace na 100 metrů, na olympiádu to nestačí. Na Jamajce však žije legendární bobista Irv Blitzer. Ten dostane za úkol pod karibským sluncem z Derica a jeho kamarádů zformovat tým bobistů. A skutečně - v roku 1988 na zimní olympiádě v Calgary zdolali tito exoti s vypětím všech sil ledový kanál... To, co vypadá jako absurdní výmysl scenáristů, je ale postavené na skutečném příběhu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí..
Všechny komentáře k filmu 58+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kokosy na sněhu

<>Obrázek nenalezen<> Vše začíná na slunné Jamajce v roce 1987, kdy při kvalifikačním závodě mladý sprinter Junior Bever zakopne a způsobí tak hromadný pád, jehož vinou se na olympijské hry do Soulu neprobojuje ctižádostivý sprinter Derice Bannock. A protože by se chtěl olympiády zúčastnit za každou cenu, třeba i těch zimních když to jinak nepůjde, vyhledá na radu předsedy národního olympijského výboru otcova kolegu Irva Blitzera, držitele dvou zlatých olympijských medailí. Tento Američan žijící na Jamajce měl kdysi plán jak využít rychlosti sprinterů pro jízdu na bobech. Dericeův kamarád Sanke, závodník na motokárách, je ochoten se do poněkud bláznivého podniku zapojit, a tak společně navštíví Irva v jeho sázkařské kanceláři. Tlustý neurotický běloch nejprve odmítne, vždyť olympiáda je už za tři měsíce a černoši nikdy neviděli sníh, ale nakonec souhlasí.
obrazek
Z ostatních sprinterů má o "náhradní" sportovní disciplínu zájem pouze Yul Brenner a nesmělý Junior Bevel. Začínají trénovat na bobech s kolečky. Učí se je roztlačovat a naskakovat za jízdy a vše zpočátku vypadá jako zábava. Také v okolí se sportovci setkávají pouze s výsměchem a sehnat sponzory je nemožné. Nakonec Junior tajně prodá auto, aby měli peníze na letenky do Calgary. Tam ovšem problémy teprve začínají. Je jim hrozná zima a vůbec se neumějí pohybovat po ledě, dostanou staré rezavé boby, při první jízdě křičí strachy, při druhé jim boby ujedou dřív, než stačí naskočit a navíc musí projet celou trať za minutu, aby se vůbec kvalifikovali. Jakoby to nestačilo, uvnitř týmu se množí drobné spory, a také konflikty s východoněmeckým sportovcem Groolem. Po rvačce v klubu jim trenér vynadá a černí bobaři se rozhodnou máknout. Usilovně trénují, běhají, posilují a v noci si troufnou i na dráhu.
obrazek
V překvapivě dobré jízdě se jim sice podaří zajet kvalifikační limit, ale vzápětí jsou diskvalifikováni, protože se dosud nezúčastnili žádného závodu. Blitzerovi se sice podaří diskvalifikaci zrušit, ale olympijské boje na ledové dráze teprve začínají a po prvním dnu, kdy zajeli nejhorší čas, jejich pozice vůbec nevypadá dobře. Bude třeba opět zmobilizovat všechny síly. Otázkou ovšem zůstává, zda vydrží jejich chatrné boby.


Podobné filmy

Královna plesu
(Bad Hair Day) Premiantka třídy Monica se chystá na maturitní ples, kde se má stát jeho kr...
dnes 05.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Viktorka
Když mezi nás vstoupila ta třetí... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1982). Hrají: let...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Střelci
Jak si zasloužit nevěstu. O jedné neobvyklé zkoušce dvou ženichů. Povídka z oblíbeného cyk...
dnes 14.01
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 27. 2. 2020 Svátek má Alexandr
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz