fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 112 hlasů
film / komedie, Československo, , 97 min.
Kinopremiéra v ČR 1.4.1990, DVD od 1.7.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 29.6. Film Europe + 20.15
Film Europe + 20.15
Ukázka
02:55Bohatý velkostatkář Marian Labuda přivítá na svém zámeckém sídle svérázného hosta Josefa Abrháma, jehož původ je obestřen tajemstvím.
Velkostatkář Stoklasa dostal po první světové válce do správy zámek a panství Kratochvíle. Rád by pronikl do vyšších kruhů, domácnost vede ve velkém stylu, mezi četným služebnictvem má vedle majordoma, komorných a vychovatelky dokonce i knihovníka. Šlechtici z okolí však neotesaného zbohatlíka ignorují. Stoklasa je tedy potěšen, když do zámku doslova vtrhne nezvaný host: údajný ruský emigrant kníže Alexej Megalrogov. Fanfarón z rodu barona Prášila notně rozhýbe poklidný běh život na Kratochvíli. Má v zásobě nepřeberně historek, žádná žena si před ním nemůže být jistá, nevyhýbá se ani soubojům. A stejně jako se jednoho dne vynořil neznámo odkud, po čase zas mizí neznámo kam. Nechává za sebou jen vzpomínky a nostalgii po starých dobrých časech, kdy muži byli opravdovými muži, kavalíry a hrdiny...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Menzelovovančurovský film má pro kinematografii ČSR snad všechny dobré předpoklady: výborné obsazení, dokonalý scénář s poetickými prvky a nádhernou podzimní krajinu dokonale snímanou kamerou. Josef Abrhám v čele s ostatními herci vytvářejí zajímavou symbiózu, na níž se tu hodinu a půl rozhodně neomrzí dívat. Ovšem se vztahuje a odkazuje jen na jedno místo, a tak nelze vytvořit takový dramatický podtext. Všechny zápletky a aféry jsou tak zamíchané a propletené, že jde těžko sledovat veškeré postavy na plátně. Ale jakožto fanoušek Vančury dávám 83%.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Konec starých časů

obrazek
Velkostatkář Josef Stoklasa si v poválečných časech užívá života na zámečku Kratochvíle. Kochá se udržovanou zahradou, snídá se svými dcerami Kitty a starší Michaelou a jejich vychovatelkami Ellen a francouzskou Sussane za obsluhy majordoma Kotery, hraje kulečník se svými přáteli, velkostatkářem Lhotou a advokátem Pustinou. Aby zvýšil svou prestiž, rozhodne se uspořádat velkolepý hon, na nějž pozve svého souseda, hraběte Kodu. Ten však knihovníka Bernarda Speru s pozvánkou vyhodí, což se ovšem knihovník Stoklasovi neodváží přiznat. V den honu sice velkostatkář na aristokrata čeká marně, zato se však objeví dva jiní nečekaní hosté, které služebnictvo omylem považuje za pozvaného Kodu a jeho sluhu. Plukovník kníže Alexej Megalrogov a jeho sluha Váňa. Po skončení honu je Stoklasova společnost najde jak bez ostychu hodují se služebnictvem. Kníže se brzy stane středem pozornosti.
obrazek
Čte z ruky Michaelle, o kterou se ucházejí Lhotův syn Jan i advokát Pustina, čte z ruky klíčnici Cornelii i vychovatelce Sussanne. Společnost by se ho ráda zbavila, děti jsou však knížetem nadšené a uprosí otce, aby směl zůstat. Okouzlující fanfarón, kterého nikdo nezná a který se nečekaně objevil kdoví odkud, je rázem na zámku jako doma. Hraje si s dětmi, oslňuje služebnictvo v kuchyni a ještě přitom stihne koketovat s Michaelou. To se vůbec nelíbí Pustinovi, který se však marně pokouší přesvědčit Stoklasu, aby se podivínského knížete zbavil. Také ostatní muži začínají na knížete pohlížet nevraživě, zejména kvůli tomu, s jakou lehkostí svádí ženy a dívky na zámku. Když dojde k několika otevřeným konfliktům, spojí se Spera s Janem a Pustinou ve snaze dokázat, že Alexej není žádný šlechtic, ale podvodník a lhář.


Podobné filmy

Román pro pokročilé
Noblesní světák se slabostí pro styl a ženy Rudolf Anděl je po rozvodu nucen přestěhovat s...
dnes 18.10
Nova Cinema
Sissi
Cesta lásky vede z rodinného sídla k císařskému dvoru. První část klasické rakouské romant...
dnes 20.00
ČT2
Malí uličníci
(The Little Rascals) Parta kluků se společně zavázala, že si nikdy nic nezačnou s žádnou h...
zítra 06.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 27. 6. 2022 Svátek má Ladislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz