fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 10.1.2010 

Recenze

Další animák, na který budou chtít všechny děti jít a jejich rodiče se budou k smrti nudit? Ale ne, vždyť za Koralínu je zodpovědný Henry Selick. Ano, ten chlápek, který režíroval Burtonův sen Ukradené Vánoce.

Ale Henry Selick je už velkej kluk a od jeho spolupráce s Timem Burtonem uběhlo už šestnáct let. Mezitím natočil ještě jeden poměrně známý film z roku 1996 – James a obrovská broskev. Nedá se tedy popřít, že s loutkami a animací má Selick nemálo zkušeností. A tak se jednoho dne potkal s Neilem Gaimanem a práce na Koralíně byl na světě.  
 
Koralína Jonesová stojí před změnou – stěhováním. A tak jako každé dospívající dítě: za prvé nenávidí změny, za druhé se hádá s rodiči a za třetí se pekelně nudí. A tak, když se znenadání objeví za malými dvířky nový svět, který vypadá jako skvělá zábava, Koralína neváhá. Tím roztočí kolotoč událostí, které jako nevinná zábava rozhodně nevypadá.  
 
K velkým plusům filmu patří jeho lidskost. Žádná vyumělkovaná gesta, ten film si na nic nehraje. Člověk si k němu sedne s vidinou přirozené zábavy a té se také dočká. Uznání českému dabingu, protože ten se v tomto případě povedl a člověk si to s ním vychutná na plné pecky.  
 
Co do zpracování, tvůrci byli velmi mazaní. Dali dohromady loutky s počítačovou animací, přičemž loutky zažijeme ve skutečném světě a animaci v tom paralelním. Všechno vypadá stejně ale zároveň trošku jinak. Člověk tedy ví, že se něco změnilo, ale zároveň jen tak nepatrně, aby to vypadalo skutečně. Tady to perfektně šlape. Proč by měli být loutky zapomenuté, když to s nimi vypadá tak pěkně?  
Všechny detaily jsou perfektně propracované, ať už mluvíme o mimice postav, zahradě nebo prostřeném stolu. Nejeden divák dostane chuť na něco dobrého na zub.  
 
Příběh je propracovaný, nejedná se o typickou pohádku, kde pobíhají princezny, čarodějnice a draci. Ale člověk to čas od času uvítá. Film nám ukazuje, že i tenhle svět někdy může být celkem magické místo a že záleží jen na naší fantazii. Ale i něco pro starší diváky, Koralína není jen pohádkou, nýbrž i lehkým hororem. Temný svět, temné knoflíky místo očí, spousta hmyzu. Takže si tady každý něco najde a málokdo se začne nudit.  
 
Trailer je pozvánkou do dětských let. Film je sto minutovou exkurzí do neuvěřitelného dětského světa.

Sniper.girl, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 25. 9. 2021 Svátek má Zlata
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz