fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 12.12.2007 

Recenze

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami žila byla.....filmová společnost Disney, která se proslavila všemožnými mluvícími i nemluvícími zvířátky. Jednoho dne se ale objevila zlá čarodějnice, která udělala z velkého množství scénářů jen průměrnou zábavu a filmy ztratily část svého kouzla. Naštěstí se objevil princ v zářivé zbroji, zvaný Pixar, který zlou čarodějnici přemohl a studio zachránil.  
 
Takhle nějak by se dalo shrnout poslední období Disneyho a zároveň tato situace není až tak nepodobná filmu, který si dělá srandu z mnoha zaběhlých pohádkových klišé. Zároveň však mnohá z nich naplňuje.  
 
O ději není potřeba dlouze psát, snad jen zmíním, že začíná jako klasická kreslená pohádka o hodném princi, zlé královně a krásné dívce, do které se princ zamiluje. Královna – čarodějnice se ale rozhodne dívky zbavit značně neotřelým způsobem. Jednoduše ji pošle k nám do reálného světa (později dorazí i další postavy), kde se setká se značně skeptickým právníkem, který však postupně mění svůj náhled na život. Však víte, jak to v pohádkách bývá.......:o)  
 
Nechci si ale z filmu nikterak utahovat, protože se jedná o poměrně osvěžující romantickou komedii, ve které je mnoho vydařených vtípků a narážek na pohádky, které Disney za ta léta vyprodukoval. Nechci vás ale o ty nejlepší připravit předem. Snad jen naznačím, abyste nepodceňovali holuby ani krysy ;o).  
 
Jedná se o poměrně zdařilý film s dobře vypointovaným koncem, nicméně toho cukrkandlu bylo na mě v první polovině přeci jen přespříliš (byť chápu, že to bylo přehnané záměrně). Postupem času se ale film posouval do lidštější a opravdovější roviny a v závěru jsem všem už držel palce, i když jsem samozřejmě věděl jak to dopadne :o).  
 
Film doporučuji všem ženám a menším dětem. Ženám kvůli romantické stránce a dětem kvůli pohádkovosti. U mužů si nejsem jist, ale pokud máte rádi pohádky (stejně jako já) a nestydíte se za to, nebudete zklamáni ani vy ;o).

moviefan, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 17. 2. 2020 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz