fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

60% 70 hlasů
film / pohádka, Česká republika, , 92 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
01:50Výpravná pohádka o dvou královstvích, nebezpečných nástrahách a velké lásce odvážného Tadeáše a princezny Mariany.
Žili, byli dva králové, první, zlý král Vladan svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi. A za velikým jezerem panoval hodný král Dobromil a lidé se tu měli jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království ostatně prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod. Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu do ohnivého plamene. Protože žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil, Dobromil se pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše vyhledat statečného mládence. A jednoho skutečně objeví. Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají. Ještě mnoho kouzel bude potřeba, aby se konala svatba a aby obě země přestaly být sužovány válkami.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Po Nesmrtelné tetě, která mne úplně nenadchla, jsem čekal něco podobného, ale jsem příjemně překvapen. Kouzla králů jsou u mne o stupínek výše, hlavně co se samotného příběhu týče. Je srozumitelnější, hlavní ¨postavy jsou snadno zapamatovatelné, dobře napsané. Myslím, že pohádka u mne neupadne do zapomění, jako mnoho jiných - hlavně právě především díky postavám, jako je pouliční zpěvák (Dejdar) a jeho protestsong "Vladane, Vladane", nebo třeba královna vod (Postlerová), která několikrát krásně slila královnu ohně - a jiným. 65%
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kouzla králů

Na zámku Žleby a na hradě Kost natáčel Zdeněk Zelenka pohádku "Kouzla králů" a rozehrál svůj pohádkový příběh ve dvou královstvích. V tom prvním vládne zlý král Vladan, který svými dobyvačnými válkami sužuje celou zemi. Druhé království je ukryto za velikým jezerem, panuje tu hodný král Dobromil a lidé se tu mají jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království prý zaručuje kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou královnou vod. Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu v ohnivý plamen. Protože žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil, Dobromil se pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, aby tam našel nějakého statečného mládence. A jednoho skutečně objeví: jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Tadeáš princeznu skutečně vysvobodí, a jak se dalo čekat, líbí se nejen ona jemu, ale i on jí. Ale radost z vítězství nad královnou ohně netrvá dlouho. Když se Tadeáš vrací domů pro své rodiče, aby je přivedl na svatbu, čekají na něj královi vojáci, hladomorna a navíc přijde o kouzelný prsten, jediný způsob, jak se dostat zpátky ke své milované Marianě. A královna ohně se svým novým spojencem už mají připravený plán, který má umožnit Vladanovi ovládnout celou Dobromilovu říši a jí konečně získat vytoužený šperk. Jenže Tadeáš se nevzdává.


Podobné filmy

Princ egyptský
(Prince of Egypt, The) Poté, co se Mojžíš dozví o svém pravém původu, opustí faraónův palá...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jak se sedlák se selkou ulakomili
Pohádka podle Boženy Němcové o lakotném sedlákovi a selce, prostořekém synkovi a chytrém k...
zítra 06.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Jak Anče s komtesou k modrému z nebe přišly
Hana Maciuchová a Růžena Merunková ve veselé krkonošské pohádce o tom, jak v nebi omylem v...
zítra 06.06
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 14. 8. 2020 Svátek má Alan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz