fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 3920 hlasů
film / drama, historický, Velká Británie/Austrálie/USA, , 118 min., od 12 let
The King's Speech
Kinopremiéra v ČR a SK 10.3.2011, DVD a Blu-Ray od 6.6.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2010, Oskar, Nejlepší mužský herecký výkon, Colin Firth
2010, Oskar, Nejlepší režie, Tom Hooper
2010, Oskar, Nejlepší film
2010, Oskar, Nejlepší původní scénář, David Seidler
2011, Český Lev, Zahraniční film


Ukázka
02:20Vystrašená země potřebuje pravého vůdce. Vystrašený člověk potřebuje pravého přítele.
Po smrti svého otce, anglického krále Jiřího V. a skandální abdikaci krále Eduarda VIII., je Bertie, který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunován králem Jiřím VI. Británie stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce, kterého ale jen těžko vidí v koktavém králi. Králova milující manželka Alžběta, budoucí královna matka, proto domluví setkání s úspěšným, ale poněkud svérázným a excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem. Po těžkém začátku, kdy si neslučitelné charaktery dvou silných osobností jen obtížně hledají cestu jeden k druhému, se mezi oběma muži vytvoří silné pouto. Král nakonec přistoupí na neobvyklý způsob léčby a s pomocí Loguea, rodiny, vlády i Winstona Churchilla vadu řeči překoná. Dokáže ale obstát i ve chvíli, kdy je třeba, aby v rádiu pronesl zásadní projev, který má povzbudit a inspirovat anglický národ v době, kdy to nejvíce potřebuje? Film Králova řeč má v současné době rekordních 12 nominací na Oscara. Colin Firth za svůj strhující herecký výkon obdržel již mnoho filmových ocenění včetně zlatého Glóbu a s napětím se očekává, zda promění i nominaci na Oscara za hlavní mužský herecký výkon. Film Králova řeč je inspirován skutečným příběhem krále Jiřího VI.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kdo by si pomyslel, že historický a životopisný film může být i vtipný. Režiséru Tomu Hooperovi se to rozhodně podařilo. Dokázal natočit snímek, který mě zaujal od začátku do konce, bavila jsem se u toho, soucítila jsem s postavou koktavého krále, kterého si přímo skvěle zahrál Colin Firth (Oscar rozhodně zasloužený), navíc mu skvěle sekundoval Geoffrey Rush, který zvládal být vážný i vtipný zároveň (Oscara bych dala klidně i jemu), navíc je to doprovázené krásnou hudbou a celkově film hezky utíká.
Všechny komentáře k filmu 59+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Králova řeč

Zobrazuje život budoucího krále v době předcházející jeho korunovaci a na začátku druhé světové války, kdy Velká Británie potřebuje silného panovníka, jenž by byl oporou lidu. Po skandální abdikaci staršího bratra Edwarda je Bertie, jak oslovuje vévodu rodina, nucen usednout na trůn, kvůli vadě řeči však postrádá odvahu a sebejistotu. S překonáním handicapu mu pomáhá milující manželka Alžběta a především řečový terapeut Lionel Logue, svérázný Australan s ještě svéráznějšími léčebnými metodami. Na úspěchu civilně pojatého snímku se zásadním způsobem podílejí vynikající herecké výkony Colina Firthe v roli Alberta, Geoffreyho Rushe v roli Lionela Loguea a Heleny Bonham Carterové v roli královy ženy Alžběty, které se mohly opřít o dobře napsaný scénář Davida Seidlera a lidský rozměr příběhu, jenž podává velká společenská témata jako osobní drama jedince, aniž by se přitom ztratil jejich přesah. Tomu odpovídají i čtyři Oscary, které film získal, a to v kategoriích nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a nejlepší původní scénář.


Podobné filmy

Jak se dostat na Princeton
(Admission) Portia pracuje v přijímacím oddělení na univerzitě v Princetonu. Jejím úkolem ...
dnes 11.25
Nova Cinema
Zrodila se hvězda
(A Star Is Born) Slavný country rockový zpěvák Bradley Cooper objeví neznámou talentovanou...
dnes 20.00
Nova Cinema
Atentát
Český film o dramatických událostech kolem útoku na jednoho z nejmocnějších mužů Třetí říš...
zítra 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 26. 5. 2022 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz