fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 1484 hlasů
film / drama, USA, , 105 min.
Kramer vs. Kramer / Kramer Versus Kramer

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1979, Oskar, Nejlepší mužský herecký výkon, Dustin Hoffman
1979, Oskar, Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, Meryl Streepová
1979, Oskar, Nejlepší režie, Robert Benton
1979, Oskar, Nejlepší film
1979, Oskar, Nejlepší adaptovaný scénář, Robert Benton


V TV televize so. 28.5. Sony Max 09.20
Sony Max 09.20
Ukázka
01:32Je to příběh o náhodných známostech, životních hodnotách a možnostech výběru. Když se kariérista Ted Kramer pozdě večer vrací domů, jeho žena Joanna mu oznamuje, že od něj odchází. Celý život byla něčí dcera a poté něčí žena. Nyní chce najít sama sebe. Ted se teď musí sám starat o jejich šestiletého syna. Pozná a naučí se to, co mnoho otců neumí: vařit, chodit se synem na hřiště a do parku, rozumět jeho potřebám a strachu. Teď se poprvé ve svém životě cítí jako plnohodnotný otec. Ale najednou se Joanna vrací a chce svého syna zpět.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vnímám to jako paradox - Dustina Hoffmana i Meryl Streep dnes vnímáme jako ohromné hvězdy, oba tito herci přitom vyrostli na podobně prostých rolích, na rolích obyčejných smrtelníků. Kramer vs. Kramer je film s mnoha silnými a dojemnými momenty a bohužel pro mě příliš laskavým závěrem. Kdo ví, jak moc by mě ale žralo, kdyby tak laskavý nebyl...? Ano, snažili se jím ulehčit i mně. Nedalo velkou práci vcítit se do Tedova nelehkého osudu. Tak dobře měli ten film udělaný.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kramerová versus Kramer

Ted Kramer se vrací z práce pozdě, ale spokojený, protože jeden z jeho kolegů spáchal sebevraždu. Radost mu zkazí manželka Joanna, která mu oznamuje, že od něj odchází. Syna Billyho nechce, nemá k němu ten správný vztah. To se Tedovi nehodí do krámu, má totiž spoustu práce pro firmu, kde může být hodně povýšen. Jenže občas nestíhá ani syna, ani práci. Proto je mu to mírně vyčteno. On si pak přitáhne domů ženskou, která, jak jinak, ráno nahá narazí v chodbě na Billa. Ten si dělá, co chce, a otcovy příkazy jsou mu lhostejné a i proto padá z prolézačky. Otec z toho dělá povyk až do nebe. Pak se sejde s Joannou. Najednou, chce svého syna, o kterého se rok nestarala. Ted si bere právníka, a pak je mu sděleno, že je odvolán z projektu, na kterém pracoval a de facto propuštěn. Je sice před vánocemi, ale Ted si najde práci jinou, i když o moc méně placenou. Na příkaz předává matce Billyho v parku a ta jej má večer vrátit. Pak začíná soud. Joanna přiznává, že má milence a že Ted byl jako manžel plně v pořádku. Také přiznává svou vinu a i to, že jako matka selhala. Přesto všechno Joanna soud vyhrává. Tedovi se nelíbila tvrdost jeho právníka, ale ten se bije za něj a jeho dítě. Ted myslí na odvolání, ale to by musel být předvolán i Billy a to nechce Ted dopustit. A tak je mu milostivě povoleno jej občas vidět. Potom si jednoho dne „matka“ přichází pro svého syna


O filmu

obrazek
Působivě realizovaný film je postaven na bezchybných hereckých výkonech protagonistů titulních úloh, tehdy už zavedené herecké hvězdy Dustina Hoffmana a pomalu, ale jistě se prosazující Meryl Streepové. Jim velmi zdařile sekundují i herci v epizodních rolích (zejména Jane Alexanderová v roli rodinné přítelkyně Margaret a Howard Duff jako advokát Shaunessy). Zvláštní zmínku si zaslouží představitel sedmiletého Billyho Justin Henry, jehož výkon je mimořádně přesvědčivý, k čemuž nepochybně přispělo i režisérovo moudré rozhodnutí natáčet celý film v chronologickém sledu. Za pozornost stojí i promyšlená výtvarná stránka filmu, na níž měl lví podíl francouzský kameraman kubánského původu Nestor Almendros, a využití klasických hudebních motivů z děl Henryho Purcella a Antonia Vivaldiho. Kromě diváckého úspěchu film posbíral i desítky nejrůznějších ocenění, mezi nimiž vyniká pět Oscarů (nejlepší film, režie, scénář podle předlohy, mužský herecký výkon v hlavní roli - D. Hoffman, ženský herecký výkon ve vedlejší roli - M. Streepová). Pouze technické rozhodnutí Americké filmové akademie, která klasifikovala roli Joanny Kramerové jako vedlejší (na tom se jistě podepsal i fakt, že Meryl Streepová v té době nebyla ještě příliš známá), zabránilo filmu v zisku všech pěti hlavních Oscarů, k čemuž do té doby došlo pouze dvakrát (Stalo se jedné noci - 1934, Přelet nad kukaččím hnízdem - 1975).

Podobné filmy

Sestřičky
Život je procházka blátem, ale i tak má smysl. Jiřina Jirásková a Alena Mihulová v hlavníc...
dnes 14.50
ČT1
Bridget Jonesová: S rozumem v koncích
(Bridget Jones: The Edge of Reason) Třicátnice Renée Zellweger už není sama. V úžasném prá...
dnes 20.00
Nova Cinema
Obsluhoval jsem anglického krále
Jeho štěstí bylo vždycky v tom, že ho potkalo nějaké neštěstí. Film režiséra Jiřího Menzel...
dnes 20.10
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 24. 5. 2022 Svátek má Jana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz