fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

54% 1342 hlasů
film / komedie, romantický, USA, , 105 min., od 12 let
Maid in Manhattan / Made in New York
Kinopremiéra v ČR 5.6.2003, DVD od 31.10.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Hlavní hrdinka tohoto filmu se snaží najít ve svém životě rovnováhu mezi tím, co dělá pro sebe a pro svého syna. Uvědomí si, že je v pořádku chtít více a jít za tím.
Romantická komedie vypráví o půvabné Marise, která pracuje jako pokojská v luxusním hotelu Beresford na Manhattanu a sama vychovává desetiletého syna. Jen jednou podlehne touze obléknout si na chvíli elegantní kostým bohaté hotelové klientky a právě tehdy se poprvé setká s Chrisem Marshallem. Muž, která kandiduje na senátora, je Marisou okouzlen, ona podlehne jeho naléhání na schůzku a přijme i pozvání na večírek, kde svou krásou zastíní všechny přítomné ženy. Bojí se však prozradit, kdo doopravdy je, aby muže svých snů neztratila. Jenže Manhattan je příliš malý na to, aby se její inkognito neprozradilo...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film jsem viděla už víckrát, jako malá se mi strašně líbil. Teď už to je horší, nějak se mi nelíbily hlavní herecké výkony. Od začátku bylo samozřejmě jasné, jak to vše dopadne. I když nápad děje byl vcelku dobrý a jedinečný, ale pořád nic moc. Dalo by se z toho vyždímat víc. Taková ta normální americká komedie, kde se nic moc neděje, ale kýče a naštvaných holek pro nic je tam až moc.
Všechny komentáře k filmu 35+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Krásná pokojská

obrazek
Hezká Marisa Venturová pracuje jako pokojská v hotelu Beresford a sama se stará o desetiletého syna Tye. Jejich poklidný, i když zdaleka ne bezstarostný život se změní v den, kdy se v hotelu ubytuje bohatý kandidát na senátora Chris Marshall se svými asistenty Jerrym a Danem, psem Rufusem a dalšími členy početného týmu. Jeho pokoje má na starosti právě Marisa se svým kolegou, etážovým číšníkem Lionelem. Připraví vše potřebné a potom musí panovačné Caroline Laneové z vedlejšího apartmá jít koupit nové punčochy. Málem kvůli tomu nestihne přijít včas do školy, kde má Ty přednést referát o amerických prezidentech. Chlapec to však kvůli trémě stejně nedokáže. Navíc zavolá Marisin bývalý manžel, že ruší rybářský víkend, na který měl vzít svého syna. Přes víkend Marisa slouží, a tak sebou musí vzít i syna, kterého nechá u kamarádky v hotelové krejčovské dílně. <>Obrázek nenalezen<> Chlapec se z nudy vydá za matkou, která mezitím podlehla přemlouvání kamarádky Stephanie, aby si vyzkoušela elegantní kostým Caroline Laneové. Tak ji obejví Ty, který se mezitím ve výtahu seznámil s Chrisem Marhallem a jeho psem. Pohledný pětatřicátník je Marisou, kterou považuje za obyvatelku přepychového apartmá, okouzlen. Pozve ji na procházku a přes dotěrné pronásledování bandou reportérů a paparaziů spolu stráví příjemné chvíle. Marisa sice muži zamlčí, že je obyčejnou pokojskou, ale když ji pozve na velkou dobročinnou akci, odmítne. Chris tedy pozve domnělou obyvatelku apartmá na oběd. Když Caroline dorazí, je Chris v šoku, očekával někoho jiného. Marisa, která je musí u oběda obsluhovat, se sice snaží skrývat, ale je to zbytečné, protože Chris si jí přesně v duchu hesla šaty dělají člověka vůbec nevšímá. Když ji pak zahlédne na ulici, nedá se odbýt a vyzví její jméno.
obrazek
Vzápětí jí pozve na další dobročinný večírek, tentokrát v Metropolitním muzeu. Lionel jí poradí, aby na večírek šla a využila příležitost k tomu, aby počínající vztah ukončila dřív, než dojde k nějakému maléru. Marisa, díky kamarádkám krásně učesaná a oblečená, Chrise zcela okouzlí a dokonce ani závistivá Caroline v ní nepozná svou pokojskou. Marisa nedokáže říci Chrisovi pravdu a dvojice stráví příjemný večer, který skončí milováním v hotelovém pokoji. Další den však Caroline odhalí pravdu a přijde i na to, že si pokojská vypůjčila její kostým. A je samozřejmě odhodlaná se pomstít. Nejenže se postará o to, aby Marisa dostala z hotelu výpověď, ale také si vychutná Chrisovo zjištění, že jeho nová přítelkyně je jen obyčejnou pokojskou. Uražená Marisa se s ním pohádá a pak uteče. Oba se snaží žít jako dřív, je však jasné, že jeden na druhého nepřestávají myslet. A je to nakonec Ty, který se rozhodne jednat a dát je oba zase dohromady.


O filmu

obrazek
Stejně jako Jennifer Lopez je filmová Marisa portorikánkou narozenou v Bronxu, která pochází z prostředí pracující třídy. "Znala jsem tuto dívku lépe než jakoukoliv jinou postavu, kterou jsem kdy hrála," říká Lopez. "Znám ten pocit, když člověk zakazuje sám sobě snít o lepším životě."

"Na příběhu se mi líbí hlavně to, že Marisa se nijak zvlášť nežene do vztahu se svým princem, protože má obavy ze ztráty sociálního zajištění pro sebe a svého syna, kterého se jí podařilo dosáhnout až po velkém úsilí," říká scénárista Kevin Wade.
obrazek
I když je příběh ve filmu podán humorným způsobem, obdivuje Jennifer Lopez jeho reálný základ. "Marisa je žena, která odsunula svůj osobní život na vedlejší kolej, což dělá mnoho matek, zejména těch svobodných. Příběh je o tom, jak nalézá ve svém životě rovnováhu, jak se učí postarat se o své vlastní potřeby a zároveň nadále věnovat stejnou péči svému synovi."

Pro roli Christophera Marshalla, zámožného syna prominentního politika, hledali filmaři herce "s kvalitami Caryho Granta. Myslím, že to byla Jennifer, kdo jako první navrhnul Ralpha Fiennese," říká producentka Elaine Goldsmith-Thomas. "I když jej nikdo z nás neviděl v komediální roli, věděli jsme jistě, že romantiku zvládne na jedničku. Je to úžasný herec. Naháněli jsme jej, žadonili a hodně se usmívali, dokud roli nepřijal."
obrazek
Jak říká sám Fiennes, k filmu Krásná pokojská jej připoutal "šarm", který příběh obsahuje. "Film pojednává o lidských touhách a fantaziích. Komičnost vychází z jednání lidí v realistických situacích."

Během přípravy na roli strávil Fiennes určitou dobu s jedním z newyorkských politiků. Kromě toho se věnoval studiu života Johna F. Kennedyho a Andrewa Cuomo, dvou mužů s politickými ambicemi, kteří byli stejně jako filmový Christopher Marshall přirovnáváni ke svým slavným otcům.
obrazek
Jennifer Lopez se na natáčení připravovala podobným způsobem. Strávila nějaký čas se svobodnými matkami, povídala si se skutečnými hospodyněmi a vzpomínala na své dětství v Bronxu. "Jennifer spala až do svých patnácti let v posteli se dvěma sestrami," zmiňuje producentka Elaine Goldsmith-Thomas. "Je těžké se postavě Marisy přiblížit ještě více."
obrazek
Před začátkem natáčení členové štábu dlouho hledali manhattanský hotel, který by svým honosným interiérem vyhovoval potřebám filmu. Hotelové scény sice mohly být natočeny ve studiu, ale režisér Wang trval na tom, aby byly pro zachování maximální realističnosti použity skutečné prostory. Jako vhodné místo k natáčení byl nakonec vybrán slavný Waldorf-Astoria Hotel na Park Avenue. "Waldorf vypadá přesně tak, jak by měl velký a honosný hotel vypadat," říká hlavní výtvarnice filmu Jane Musky. "Jeho přízemí je rozsáhlejší a má více zaměstnanců než kterýkoliv jiný hotel na Manhattanu." Waldorf byl také jedním z mála hotelů na Manhattanu, jehož kapacity umožnily uskutečnit natáčení, aniž by došlo k jakémukoliv zásahu do jeho běžného provozu.
obrazek
Na otázku, zda film obsahuje nějaké poselství, se producentka Elaine Goldsmith-Thomas na chvíli odmlčí. "Ani ne. Možná. Snad... Vlastně ano. Teď, když to zmiňujete, uvědomuji si, že nějaké poselství tam určitě je... je to něco jako: Když usilujete o něco, co opravdu chcete, musíte být v zájmu té věci ochotni riskovat úplně vše. V tomto filmu riskují všechny hlavní postavy, aby se dostaly někam dál. Ale - popravdě řečeno - dokud jste se nezeptali, nikdy jsem o tom nepřemýšlela."

O hercích

Jennifer Lopezová
obrazek Získala si pozornost diváků jako představitelka hlavní role ve filmu Selena a sklidila nadšené reakce za film Stevena Soderbergha Zakázané ovoce, ve kterém hrála s Georgem Clooneym. Nedlouho poté obsadila hlavní roli v psychologickém thrilleru Cela, který vydělal přes 60 milionů dolarů. V roce 2001 se objevila v romantické komedii Svatby podle Mary s Matthewem McConaugheym a poté ve filmu Luise Mandokiho Policajtka. Na stříbrném plátně Lopez debutovala rolí mladé matky ve filmu Moje rodina, za kterou získala nominaci na Independent Spirit Award. Do její filmografie patří dále snímky jako U-Turn Olivera Stone, Vlak plný peněz, Jack, Krev a víno, Dost a Anakonda. Kromě toho propůjčila svůj hlas jedné z postav v animovaném filmu MravenecZ.

Ralph Fiennes
obrazek Začal svou hereckou kariéru na divadelním pódiu. V roce 1991 byl obsazen do televizního seriálu Prime Suspect a následně do televizního filmu o legendárním hrdinovi A Dangerous Man: Lawrence After Arabia. Ve stejném roce natočil svůj celovečerní debut Bouřlivé výšiny a později televizní film z produkce BBC The Cormorant. Díky roli ve Bouřlivé výšiny si Fiennese všiml režisér Steven Spielberg, který jej poté obsadil do role velitele SS ve filmu Schindlerův seznam, oceněného v roce 1993 Oscarem. Kromě celé řady různých ocenění Fiennes za tuto roli obdržel také nominaci na Oscara a Zlatý glóbus. Po tomto úspěchu si Fiennes zahrál ve filmech Otázky a odpovědi, Zvláštní dny a Anglický pacient. Za herecký výkon v posledním ze jmenovaných snímků získal druhou nominaci na Oscara. V roce 1997 hrál po boku Cate Blanchett ve filmu Oscar a Lucinda, po němž následovala filmová adaptace Puškinovy novely Eugene Onegin, kterou režírovala jeho sestra Martha Fiennes. Dalšími adaptacemi byly filmy Hranice lásky a Sunshine. Kromě filmu slaví velké úspěchy také na divadelním pódiu.

Natasha Richardsonová
obrazek Proslavila se svými filmovými, televizními i divadelními rolemi. Jejím prvním celovečerním filmem byl snímek Kena Russella Gothic, díky kterému si jejího hereckého talentu všiml režisér Paul Schrader a obsadil ji do hlavní role svého filmu Patty Hearst. Od té doby se Richardson objevila v mnoha filmech včetně A Month in the Country režiséra Pata O'Connora, Tlusťoch a chlapeček Rolanda Joffeho, ... S režisérem Schraderem se znovu setkala při natáčení filmu The Comfort of Strangers, za který získala cenu London Evening Standard Award jako nejlepší herečka. Hrála také ve filmu Widow's Peak s Miou Farrow a Joanem Plowrightem (za něj získala v roce 1994 cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech), Nell s Jodie Foster a Liamem Neesonem, ... Na televizní obrazovce se objevila například ve filmech Ghosts, Hostages, Suddenly Last Summer, Zelda (za tento film obdržela nominaci na cenu Cable Ace) a seriálu CBS Haven.

Stanley Tucci
obrazek Objevil se ve filmu Sama Mendese Road to Perdition, v komedii Big Trouble a snímku Edwarda Burnse Sidewalks of New York. V roce 2002 si zahrál ve filmu Zlatíčka pro každého. Tucci získal Zlatý glóbus a cenu Emmy za roli v dramatu HBO Conspiracy, kde hrál po boku Kennetha Branagha a Colina Firtha, přičemž obě jmenované ceny získal i za televizní film Winchell. Kromě herecké kariéry se Tucci věnuje také režii, psaní scénářů a produkci. Jeho zatím posledním režisérským počinem byl film Joe Gould's Secret, ve kterém také obsadil jednu z hlavních rolí. Svůj herecký debut Big Trouble také pomáhal režírovat a byl jedním z autorů scénáře, za který si vysloužil mnohá ocenění. Jeho druhý projekt The Impostors, který napsal, zrežíroval, spoluprodukoval a ve kterém obsadil roli, se v roce 1998 stal soutěžním snímkem na filmovém festivalu v Cannes. V té době už měl na kontě filmy Pozor na Harryho, A Midsummer's Night's Dream, The Alarmist, A Life Less Ordinary, The Daytrippers, Polibek smrti, ... Tucci účinkoval také v televizních filmech a seriálech - za roli v dramatu Murder One byl nominován na cenu Emmy. Kromě filmové kariéry se věnuje také herectví na divadelním pódiu. Nedávno dokončil práci na filmu The Core, kde se objeví spolu s Aaronem Eckhartem, Hilary Swank a Delroyem Lindo.

O tvůrcích

Wayne Wang
Strávil svou dosavadní kariéru střídavým natáčením velkých hollywoodských filmů jako Klub šťastných žen a menších nezávislých snímků jako například Smoke. Wang se narodil v Hong Kongu, odkud se ve svých 18 letech přestěhoval do Spojených států. Po svém prvním filmu A Man, A Woman, A Killer, který režíroval spolu s Rickem Schmidtem, se vrátil zpět do Hong Kongu, kde začal pracovat v rádiové a televizní stanici R.T.H. Zde Wang natočil několik epizod dramatického seriálu Below the Lion Rock. Po návratu do USA natočil nízkorozpočtový černobílý snímek Chan is Missing a film Dim Sum: A Little Bit of Heart, který měl světovou premiéru na festivalu v Cannes a byl nominován na Cenu britské akademie jako nejlepší zahraniční snímek. Poté Wang zrežíroval thriller Slamdance, drama Eat a Bowl of Tea, gangsterskou komedii Life is Cheap... But Toilet Paper is Expensive a film Klub šťastných žen, založený na knižním bestselleru spisovatelky Amy Tan. Následující snímek Smoke, který Wang natočil podle původního scénáře Paula Austera, vyhrál Stříbrného medvěda na Berlínském filmovém festivalu a ve Francii byl nominován na cenu Césara. S Austerem a mnoha dalšími lidmi, kteří se podíleli na Smoke, pak Wang spolupracoval na dalším snímku Vztek. Wang natočil romantický film Chinese Box s Jeremy Ironsem a film Kdekoli, jen ne tady se Susan Sarandon a Natalií Portman.

Kevin Wade
Začal svou kariéru scénáristy jako autor divadelních her. Jeho filmovým debutem se stala romantická komedie režiséra Mike Nicholse Podnikavá dívka s Melanií Griffith, Sigourney Weaver a Harrisonem Fordem, za kterou byl nominován na Zlatý glóbus a Writer's Guild Award. Mezi jeho další scénáristické počiny patří filmy Za každou cenu Herberta Rosse s Johnem Cusackem a Jamesem Spaderem, Junior s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVito, ...

Karl Walter
Od svého přesunu do Spojených států v roce 1991 pracoval již na mnoha filmech různých žánrů, mezi které patří tři snímky režiséra Michaela Catona-Jonese (Hodina pravdy, Šakal a Rob Roy) a filmy Rolanda Emmericha Den nezávislosti, Hvězdná brána, Univerzální voják, Měsíc 44 (za tento snímek získal cenu German Film Award), Ghost Chase a Eye of the Storm, který Emmerich produkoval.

Jane Muskyová
Uplatnila své dovednosti ve filmu Hodina pravdy s Robertem DeNiro v hlavní roli. Kromě toho pracovala na prvních dvou filmech bratří Coenových Zbytečná krutost a Zmatky v Arizoně a řade dalších snímků, mezi které patří Mladé pušky, Když Harry potkal Sally, Duch, Bumerang, ... Jako vedoucí výtvarník se podílela také na televizních filmech Fires in the Mirror, The Little Sister, Under the Biltmore Clock, LBJ: The Early Years, Ghost Dancing a Murrow.

Craig McKay
Podílel na celé řadě úspěšných filmů. Kromě šesti snímků pro Jonathana Demmeho (Mlčení jehňátek, Philadelphia, Manželství s mafií, Něco divokého, Odpolední směna a Melvin a Howard) sestříhal mimo jiné také filmy Svět podle Prota, Poprava, A Map of the World, Země policajtů, ... Za svou práci na filmech Reds a Mlčení jehňátek byl dvakrát nominován na Oscara a za střih miniseriálu Holocaust získal televizní cenu Emmy.

Podobné filmy

Zamilovaný Shakespeare
(Shakespeare in Love) Joseph Fiennes se vášnivě zamiloval do mladičké Gwyneth Paltrow. S l...
dnes 17.40
Nova Cinema
Madagaskar
(Madagascar) Lev Alex, zebří sameček Marty, hrošice Gloria a žirafák Melman si žijí poklid...
dnes 20.00
Nova Cinema
Až tak moc tě nežere
(He's Just Not That Into You) Jedny jsou z Venuše, druzí z Marsu, společně obývají Zemi, a...
zítra 02.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 10. 2021 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz