fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

56% 10 hlasů
film / pohádka, Česká republika,

Režie:
Herci: , , , , , více...


ArchivNajdou Jakub a Johanka sami sebe a také svůj ztracený domov? Kouzelný kámen a neuvážená kletba rozdělí jejich osudy v televizním filmu na motivy pohádky K. Šiktance.
Kdysi, v časech nejvyšší nouze, získal vévoda Zimního hradu od Křišťálových hor mocný dar - křišťál, který vsazený do meče chrání svého majitele v boji. Kdo ho má, nikdy v bitvě neprohraje. Roky opatrovali páni Zimního hradu vzácný meč a už jen díky jeho pověsti udržovali na svém panství mír. Teď se však v kraji usídlila horda lapků, a vévoda musí znovu vyrazit do boje. Předtím donese meč svému příteli, dobráckému kováři Matějovi, aby ho řádně přebrousil. Oba vědí, že malý kovářovic Jakub má oči jen pro vévodovu dcerku Johanku, ale nevšimnou si, že všetečná Johanka nemůže z té třpytivé duhové kuličky na tatínkově meči oči spustit. Když kouzelný kámen zmizí a není k nalezení, rozhodne se vévoda vytáhnout proti lapkům tak jako tak. A Matěj se, přes prosby své ženy k jeho družině přidá. Zoufalá kovářka ztracený křišťál prokleje, ale dar Křišťálových skal nelze hanět beztrestně.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opět nechápu takhle vysoké hodnocení téhle pohádky. Vždyť je strašně primitivní a nevím co ještě. Vůbec se mi nelíbila a myslím si, že ten, kdo dal osmdesát procent asi nikdy neviděl opravdu kvalitní pohádku... Ale dobře, každej podle svého gusta...
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Křišťálek meč

Romantický příběh o čarovném kameni a osudové kletbě vznikl na motivy pohádky Karla Šiktance Křišťálek meč. Kdysi, v časech nejvyšší nouze, získal vévoda Zimního hradu od Křišťálových hor mocný dar - křišťál, který vsazený do meče chrání svého majitele v boji. Kdo ho má, nikdy v bitvě neprohraje. Roky opatrovali páni Zimního hradu vzácný meč a už jen díky jeho pověsti udržovali na svém panství mír. Teď se však v kraji usídlila horda lapků, a vévoda musí znovu vyrazit do boje. Předtím donese meč svému příteli, dobráckému kováři Matějovi, aby ho řádně přebrousil. Oba vědí, že malý kovářovic Jakub má oči jen pro vévodovu dcerku Johanku, ale nevšimnou si, že všetečná Johanka nemůže z té třpytivé duhové kuličky na tatínkově meči oči spustit. Když kouzelný kámen zmizí a není k nalezení, rozhodne se vévoda vytáhnout proti lapkům tak jako tak. A Matěj se, přes prosby své ženy, k jeho družině přidá. Zoufalá kovářka ztracený křišťál prokleje, ale dar Křišťálových skal nelze hanět beztrestně.


Podobné filmy

Chytrá horákyně
(Die kluge Bauerntochter) Jeden chudý sedlák neměl nic, jen moc chytrou dceru. Ta přechytr...
zítra 03.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Honzíček a Grétička
(Hänsel und Gretel) Dvě malé děti zaslechnou macechu, jak nařizuje jejich otci, aby je odv...
zítra 04.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Letopisy Narnie: Princ Kaspian
(The Chronicles of Narnia: Prince Caspian) Peter, Zuzana, Edmund a Lucie jsou povolaní z v...
zítra 17.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 12. 7. 2020 Svátek má Bořek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz