fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73%
film / thriller, akční, drama, válečný, USA, , 116 min., od 16 let
Crimson Tide
DVD od 24.2.2003 Warner, Blu-Ray od 7.9.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra ICTV2 22.40Ukázka
02:35Boj o vládu nad jednou jadernou ponorkou může znamenat světovou válku.
Americká jaderná ponorka Alabama, které velí zkušený, avšak odměřený kapitán Frank Ramsey, je vyslána na Dálný východ. Ruský ultranacionalista Radčenko se totiž se svými vzbouřenci zmocnil vladivostocké raketové základny, ze které může ohrozit svět atomovým útokem. Na ponorku zároveň nastoupí nový první důstojník Ron Hunter. Brzy se ukáže, že přemýšlivý, avšak nezkušený Hunter má na válku a na vedení boje jiné názory než přímočarý Ramsey. Tomu jde jen o splnění rozkazů, ať jsou jakékoliv. V krizové situaci teď dostane Ramsey příkaz k odpálení strategických jaderných raket. Další depeše je kvůli přerušenému rádiovému spojení neúplná. I když možná obsahovala odvolání útoku, Ramsey chce bez přemýšlení bombardovat Vladivostok jadernými střelami. Hunter však ví, že by to mohlo znamenat třetí světovou válku...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ďalšia zo skvelých "ponoroviek". Výborné obsadenie je základom, Gene Hackman ako kapitán skvelý, takisto Denzel Washington, tí dvaja sa skvele dopĺňajú. Akcie pramálo, ak nepočítame jeden ponorkový útok a tak časté výmeny strán, že som čoskoro prestala vnímať, kto práve velí :-) ale o to nejde, tento ponorkový film je zameraný hlavne na to psychologično velenia a zodpovednosti voči celému svetu.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Krvavý příliv

Ruský ultranacionalista Vladimir Radčenko se po vypuknutí občanské války v Rusku zmocnil vojenské základny ve Vladivostoku a vyhrožuje světu odpálením jaderných střel. Korvetní kapitán Ron Hunter je odvolán z oslavy narozenin své dcery, aby nahradil nemocného prvního důstojníka na ponorce Alabama. Ta pod velením kapitána Franka Ramseye vyplouvá, aby v případě nouze zničila protivníkovy rakety.
obrazek
Už třetí den cesty však dojde mezi oběma muži k prvnímu konfliktu. O tři dny později přijde zpráva, že se Radčenko zmocnil kódů potřebných k odpálení raket. Sonar zachytí přítomnost ruské ponorky a vzápětí přijde zpráva nařizující odpálení raket. Alabama se ukryje v hloubce a unikne útoku Rusů. Kvůli tomu však radisté nedokáží zachytit další zprávu určenou kapitánovi Alabamy.
obrazek
Ramsey je odhodlán splnit první rozkaz a pohádá se kvůli tomu s Hunterem, který trvá na tom, že útok provedou až poté, co obdrží celou zprávu.


Podobné filmy

Dopisy pro Julii
(Letters to Juliet) Ve Veroně, městě zamilovaných, najde Amanda Seyfried ve spáře mezi kam...
dnes 12.30
Nova Cinema
Divergence
(Divergent) Po strašlivé válce je Chicago obehnáno vysokou zdí a lidé, kteří v něm žijí ro...
dnes 14.40
Nova Cinema
Osobní strážce
(The Bodyguard) Osamělý Kevin Costner se uvolil, že bude osobním strážcem populární zpěvač...
dnes 17.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 15. 4. 2024 Svátek má Anastazie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz