fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 221 hlasů
film / komedie, muzikály, Česká republika, , 102 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 22.2.2007 v SK 17.5.2007, DVD od 27.8.2007 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


Celý film zdarma
01:42:00
Ukázka
01:30První český film ze zákulisí muzikálu.
Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v českém hudebním filmu Kvaska.
KVASKA - vězeňský nápoj, náhražka piva. Vodu, chleba a cukr kvasíme po dobu 14 dnů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Myslím, že hodnotit film záporně jen kvůli averzi k panu Landovi je hloupost. Ale uznávám, že někomu kdo neni příznivcem jeho hudby, nebo muzikálů, které pomohl stvořit nebo stvořil, zřejmě Kvaska nebude po chuti. No pokud mám hodnotit já sama, hodnotím velmi kladně. Kvaska je jeden z mých poměrně dost oblíbených filmů, které mají zajímavý příběh. Je to zase trochu něco jiného a myslím, že na Česko je to dost kvalitní film s dobrým obsazením.
Všechny komentáře k filmu 74+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kvaska

Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se přihlásí na konkurz pod falešným jménem. Postoupí do užšího výběru. Na konkurz dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si Palo už vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu, a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. ČR 2006, muzikál.


O filmu

obrazek
Jak vznikl námět filmu?

Námět se zrodil asi jen měsíc před tím, než začala práce na scénáři. Vzhledem k tomu, že film měl být spíš „letní zábavou“ pro režisérku Mirjam Landa a pro kameramana Tomáše Kobolku, zněl námět zhruba takto: Kluk uteče z vězení, aby se dostal do divadla, kde hraje jeho oblíbená star a tam vznikne vztah.

Jak vznikl scénář?

Scénář vznikl hlavně velice rychle. Byla polovina května 2006 a Mirjam Landa chtěla točit ještě v létě. Scénář začala psát s tím, že ve filmu se objeví malý počet herců a natáčet se bude na DVD. Vlastně ani nebyla ambice, že film uvidí někdo jiný než rodina. Už během práce na scénáři bylo ale autorce zřejmé, že film nebude jen letní zábavou. A tak s pár stránkami scénáře v ruce začala verbovat herce. Scénář byl dokončen 1.6.2006.

obrazek
Příprava filmu

Během června 2006 se rozhodlo, že film má větší ambice, než být jen home videem pro pár jedinců. Dokonce se přístup k filmu otočil: “Film má být velký a bude se točit ve velkém.“ Probíhalo obsazování rolí a začali se shánět sponzoři. Málokterý „profesionál“ věřil tomu, že tento film se začne opravdu točit. Tomu, že by mohl být dokončen, nevěřil už nikdo. S divadlem Kalich se produkce dohodla na termínu natáčení od 16.8.2006 do 1.9.2006 během divadelních prázdnin. 17 dní určených pro natáčení hudebního filmu, který se z devadesáti procent odehrává jen v divadle, se sice zdálo neuvěřitelně málo, ale byla to jediná možnost, jak film natočit ještě v létě. První klapka padla skutečně 16.8.2006 podle plánu.

O natáčení

obrazek
Natáčení proběhlo neskutečně pohodově. Samozřejmě se točilo vždy minimálně 12 až 14 hodin denně, ale štáb i herci byli maximálně motivovaní a ze zkoušek před zahájením natáčení už velice dobře připravovaní. Největší nervy přinesla hudební složka filmu. Skladatel Daniel Landa měl některé písničky hotové dopředu ale pár z nich se museli herci naučit těsně před scénou. Filmový štáb si nedovolil větší výpadky právě z časových důvodů. Každý věděl, že se denní program musí stihnout. Nebyla možnost posunu některé scény na jiný den.

1.9.2006 skutečně skončilo po 17 dnech natáčení v divadle Kalich dle plánu a následovala konečně dvoudenní pauza. Od 4.9.2006 do 6.9.2006 pokračovalo natáčení v exteriérech. Scény z vězení se točily jak v bývalé věznici v Mladé Boleslavi, tak ve vězení v Ruzyni. Nemocniční prostředí poskytla nemocnice Motol. 7.9.2006 ve tři hodiny ráno padla poslední klapka na parkovišti před Motolskou nemocnicí.

obrazek
Dokončovací práce

Střihač Vasilis Skalenakis začal se střihem hned po poslední klapce, tedy 7.9.2006. Byl pod silným tlakem. Aby se dodržel původní termín premiéry 23.11.2006, zbývalo na čistý střih dvacet dní. Zdálo se to být nemožné, ale soupiska ze střižny Black Cutu byla skutečně předána do studia Cinemasoundu 23.9.06.

Vzhledem k tomu, že padlo rozhodnutí přihlásit film na mezinárodní festival Berlinale, změnil se termín premiéry. Po konzultaci s distributorem byl určen nový termín: 22.2.2007. Na rychlosti dokončovacích prací se však nic nezměnilo, protože Berlínská komise chtěla mít hotovou kopii na stole 20.11.2006.

O tvůrcích

Mirjam Landa
Narodila se v německém Kolíně nad Rýnem, maturovala v Düsseldorfu a v polovině devadesátých let absolvovala filmovou a televizní režii na pražské FAMU. Za své studentské snímky byla dvakrát oceněna Cenou Českého literárního fondu. Jako režisérka je podepsána pod řadou klipů např. pro Daniela Landu, Olympic, Arakain. Natočila řadu reportáží pro stanici HBO, přes dva roky spolupracovala na pořadu Prásk TV Nova. Režírovala živé vysílání pořadu Prima jízda na Prima TV. Mirjam Landa je vdaná, společně s Danielem Landou vychovávají tři dcery Anastázii a dvojčata Rozálii a Roxanu.

Daniel Landa
Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii a dvojčata Roxanu a Rozálii. V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně. Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" pro televizní stanici PRO7. Nejpodstatnější částí Landovy tvorby je hudba. Kromě toho, že je Daniel Landa známým zpěvákem, sám hudbu skládá, píše libreta a texty. Již v roce 1987 spolu s Davidem Matáskem zakládá kapelu Orlík. Dohromady obdržel třináct zlatých a šest platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let". Daniel Landa se ovšem nevěnuje pouze hudbě. Od roku 1996 úspěšně jezdil autokros, a to na profesionální úrovni - 6.místo v Evropě. V roce 1998 skončil šestý na ME v autokrosu a v roce 1999 byl vyhlášen mezi trucky nováčkem sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 Dan opouští dráhu pilota trucků a usedá do vozu v soutěži rallye. V současné době jezdí rallye v kategorii N4.

Podobné filmy

Život s Helenou
(Raising Helen) Kariéra Kate Hudson v přední modelingové agentuře je na vzestupu a ona si ...
dnes 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ochránce
(The Pacifier) Člen elitní jednotky Vin Diesel žil v domnění, že je připraven zhostit se j...
dnes 14.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mr. Bean: Největší filmová katastrofa
(Bean) Mr. Bean je vyslán do Ameriky coby expert přes umění, aby uvedl slavnostní odhalení...
dnes 16.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 18. 2. 2020 Svátek má Gizela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz