fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63%
film / komedie, drama, Česká republika, , 108 min.
Kinopremiéra v ČR 19.1.2012 v SK 26.1.2012, DVD a Blu-Ray od 17.10.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:50Komediální příběh o lidech, kteří přes nepříznivý osud touží po pravdivém a láskou naplněném životě.
Humorný, místy ironický ale i dojímavý film o různých podobách lásky. Hlavní hrdinka, osmnáctiletá nevidomá dívka Maruška Kalátová hledá svou první velkou opravdovou lásku. Tu však nehledá jen ona, ale i lidé v jejím blízkém okolí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to tam! Po dlouhé opravdu šíleně dlouhé a když říkám dlouhém myslím neskutečně dlouhé době jsem narazil na českou komedie, která by nebyl trapná, nevtipná a nudná. Mám z toho opravdu radost bavilo mě to a snad se příště tak dlouho nenačekám.
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Láska je láska

Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška, která žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza si už někoho našel - zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně, která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel, bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě.


O natáčení

Kdy a kde se točilo?

Točit se začalo v pátek 22.7. 2011 v Praze, a to scény v Národním muzeu, kdy se děda Vlastimil (Petr Nárožný) se svým kolegou panem
obrazek
Jehličkou (Rudolf Hrušínský) v rolích hlídačů expozic kochají pohledy do kypících ženských výstřihů. Pikantnější start natáčení si herečtí bardi nemohli přát! Točilo se téměř až do konce srpna, a to nejen v Praze, ale také v Sedleci-Prčici, na Šumavě, a dokonce v Londýně.

O postavách

obrazek
Maruška
Je půvabná, mladá dívka, studentka hudební konzervatoře. Nejvíc času tráví se svým dědečkem a cvičeným psem Gejlou. Touží potkat hodného a krásného muže, nejlépe kudrnatého blonďáka, a prožít s ním opravdovou lásku, jakou zná z knížek a romantických filmů. Chce se jako ostatní dívky v jejím věku líbit, moderně se oblékat, odjet na dovolenou. Chce žít jako ostatní. Jenomže věci se dějí tak trochu jinak, než vypadají.

Vlastimil
Maruščin dědeček je jediný člověk na světě, kterého Maruška má. Vnuččiny touhy chápe, ale přirozeně o ni má strach. Snaží se ji chránit, všude ji doprovázet, a to i do obchodu s luxusním prádlem, protože si nechce připustit, že Maruška je už dospěla. Ovšem děda sám prožívá i jiné radosti. Setká se totiž po letech se svojí dávnou láskou Libuškou.

Libuška
Je platonickou láskou Vlastimila, to už z dob studií na gymnáziu. Mezi dávnými spolužáky to znovu zajiskří. Jenže Libuška svádí boj nejen s nemocí, ale také s policií, neboť jí hrozí trestní stíhání… je totiž nejstarší dealerkou marihuany v Čechach.

Marek
Kudrnatý sympaťák s krásným hlasem se ani trochu nepodobá vysněnému idolu Marušky. Marek se Marušce nějaký čas uctivě dvoří, oba se do sebe bezhlavě zamilují a prožijí svoji „bezstarostnou jízdu“, romantickou dovolenou ve dvou. Ovšem návrat domů převrátí jejich životy naruby.

Zdena
Matka Honzíka a úspěšná manažerka, vezme rázně synovu budoucnost do svých rukou. Pochopitelně proti jeho vůli... Sama však v manželství není spokojená a všechno zlé přehazuje na svého uťáplého manžela Karla.

Karel
Je bývalý fotbalista a dnes už jen správce hřiště, kdysi byl opravdu dobrý. Dnes mu zbylo zapálení pro fotbal už jen s pivem v ruce u televize. Jeho žena ho neustále peskuje, kárá a obviňuje ze synovi orientace. Karel se však snaží syna chápat a podporovat, ať je jaký je... Je to přece jeho syn.

Honza
Je Maruščin kamarád žijící v sousedním bytě. Právě prožívá vášnivý, ovšem „zakázaný“ vztah. A když všechno „praskne“, nastává pro Honzu peklo. Jeho ambiciózní matka se rozhodne, že to z „těchto“ vztahů vyléčí.

Pan Jehlička
Je Vlastimilův kolega z práce, tzv. PRDUCH ( pracující důchodce), který si vždy umí se vším poradit a všechno zařídit. A tak ochotně radí i Vlastimilovi. Kromě toho že všechno zná a ví, neustále obdivuje a někdy i obletuje ženy - pokud možno ve věkové kategorii 20- 70 let.

Herci se těší na své role

Díky proslulým hereckým osobnostem, které si ve filmu Láska je láska s chutí zahrají, má film velký potenciál zaujmout diváky všech věkových kategorií, navázat tak na tradici kvalitních českých komedií se silným hereckým ansámblem. Pro zajímavost se sluší uvést, že role dědečka byla napsána přímo na tělo herci Petru Nárožnému. Herečka Eliška Balzerová strávila začátek léta poctivou přípravou na svou roli - a sice pravidelným pokuřováním marihuany. Sám režisér filmu Milan Cieslar potvrdil, že už dlouho nezažil, aby se herci tak moc těšili na natáčení komedie. Proč? Odpověď je jednoduchá: Mají co hrát!

Milan Cieslar (rozhovor)
obrazek
Čím vás nejvíc oslovil scénář filmu?

Asi tím, jak se v něm citlivě míchá obyčejnost s ušlechtilostí, humor se smutkem, realita s nadsázkou, love story s českým šovinismem, a to vše dohromady.

Měl jste po přečtení scénáře hned jasno, koho z herců obsadíte? Které obsazení vám dalo nejvíc zabrat?

Měl jsem jasno v těch zásadních rolích, některé byly "šity" na míru - třeba Petru Nárožnému. Problém bylo obsazení hlavní hrdinky a jejího chlapce Marka, neboť jsem netušil, jak v naší nejmladší herecké generaci chybí osobité, výrazné typy. Když jsem teď dělal casting v Paříži na jiný film, přišlo téměř třicet mladých adeptek a musím říct, že přinejmenším pětadvacet z nich by si zasloužilo velkou roli. To se u nás bohužel nestává. Nicméně nakonec všechno dobře dopadlo. Našli jsme přesně to, co jsme hledali.

Jak dlouho probíhaly přípravné práce a jak dlouho se natáčelo?

Nejdelší byla scénáristická příprava filmu. Pracoval jsem spolu s Martinem Horským (scénárista) na textu skoro tři roky. Je to jeho první profesionální scénář. Ten dlouhý dialog a práce s ním na scénáři se vyplatila. Už dlouho jsem nezažil, že by se herci na scénář komedie tak těšili, jako je to tentokrát. Mají co hrát. Natáčelo se standardních šest týdnů včetně scén v Londýně.

Na co jste se nejvíc těšil a z čeho jste měl největší obavy?

Jako vždycky jsem se těšil na proces, kdy něco smysluplného vzniká. Je to jako když sedáte do rychlého auta poprvé, po dlouhé době, kdy jste to auto skládali, soustružili… Nebo když usednete na hřbet plnokrevného koně, kterého jste přivedli na svět. Vždycky je to adrenalin, spojený s obavami, strachem, že to auto či koně nezvládnete, že to bude jen a jen vaše chyba. Zároveň tušíte, že ten kůň má na to, aby zaběhl co nejlépe. A také byla skvělá spolupráce s herci a celým teamem kolem mě. Jsou to všechno lidi, s kterými mělo smysl zkazit si prázdniny prací...

Proč jste si vlastně pro svůj další film vybral - pro Vás poněkud nezvyklý - žánr lehké komedie?

Protože cítím, že to je téma a žánr, který jsem kdysi nakousl svým filmem Duše jako kaviár. Mělo také vzniknout pokračování s názvem Duše na talíři, které bohužel nikdy nevzniklo, ale začalo virtuálně žít na internetu, jako kdyby existovalo. Bylo tedy na čase přijít s něčím skutečným a možná přinést i větší dávku humoru, snad i potěšení. I když dobrá komedie by měla být vždycky o něčem a mít i vážnější polotóny!

Martin Horský (rozhovor)
obrazek
Jak dlouhá byla cesta od napsání první verze k jeho realizaci?

Zhruba dva a půl roku.

Musel jste dělat nějaké zásadní úpravy, které vás jako scénáristu "bolely"?

Těch bylo! Vlastně původní scénář má s tím současným společnou jen jeho hlavní hrdinku nevidomou dívku Marušku. Jinak je všechno jinak. Vše se kompletně změnilo - postavy, dějové linky atd.

Co je podle vás hlavní poselství příběhu?

Láska, která je možná v dnešní době určité klišé. V našem příběhu se díváme na první opravdovou lásku mezi mladými, na krizi lásky středního věku a na znovunalezení lásky ve stáří. Je to film, ve kterém si každá generace najde své. Láska zde bojuje s předsudky společnosti, handicapem i se sexuální orientací - a ne vždy úplně zvítězí, ale vyplatí se za ni bojovat...

Co byste tomuto filmu "popřál"?

Aby se lidem líbil. Protože je to film o lidech a pro lidi. A samozřejmě, aby se těch lidí přišlo podívat do kin co nejvíc. Mým tajným přáním je, aby se film dostal i za hranice ČR, protože si myslím, že má co říct i divákům v zahraničí.

Kamil Kožíšek (rozhovor)
obrazek
Vaše původní profese je IT specialista, vlastníte velkou firmu FG Forrest na tvorbu internetových portálů. Jak jste se dostal k producenství filmů?

To bylo v roce 1998, kdy jsme vyráběli multimediální CD pro děti s pohádkou pro děti - Dlouhý, Široký a Bystrozraký. S hudbou, mluveným slovem Borise Rösnera… A mě to tenkrát velmi nadchlo. V roce 2005 jsem se jako koproducent podílel na prvním filmu režiséra Martina Kotíka. Mimochodem byl to film Pánská jízda s Martinem Dejdarem a Josefem Abrhámem. Vzal jsem si na starost shánět peníze a pak se postarat o postprodukci. Společně s Martinem jsme pak dělali ještě další tři filmy.

Je to pro Vás těžké sehnat peníze na film? Jakou máte taktiku?

V současné době je to strašně těžké. Taktiku bych asi neměl prozrazovat. Prostě díky svému byznysu v IT mám spoustu kontaktů, které využívám. Oslovuji vždy klienty, u kterých předpokládám, že by je film mohl zaujmout. Musím přesně vědět, co chtějí, co potřebují, musí to zapadnout do jejich marketingové strategie, takže za nimi chodím s velmi konkrétní nabídkou.

Podle čeho si Vy sám vybíráte filmy?

Podle scénáře a čím jsem starší, tím víc jsou pro mě důležití i lidé, s kterými mám spolupracovat. S Milanem Cieslarem jsem se seznámili před dvěma lety při natáčení výpravné pohádky Dešťová víla, která se, myslím, dost povedla. A já o něm už dnes vím, že je to jeden z mála lidí v téhle branži, který umí držet slovo, termíny, dokáže se chovat racionálně. V mojí branži je zvykem, že co se dohodne, to platí. Hlavní roli hrají smlouvy, termíny, ale u filmu neplatí nic. A já vím, že Milan je spolehlivý. Důvěřuji mu.

Čím vás oslovil scénář filmu Láska je láska?

No pozor, když jsem dostal synopsi, moc nadšený jsem z toho nebyl. Ale Milan trval na tom, abych si přečetl scénář, což já strašně nerad. Některé scénáře jsou napsány fakt hrozně, nedá se to číst. Ale chtěl jsem Milanovi vyhovět a začal jsem tedy doma číst. A najednou přijde manželka a ptá se mě, čemu se pořád tak směju… A já se přistihl, že se mi děj přímo odvíjí před očima, živě jsem viděl ty postavy, situace. Fakt je to napsáno velmi vtipně, svižně, Martin Horský je velmi nadějný mladý scénárista, takže jsem ještě ani nedočetl a už jsem volal Milanovi, že do toho s ním jdu!

Kolikátý je to váš film, který produkujete?

Když to rychle spočítám - tak tři zmiňované filmy Martina Kotíka, pak Pravidla lži, Panic je nanic, hraný dokument o Janu Saudkovi, Prachy dělaj člověka podle scénáře Radka Johna a Veni, vidi, vici, filmová pohádka Dešťová víla. Takže je to desátý film a dva jiné mám ještě rozdělané. Ve většině jsem figuroval jako koproducent.

Předem nikdy nevíte, jak se film bude líbit divákům, je to riziko. Nebojíte se neúspěchu?

Pokud je film dobře připravený, tak by to zase tak velké riziko nemělo být. Ale pozor, já mám rád, když jsou filmy „jiný“. Mně určité riziko nevadí. Protože se přece musí zkusit jít jiným směrem, jinak se tu bude točit pořád to samé. Třeba dokument o Janu Saudkovi byl výjimečný tím, že on hrál sám sebe, bylo to jinak udělané a my jsme za něj dostali na festivalech několik cen.

Takže vám na návštěvnosti nezáleží?

Samozřejmě je fajn, když mě práce pro film baví, a ještě navíc na něj přijdou i lidi do kina. Což se v tomhle případě Láska je láska určitě povede.

Aneta Krejčíková (rozhovor)
obrazek
Budete hrát vnučku pana Nárožného. Máte z něj trému?

Snažím se ji nemít. Samozřejmě cítím velkou odpovědnost, ale nechci se svazovat trémou, která by mi bránila dobře hrát. Už jsme se s panem Nárožným i dalšími kolegy potkali na kostýmové zkoušce, a bylo to příjemné setkání. Určitě i ostatní kolegové chápou, že moje role nebude snadná, a tak mi pomohou.

Na co se nejvíc těšíte a z čeho máte největší obavy?

Na všechno a ze všeho.

Na jakou svou roli vzpomínáte nejraději?

Rozhodně na spolupráci s Viktorem Polesným, který točil pro televizi inscenaci Zastřený hlas. To je pro mě vyloženě srdeční záležitost, stejně jako film Poupata, který má jít na podzim do kin. Natočil ho Zdeněk Jiráský, který se předtím věnoval jen dokumentům.

Aneto, jaké jsou první pocity z natáčení?

Ani se neptejte. Já jsem hodně sebekritický člověk a nezažila jsem, že bych někdy byla spokojená se svým výkonem. Možná je to dobře, protože kam bych se pak mohla posunout? To bych s herectvím mohla rovnou skončit. Ale jinak mě tahle práce strašně moc baví - ve štábu se sešla úžasná parta lidí, pan režisér je na mě hodný, co víc si přát?

Čím vás oslovil scénář?

V tomhle příběhu je tolik vtipných situací, že jsem při čtení scénáře moc nasmála. A moje role je nádherná, úžasná, vnímám to jako velké štěstí, že nejsem v žádné škatulce, že mám příležitost zahrát si různé charaktery.

Jak se vám hraje s Maciejem?

Je to moc hezký kluk, ale to mě vlastně jako Marušku nezajímá, protože nevidím. Myslím, že se Maciej typově pro tu roli hodí, je šikovný, bezprostřední, jednoduše nemůžu si stěžovat.

Jaké to je vyzkoušet si pocity nevidomých?

Tak je jasné, že mají všechno složitější, ale zároveň mají spoustu chytrých vychytávek. Třeba v kuchyni! Ve scénáři je scéna, kdy Maruška smaží palačinky. Po poradě s nevidomými jsme zjistili, že k tomu je potřeba použít dvě pánvičky, protože jinak tu palačinku jako nevidomý neobrátíte. Všichni nevidomí lidé, kteří jsem díky natáčení poznala, jsou úžasně pozitivní, vtipní lidé, rozhodně se nelitují, protože co by pak z toho života měli?!

Ve filmu hrajete na klavír, zvládáte to sama?

Na konzervatoři jsem na klavír musela hrát tři roky, ale vždycky jsem z tohoto předmětu měla dost špatné známky. Nemám vůli u klavíru sedět a cvičit, tudíž nemám ani talent. Kdybych měla a bavilo mě to, měla bych nějaké výsledky. Naštěstí ve filmu mám šikovnou dublerku Haničku, která krásně hraje za mě.

Film je o lásce, co pro vás znamená?

Láska je v mém životě hrozně důležitá! A myslím, že jsem člověk, který v sobě má neskutečné množství lásky! I když zrovna teď zamilovaná nejsem!

Jaké typy mužů se vám líbí?

Nemám to takhle rozdělené, hlavně ten muž musí mít charisma a musí být společenský. A hrozně mě vždycky dostane, když mi muž hezky vysvětlí něco, čemu nerozumím. Mám ráda chytré muže! Taky se mi líbí, když můžu ovlivnit, že si muž z lásky ke mně uvědomí třeba své nešvary a polepší se. A to platí i pro mě. Vždycky se ti dva od sebe navzájem poučí.

Jak vnímáte starší herecké kolegy? Dostáváte od nich moudré rady?

Občas ano, mám před nimi samozřejmě respekt. Jsem takový tichý pozorovatel, hrozně mě baví sledovat jejich profesionální přístup. A tím, že se my mladí setkáváme s těmi zkušenými, se to učíme také…

Máte nějaké herecké idoly?

Strašně moc, například mám ráda Johna Malkoviche, Cate Blanchet, z našich Ivu Janžurovou…

Je nějaká role, po které toužíte?

Chtěla bych si toho zahrát co nejvíc, prostě všechno, aby to bylo rozmanitý, abych mohla ukázat, co ve mně je!

Jak relaxujete po natáčení?

Začala jsem cvičit a strašně mě to chytlo. Chodím do posilovny, plavat nebo si jen tak doma pustím muziku a tancuju. Úplně vypnu, vypustím všechny starosti! Ale také si odpočinu mezi lidmi, ráda vyrazím do společnosti.

Co vás čeká po projektu Láska je láska?

Uvidíme, co přijde. Jsem členka divadelního souboru Julie Jurištové, se kterou budeme dělat další pohádku, pro mě už je to třetí, ve které budu u nich hrát. Vnímám to jako úžasnou zkušenost, podívám se do spousty českých divadel. A pak se moc těším, až budu hrát divadlo se svými spolužáky. V říjnu bych chtěla na týden odletět do New Yorku - to město mě moc láká, chtěla bych si ho projít, užít si nákupy, potrénovat angličtinu. Doufám, že mi to vyjde!

Co na vaši hereckou kariéru říkají rodiče?

Jsem první herečka v naší rodině a rodiče mi fandí a podporují mě, stejně tak jako moji o tři roky mladší sestru, která tancuje. Je mimochodem vicemistryně v latinsko-amerických tancích, je strašně šikovná.

Maciej Cymorek (rozhovor)
obrazek
Macieji, jak se připravujete na natáčení?

Strašně se těším, beru to jako novou životní zkušenost a příležitost naučit se něco nového.

Na co se nejvíc těšíte?

Na všechno! Třeba na setkání se zajímavými lidmi anebo na to, až budu řídit trabant. řidičák sice už dva měsíce mám, ale ještě jsem to nezkoušel.

Matěji, čím vás nejvíc zaujal scénář filmu? Zaujala vás vaše postava hned od začátku?

Scénář jsem si přečetl až po castingu. Tam mi jen řekli, o čem film zhruba bude a jaká by byla moje role. Cestou domů ve vlaku jsem měl před sebou scénář a sešit z matematiky, protože mě čekala docela důležitá písemka. Nakonec jsem se tak začetl do scénáře, že jsem matiku už nestihl. Nejdřív mi to přišlo jako docela vážné téma, zvláště té mojí postavě se lidé asi moc smát nebudou. Ale celkově je to moc milý, vlastně i vtipný příběh.

No a co ta písemka?

Měl jsem štěstí, paní učitelka na písemku zapomněla.

Jak se vám spolupracuje s profesionálními herci?

Zatím jsem se na place potkal jen s Anetou Krejčíkovou, filmovou Maruškou. A s ní se mi hraje výborně. Teprve se postupně poznáváme. Ještě jsme si toho nestihli tolik říct.

V polském Těšíně hrajete divadlo, teď filmujete. Podporují vás rodiče?

No je pravda, že jsme spíš sportovně založená rodina. Nikdo od nás se herectví nevěnoval, já jsem první! Mám ještě dva bratry, kteří se věnují sportu. A pozor - já kdysi dělal krasobruslení, jenže pak jsem si musel vybrat. Dohromady s divadlem to nešlo. Dlouho jsem váhal, ale nakonec zvítězilo divadlo. A naši jsou výborní, nikdy mě nezrazovali. Určitě mi fandí!

Film je o lásce - co pro vás znamená láska?

Tak to asi nebudu schopen nějak definovat, to je velmi individuální. Mám holku, chodíme spolu už přes rok, jsme oba zamilovaní… Vím, že mi věří a ve všem fandí a já jí také.

Jaké máte plány do budoucna?

Asi po maturitě zkusím hereckou školu v Polsku, v Krakově nebo ve Varšavě.

Na českou školu byste nešel?

Určitě to zkusím, když se nedostanu do Polska, tak půjdu tady, ale raději bych chtěl to Polsko. Jsem Polák, polština je pro mě přirozenější. To je hlavní důvod.

Jak sám sebe vidíte za deset let?

Hm, to mi bude už 28 let! Tak určitě bych rád dělal něco, co mě baví a co mi přináší radost. Hlavně se nechci nudit, což doufám, že u herectví nebudu. A to další se uvidí.

Simona Stašová (rozhovor)
obrazek
Čím vás oslovil scénář, co se vám nejvíc líbilo?

Velmi pečlivě a s velkou rozvahou přijímám jak divadelní, tak filmovou a televizní práci. Na začátku léta mi zavolal režisér Milan Cieslar, jestli bych si nepřečetla scénář, ve kterém mě vidí a že mi druhý den zavolá. Přiznám se, že už jsem měla na léto práce dost, dokonce i filmové, a tak pouze z kamarádství a z úcty k panu režisérovi jsem si scénář “Láska je láska“ přečetla. Po přečtení jsem to byla já, která pozdě večer zvedla telefon a řekla: „Milane, to beru!“ Možná jsem ho vzbudila, ale možná i trochu potěšila.

Je pro Vás důležitější scénář, nebo osoba pana režiséra?

Pokud se s režisérem znám, má to samozřejmě veliké výhody, protože už vím a dovedu si lépe představit, jaké nároky na mě budou naloženy a jakou tvůrčí invenci vloží do práce režisér. A s tím vědomím pak scénář i čtu. Ale stejně nakonec na scénáři záleží nejvíc. Jestli se v tom já sama nevidím, jestli uvnitř necítím, že je to role pro mě, pak se v tichosti raději omluvím a přenechám práci někomu jinému.

Máte se svou postavou Zdeny něco společného?

„Láska je láska“ je kouzelná komedie o různých variantách lásky, které nám život přináší a nabízí. Pocity Zdeny - chtít víc, než mi může život splnit - jsem u sebe taky našla. Dneska už jsem víc nad věcí než Zdena, dneska už bych řešila některý věci jinak, ale určitou impulzivnost, zmatenost, chtít hlavou prorazit zeď a pocity, že se o ní pokoušejí mrákoty, když není po jejím, tak to vše v sobě nacházím. Ne v tak zhuštěné formě, ale nacházím. Rozdíl mezi námi je v tom, že já se hroutím z úplně jiných věcí než Zdena.

Hrajete ráznou, ambiciózní ženu, která se musí vyrovnat se synovou homosexualitou. Napadlo vás, jak byste se asi zachovala ve skutečnosti?

Nejméně polovina mých nejlepších kamarádů je homosexuálů nebo lesbiček a věříte, že na charakteru to ani nepřidá, ani neubere? Velmi jim důvěřuju a mám je moc ráda. Vůbec nevnímám lidi podle toho, koho milují, nebo koho mají večer pod peřinou. Moje nejoblíbenější divadelní hry Drobečky z perníku a Římské noci se velmi dotýkají této tématiky, a dokonce i s nádhernou, humornou nadsázkou. A jediné, kdy mi je těchto vždycky líto, je vědomí, že nebudou mít děti. A jako matka, která lituje, že neměla víc dětí, protože mít děti je můj koníček, to můžu zase jen potvrdit.

Snesla byste vedle sebe uťáplého muže, jakého hraje Ondřej Vetchý?

Ale jo! On zas tak uťáplý není, podívejte se na Ondru! Je to chlapák. Akorát Zdena to nějak nevidí, takže je to spíš její problém, než jejího muže Karla. Náš první společný natáčecí den se velmi povedl: Ondra ode mě dostane facku, a to pořádnou! A to víte, před kamerou já nic nešulím! Ale potvrzuji zase, Ondra je chlapák, nechal se zfackovat několikrát. Akorát když řekl Milan Cieslar: „Ano, ta se povedla, to byla ona!“ , byl přece jenom rád.

Na jakou scénu se nejvíc těšíte?

Je jich tam hodně pěkných, na které se těším. Vtipných. Scénárista Martin Horský je šikovný. Mám tam i scénu v plavkách, tak už každý den cvičím o deset minut víc, abych si jak se říká lidově „neutrhla kšandu“.

Film je o lásce v každém věku - co pro vás dnes po všech zkušenostech znamená láska?

Všechno. Bez lásky a zdraví nejde nic. To ostatní je luxus, který je příjemný, ale nezahřeje. Co bychom byli bez lásky? Vlastně bychom nebyli.

Jak se vám spolupracuje s mladšími kolegy? Jak vnímáte mladou hereckou generaci?

Jak stárnu, tak mi ta mladá herecká generace uniká, myslím ta nejmladší, a jsem ráda, že na place je poznávám. Je nutné brát je jako rovnocenné partnery a dát jim pocit, že nemusí mít trému, případně jim dodat sebevědomí, aby i díky vám vyrostli. Však si sama moc dobře vzpomínám, když já jsem začínala, jak dlouho mi trvalo, než se mi přestala klepat kolena. A jak jsem milovala starší kolegy, kteří mi v tu chvíli pomohli. Někteří mladí jsou ale opravdu na první šup talenti. To se pozná hned, možná už i podle pohledu do očí a stisku ruky.

Natočila jste Muži v naději, teď točíte Láska je láska a další film Tady hlídám já… Do toho hrajete pozdě do noci Veselé paničky Windsorské na Hradě. Dá se to vůbec všechno zvládnout s úsměvem a zdravými nervy? A nepletou se Vám role?

Mám to krásně poskládané, baví mě to. Každá ta figura je úplně z jiného těsta, jiný šmak, jiné vzezření, jiný náboj, jiný charakter. V každé roli na sebe něco jiného prozradím. Vždycky až když jednu práci dokončím, mám pauzu a jdu na druhou, takže mám v duši klid, a to je to podstatné, co k práci potřebuju. Pouze každý večer si jdu zablbnout na Hrad s Bolkem Polívkou a řekněte sami, nebrali byste to taky? Já jo, a tak si ten přítomný čas, přítomný život letošních prázdnin užívám.

Podobné filmy

Happy Feet 2
(Happy Feet Two aka Happy Feet 2) Mistr stepu Mambo a jeho žena Gloria mají starosti - jej...
dnes 04.20
Nova Cinema
Půlnoční dítě
(Midnight Special) Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se s...
dnes 06.05
Nova Cinema
Jesse Stone: Ztracená nevinnost
(Jesse Stone: Innocents Lost) Tom Selleck se vrací jako bývalý šéf policejního sboru měste...
dnes 08.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 17. 6. 2024 Svátek má Adolf
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz