fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

84% 80 hlasů
drama / komedie / romantický, Švédsko/Dánsko, , 89 min., od 12 let
Fucking Amal / Show Me Love
DVD od 5.11.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Snímek je nejúspěšnějším švédským filmem roku 1998 a byl vybrán do oficiální soutěže na MFF Karlovy Vary 1999.
Na MFF v Berlíně "99 získal cenu Teddy.


Ukázka
01:24Film Láska je láska je současným příběhem o bolestných i komických stránkách dospívaní, o touze po lásce a starostech s ní spojených, o odvaze být jiný.
Příběh ze Švédska dnešních dní nás zavede do ospalého a nudného městečka Amal. Jeho hrdinkami jsou dvě dívky, jež se zmítají v problémech dospívání a ve svých citech, které se ubírají trochu jinými cestičkami, než bývá zvykem. Už na první pohled jsou naprosto odlišné. Plavovlasá Elin s tváří filmové hvězdy je obdivována všude, kam přijde. Chlapci ze třídy bojují o každý její pohled. Introvertní, dětsky působící Agnes je spíše trpěným vetřelcem než oblíbenou spolužačkou, i když touží ve skrytu duše po společnosti. S bolestí si uvědomuje, že ji více než chlapci přitahují dívky. Jeden nepodařený večírek svede Agnes a Elin dohromady a křehké pouto, které mezi nimi vzniká, se proměňuje ve spontánní demonstraci odvahy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Téma homosexuality už začíná být tak otřepané, že se pomalu filmům z touto tématikou začínám vyhýbat. Toto je však nadprůměrný film těžící zejména z chytrého scénáře a hereckých výkonů dvou mladičkých švédských hereček. Vznikl milý, po všech stránkách vydařený snímek, po kterém je člověku dobře po těle.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Láska je láska

Amal je malé ospalé švédské městečko, ve kterém se nikdy nic neděje.
Agnes bude brzy 16 let, před rokem se sem s rodiči a mladším bratrem přestěhovala, ale ještě si nenašla skutečné přátele. A navíc ve škole sedí s dívkou, která je na invalidním vozíčku. Blonďatá Elin je rebelkou školy. Agnes je do ní tajně zamilovaná, ale kromě jejího počítače o tom nikdo neví. Protože tuší, že na domácí oslavu jejich narozenin ze spolužáků nikdo nepřijde, jen velice opatrně ve třídě rozdává pozvánky, které jí vyrobil otec.
Shodou okolností, v den oslav narozenin má Elin se svojí starší sestrou Jessicou domácí vězení. Padne na ně deprese a rozhodnou se z domu utéct rovnou na Agnesinu oslavu. Přivítá je Agnesina matka a dívky zjistí, že jsou na oslavě úplně samy. Agnes pláče v koupelně a ani si nevšimne, že vůbec nějaké hosty má. Když jsou dvě návštěvnice uvedeny do Agnesina pokoje, z nudy otevřou počítač a jen tak, mimochodem, objeví její netušené tajemství. Je to strašně zábavné.
V následujících dnech musí Agnes snášet posměšky ostatních školáků, protože to, co se stalo u nich doma, se rychle rozkřikne.
Ale vždy sebejistá Elin se najednou cítí nejen vinna za trápení, které ted' musí Agnes snášet, ale i zmatená, protože Agnes jí samotnou nenechala lhostejnou.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 5. 6. 2020 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz