fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1857 hlasů
film / komedie, drama, romantický, USA, , 119 min., od 12 let
You've Got Mail
Kinopremiéra v ČR 1.4.1999, DVD od 11.11.1999 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:34Přivedl ji k bankrotu a ještě k tomu získal její srdce.
Dva zcela odlišní lidé, majitelé konkurenčních knihkupectví, si prostřednictvím e-mailu začnou nevědomky vyměňovat zamilované zprávy. Když pak dojde na lásku a na první setkání, zjišťují oba, že ten druhý je vlastně ten, se kterým se vídají a vzájemně urážejí téměř každý den při konkurenčním boji.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tento film z neznámych dôvodov nemám rád. Natočený je výborne ale jeho pointa mi príde akási slabá. Navyše duo Hanks - Ryan mi akosi nejde dohromady. Pod 3* by som však nešiel. Je to aj vec vkusu 55%
Všechny komentáře k filmu 50+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Láska přes internet

<>Obrázek nenalezen<> Joe Fox a Kathleen Kellyová žijí a pracují jen jeden blok od sebe na New Yorské Upper West Side. Oba si kupují potraviny v Zabars, oba si chodí pro kafe do Starbucks, potulují se po stejných ulicích. Joe žije se schopnou a hyperaktivní knižní vydavatelkou, Patricií Edenovou (Parker Poseyová). Kathleen žije s vášnivým a vzdělaným novinářem Frankem Navaskym (Greg Kinnear). Oba mají pocit, že je jejich život i láska uspokojuje - do té doby, než se oba seznámí přes počítačový diskusi a začnou spolu komunikovat pomocí počítačové pošty e-mailu.
obrazek
Pod elektronickým pseudonymem NY152 a Shopgirl, Joe Fox a Kathleen Kelly zjistí, že důvěřují svému nespatřenému počítačovému korespondentovi - ve všem kromě jejich vlastní identity.
obrazek
Postupně, jak se přátelský cit mění v zamilovanost, Fox otevře svůj obchod, poslední ze sňůry jeho Fox Books obchodů, pár bloků od obchodu Kathleen Kellyové, nazvaného The Shop Around the Corner. Se všemi slevami, velkou zásobou zboží a espreso barem, které může Foxův obchod nabídnout se zdá, že se jeho kolos postará o to, aby to Kathleen mohla se svým útulným knihkupectvím zabalit. <>Obrázek nenalezen<> Kathleen zdědila svůj obchod, který má už čtyřicetiletou tradici po své matce a má k němu proto silnější vztah, než většina jejích kolegů. V momentě, kdy zjišťuje, že může o své dědictví a živobytí přijít, spoléhá se na anonymního přítele, ke kterému má důvěru a váží si ho - NY 152. A Joe, který nenadále pozná totožnost jeho neznámé důvěrné přítelkyně, také zjistí, jak moc ho Kathleen přitahuje stejně ve skutečném životě jako i přes obrazovku počítače. Ale jak má smířit vášnivou, vtipnou a laskavou Shopgirl s ostražitou Kahleen, která ho i se všemi jeho obchody smrtelně nenávidí? Jak má prozradit svou totožnost aniž by ženu svého srdce ztratil? O tom, že láska umí být nejen slepá, ale i vynalézavá se přiďte přesvědčit do kina při romantické komedii Láska přes internet.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Žili byli dva knihkupci. Jedním byla vášnivá mladá žena, která vlastnila malé knihkupectví pro děti. Druhým byl majitel největšího knihkupectví na Manhattanu, který svým podnikáním připravil skoro všechny menší knihkupce o práci. Mezi tímto mužem a ženou panovalo nepřátelství. Ale když se náhodně potkali - anonymně - díky dopisování si v prostoru počítačové sítě, zamilovali se jeden do druhého.

Láska přes internet je romantická komedie odehrávající se v době e-mailového věku. Tom Hanks a Meg Ryanová jako Joe Fox a Kathleen Kellyová, dva knihkupci, kteří se v běžném životě nemají rádi i když nevědomky jsou si blízcí přes modem.

Film Láska přes internet dal opět dohromady režisérku Noru Ephronovou s Tomem Hanksem a Ryan - se kterými spolupracovala na kasovním trháku z roku 193 Samotář v Seattlu Nora Ephronová a Delia Ephronová napsaly scénář podle klasické komedie Ernsta Lubitsche The Shop Around the Corner, která byla napsána Samsonem Raphaelsonem podle hry "Parfumerie" od Miklose Laszloa. Film Láska přes internet byl natočen producentkami Lauren Shulerovou Donnerovou a Norou Ephronovou. Delia Ephronová, Julie Durková a G. Mac Brown byli výkonnými producenty.

O natáčení

Nápad, natočit film Láska přes internet se zrodil v hlavě výkonné producentky Julie Durkové poté, co viděla klasický film The Shop Around The Corner a napadlo ji, že by z toho mohl být skvělý remake. Zasvětila do svého nápadu producentku Lauren Shulerovou Donnerovou, která vybavila práva k filmu s Turner Pictures, kteří práva k filmu vlastnili.
Nora Ephronová a Delia Ephronová, které si vytvořily skvělou reputaci, jako výborné vypravěčky a filmařky byly hned poté osloveny, aby napsaly a režírovaly tento projekt. Obě sestry Ephronovy byly dlouhodobými fanynkami filmu The Shop Around the Corner a okamžitě se jim nápad, předělat tento klasický film zalíbil. Situovat film do doby internetu byl nápad Lauren Shulerové Donnerové. V původním filmu James Stewart a Margaret Sullavanová komunikují prostřednictvím dopisů. Shulerová Donnerová cítila, že moderní verze anonymní korespondence je "kybernetická pošta" e-mail.
"Internet ti dovoluje být více upřímný a projevit více svoji osobnost", říká Lauren Shulerová Donnerová. Můžeš se bavit a nestydíš se, protože tu druhou osobu nevidíš před sebou. Myslím si, že přes internet se mohou lidé více poznat a jejich vztah se může více prohloubit než normální cestou, v situaci z očí do očí."
Na internetu jsou jasná pravidla, která lidé dodržují. Nora Ephronová k tomu říká, "neřeknete kdo jste. Jde tu totiž hodně o pocit bezpečí a o to, že můžete říci cokoli chcete a víte, že nebudete muset čelit někomu, kdo bude mít například příšerné boty nebo něco jiného co nesnášíte."
"Internet působí nekonečně", pokračuje Ephronová. "Ale je to jako ve velkém městě, kde je mnoho obvodů, kde žijí lidé, které zajímají podobné věci, které spolu souvisí."
Tento sentiment je představou Ephronové o New York City a především o Upper West Side komunitě, kam je film umístěn. Upper West Side je samostatné a skutečné sousedství, kde je mnoho věcí: malé obchůdky, které jsou zde desetiletí, jejichž majitelé znají své zákazníky jmény, restaurace, kde lidé zůstávají přes čas, parky kde se děti vzájemně znají; vše takto vedle sebe s novými byty a obchodními centry si říká o místo a zájem. Tato čtvrt je živá a aktivní, rozvíjí se a rozrůstá, udržuje si svou vyjímečnou chuť, styl a tempo. Je to malé město ve velkoměstě, známé a zakázané, milé a zdrcující.
Nikdo nezná tento svět lépe než jeho dlouholeté obyvatelky, Nora Ephronová a Delia Ephronová. Chtěly ukázat jejich speciální čtvrť v celé její kráse.
Delia Ephronová se inspirovala k vytvoření příjemného obchůdku původním filmem, kde zaměstnanci byli jako jedna velká rodina, posazením příběhu mezi dvě různá knihkupectví. "Knihkupectví se staly něčím více než jen obchodem, kde koupíte knihy - jsou to místa kde si lidé mohou koupit a vypít kávu a zůstat jak dlouho chtějí," vysvětluje Delia Ephronová.
Na filmu spolupracovala zajímavá skupina lidí. JOHN LINDLEY, který byl kameramanem jak snímku Hřiště snů tak i kasovního trháku Michael měl na starosti kameru; DAN DAVIS, který pracoval na filmech Michael, Pod vlivem úplňku a Zvrat štěstěny. ALBERT WOLSKY, který získal Oscara za práci na filmech All That Jazz a Bugsy vytvořil kostýmy; RICHARD MARKS, který byl nominován na Oscara za práci na filmech Lepší už to nebude, Cena za něžnost, Vysíláme zprávy a Apokalypsa film sestříhal; a GEORGE FENTON, který byl nominován na Oscara za práci na filmech Král Rybář, Nebezpečné známosti, Volání svobody a Gándí složil filmovou hudbu.

O hercích

Tom Hanks
Dal se opět dohromady s Meg Ryanovou po jejich úspěšné romantické komedii Nory Ephronové Samotář v Seattlu a Joe proti sopce.
Hanks je jedním z nejobdivovanějších a nejrespektovanějších herců dnešní doby. Byl prvním hercem za padesát let, který opětovně získal Oscara - v roce 1993 za svůj výkon v roli právníka, nemocného na AIDS ve filmu Philadelphia a v roce 1994 za náročnou roli ve filmu Forrest Gump. Hanks rovněž získal Golden Globe Awards, the Peolpe´s Choice Award, the Screen Actors Guild Award, the Los Angeles and Chicago Film Critics´Awards, the National Association of Theater Owners Male Star of the Year Award a kromě dalších the Hollywood Women´s Press Club Award.
V poslední době hrál v kritiky oceňovaném kasovním trháku Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana, kde hrál kapitána z II. světové války, který má za úkol zachránit jednoho ze čtyřech synů. Hanks byl také nominován na Oscara za svůj výkon v roli astronauta Jima Lovella ve filmu Rona Howarda Apolo 13.
V roce 1996 Hanks debutoval jako autor scénáře a režisér uznávanou komedií To je náš hit!, pojednávající o vzrůstající slávě jedné rockové kapely z roku 1964.
Průlomem pro Hankse byl komediální televizní seriál Bosom Buddies a poté navazovaly role ve filmech Pánská jízda, Dobrovolníci, Dům za všechny peníze a Žbluňk! od Rona Howarda. K jeho dalším filmům patří Velké vítězství. Poprvé byl nominován na Oscara a na Golden Globe Award za ztvárnění role malého podnikatele ve filmu Velký, za což získal cenu Los Angeles Film Critics za Nejlepšího herce. V roce 1993 byl nominován na Golden Globe za svůj výkon ve filmu SIS. Hanks také vytvořil (myšleno kreativně) postavu kovboje Woodyho v Disney animovaném filmu Toy Story - Příběh hraček.
Minulý rok byl Hanks výkonným producentem seriálu televize HBO Ze Země na Měsíc, který získal několik cen Emmy a dvanácti hodinového souboru pojednávajícím o vesmírném programu Apollo. Režíroval první epizodu a napsal poslední a také si v ní zahrál.
Momentálně Hanks dokončuje produkci filmu The Green Mile pro Castle Rock a Warner Bros., kde hraje vězeňského dozorce, který si vybuduje zvláštní vztah s chovancem, který má podivuhodný talent.

Meg Ryanová
Známá díky svému všestrannému talentu a přirozenému šarmu, což potvrdila po boku Toma Hankse ve filmu Nory Ephronové Samotář v Seattlu a ve filmu Joe proti sopce.K jejím rolím patří oceňované ztvárnění ženy-vojáka ve válečném dramatu Zwicka Gulfa Odvaha pod palbou, kde hrála po boku Denzela Washingtona; hlasově ztvárnila titulní postavu v animovaném filmu Anastasia; hrála postavu ženy, která se mstila svému příteli, který ji zradil ve filmu Propadlí lásce s Matthew Broderick; dále hrála matku alkoholičku ve filmu Když muž miluje ženu s Andym Garciou; romantickou a zmatenou Sally Albrightovou ve filmu Roba Reinera When Harry Met Sally..., natočeném podle scénáře Nory Ephronové; a skvělou kolegyni Alberta Einsteina ve filmu Freda Schepisiho I.Q.
Nedávno hrála ve filmu Brada Silberlinga Město andělů, kde hrála spolu s Nicolasem Cagem v příběhu o anděli, který se zamiluje do smrtelné ženy.
K jejím dalším filmům patří Francouzský polibek Lawrence Kasdana, Kost a kůže, Hlásím svoji smrt a Předehra k polibku. Za svůj výkon po boku Kiefera Sutherlanda ve filmu Zaslíbená krajina byla nominovaná na cenu Independent Spirit Award.
Po studii žurnalistiky na NYU, debutovala Ryanová v roli dcery Candice Bergenové ve filmu Bohaté a slavné a získala si pozornost filmových diváků i kritiků ztvárněním role pilotovy manželky ve filmu Top Gun v roce 1986.
V budoucnu ji můžeme vidět ve filmu Anthonyho Drazana Hurlyburly, natočeném podle hry Davida Rabeho v němž hrají Sean Penn, Chazz Palminteri, Garry Shandling, Kevin Spacey, Anna Paquinová a Robin Wrightová Pennová.

Jean Stapletonová
Naposledy hrála v andělské komedii Nory Ephronové Michael. Je velmi známá díky dlouhotrvající roli Edith Bunkerové v uznávaném televizním seriálu All in the Family, za kterou získala tři ceny Emmy a tři Zlaté Glóby. Stapletonová rozděluje svůj čas mezi divadlo, televizi a film.
K jejím posledním divadelním věcem patří: The Matchmaker od Thorntona Wildera a Višňový sad od Čechova, které byly uvedené v San Franciscu; dále role macechy ve Sněhurce od Rodgerse a Hammersteina v New York City Opera a v dalších. Také obdržela cenu Obie Award za svůj výkon ve dvou hrách od Harolda Pintera v New York Classic Stage Company. Postupně se objevila ve filmové verzi Damn Yankees a Bells Are Ringing.
Stapletonová se pravidelně objevuje v televizi, byla nominovaná za hostující roli v sitcomu Grace v jednom kole, dále za ztvárnění portrétu Eleanory Rosseveltové v televizním filmu Eleanor: First Lady of the World a za uznávaný výkon v Lily Dále Hortona Footea pro Showtime. K její další televizní práci patří Caroline in the City, Murphy Brown a Everybodys Loves Raymond.

O tvůrcích

Nora Ephronová
Režisérka, producentka a spoluautorka scénáře NORA EPHRONOVÁ tímto filmem opět spolupracovala s Tomem Hanksem a Meg Ryanovou na romantické komedii pojednávající o osudu, záhadě, málem promarněné příležitosti a lásce. Předtím společně v roce 1993 natočili úspěšný kasovní trhák Samotář v Seattlu.
Ephronová se stala ve filmovém průmyslu jednou z nejuznávanějších režisérek romantických komedií, kdy zcela nedávno dosáhla úspěchu andělskou komedií Michael, s Johnem Travoltou, Williamem Hurtem a Andie McDowellovou, kterou režírovala a podílela se na jejím scénáři. Dále spolu se svojí sestrou Delií Ephronovou napsala a režírovala To je můj život, kde hrála Julie Kavnerová svobodnou matku ze které se stala komička, dále Blázni a poloblázni, se Stevenem Martinem v roli zaměstnance horké linky sebevrahů na Štědrý večer.
Ephronová byla třikrát nominována na Oscara za Nejlepší scénář filmu Samotář v Seattlu (s Davidem Wardem a Jeffem Archem), za klasickou romantickou komedii When Harry Met Sally... a za drama Silkwoodová (spolupracovala na scénáři s Alicí Arlenovou). K její další scenáristické práci patří Hořkost což byla adaptace její vlastní novely o nevěře, která se stala bestselerem, dále Cookie, kde opět spolupracovala s Alicí Arlenovou a Moje modré nebe.
Ephronová začala s psaním pro film poté, co se stala jednou z nejlepších novinářek v zemi. Svou kariéru začala jako reportérka u novin New York Post a poté začala psát pro časopis Esquire, The New York Times Magazine, časopis New York a pro mnohá další. Její dvě sbírky esejí Crazy Salad a Scribble se staly bestsellery.

Delia Ephronová
Spoluautorka scénáře a výkonná producentka DELIA EPHRONOVÁ se svou sestrou Norou Ephronovou se staly v Hollywoodu imponujícím kreativním týmem. Delia Ephronová spolupracovala s Norou na filmech Michael, který spolu s ní napsala a byla zde výkonnou producentkou; na filmu Samotář v Seattlu, kde byla vedoucí výroby; dále na filmu To je můj život kde se podílela na scénáři; na filmu Blázni a poloblázni, kde se také podílela na scénáři a byla výkonnou producentkou.
Úspěšné proniknutí do fikce pro dospělé se povedl Delie Ephronové s knihou Hanging Up, vydanou v roce 1995, která se stala rychle bestsellerem a byla bouřlivě přijata. V The New York Book Review o knize napsali, že "je čestná a hluboce procítěná a cit pro humor paní Ephronové je dokonalý." Diane Keatonová se má ujmout režie filmové verze této knihy Hanging Up a Ephronová momentálně píše scénář.
Kromě její kariéry v Hollywoodu, je také novinářkou a spisovatelkou: napsala dvě knihy, které nepatří mezi beletrii a které se staly brzy bestsellery: How To Eat Like A Child a Teenage Romance or How To Die of Embarrasment. Také je autorkou knih Funny Sauce a Do I Have to Say Hello? A napsala dvě knihy pro děti: My Life (and Nobody Else's). Kromě dalších dalších publikací, byly její novinářské články zveřejněny v The New York Times Book Rewview, v magazínu New York, Esquire a Ladies Home Journal.

John Lindley
Je ve filmové branži jedním z nejváženějších kameramanů, který má za sebou velice oceňovaný Hřiště snů.
Na pěti filmech pracoval s režisérem Josephem Rubenem: Vlak plný peněz, "Dobrý" synek, Boj za spravedlnost, Noci s nepřítelem, Otčím. Kromě dalších filmů k jeho úspěchům patří Hlava rodiny a Slídilové.
Lindley předtím pracoval s Norou Ephronovou a Delií Ephronovou na vánočním hitu Michael. Jedním z jeho posledních projeků je natáčení filmu Pleasantville. Poté co dokončil New York University Film School, začal Lindley pracovat v televizi. K jeho práci patří seriál Nurse a televizní filmy Gentleman Bandit, Rockabye, nebo Poor Little Rich Girl.
Lindley také natočil dva dokumenty ze slavného PBS seriálu Petera Davise Middletown Revisited a natočil mnoho rockových videoklipů, včetně toho pro skupinu Talking Heads Road To Nowhere.

George Fenton
Skládal filmovou hudbu pro různé druhy filmových snímků, byl nominován na Oscara za práci na filmech Král rybář, Gándí. Dále skládal hudbu pro filmy jako Nebezpečné známosti, Blázni a poloblázni, Šílenství krále Jiřího, Na hromnice o den více, Krajina stínů, Bílý palác, Memphiská kráska, Včera narození, Společenství vlků nebo Karlina píseň.

Podobné filmy

Kouzelná chůva a Velký třesk
(Nanny McPhee & The Big Bang) Isabel Greenová to má těžké - musí se starat o farmu a své m...
dnes 07.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bravo Girls: Opět v akci
(Bring It On Again) Whittier právě nastoupila na kalifornskou univerzitu a ráda by se stal...
dnes 09.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Třetí táta
Pavel Mang jako malý Jakub, jenž si nového tátu vybral a vybojoval sám (1988). Dále hrají:...
dnes 10.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 5. 2020 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz