fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

film / dokumentární, Česká republika, , 80 min.
Kinopremiéra v ČR 29.11.2012

Režie:
Herci: , ,

Ocenění: 2012, Český Lev, Nejlepší dokument


Ukázka
01:58Příběh milenecké dvojice bezdomovců Jana a Jany, kteří se poznali na starém německém hřbitově ve Strašnicích.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Působivý dokument, odehrávající se v bizarním světě bezdomovců, obývajících nepoužívaný objekt na hřbitově v pražských Strašnicích. Některé scény lidské bídy jsou opravdu otřesné. Ironií je, že dokud nejsou hrdinové nuceni svůj hřbitovní příbytek opustit, daří se jim (relativně) dobře. Film, na který jen tak nezapomenete.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD


Recenze

Tak jsem se nedočkal. I když i kdyby se naplnilo, že budu v případě filmu „Láska v hrobě“ http://www.youtube.com/watch?v=sw9L_ySisps svědkem toho, co inzeruje, tzn. „bezdéčkové lovestory“ Jany a Jana, co z toho? Je zapotřebí, aby nám někdo objevoval Ameriku, plný křesťanských pohnutek, že tito lidé, kterých se možná trošku štítíme, mají také srdéčko? Na druhou stranu to mohlo posloužit coby nějaký základ funkčního, účinkujícího příběhu, který něco řeší, něco odkrývá, na něco poukazuje. Mohli jste odcházet z kina znepokojení, pobouřeni, nějak zajímavě pohnuti, dokonce třebas náramně napálení na politickou nebo společenskou situaci, zodpovědnost…  Tohle ale jenom prohloubilo moje všeobecné znechucení nad tím, jak někdo lehkomyslně a jednoduše zahodí veškerý svůj potenciál do ..mísy (kýble), aniž by se mohl vymlouvat na něčí zavinění. Ano, jsou tu naznačené jakési osobní tragédie (uhořelý otec, synovo vytrhávání páteře z torza) na jejichž základech ale opět není možné vystavět alibi... Celá recenze

Popis filmu Láska v hrobě

Film Láska v hrobě je sběrným dokumentem, v němž se líčí příběh milenecké dvojice bezdomovců Jana a Jany, kteří se poznali na starém německém hřbitově ve Strašnicích. Příběh s rozměry antické tragédie přináší každodenní obraz života lidí bez domova se všemi průvodními jevy - příležitostnou hygienou v provizorních podmínkách, starostí o „domov“ v hrobce, sháněním obživy vybíráním kontejnerů… Širší rozměr získává příběh nenásilným pokusem nalézt minulost našich hrdinů a pokusit se o jakousi introspekci jejich životů, které poznamenalo nefunkční rodinné zázemí a osobní tragédie. I když vyhlídka společného života a domova vybudovaného na hřbitově přináší nevšednímu páru naději, ve skutečnosti nedokáže uhnout z cesty k sebedestrukci.


Podobné filmy

Africa obscura
Skupina českých nadšenců se vydává po stopách amerických manželů Johnsonových, kteří se ve...
so. 28.5. 10.20
ČT2
Pozemšťané, koho budete volit?
Štáb sestavený z mentálně handicapovaných filmařů sleduje předvolební klání. Jejich bystrý...
ne. 29.5. 02.05
ČT2
Feral
Undergroundový písničkář Karel "Charlie" Soukup žil v australském buši, kam se uchýlil v 9...
ne. 29.5. 23.15
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 26. 5. 2022 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz