fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 124 hlasů
film / drama, krimi, Československo, , 75 min.
DVD od 1.7.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:32Z mladého čističe oken se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít nový poctivější život?
Z mladého čističe oken se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít nový poctivější život?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Z mladého čističe oken se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít nový poctivější život? Devatenáctiletý Pavel Kříž tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a na diskotékách s partou zloděje Robyho. Pavel sice má maturitu, ale pracuje jako čistič oken, přičemž velkou část jeho příjmů tvoří zisk z podvodů, šmeliny a krádeží Robyho party, které dodává zaručené tipy. Není tedy příliš nadšen, když mu vedoucí úklidu přidělí mladou brigádnici Janu Hálkovou. Přestože se dívka netají nechutí k Pavlovu způsobu života, vznikne mezi nimi křehké citové pouto. To však nemůže vydržet v prostředí, v jakém se Pavel pohybuje. Mladík se dostává do stále větších problémů - část Robyho party je dopadena policií a on nemůže sehnat peníze na vrácení dluhu. Situace se vyhrotí v okamžiku, kdy parta zlodějů unese Janu.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Láska z pasáže

Devatenáctiletý Pavel Kříž tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a diskotékách s partou zloděje Robyho. Má sice maturitu, ale pracuje jako čistič oken, protože velkou část jeho příjmů tvoří zisk z podvodů, šmeliny a krádeží Robyho party, které dodává zaručené tipy. Není proto příliš nadšen, když mu vedoucí úklidu přidělí mladou brigádnici Janu Hálkovou. Přestože se dívka netají nechutí k Pavlovu způsobu života, vznikne mezi nimi křehké citové pouto. V prostředí, v němž se Pavel pohybuje, však nemůže dlouho vydržet. Mladík se dostává do stále větších problémů, když je část Robyho party dopadena a nemůže sehnat peníze na vrácení dluhu. Situace se vyhrotí, když parta zlodějů unese Janu v domnění, že tak Pavla donutí vrátit dluh.


O filmu

obrazek
Mimořádný úspěch filmu Jaroslava Soukupa a Miroslava Vaice Vítr v kapse, který byl mimo jiné oceněn na Mezinárodním filmovém festivalu v Avelinu Hlavní cenou, nepochybně podnítil vznik Lásky z pasáže. Režisér Jaroslav Soukup a scenárista Miroslav Vaic se i tentokrát rozhodli natočit film o mladých pro mladé.
Autenticita míst v centru Prahy, kam kameraman Richard Valenta provázel hrdiny filmu, dodává atraktivní Lásce z pasáže nesporně na divácké přitažlivosti, stejně jako herecké obsazení s Lukášem Vaculíkem v čele. Neodmyslitelnou složku filmu tvoří hudba Zdeňka Bartáka, velkým hitem se staly písně Michala Davida a Františka Janečka.

Podobné filmy

Něco jako komedie
(It's Kind of a Funny Story) Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslé. C...
dnes 21.50
Nova Cinema
Pulp Fiction: Historky z podsvětí
(Pulp Fiction) Tři na první pohled nesouvisející historky z krvavého podsvětí tvoří jeden ...
dnes 22.00
Prima Cool
Veronica Marsová
(Veronica Mars) V předvečer promoce na právnické fakultě se Veronica Marsová rozhodla pově...
zítra 01.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 4. 3. 2021 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz