fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 2281 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, komedie, fantasy, Austrálie/USA/Dánsko, , 100 min.
The Lego Movie
Kinopremiéra v ČR a SK 6.2.2014, DVD od 27.8.2014 a Blu-Ray od 18.6.2014 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra HBO 11.55, čt. 21.10. HBO (hr) 06.00, pá. 22.10. HBO3 09.40
HBO (hr) 06.00
HBO3 09.40
Ukázka
02:03Historicky první celovečerní akční film inspirovaný stavebnicí Lego.
Příběh filmu sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné minifigurky stavebnice Lego, která je omylem považována za Výjimečného, nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu jo tak tenhle film mě moc potěšil. pobavila jsem se u něho.
Všechny komentáře k filmu 59+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lego příběh

Ústřední postavou je obyčejný stavební dělník Emmet, který se shodou okolností dostane do společenství, usilující o odstranění obávaného diktátora, lorda Byznyse. Skupinku rebelů čeká velká a nebezpečná výprava a nesmělý a nešikovný Emmet se nakonec vyrovná ostatním hrdinům a stane se zachráncem svého světa. Kromě tradičního poučení o důležitosti přátelství tvůrci akcentují i svobodnou vůli vůči uniformitě.


O filmu

obrazek
Každý, kdo někdy stavěl svět z hromady dílů na podlaze své ložnice, bude vědět, co mají na mysli scénárista a režisér filmu „Lego příběh“ Phil Lord a Christopher Miller, když říkají, že v dětství měli plno kyblíků s kostičkami Lego. „Stavěli jsme vesmírná plavidla a všelijaké bláznivé věci, ale nešlo jen o stavění, nabízely se nám nekonečné možnosti cokoliv vytvořit a vyjádřit a to bylo neodolatelné a vzrušující.“, říká Miller.

Když se z nich stali filmaři, jejich zájem se soustředil na něco jiného. „Chris a já jsme se nechali inspirovat vynalézavostí a humorem mezinárodní komunity Lego.“, říká Lord s odkazem na komunitní fóra jako Lego Cuusoo, web společnosti Lego Group, na kterém fanoušci mohou podávat své návrhy na nové produkty Lego, fórum „ReBrick“, kde se lidé mohou pochlubit svými výtvory, a stále početnější unikátní krátké filmy s kostičkami Lego a minifigurkami, které natočili jednotlivci ze všech koutů světa a sdílejí je online.

Takových rozměrů dosáhla fascinace značkou Lego, stále se vyvíjející a nesmírně populární stavebnice skýtající nekonečné možnosti, která od svého vzniku pomáhá kultivovat kreativitu napříč generacemi a kulturami. Lord a Miller zůstali věrni těmto zásadám a od začátku věděli, že nelze použít standardní animaci, ale že musí natočit celovečerní film ve virtuálním světě a použít v něm pouze kostičky a prvky stavebnice Lego.

Lord pokračuje: „Oba nás napadlo: ‚Nebylo by úžasné natočit velké zábavné a akční dobrodružství Lego zachycující pocity dítěte, které skládá ty kostičky dohromady, ale v impozantním měřítku?‘ A jak podmanivé by bylo, kdyby se podařilo zachovat amatérskou kvalitu oněch krátkých filmů. Protože přitažlivost kostiček Lego spočívá částečně v jejich dostupnosti jako umělecké formy, bylo naším záměrem natočit film, u kterého by měl člověk pocit, jako by si to sám mohl udělat doma ve sklepě… za předpokladu, že by měl obrovský sklep a pár miliónů kostiček!“ Když si filmaři nakonec ujasnili svou vizi filmu, dospěli k číslu kolem 15 miliónů, pokud počítáme každou kostičku, postavu, scénu a potřebnou rekvizitu.

„Lego příběh“ je rodinný film, který vedle akční podívané a skvělé zábavy nabízí také velké myšlenky. „Chtěl jsem natočit film, na který bych se mohl dívat se svými dětmi, něco, co by podnítilo jejich představivost a invenci.“, říká producent Dan Lin, jeden z architektů tohoto projektu. „A ještě důležitější je, že mám dva divoké syny, kteří občas upustí hračky a ty se rozbijí. Na stavebnici Lego se mi líbí, že můžete něco postavit a potom to předělat na něco ještě lepšího.“

Tato nostalgie je společná nejen filmařům, ale sdílí ji i hvězdné obsazení, které propůjčilo postavičkám své hlasy, z nichž mnozí se přiznávají k silnému osobnímu poutu k této stavebnici. Will Ferrell, který namluvil ředitele Byznyse a jeho skrytou identitu lorda Byznyse, říká: „Teď jako táta s potěšením pozoruji, jak se kruh uzavřel, když se dívám, jak si moje děti hrají s kostičkami Lego stejně, jako kdysi já. A se zájmem se dívám, jak je můj tříletý syn do hry se stavebnicí zabraný stejně jako můj devítiletý syn. Mám co dělat, abych se udržel a neřekl jim: ‚Hele, dej mi to; tuhle část ti postavím já.‘ Musím tomu pokušení odolat a nechat je, ať experimentují a přijdou si na to sami.“

obrazek
Miller vypráví: „Lidé si hrají s kostičkami Lego dvěma způsoby. Jedni postupují podle návodu na stavebnici a skládají tu úžasnou věc, ať už je to cokoliv, kterou si potom vystaví na polici a nikdy si s ní nehrají, aby se nerozbila; a druzí berou nahodilé kostičky a tvoří něco podle své představivosti, potom to rozeberou vytvoří něco jiného. Ve filmu ‚Lego příběh‘ jsou oba tyto přístupy použity jako základ příběhu, který je vlastně o inovaci, kreativitě a významu změny.“

Producent Roy Lee označuje oba režiséry za „…dva nejkreativnější lidi, které znám. Odvedli skvělou práci na filmu ‚Zataženo, občas trakaře 2‘ natočeného na motivy poměrně tenké knihy; přišli a přetvořili některé postavy a rozšířili to, co bylo v knize. U projektu Lego jsme stáli před prázdným plátnem a oni přicházeli s výbornými nápady a vymysleli pro příběh zcela nový svět.“ Ale je to svět odsouzený ke katastrofálnímu konci - pokud by se neobjevil náhodný hrdina: Emmet.

Emmet, stavební dělník a podle vlastních slov nýmand, podřizuje celý svůj život pravidlům a je spokojený, protože je přesvědčen, že je tím nejobyčejnějším a nejtuctovějším člověkem, který kdy žil - až do chvíle, kdy obrovská krize pomůže odhalit jeho nevšední stránku, o které neměl ani tušení.

„Jednoho dne jsme mluvili o svých zkušenostech se stavbou čehosi z kostiček Lego a pocitu marnosti, když jsme nemohli nějakou konkrétní kostičku hned najít. Ten pocit vystihuje, co pro nás Emmet znamená.“, říká Dan Hageman, který se svým bratrem a spolupracovníkem Kevinem Hagemanem napsal příběh společně se scénáristy Philem Lordem a Christopherem Millerem. „Žije v přesvědčení, že jeho štěstí je spjato s dodržováním pokynů, a přesto bude osud světa záviset na tom, že v sobě objeví vlastní kreativitu.“, dodává Kevin.

Chris Pratt, který namluvil Emmeta, říká: „Tento těžký úkol ho zavede do Lego říší, o jejichž existenci neměl ani tušení a ve kterých je všechno prostě komické, ale v dobrém slova smyslu. Všechno je to krásné, nápadité, napínavé a velmi vtipné. Najdeme tu roztomilé postavy, úžasné scény, šílené akce, spoustu lásky a velmi pozitivní poselství: můžete klidně do kin přivést své děti.“ „Ve filmu se rozvíjí několik motivů, ale ústředním motivem je, že každý v sobě má něco mimořádného.“, říká Lin.

Lee dodává: „I když si možná o sobě myslíte, že jste obyčejný člověk, přesto můžete významným způsobem ovlivnit svět kolem sebe.“ Tyto myšlenky nám vedle Pratta a Ferrella zprostředkují svými hlasy Elizabeth Banks, Will Arnett, Nick Offerman, Alison Brie, Charlie Day, Liam Neeson a Morgan Freeman.

„Všichni jsme se skvěle bavili.“, říká Elizabeth Banks, která některé ze svých scén v roli rebelky Hustěnky namlouvala společně s Prattem and Arnettem. „Snažili jsme se jeden druhého rozesmát. Chris a Phil tenhle svět velmi milují a všechno navrhli tak, aby to bylo legrační, udělali to co nejsvěžejší a nejoriginálnější a my jsme se těmi postavami skvěle bavili.“

<>Obrázek nenalezen<> Lord je přesvědčen, že něco z toho se váže na prostředí: „Opravdu je něco velmi legračního na roztomilé, zářivě žluté postavě s proporcemi stavebnice Lego, která hraje tvrďáka nebo vyhrožuje, že zničí svět. Prostě je legrační vidět, jak to všechno berou hrozně vážně.“

Skutečně vážně však filmaři přistupovali ke starým dobrým zásadám značky Lego i k tomu, co znamená pro nespočet jejích příznivců na celém světě. Lord říká: „Udělat film založený na tak důvěryhodné a milované stavebnici byla svým způsobem děsivá představa. Byla to obrovská čest, ale i odpovědnost.“

Pro vizuální ztvárnění hledali Lord a Miller fotorealistický, netradiční styl počítačové animace, která by připomínala fázovou animaci, která by jejich postavám a scénám vdechla roztomilou domácí estetičnost, která je pro stavebnici Lego tak příznačná. Než aby do obrázků vpašovali dokonale hladká pozadí vytvořená pomocí počítačové grafiky a nakreslených kostiček, animátoři vytvořili všechny jednotlivé komponenty a virtuálně postavili každou scénu kostičku po kostičce. Tato technika se velmi osvědčila zejména ve chvílích, kdy budovy a další objekty měly být ve filmu vyhozeny do povětří a rozletět se na kousky a potom měly být bez přerušení opět sestaveny jako zbraně nebo rychlá vozidla sloužící k úniku.

„Udělat rovné čáry v grafickém počítačovém programu je snadné, ale chtěli jsme dosáhnout toho, aby to vypadalo jako ve skutečnosti.“, říká Lord. „Je to tak sice složitější, ale zvyšuje to kvalitu filmu a je to víc v souladu s hodnotami příběhu. V přípravné fázi jsme spoustu času věnovali oděrkám a šmouhám od prstů ve snaze dosáhnout realistické variability a nepravidelností v tom, jak kostičky zapadají jedna do druhé i v jejich demontáži.“

Aby bylo možné tento záměr uskutečnit, filmaři spolupracovali s renomovaným animačním studiem Animal Logic v Austrálii a jako pomocného režiséra animace přizvali Chrise McKaye, který proslul animovaným televizním seriálem „Robot Chicken“. McKay koordinoval práci stovek výtvarníků, zároveň byl jedním ze střihačů filmu a staral se o průběžnou komunikaci a tok nápadů mezi režiséry, rozkreslovači scénáře, animátory a střihači. Lin konstatuje: „McKay zastal při práci na tomto filmu mnoho rolí. Bez něj bychom to nenatočili.“

McKay vzpomíná: „Phil a Chris podporovali téměř hravé prostředí v jednotlivých sekcích i mezi nimi navzájem, takže jsme mohli přiběhnout se svými nápady a zjistit, jak daleko je můžeme dotáhnout. Byl to velmi organický a tvůrčí tok od chvíle, kdy jsme provedli rozkres scénáře až po animaci a dispozici - zkrátka během celého tvůrčího procesu.“

Fyzické omezení minifigurek Lego má pro filmaře své kouzlo, takže jejich přizpůsobení pro příběh na plátně kin nepřipadalo vůbec v úvahu. Postavy se ve filmu pohybují a reagují autenticky, často jako by je neviditelná ruka vodila jako loutky. I pro jejich výraz platilo, že se nesmí odchýlit od standardního repertoáru výrazů minifigurek: ploché namalované oči, obočí a ústa. Ale i v mezích těchto pravidel se McKayovi a jeho týmu podařilo vtisknout jim celou řadu emocí.

Na filmu „Lego příběh“ je průlomová ambiciózní míra, v jaké se v něm použili kostičky Lego jako prostředek k dosažení hloubky, pestrosti a akce. „Všechno, co diváci vidí - ať už je to kouř nebo voda nebo skalní útvary, oheň nebo dokonce výbuchy - je složeno z kostiček Lego. Chtěli jsme znázornit přírodní živly postavené z kostiček, jak je nikdo dosud na plátně kin nespatřil.“, říká Lin.

„Když uvidíte Lego oceán s vlnami ze zvlněných kostiček, bouři třískající do pirátské lodi a pustý širý oceán, je to divoké.“, říká Miller. „Aby film byl co nejvhodnější pro plátna kin, použili jsme osvětlení a snímání kamerou z úhlů, jaké byste očekávali u akčního filmu s velkým rozpočtem.“

„Na filmu se mi nejvíc líbí, jak se příběh odehrává v různých Lego světech.“, vypráví Lord. „Nejdříve jsme rozkreslili akční honičku, která začíná ve městě a pokračuje na Divokém západě. Změní se v hospodskou rvačku, a když do baru vtrhnou poldové z města, připomíná to film o policajtech ze sedmdesátých let, jako ‚Bullittův případ‘, a je zábavné, jak se jednotlivé prvky prolínají a kolidují, aniž by se v tom někdo přestal orientovat.“

„Potom se objeví Batman a je to ještě šílenější“, dodává Miller. Kromě oblíbenců jako je Lego Batwing, můžeme ve filmu vidět celý arzenál nových fantastických vozidel, které Emmetovi a jeho přátelům umožní vyhnout se nebo naopak čelit svým nepřátelům v ulicích města, na moři, pod mořskou hladinou či ve vesmíru. Představí se také zbrusu noví hrdinové a padouši, kteří se střetávají s rozmanitou skupinou stávajících minifugurek Lego z letité historie stavebnice a z popkultury.

obrazek
Během tří let příprav a produkce filmu se režiséři často nechali inspirovat svými soukromými minifigurkami a stavebnicemi „Měli jsme kanceláře plné kostiček Lego a vymýšleli jsme různé pošetilé způsoby, jak je skloubit dohromady a použít je k ilustraci zápletky. Teď zrovna mám na sobě kalhoty Lego.“, tvrdí Miller a vyzývá Lorda, aby ho doplnil: „Postavil jsem křeslo k psacímu stolu z kostiček Lego. A tyhle boty. Sice to nejsou ty nejpohodlnější boty, ale člověk si na ně zvykne. Vtip spočívá v tom, že je musíte obout silou.“

Skutečně originální nadšenci - to jsou ti, kdo do filmu „Lego® příběh“ vnesli rovným dílem úctu i neúctu. Miller konstatuje: „Vždycky se snažíme do našich filmů vnést něco, co rozesměje nás i naše přátele. Nikdy nechceme dělat něco, co děti suše poučuje.“

„Jasně, že to děti a rodiče pochopí,“, říká Lord, „ale chtěli jsme překlenout generační rozdíl a nezapomenout, že existuje komunita dospělých fanoušků stavebnice Lego, kteří staví velmi složité a neuvěřitelné výtvory, na které by děti ani nepomysleli. Mezi mé oblíbené filmy patří ty, na které mohu jít s babičkou nebo rodiči a přítelkyní, nebo neteřemi a synovci a přitom si být jist, že se nám to všem bude líbit. To je ta nejlepší zábava, jakou si v kině můžete užít - když se společně smějí lidé různého věku .“

Podobné filmy

Bláznivá runway
(Pushing Tin) John Cusack a Billy Bob Thornton řídí letový provoz v New Yorku. Soupeří spo...
dnes 07.25
Nova Cinema
Pohádka o zemi hojnosti
(Das Märchen Vom Schlaraffenland) Paul žije se svými rodiči a s nemocnou malou sestrou ve ...
dnes 09.50
Nova Cinema
Maverick
Mel Gibson se chystá na největší turnaj hráčů pokeru na Divokém západě. Situaci mu ale neč...
dnes 13.50
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 10. 2021 Svátek má Lukáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz