fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

86% 5421 hlasů
film / thriller, akční, krimi, drama, Francie/USA, , 110 min., od 12 let
Leon: The Professional
DVD od 10.5.2011 Vapet

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1995, Český Lev, Zahraniční film


Archiv
02:23Neobyčejný milostný příběh profesionálního vraha a mladé dívky. Leon je nájemný vrah, člověk, kterého nedokáže nic zastavit před splněním úlohy. Do jeho života vstoupí 12-letá Mathilda. Rodina nevinné Mathildy byla vyvražděná zkorumpovaným policajtem a ona se rozhodla pro krutou pomstu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu (Director's cut) Impozantní dílo, které je v director's cut ještě impozantnější. Atmosféra souběžná s autenticitou lidského přístupu v konfrontaci cesty zločinu je v takovémto uchopení hodně odvážná, ale ve své podstatě zásadní. Příběh je jednoduchý, avšak velmi dobře ve svém záměru zpracovaný. Postavu Leona Luc Besson převzal ze svého snímku ‘Brutální Nikita´, kde se jmenoval Victor, honosně ji rozvinul a charismatický Jean Reno si roli stejně honosně zopakoval. Leon se živí jako tzv. čistič, ale stále v sobě ukrývá lidskost, což se ukáže ve chvíli, kdy do jeho života vstoupí dívenka Mathilda. Mladinká začínající Natalie Portman prokázala herecký talent a je dobře, že jí dal Besson šanci. Její debut je prostě skvělý. Reno a Portman tak ztvárnili dvojici, která se hodně těžko bude překonávat. Chemie mezi nimi prostě funguje každou vteřinou ať se děje co se děje. A když se proti nim postaví Gary Oldmen, vznikne z toho hotový filmový koncert. Není divu, že Besson Oldmena do záporné role angažoval později ještě jednou do svého snímku ‘Pátý element’. A tak se dá říci, že se jedná zatím o nejlepší výtvor Luca Bessona, který jakoby nestárnul.
Všechny komentáře k filmu 75+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Vzájemné sblížení dvanáctileté Matyldy, zkorumpovanými policisty pronásledovaného sirotka, a špičkového nájemného zabijáka, samotáře Leona, do jehož denního života patří jen 2 krabice mléka, péče o milovanou květinu a sem tam nějaká ta zakázka, je skvělým námětem samotným o sobě. Besson svým pojetím toto akční drama přivedl takřka k dokonalosti. A nepotřeboval k tomu ani retrospekci, zvláštní efekty, či zamlžováním děje odvádět divákovu pozornost. Šel na to vpravdě psychologickou cestou a nadmíru se mu to povedlo.    Poctivým sledováním toku událostí jsme tak na stopě nevšednímu vztahu milující dívky, toužící po pomstě, a negramotného nesbližitelného tvrďáka Leona, kterému Matylda vnese světlo do šedivého průměrného života a probudí v něm spící city.    Ve filmu si přijdou na sv0 nadšenci pro akční scény i milovníci romantických pasáží, nudit se nebude nikdo, protože je děj dostatečně zajímavý a nepředvídatelný... Celá recenze
vip007, 9 z 10

Popis filmu Leon

<>Obrázek nenalezen<> Profesionální zabiják, který nestřílí na ženy a děti, psychopatický policista, který střílí na každého, dvanáctiletá dívka, která by chtěla střílet na onoho policistu a kytka. To jsou hlavní figury na šachovnici úspěšného francouzského filmu. Odehrává se v New Yorku, kde v italské čtvrti žije osamělým životem stárnoucí profesionální vrah Leon. Stará se pouze o svou kytku, pije mléko a stýká se jen s mafiánským restauratérem Tonym, který mu obstarává zakázky. Jeho život se ovšem změní v okamžiku, kdy se seznámí s dvanáctiletou Mathildou, která žije v sousedství. Dívka jako jediná přežije pouze náhodou masakr své rodiny, kterou vyvraždil psychopatický policista z protidrogového oddělení Stansfield, protože mu dívčin otec ukradl část ze zásilky drog. <>Obrázek nenalezen<> Leon neochotně slíbí, že se o dívku postará, ale odmítne naučit ji zabijáckému řemeslu. Dívka totiž chce pomstít svého čtyřletého bratříčka, kterého jediného je jí z celé zabité rodiny líto. Mezi podivnou dvojicí vzniká neobvyklý vztah. Zatímco dívka se učí střílet, pere a uklízí, Leon se učí číst, psát a také mít rád a nemyslet jen na sebe. Mathilda náhodou vyslechne rozhovor Stansfielda s kolegou a sleduje vraha svého bratříčka až na ministerstvo spravedlnosti. Pronikne dokonce až do jeho kanceláře, ale je odhalena. Leon, který našel její vzkaz, zabije několik policistů a dívenku si odvede. Stansfield však zjistí, kdo je Leon, obklíčí jeho byt i dům a zmocní se Mathildy. <>Obrázek nenalezen<> Té se podaří nic netušícího Leona varovat. Začíná rozhodující střetnutí, ve kterém Leon likviduje jednoho Stansfieldova muže po druhém. Podaří se mu zachránit dívku a umožnit jí útěk, sám je však raněn. Stansfield povolá posily.


Podobné filmy

Star Trek: Do neznáma
(Star Trek: Beyond) Posádka Enterprise se vydává na záchrannou misi s cílem nalézt ztracen...
dnes 15.45
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Thor: Temný svět
(Thor: The Dark World) Když je arogantní válečník Chris Hemsworth vypovězen z rodného Asga...
dnes 18.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Robin Hood
Lord Robin z Loxley se vrací z křižáckých výprav. V rodné Anglii zjistí, že mu zlotřilý še...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 30. 5. 2020 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz