fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69%
film / komedie, USA, , 83 min., od 12 let
Liar Liar
DVD a Blu-Ray od 17.8.2016 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize po. 4.12. Sky Movies Comedy HD 17.45
Sky Movies Comedy HD 17.45
Ukázka
02:09Americká bláznivá komedie o jednom skutečném zázraku, o právníkovi, který nedokázal lhát.
Pravda může člověka osvobodit - ale taky může zavinit pořádný malér. Hvězdou filmu je úspěšný advokát Fletcher Reed. Ten založil svou kariéru i osobní život na neustálém lhaní. Když si však jeho pětiletý syn Mac, který opět slaví narozeniny bez tatínka, v kouzelné chvíli před sfouknutím svíček přeje, aby otec alespoň jeden den nelhal, je jeho prosba vyslyšena. Fletcherovi proti jeho vůli vycházejí z úst jen pravdivá slova, která dosud nepolepšitelnému lháři zkomplikují život.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snad každý rodič svému dítěti někdy vnucoval výchovnou myšlenku, že lhát se nemá. Ale co když se právě lhaním někdo ze své profese živí? Výrazná komedie na dané téma, ve které opět svými grimasy, skopičinami a bláznivými ztřeštěnostmi plně exceluje Jim Carrey. Takže co se týče humoru, jeho přítomností je to zcela na plnou čáru jasné. Příběh se však dotýká také emočnímu souznění s dětskou touhou a přáním. Sice je to již ohrané téma, ale v rámci problematiky stále funguje. Rodiče rozvedení, jejich synek žije s matkou a otec sice o něj zájem projevuje, ale kvůli pracovní náplni se mu nedaří plnit sliby. A tak si o svých narozeninách nepřeje nic jiného, než aby táta nelhal. Světe div se, přání se mu splní a s jeho tátou se začnou dít věci. Celý koncept děje je stavěný právě na výkonu Jima a tak je nutné uznat, že bez něj by to celé upadlo v zoufalou nudnost. jedna groteskní scéna střídá druhou a po divácké stránce takřka nenechá vydechnout. Jim Carrey tedy jak ho známe, čímž v rámci dobré zábavy snímek vyvolá dobrou náladu a alespoň na chvíli diváka přivede na jiné myšlenky. Po nevýrazném snímku ´Cable Guy´ (1996) opět posun nahoru.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lhář, lhář

obrazek
Hlavní postavou komediálního příběhu z Los Angeles je úspěšný právník Fletcher Reede, který založil svou kariéru na obratném manipulování s pravdou a lží, i když na druhou stranu se neustálé lhaní a překrucování pravdy stalo jednou z příčin krachu jeho manželství se sympatickou Audrey. Tou další byla bezpochyby skutečnost, že na manželku a hlavně na jejich synka Maxe nikdy neměl čas. Chlapec přesto tátu miluje a kromě toho, že si na něj málokdy udělá čas, mu vadí, že táta neustále lže. A když se Fletcher jako obvykle neobjeví ani na oslavě jeho narozenin, přeje si chlapec v magické chvíli před sfouknutím svíček, aby otec alespoň jeden den nelhal.
obrazek
A protože se jeho přání vyplní, stává se pro Fletchera následujících čtyřiadvacet hodin noční můrou. Začne to v okamžiku, kdy své šéfové přizná, že měl lepší milenky než je ona, a pokračuje s každou další větou, kterou je nucen pronést. Před policistou vyjmenuje všechny přestupky, kterých se dopustil, své dobrácké sekretářce přizná, že nedostala přidáno na platu, protože on to nedoporučil, a Audrey řekne, že nestihl synovu oslavu, protože spal se svou šéfovou. Tragédie ovšem nastane v okamžiku, kdy má vstoupit do soudní síně, kde právě obhajuje bohatou klientku Samanthu Coleovou, která byla manželovi nevěrná a přesto chce vysoudit polovinu jeho majetku. Celá Fletcherova strategie je totiž postavena na lži a překrucování skutečnosti.
obrazek
Soudce Stevens nejprve odmítne Fletcherův návrh na odročení jednání, ale když vidí, jak se právník náhle nedokáže se svou klientkou dohodnout, přece jen případ odročí. Přestávky Fletcher využije k tomu, aby se pokusil přesvědčit Audrey, aby neodcházela za svým novým přítelem Jerrym natrvalo do Bostonu. Přes pohromu, kterou přitom způsobí jeho pravdomluvnost, dostane od ženy poslední šanci. Ta mu také prozradí, jaké měl Max přání. Fletcher se pokusí syna přesvědčit, aby své přání odvolal, ale i když se o to Max pokusí, kouzlo trvá dál. A před Fletcherem je jednání v případu Samanthy Coleové, kde má právě vypovídat její milenec, samozřejmě lživě, a to podle Fletcherova předchozího přesného plánu.


O filmu

Americká bláznivá komedie vznikla v roce 1997, kdy ji natočil režisér Tom Shadyac (Ace Ventura: Zvířecí detektiv, Zamilovaný profesor) podle scénáře Paula Guaye a Stephena Mazura, kteří se nechali inspirovat staršími filmy na podobné téma (například filmem Nic než pravda, kde byl proti své vůli nucen mluvit pravdu prolhaný makléř). V hlavní roli Fletchera Reedea na sebe strhává veškerou pozornost komik Jim Carrey, kterého jste mohli vidět nejen v nenáročných lidových komediích jako Ace Ventura: zvířecí detektiv nebo blbý a blbější, ale poslední dobou také v kvalitnějších filmech jako Muž na Měsíci nebo Truman Show.

Podobné filmy

Mamka a taťka
(Mom and Dad) Ryanovi jsou čtyřčlenná rodina, kde panují napjaté vztahy. A za této situace...
dnes 22.20
Nova Cinema
Jak ulovit Dr.Lewise
(The Grand Seduction) Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, k...
zítra 10.35
Nova Cinema
Samotáři v Paříži
(Deux moi aka Someone, Somewhere) Rémy je mladý muž z Paříže, který pracuje ve skladu. Mél...
zítra 12.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 11. 2023 Svátek má Zina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz