fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 25 hlasů
film / drama, Československo, , 87 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Snímek byl ještě před českou premiérou s velkým úspěchem uveden na X. MFF v San Francisku.


Ukázka
02:56O velké nešťastné lásce akrobata ke krasojezdkyni.
O velké nešťastné lásce jezdce akrobata ke krasojezdkyni s exotickým jménem Nina Gruzia. Volné zpracování Bassovy povídky Příběh vysloužilého voltižěra s použitím dalších vedlejších motivů z knihy povídek Lidé z maringotek a z románu Cirkus Humberto. Nákladná kostýmní podívaná se zdařila díky kvalitnímu scénáři a působivým hereckým výkonům.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velice silný příběh z cirkusového prostředí dávných dob. Byť je hlavní linkou nešťastná láska mladého akrobata, do příběhu se podařilo vtěsnat spousty dalších vedlejších dramatických motivů. Nakonec aby ne, když literární stejnojmenné dílo Eduarda Basse je souborem povídek z cirkusového prostředí. Ze všech nejvíce vyniká starý klaun, kterého si mistrovsky zahrál Jozef Kroner a vůbec si nelze v této roli  představit zcela někoho jiného. V jistém smyslu se kromě love story jedná také o temné sociální drama poukazující na těžký život cirkusáků, až to vyvolává otázku, jestli to mají vůbec za potřebí. Ani na 60. léta, kdy to bylo natočeno, by se ani nejednalo o překvapení. O moralizování tu však pranic nejde. Snímek je natočen v pastelových barvách a dokonce širokoúhle a tak je škoda, že tento plný cinemascope není k dispozici a televize to neustále vysílají v televizním ořezu. Režisérovi Martinu Fričovi se podařilo excelentní dílo kde cirkusová atmosféra a těžkosti doby jsou po celou stopáž doslova cítit a dokážou diváka vtáhnout do děje. Svoji zásluhu mají samozřejmě i herci, kteří své postavy ztvárnili s veškerým respektem. Řekl bych, že se jedná o jedinečný filmový počin o cirkusovém životě.  
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lidé z maringotek

Hořký příběh o lidech kolem cirkusu a nešťastné lásce mladého akrobata. Hlavní postavou příběhu je mladý jezdec-akrobat cirkusu National Vincek Bonžur, který se zamiloval do krasojezdkyně Niny Gruzie, což se ovšem vůbec nelíbí jejímu otci Lotyšovi, jenž má s dívkou zcela jiné plány. Dřív než se spor vyhrotí natolik, aby podle starého klauna skončil Vincek s kudlou v zádech a Lotyš v base, zasáhne osud a mladý akrobat je povolán na vojnu, kde slouží u dragounů. Když odslouží a je propuštěn do civilu, vydá se hledat National se svou milovanou Ninou. Ta už však u cirkusu téměř celý rok není. Rodiče ji odvezli a Vincek se k lítosti svých přátel i principála rozhodne, že se ji vydá hledat. Po dlouhém putování sice svou milovanou objeví v ruském cirkuse Kuzněckého, ta se však za léta odloučení velmi změnila. Z prosté zamilované dívky se stala vypočítavá ctižádostivá žena, která touží především po penězích. Jenže ty Vincek nemá.


O filmu

Český širokoúhlý film o těžkém životě ukrytém pod falešným cirkusovým pozlátkem vznikl v roce 1966 podle stejnojmenné povídkové sbírky Eduarda Basse, doplněné o některé motivy jeho slavného románu Cirkus Humberto, které do podoby uceleného příběhu mistrně spojil scénárista Antonín Máša a slavný Martin Frič (Císařův pekař, Král králů, Pytlákova schovanka), který byl současně také režisérem filmu.

Podobné filmy

Danielle Steelová: Střípky vzpomínek
(Danielle Steel´s: Remembrance) Krásná Serena nemá v lásce příliš štěstí. Prvnímu manželov...
dnes 10.10
Prima
Vzkaz v láhvi
(Message in a Bottle) Kevin Costner nechá vkročit do svého života novinářku. Ale musí se n...
dnes 17.35
Nova Cinema
Šíleně bohatí Asiati
(Crazy Rich Asians) Rachel doprovází svého dlouholetého přítele Nicka na svatbu jeho nejle...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz