fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

58%
film / akční, science fiction, USA/Německo/Česká republika/Velká Británie, , 110 min., od 11 let
The League of Extraordinary Gentlemen
Kinopremiéra v ČR 25.9.2003, DVD od 16.2.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:18Lovec. Vědec. Špión. Upírka. Nesmrtelný. Netvor. Neviditelný.
Světu hrozí zánik. Smrtící nepřítel už je v akci. Kdo ho zachrání? Jediný, kdo to může udělat je dobrodruh Allan Quartermain a jeho záchranná liga, liga výjimečných. Kdo do ní patří? Je to kapitán Nemo, upírka Mina Harker, Neviditelný Rodeny Skinner, agent tajné služby Tom Sawyer, Doryan Gray a úžasná dvojka Dr. Jekyll/pan Hyde. Členové ligy jsou společenští odpadlíci, ale mají mimořádné schopnosti.
Mezitím než se liga zformuje, naplánuje Fantom zničení Benátek. Na záchranu zbývá jenom 96 hodin!!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu To jsem ráda, že jsem viděla něco úplně jiného, než ostatní. Já jsem se totiž dívala na hodně vtipný dobrodružný snímek, hečte.
Všechny komentáře k filmu 46+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Liga výjimečných

obrazek
Na samém vrcholu průmyslového věku, nelítostný tyran, vyvinul děsivou ďábelskou výzbroj, aby uskutečnil svůj ďábelský plán a ovládl svět. Boj s touto hrozbou je úkolem Ligy výjimečných.

"Příběh je smyšlený - ve veselém duchu, ale také poukazuje na nebezpečí jednoho člověka, jedné země, která si osobuje právo nepřemožitelnosti" říká scénárista James Dale Robinson".

Producent Don Murphy, jehož celoživotní láska ke komiksům utužila jeho vztahy s některými nejznámějšími postavičkami, nahlédl do komiksu Alana Moorea v roce 1998. Byl to jeden z několika Mooreových konceptů vytvořených pro novou řadu ABC (America´s Best Comics.) "Povídali jsme si s Alanem, který je podle mě tvůrčí génius a jen tak jsem se ho zeptal "No a na čem jiném pracuješ" vzpomíná Murphy "Řekl mi o svém nápadu na "Ligu výjimečných". Poslal mi filmovou povídku. Předal jsem ji Foxu, kde jsem točil jiný Mooreův projekt "Z pekla".Fox okamžitě přijal tento námět a během několika týdnů jsme se dali do práce". Murphy a zástupci studia se znovu obrátili do světa komiksů na scénáristu Robinsona, který je Mooreovým přítelem a velmi váženým románovým grafikem. Robinson se ujal příležitosti upravit toto dílo na filmové plátno.

obrazek
"Alan má schopnost obrátit existující skutečnosti vzhůru nohama" prohlašuje Robinson. "Jeho výchozí materiál má temný a tak trochu amorální tón a velmi britské cítění, což mě oslovuje. Osamělí a různorodí členové Ligy, všichni zvyklí dominovat ve svém vlastním prostředí, musí nějakým způsobem utužit spojenectví".

Členové Ligy vstoupí do tohoto svazku s vrozeným podezřením jednoho vůči druhému. Quatermain se dívá na Nema jako na zákon nerespektující mořské nebezpečí, zatímco indiánský námořní kapitán se dívá na Quatermaina jako na ztělesnění nenáviděného britského imperialismu. Proto hledá útočiště na Nemově pozoruhodné ponorce. Nesmrtelný Dorian Gray je bývalý milenec Miny Harkerové zatímco Skinner a Dr. Jekyll jsou společenští podivíni - metaforické mutace zplozené díky nevyzkoušeným poznatkům vědy a technologie. Přinejmenším divní patroni.

Sean Connery říká "Mezi Allanem Quatermainem a Dorianem Grayem probíhá zajímavá chemie. Konfliktní postavy v tomto příběhu představují fantastický mix".
Snad nikdo jiný v Lize není tak formován minulostí, jako Quatermain kterého Connery popisuje jako "instinktivního staromódního člověka, ztělesňujícího jinou dobu". Quatermain, kdysi zapřisáhlý stoupenec vlády Jejího Veličenstva, je nyní zklamaná a vyhaslá legenda. Quatermain se poprvé objeví v Nairobi v zaprášeném, sluncem zalitém Britannia klubu. Na tichém místě ukrytém před africkým žárem. Zde vzpomínají britští ex patrioti na zašlou slávu a popíjejí džin. Vybledlé ozdoby připomínají lepší časy říše, jejíž slunce začíná zapadat. Tento západ slunce chce uspíšit megalomanský Fantom. Na tajemného agenta britské zpravodajské služby, M, padne úkol utkat se s Fantomem. Dává dohromady tým osamělých jednotlivců.

<>Obrázek nenalezen<> Quatermain je nadšen možná poslední příležitostí k boji. Nemovi je nabídnuta amnestie z obvinění z velezrady, zatímco Mina Harkerová je poctěna výhodnou nabídkou za mimořádné služby. Podobně Rodney Skinner neviditelný "džentlmenský zloděj". Dorian Gray je uchvácen ženskými přednostmi Miny Harkerové, a doufá, že se mezi nimi obnoví někdejší intimní vztah. Gray ale není jediným Mininým obdivovatelem. Odvážný mladý americký tajný agent známý jako Sawyer, který se k Lize přidá z vlastního rozhodnutí, je jí okamžitě uchvácen. Zatím však neví o jejích nočních výpravách.

Postava Sawyera je ve filmu navíc, srovnáme-li původní příběh Alana Moorea. Mladý muž se brzy dívá na Quatermaina jako na otce a zrodí se mezi nimi zvláštní, možná nejvitálnější vztah v celé skupině. Nejdynamičtější jiskření probíhá v dvojroli doktora Jekylla a Mr. Hydea. Filmová verze Hydea . je devět stop vysoká masa výhružné hmoty. Jako alter ego nesmělého a utlačovaného Dr. Jekylla. Mr. Hyde je násilnický nepřizpůsobivý netvor puzený základními instinkty a temnými touhami lidské duše.

Jak liga brzy zjistí, je těžké a nebezpečné odepírat monstru jeho rozkoše.

Producent Don Murphy říká "V tomto filmu byly vykresleny všechny atributy jednotlivých postav a jejich speciální schopnosti. V zásadě to byli super hrdinové".O filmu

obrazek
Superhrdinové "Ligy výjimečných" jsou osamělé a výstřední komiksové postavy, kterým dal režisér Stephen Norrington (např. Last minute, Blade) jejich filmový život, aby zaujal nejen příznivce komiksů, ale i milovníky filmového dobrodružství.
Kromě zajímavých postav, uvidíte i fantastické podvodní plavidlo Nautilus, spoustu zázračných zbraní a poznáte, že se film natáčel mimo jiné i v Praze. Bylo to v r.2002 v době povodní a hlavní představitel Sir Sean Connery (nejznámější z Bondů, Pasti, Osudového setkání) byl tak šokován vodním živlem, že se rozhodl v srpnu uspořádat v Praze charitativní světovou premiéru a výtěžkem městu pomoci.

O produkci

obrazek
Liga výjimečných vyžaduje mnohé vizuální prvky, k nimž je třeba 58 různých scén, kromě mnoha miniaturních scén, které byly postaveny v Los Angeles, a několik set vizuálních efektů a zelených filmových záběrů, které vytvářejí nové prostředí, nebo zvětšují velikost a promění vzhled existujících scén. Mezi největší a nejvýznamnější prostředí, které vytvořil produkční návrhář Carol Spier, patří slavná ponorka Nautilus. Hyper moderní podvodní palác kapitána Nema, a obrovský městský exteriér fasád a střech Benátek, Londýna a Paříže. Jenom na této scéně pracovalo více než dvě stě stavebních dělníků.

Nautilus byl postaven v bývalé loděnici na březích řeky Vltavy. Masivní scéna obsahovala můstek ponorky, obrovskou reprezentační kajutu, kapitánské kajuty, hostinské pokoje, chladírnu, chodby a odpalovací rampu. Nautilus svou výzdobou připomíná nádherný podmořský, hotel který Jules Verne popsal ve svých příbězích kapitána Nema.

Carol Spier říká "Nautilus je Nemův svět a my jsme chtěli představit indické prvky, jako určitý symbol a duchovno jeho enigmatické postavy. Nemo je mimořádně zásadový muž, což se odráží v pořádku a v harmonickém vzhledu jeho plavidla".

obrazek
Naseeruddin Shah říká o proslulé ponorce svého hrdiny. "Je jako podmořské hlubiny Taj Mahal, nádherné bílá a tajemná. Nemo je na svou krásku velmi pyšný. Ve filmu má ponorka svou vlastní roli".

Ironií je, že během katastrofálních povodní v Praze na začátku srpna 2002, právě ponorka utrpěla největší zkázu. Vodní hladina dosáhla v objektu skladiště, kde byla scéna postavena do výše dvaceti stop. Zničila téměř všechno uvnitř. Palcové titulky po celém světě a vystoupení Seana Conneryho v TV na záchranu zničeného města. Povodně byly nejhorší katastrofou v Praze za více než 130 let a byly označeny jako třetí nejhorší za 1 000 let. Tucty členů filmového štábu musely být přemístěny. Většina uprostřed noci, když voda začala nečekaně stoupat.

"Náš Nautilus byl v jedné z nejhůře postižených pražských čtvrtí". vysvětluje producent Michael Nelson. "Budova, kde byl umístěn, sloužila také jako naše produkční centrum. Měli jsme tam i dílnu zvláštních efektů, rekvizity, kostymérnu ... o všechno jsme přišli".

Naštěstí, už byla celá společnost nasměrována na týdenní natáčení na Maltu v polovině srpna, což umožnilo pokračování v natáčení v suchém horkém klimatu.

Mezitím se podmínky v České republice pomalu vrátily k normálu.

obrazek
Produkce dorazila 18. srpna na ostrov Gozo. Masivní venkovní scéna Nautilovy kónické věže byla postavena na nádherném skalnatém útesu v městečku Xlendi. Na toto tiché, vzdálené místo, přístupné pouze po štěrkové cestě, kterou postavila produkce, mohla jezdit pouze malá auta.

Věž byla postavena na točně na samém okraji útesu. Námořní instituce na ostrově Gozo požádaly námořníky, aby byl horizont čistý. Námořní hlídka dohlížela na to, aby se v obraze neobjevila žádná loď.

Po čtyřech dnech natáčení na ostrově Gozo, měla produkce dva týdny volno. Mezitím byly pražské objekty obnoveny a ztráty a škody na vybavení, byly obnoveny. 8. září se všichni znovu sešli k natočení sekvence v exteriéru Britannia Clubu. ve vesničce vzdálené od Prahy hodinu cesty.

Jedna z nejsložitějších a nejbarevnějších scén se odehrává v průběhu slavného maškarního karnevalu v ulicích Benátek.Více než 500 komparsistů v pestrých dobových kostýmech, polykači ohňů, žongléři kejklíři ... Slavnostní noční sekvence se točila dvě noci. Scéna pro tuto sekvenci měla rozlohu zhruba 4 fotbalových hřišť a objevilo se v ní 80 fasád, stovky domovních průčelí a tři vodní kanály.

"Ta scéna je fantastická a film má úžasný spád" říká s obdivem Sean Connery. "Konstrukce a výprava jsou nejlepší jaké jsem kdy v životě viděl".

obrazek
Když Liga výjimečných dorazí do Benátek, na palubě Nautila, vystoupí z lodi v doprovodu Nemových námořníků a skupiny dobře vyzbrojených hloubkových potápěčů. Ale největší podívanou, která se vynoří z Nautila, představuje dopravní prostředek, řítící se obrovskou rychlostí benátskými ulicemi. Zářivě bílý se stříbrnými prvky. Kapitán Nemo mu říká "Budoucnost". Filmový štáb mu říká "Nemobil".

Jeho dvojče bylo vybudováno v Londýně společností Retromotoring a bylo poháněno motorem Range Rover LSE 4.2 V8. Pomocí hydrauliky bylo vozidlo zvedáno a spouštěno. Eddie Perez, kaskadér Shanea Westa, odvedl při natáčení zuřivé kaskadérské sekvence v úzkých uličkách, mezi sloupovím a na 12 stop úzkém mostě pořádný kus práce ...
"To auto je báječné" říká West. "Proti němu vypadá Batmobil zvláštně..Zkusil jsem si to a nic podobného jsem ještě nezažil".

Velké měřítko filmových scén je v kontrastu s miniaturní prací Studia New Deal v Los Angeles. Tato firma vytvořila pozoruhodný model Benátek v měřítku 1:5. Největší z těchto modelových budov je 18 stop vysoký, váží přes tisíc liber. Tato dekorace byla postavena šest stop nad zemí na hydraulických zvedácích, které se pohybovaly nahoru a dolů, aby tak bylo dosaženo efektu potápějících se domů.

Benátská "miniaturní" scéna je vybavena okenními římsami, zdobenými květinami v květináčích, balkóny, gondolami mosty, kanály, stoly, židlemi, lampami - dokonce i závěsy v oknech.

Kromě benátských modelů, vytvořil tým z New Deal Studio jednu stopu hluboký, 170 stop dlouhý kanál, naplněný 42 tunami vody. Tento kanál byl použit k vytvoření scénického pozadí a pro specifické kaskadérské sekvence, ve kterých si "Nemobil" razí cestu. Za ním padají budovy v dominovém efektu. Pro tyto sekvence byly vytvořeny dvě miniaturní verze auta. Jedno řízenod dálkově vysílačkou. Je to volně se pohybující auto s fungujícími reflektory a koncovými světly. To druhé je závěsné auto, pohybující se rychlostí 38 stop za sekundu, použité pro vysokorychlostní záběry kličkujícího auta mezi padajícími miniaturními Benátkami. Loutky herců uvnitř aut jsou ovládány dálkovými vysílačkami.

O postavách

<>Obrázek nenalezen<> Allan Quatermain
Neohrožený lovec, dobrodruh a bojovník. Bojoval s mnoha nepřáteli. Přispívá Lize hlubokou zkušeností a přesným smrtícím odhodláním. Jeho úkolem je držet tým pohromadě - ať se to jeví sebevíc nemožné.

Africká safari puška, kterou Quatermain vlastní, je stejně tak jako její majitel - mimořádně nebezpečná.

Quatermain vedl dobrodružné výpravy neznámými a tajnými zeměmi skrytými hluboko v starých afrických džunglích a po návratu vypráví příběhy. Jeho intuice jsou vytříbeny celoživotním pobytem v divočině. Quatermain se málokdy mýlí, nikdy nezabloudí. I v těch nejdivočejších a nejodlehlejších místech. nachází cestu nebezpečnými teritorii, používá svého mozku jako nejbystřejšího nástroje lidské technologie.

V neohroženém Quatermainovi Liga získala vůdce s ocelovými nervy, tichým odhodláním a instinkty skvělého lovce. Jeho úžasná síla a zkušenost sehrají významnou roli při pronásledování největšího smrtícího nepřítele na světě.


obrazek
Kapitán Nemo
Vědec, mechanik, inženýr, vynálezce, bojovník za svobodu a pirát Kapitán Nemo poznal svět skrz naskrz.

Nemova kariéra světoběžníka začala v mládí, když opustil pohodlí u svého otce a odcestoval na velké tajuplné moře. Nemo spatřil zázraky, které zůstaly ostatním utajeny. Bojoval proti neuvěřitelným nestvůrám a dopravoval se nepředstavitelnými způsoby.
Nemo dokázal zázraky. Vybudoval Nautilus Meč oceánu. Mimořádné podvodní plavidlo Nautilus je rychlé, elegantní a smrtící.

Zavilý nepřítel násilí, Nemo, chtěl vyhlásit válku proti válce. Často byl považován za piráta. Ve skutečnosti byl bojovník za svobodu, odhodlaný svrhnout britskou říši a vypudit Brity ze své vlasti, Indie. Nakonec, nejen že nashromáždil obdivuhodný počet zbraní a vynálezů, ale také dal dohromady malou armádu, která se stala jeho ochrankou a lodní posádkou. Nemo je technologickým srdcem Ligy výjimečných gentlemanů.

Kdyby nepřispěl této lize ničím jiným než Nautilem, bylo by to přispění víc než dostatečné. Ale Nemova sbírka zbraní a různých technických vymožeností je nepřeberná, loajálnost jeho mužů je neotřesitelná a jeho dovednosti v souboji tváří v tvář, jsou úžasné. Nemo je motivován touhou po svobodě. Jeho mise je úspěšná věří, že dokáže zbavit Británii lidí, kteří utlačují její národ.


<>Obrázek nenalezen<> Mina Harkerová
Je jedinou ženou v Lize výjimečných, která se jeví některým jako zranitelná. Například Quatermainovi. "Byla by chyba domnívat se že potřebuji ochranu". V dobách, kdy ženy měly být viděny ale ne slyšeny, Harkerová byla jak válečnice tak vizionářka.

Mina je jediná, kdo přežil záhadný horor, který se přehnal hrozivou londýnskou mlhou. Když se vynořila ze tmy, stala se z ní mocná, obávaná noční bytost.

Mina byla kdysi Mina Murrayová, asistentka ředitelky, provdána za mladého a prosperujícího bankovního úředníka Jonathana Harkera. Jedna osudná obchodní cesta zavedla Harkera do Transylvánie, kde měl dokončit nákup britského pozemku pro hraběte Draculu. Zakrátko na to, Dracula dorazil do Anglie a začal provozovat noční hrůzy. Mina, která prokázala svou mimořádnou inteligenci a odvahu, se spojila s vědcem - doktorem Van Helsingem, aby spolu upíra zničili - ale upír se stačil do Miny zakousnout.

Krutá krev Draculova koluje v žilách Miny Harkerové. Díky tomu, Mina oplývá nadpřirozenými silami a biologickými zbraněmi. Pohybuje se oslnivou rychlostí, dokáže trhat maso, dřevo a kov. Umí komunikovat s netopýry, prochází zdí a přežije téměř každý útok.

"Mina je odpadlík a vede velmi osamělý život," říká Peta Wilsonová.
Bývalá milenka Doriana Graye, Mina, využívá své spalující vášně, aby pro Ligu využila jeho neocenitelných služeb. Rozhodnutí, jehož oba brzy litují.

O hercích

Sean Connery
obrazek Narodil se v Edinburghu, ve Skotsku. Vyrůstal v dvoupokojovém bytě. Jako dítě vydělával peníze pro rodinu, roznášel po ránu mléko a večer noviny. Provozoval různá zaměstnání, počínaje ochrankou, lakováním rakví konče. Tři roky byl u námořnictva, polo profesionálně hrál fotbal. Ale jeho koníčkem bylo vzpírání, čímž na sebe poprvé upozornil. Connery reprezentoval Skotsko v soutěži Mr. Universe a krátce nato začal pracovat v modelingu. Nakonec ho zajímalo herectví a začal hrál divadlo.
Connery poprvé zazářil na plátně ve filmu "Lilacs in the Spring," v roce 1954. Jeho americký debut přišel v roce 1959 ve filmu "Tarzanovo největší dobrodružství" a pokračoval filmem "D. O´Gill a trpaslíci" také uvedeném v roce 1959. Pak následovala menší role ve filmu "Nejdelší den" V roce 1962 vyhrál konkurz na vytvoření filmové postavy Jamese Bonda, agenta 007, hrdiny románů I. Fleminga, která mu zajistila popularitu na celém světě.
Connery získal spoustu filmových poct a jiných ocenění.

Shane West
obrazek Narodil se v Baton Rouge, v Louisianě a svou hereckou kariéru začal v patnácti letech. Nedávno hrál ve filmu Warner Brothers "A Walk to Remember". Film je natočen podle stejnojmenného románu Nicholase Sparkse (Vzkaz v lahvi).
West také hraje na kytaru ve své kapele, Jonny Was, pro kterou většinou skládá hudbu a píše texty.

Peta Wilsonová
obrazek Proslavila se titulní rolí v oblíbeném seriálu "La Femme Nikita".

Naseeruddin Shah
Narodil v Indii v roce 1950. Studoval herectví na National School of Drama v New Delhi a film, na Film and T.V.Institute of India v Pune. Shah je jedním ze symbolů Nového indického filmu (stejně jako Om Puri a Sabana Azmi ). Shah také působí jako herec a režisér v divadle. Dvacet let vedl svou divadelní společnost Motley.

V roce 1984 byl oceněn na filmovém festivalu v Benátkách cenou za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu "Paar". V roce 2003 obdržel cenu Padma Shri od indické vlády. Dále získal The Sangeet Natak Akademi Purursker (udělenou National Academy for Music and Dram) a dvě státní ocenění a tři ceny filmfare (indický Oscar) za nejlepší herecký výkon.

O tvůrcích

Stephen Norrington
Původně navrhoval zvláštní efekty. Pak se stal režisérem. Liga výjimečných je jeho čtvrtý film.

Don Murphy
Narodil se a vyrůstal na Long Island, v New Yorku. Studoval na Georgetown University a pak se přestěhoval do Los Angeles a pokračoval ve studiu na University of Southern California´s School of Cinema-Television. Hned po filmové škole produkovali s pozdější partnerkou Jane Hamsherovou "Takové normální zabijáky", v režii Olivera Stonea podle její úspěšné knihy Killer Instinct.

James Dale Robinson
Narodil se v Londýně. 11 let žije v Los Angeles. Předtím než napsal svůj první scénář, psal komiksy. Jeho další scénář "Akira," bude natočen v produkci Warner Bros.

Trevor Jones
Napsal filmovou hudbu k více než 60 filmům. Získal nominace BAFTA za filmy "Brassed Off", "Hořící Mississippi" a "Poslední Mohykán". Za film "Poslední Mohykán" získal i nominaci na Zlatý globus.
Narodil se v Kapském městě v Jižní Africe. Získal stipendium na London´s Royal Academy of Music, kde studoval čtyři roky. John byl první absolvent British National Film School, který získal Oscara (spolu s ostatními tvůrci) za krátký film "The Dollar Bottom".

Podobné filmy

Ready Player One: Hra začíná
(Ready Player One) Píše se rok 2045. Reálnému světu hrozí naprostý chaos a zánik. Lidstvo ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Sherlock Holmes: Hra stínů
(Sherlock Holmes: A Game of Shadows) Genialita Sherlocka Holmese se zdála být nepřekonatel...
dnes 21.45
Nova
Zelňačka
(Soupe aux choux, La) Louis de Funes jako venkovan, který pije příliš vína, vaří dobrou po...
dnes 22.19
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 25. 5. 2024 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz