fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 1540 hlasů
dětem / animovaný, komedie, film / pro děti, science fiction, USA, , 86 min.
Kinopremiéra v ČR 29.8.2002, DVD od 1.2.2003

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:57Kam se na něj hrabe E.T.
Lilo je osamělá havajská dívka, která si osvojí malého ošklivého "psa". Stitch, jak jej pojmenuje, by byl ideálním domácím mazlíčkem, kdyby se ovšem ve skutečnosti nejednalo o výsledek genetického experimentu, který uprchl ze vzdálené planety a havaroval na Zemi. Pomocí své lásky a víry ve způsob tradičního havajského pojetí rodiny pomůže Lilo objevit Stitchovi jeho srdce a dát mu schopnost mít někoho rád, ke které nebyl svými tvůrci nikdy předurčen.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vcelku pěkný film, jako malá jsem ho párkrát viděla, ale nijak extra mě nenadchnul. Má celkem pěknou animaci a je určitým způsobem i kouzelný, ale já jsem se čas od času prostě nudila a zrovna moc nadšená jsem nebyla scénářem. I přes to je to vcelku milý film, který vás ničím neurazí a vy si asi (podle hodnocení) zamilujete.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Španělská oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lilo & Stitch

Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé.


O filmu

obrazek
O postavě podobné Stitchovi začal Chris Sanders poprvé uvažovat téměř před 17 lety, v době, kdy po ukončení studií pracoval na své první animátorské zakázce. Nakreslil obludně vypadajícího tvora a začal kolem této postavy vytvářet široké spektrum příběhů. Postava s ním zůstala po dlouhá léta, v průběhu nichž se snažil najít vhodný dopravní prostředek, kterým by příšerku doplnil. K tomuto nápadu se Sanders vrátil v roce 1997, kdy navrhl jednoduchý, ale silný příběh s důrazem na charaktery postav, ve kterém získal Stitch uplatnění. Zatímco se podílel jako jeden z hlavních tvůrců příběhu na snímku Legenda o Mulan, prodiskutoval tento návrh s Deanem DeBloisem. DeBloise idea nadchnula a projekt tak dostal potřebný impuls.

obrazek
V počátcích vývoje příběhu se Stitch proměnil v mimozemského tvora, který havaruje na venkově Kansasu a komunikuje pouze se zvířaty. Teprve s nápadem prezidenta Disney Feature Animation Thomase Schumachera umístit tuto postavičku do světa lidí získaly věci rychlý spád. Díky dobře načasované dovolené na Havajských ostrovech pak dostal Sanders nápad zasadit příběh do této izolované, avšak nádherné části světa. Aby své představy přiblížil ostatním, nakreslil 15 stran ilustrací, kterými načrtl příběh a navrhl grafickou podobu snímku.

obrazek
"Tímto filmem jsme se chtěli vrátit zpět ke kořenům produkce studia Disney," říká Sanders. "Vzali jsme v úvahu jednoduchost a srdečnost filmů jako Bambi nebo Dumbo a způsob, jakým postavy v těchto snímcích navzájem komunikují. Když jsme se na tyto filmy znovu podívali, cítili jsme nostalgii a zároveň opravdovost. Proto jsme místo důrazu na technickou dokonalost a překračování hranic současných možností animace chtěli trochu zpomalit směřování k tomuto trendu a věnovat více pozornosti vývoji postav a vztahům mezi nimi. Byli jsme přitahováni myšlenkou zobrazit 'šedé' povahy postav - žádná z nich není úplně zlá ani úplně dobrá. Ostatně, každý někdy vykonal něco záslužného. I když se o to snaží, nejsou naše postavy ve všech ohledech dokonalé, a to je činí více reálnými."

obrazek
DeBlois dodává: "Chytili jsme se myšlenky, že každá postava ve filmu má své chyby stejně jako rodinné vztahy ve skutečném životě. Líbil se nám fakt, že Lilo zůstává v průběhu děje pevným bodem, okolo kterého se dějí ostatní věci. Stále věří v 'ohanu' (způsob havajského pojetí rodiny) a díky této víře je vždy připravena odpouštět a rozdávat lásku. Potřebuje pouze někoho, kdo by ji přijal. Když do příběhu vstoupí Stitch, životy obou se převrátí naruby. Stich přináší do života Lilo chaos a zkázu, zároveň je však jejím pozitivním působením ovlivněn do nejvyšší možné míry. Tyto dvě velmi odlišné postavy nakonec navzájem ovlivní své životy více, než by si kdy představovaly."

obrazek
"Chris a Dean odvedli na tomto filmu úžasnou práci - napsali příběh, vytvořili storyboardy a nakonec jej i zrežírovali. Sdíleli společnou vizi a během celé produkce pracovali v neustálé synchronizaci. Tento způsob výroby filmu byl vynikající, protože na autory nepůsobily žádné vnější vlivy, které by je dokázaly odvést od původně zamýšleného příběhu," podotýká producent Clark Spencer. Použití hudby Elvise Presleyho bylo už od začátku Sandersovým záměrem. Cítil, že hluboký vztah Lilo k Elvisovi a jeho hudbě pomůže k lepší charakteristice její postavy a přidá do filmu zajímavý prvek. Kromě toho - Elvis a Havajské ostrovy k sobě neodmyslitelně patří. Soundtrack k filmu Blue Hawaii z roku 1961 byl největším úspěchem v Presleyho kariéře a po dvacet týdnů přetrvával na prvních místech hudebních hitparád.

obrazek
Během filmu zazní šest největších Elvisových hitů: 'Heartbreak Hotel', 'Stuck on You', 'Blue Hawaii', 'Suspicious Minds', 'Devil in Disguise' a 'Hound Dog'. Další oblíbená píseň, 'Burning Love', se dočká svého remake, který nazpívala hvězda hudebního žánru country Wynonna. Dvě další skladby v tradičním havajském stylu složil za použití autentické hula hudby a domorodých hudebních nástrojů Alan Silvestri ve spolupráci s odborníkem na hula Markem Keali'i Ho'omalu, který písně také ve filmu zpívá. Silvestri napsal písně společně se svým kolegou Davidem Bifanem. První píseň 'He Mele No Lilo', která zní v úvodu filmu, kde Lilo plave s delfíny a přijde pozdě na svou lekci hula tance, kombinuje prvky dvou tradičních havajských chorálů. Druhá skladba 'Hawaiian Rollercoaster Ride' pak vytváří kulisu pro scénu, ve které se Lilo, Nani, David a Stitch prohánějí na surfech.

Podobné filmy

Zig a Sharko III
(Zig and Sharko III) Jediným cílem hladové hyeny Ziga, je mořská víla Marina, která ale má...
dnes 06.05
Nova
Looney Tunes: Úžasná Show II (8)
(The Looney Tunes Show II) Kouzelný svět králíka Bugse a kačera Daffyho... Americký animov...
dnes 06.15
Nova
Gormiti (9)
Bouře temna Gormiti žijí na vzdáleném ostrově Gorm. Jejich úkolem je ochránit ho před vší...
dnes 06.15
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 10. 2021 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz