fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 27 hlasů
film / romantický, Československo, , 112 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:09


Český film o lásce a štěstí, který je pokračováním divácky úspěšného sentimentálního románku o Líze Irovské.
Obrovský úspěch filmu Lízin let do nebe přiměl režiséra Václava Binovce natočit pokračování. Představitelka hlavní role Zdenka Sulanová se ovšem za ty dva roky, jež od vzniku příběhu obecního sirotka uběhly, změnila z nohatého žabce v přitažlivou mladou dámu - a scénář Václava Wassermanna na to patřičně reaguje. Talentovaná dívka přichází do klášterního penzionátu a postupně si tam získává srdce spolužaček, přísné učitelky i okouzlujícího mladého muže, do něhož se na první pohled zamilovala. Nebude to samozřejmě nijak jednoduché, Líza uroní nejednu skrytou slzičku. V záloze má ale houževnatost a odhodlání bojovat o své místo na slunci...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Lízino štěstí - jak vždy u černobílých filmů píšu, mám je opravdu ráda a samozřejmě i tento. Je to druhý díl filmu Lízin let do nebe a zde je již Líza - Zdenka Sulanová mladou dámou, která je v klášteře, zde se samozřejmě zamiluje do velkého svůdníka a také si myslím, že tehdá jeden z nejhezčích herců pana Boháče. Tady se přiznám, že jsem se místy ve filmu smála, protože byly pasáže, kdy jsem se musela smát, jako moc byla Líza naivní.:-(I když je skvělá ve zpěvu, nakonec obětuje svoji kariéru.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Lízino štěstí

Líza se nejprve v prvním díle dostala ze sirotčince do Ptačic a potom díky mladé učitelce Karle Sýkorové (ve skutečnosti ovšem jediné dcery bohatého průmyslníka) a jejímu snoubenci obecnímu tajemníkovi Tumlířovi stipendium, díky němuž může jít studovat na luxusní internátní školu pro dívky. I tady si díky své milé, kamarádské povaze získá řadu kamarádek a díky svému píli, skromnosti a inteligenci také náklonnost přísných vychovatelek a učitelek. Pouze její rozhodnutí stát se zpěvačkou, není některým po chuti. I tady ovšem Líza najde zastání u mater Filomény, která kdysi také byla zpěvačkou. Ta ji nejen v její touze podporuje, ale také jí pomáhá. Zatímco se Líza připravuje na dráhu zpěvačky, hodlají v Ptačicích přes varovná slova bývalého starosty Rejzka postavit sanatorium. Nakonec samozřejmě všechno dopadne jinak. Sanatorium je přes řadu problémů, zejména finančních (nechybí ani zpronevěra) dokončeno. Jedním ze lékařů, který tu má nastoupit je průbojný Mudr. Tomáš Lepař, který se navzdory naléhání a úkladům celé rodiny odmítá výhodně oženit a místo toho se při náhodné návštěvě jedné internátní školy zakouká do nevinné tváře Lízy Irovské. A protože je to láska na první pohled, nestane se nakonec Líza zpěvačkou, ale ošetřovatelkou v sanatoriu, jehož prvním pacientem se shodou okolností stane Jarka Rejzek, Lizín platonický ctitel, který se pokusí z nešťastné lásky o sebevraždu.


Podobné filmy

Se slovníkem v posteli
(The Sleeping Dictionary) Krásná domorodkyně Jessica Alba se stává učitelkou jazyka a záro...
dnes 12.25
Nova Cinema
Láska na druhý pohled
(Love Happens) Populární spisovatel Aaron Eckhart pomáhá lidem ve svých knihách vyrovnat s...
dnes 13.05
Nova
Hrabě Monte Christo (2/2)
(Le Comte de Monte Cristo) Čest, zrada a pomsta. Jean Marais jako Edmond Dantes ve francou...
dnes 14.45
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 7. 2021 Svátek má Jakub
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz