fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 1949 hlasů
film / akční, dobrodružný, animovaný, komedie, USA, , 90 min., od 7 let
Madagascar: Escape 2 Africa
Kinopremiéra v ČR a SK 13.11.2008, DVD od 20.4.2009 Bontonfilm, Blu-Ray od 3.11.2010 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:58Stále spolu. Stále ztracení.
Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Julián používal coby trůní sál? Tak přesně to se stane klíčovou součástí geniálního únikového plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci. Na cestu domů se kromě nich vydávají i lev Alex, zebra Marty, hrošice Glorie, žirafák Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Julián, jeho pobočník Maurice a capart Mort, kteří chtějí poznat, jak to v tom civilizovaném světě chodí. Start pospravovaného letadla proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se řítí k zemi. A ne k ledajaké zemi. Rozmazlení hrdinové přistanou uprostřed nejdivočejší africké divočiny, kde na každého z nich čeká vlastní příběh. Král newyorské ZOO Alex se setká s rodiči a zjistí, že v srdci Černého kontinentu mu jeho manýry nic dobrého nepřinesou. Zebra Marty konečně na vlastní kůži pocítí, jaké to je, být součástí velkého stáda a svobodně s ním cválat savanou. Hrošice Glorie tu potká neuvěřitelného hrošího samce a žirafák Melman se bude snažit zbavit hypochondrie a přitom tiše trpět, protože Glorie mu ani trochu není lhostejná. Připravte se na to, že podobných překvapení vás v Madagaskaru 2 čeká víc.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Za mě rozhodně nejslabší díl z celé trilogie Madagaskaru. Jednička byla skvělá, vtipná, originální a i když jsme se ve druhém díle dozvěděli něco o minulosti Alexe, tak to nebylo tak dokonalé, jako první díl a ničím mě to nezaujalo, spíše jsem se nudila. Ale láska mezi Melmenem a Glorií docela potěšila!
Všechny komentáře k filmu 90+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Lev Alex, zebra Marty, žirafák Melman a hrošice Gloria jsou kamarádi z newyorské ZOO, kteří uvízli s dalšími zvířaty na ostrově Magadaskar. Prožili sice řadu dobrodružství a užívají si svobody, ale stýská se jim, a tak se chtějí vrátit. S tučňáky se jim sice podaří opravit letadlo, ale dojde jim palivo, a tak jsou nuceni nouzově přistát v Africe, shodou okolností v místech, odkud pochází Alex. Místní zvířena je přijme a Alex je šťastný, když zjistí, že je jejich vůdcem jeho otec Zubo. Zatímco zvířata se uchýlí mezi své, nečekané rodinné štěstí lví rodinky se rozhodne zničit záludný lev Makunga. Podlými intrikami se snaží Alexe znemožnit v očích ostatních, což se mu daří víc než dobře a dosáhne dokonce toho, že smečka Alexe odmítne a jeho otec se kvůli němu vzdá vedení. Makunga, který zaujme jeho místo, Zubovu rodinu ze smečky vyhodí a otec se na Alexe zlobí, že není pořádný lev. Také Marty, Melman a Gloria si začínají uvědomovat, že život v divočině není pro ně tím pravým. Tučňáci, kteří turistům zabavili auta, se znovu pokoušejí opravit letadlo. Alex s ostatními se rozhodne vyřešit problém s vodou, která nečekaně zmizela, a pak se s tučňáky znovu pokusit o návrat do New Yorku. Ani jedno však nebude snadné.


O filmu

obrazek
V dlouho očekávaném pokračování úspěšné rodinné komedie Madagaskar 2 se s našemi kamarády - lvem Alexem, zebrou Martym, hrošicí Glorií, žirafua Melmam i tučňáky a šimpanzy znovu setkáme na ostrově Madagaskar. Aby se dostali zpět do New Yorku, vymyslí tak bláznivý nápad, že by možná mohl i fungovat. Tučňáci opravili staré, poničené letadlo. Tedy přesněji - částečně opravili. Při prvním letu se letadlo Air Pinguin udrží ve vzduchu akorát tak dlouho, aby dokázalo nouzově přistát v divoké Africe. Naše zvířecí posádka, jejíž členové vyrostli za bezpečnými mřížemi newyorské zoo, se setkává tváří v tvář se svými divokými druhy. Zdá se, že Afrika je skvělé místo pro žití...ale je lepší než domov v Central Parku?

obrazek
Já tak rád trsám, trsám!

V roce 2005 zabodoval Madagaskar po celém světě a stal se nejúspěšnější rodinnou komedií roku. Okamžitě po vypuštění čtveřice zvířecích Newyorčanů, tedy zhýčkaného lva Alexe, potrhlé zebry Martyho, žirafy - hypochondra Melman a pragmatické hrošice Glorie se stali nejoblíbenější zvířecí čtveřicí.

Režisér/scénárista Tom McGrath vzpomíná, že do zvířecích hrdinů se zamiloval celý filmový štáb. Už po prvním natáčení, dávno před tím než přišel ohromný úspěch, uvažovali tvůrci, že by s těmito postavami chtěli udělat něco dalšího. Nápad, že by zvířecí hrdinové mohli doletět do Afriky, jejich původního domova, se zrodil v hlavě producentů v letadle při cestě na evropskou premiéru prvního filmu.

Scénáristé přiznávají, že vymyslet nosný příběh, který by zdařile navázal na úspěch prvního Madagaskaru, nebylo jednoduché. O to víc, že chtěli pracovat se všemi 13 stěžejními charakterami. Ústřední postavou je v novém filmu Alex, který se v Africe setká se svými rodiči, kteří jsou úplně jiní než on. Alex je král New Yorku, showman a superstar, což jsou vlastnosti, které se v divoké Africe moc nenosí. Marty vždycky snil o tom, že je v ohromném stádu, najednou se mu to splní. Jaké to asi je, být součástí ohromné skupiny, kde jsou všichni úplně stejní? Gloria, která v mezičase dospěla, má pocit, že by nebylo špatné si začít něco s někým jiným, aby se Melman zamyslel, co k ní skutečně cítí a nezabýval se jen skupinou žiraf, do které teď patří.

Tvůrci chtěli zachovat komediálnost filmu, ale zároveň se rozhodli ukázat větší emocionální hloubku hrdinů. U animovaných postav je to obtížnější, nástrojem jim byla především grafika a jejich hlasy. Jako v originále, i v českém dabingu se k postavám vrátili stejní herci.

Alex se setkává s rodiči, kteří ho ztratili, když byl mládě. Otec je králem rodu, jeho očekávání a nároky na Alexe jsou proto veliké. Ten se v Africe zpočátku vůbec necítí dobře, v New Yorku byl obdivovanou hvězdou, i na Madagaskaru se těšil značné popularitě a teď je najednou laťka hrozně vysoko... Zpočátku má pocit, že má vše pod kontrolou, ne nadarmo se mu přeci říká Král New Yorku... Pak ale dojde k nedorozumění, k střetnutí kultur a on musí hrát podle pravidel nového, divokého světa, kde neúspěšní nemají šanci.

Pro zebru Martyho znamená Afrika především objevování podobností. Najednou má šanci být součástí ohromného, divokého stáda, jak o tom vždycky snil. Ale tam skutečně patřít...? Na první pohled se zdá, že pro společenského Martyho znamení čím víc stejných typů, tím líp. Ale psychologická poučka, že právě individuální odlišnost obohacuje skupinu, platí i zde. Jak se bude Mary cítit, až si uvědomí, že jsou všichni úplně stejní jako on?

obrazek
Většinu času si Melman - žirafa hypochondr, přeje, aby byl někdo jiný. Na Madagaskaru sice mírně dospěl, tedy spíš se stal méně neurotickým, ale stále má dost problémů, které musí vyřešit. Především svoje city ke Glorii... samozřejmě hned po svém zdraví.

Hrošice Glorie je velmi sebevědomá, se svojí postavou si nedělá žádnou hlavu. Bez problémů vleze do vodní nádrže k ostatním hrochům, přivítá se s nimi jako rovná s rovnými a oni ji tak okamžitě přijmou. V případě Glorie i ji jako mládě namluvila dcera “dospělé Glorie” Jady Pinkett Smith.

Na palubu opraveného letadla Air Pinguin nastoupí i milovník večírků, vůdce lemurů Julián. Prostě prohlásí, že letadlo je jeho. Skutečným důvodem, proč chce opustit Madagaskar, je jeho touha rozšířit své království. A existuje lepší místo kam expandovat než New York? Že přistanou v Africe mu vůbec nevadí, ba naopak aspoň může ovládnout celý kontinent.

Každý král musí mít svého pobočníka stále po ruce, takže i lemur Maurice - králův synovec - je součástí posádky. Takové štěstí už nemá malý Mort. Houževnatý capart si ale najde svůj způsob, jak se za skupinou cestovatelů dostat. Prostě přeplave Mozambický kanál plný žraloků.

A co by byl let Air Pinguin bez tučňáků? Militantní čtveřice si z prvního filmu odnesla početnou základnů fanoušků a tak není divu, že se tito letu neschopní ptáci objeví i v novém filmu, v nemalé roli pilotů a opravářů letadla. Tučňáci sice mají dobré nápady, ale se šroubovákem v ruce jim to moc nejde. Přizvou si proto na pomoc šikovné šimpanze Masona a Phila. Ti nechtějí opravovat letadlo sami, tak si přizvou na pomoc své nové africké kamarády. Šimpanzi během práce zahájí stávku a dožadují se lepších pracovních podmínek, včetně práva na mateřskou a zubní péči.

Příjezd do nové země je zárukou nových tváří. V prvním filmu šlo o čtyři hlavní zvířata a vztahy mezi nimi. Teď se tvůrci soustředili na jejich vztahy s dalšími, divokými zvířaty.

obrazek
Alexův otec Zuba je typický macho, hlava rodiny a vůdce smečky. Navenek je velmi přísný, ale pod slupkou se ukrývá silná otcovská láska. Jeho žena , Alexova matka, je ukázková filmová máma, která čte pohádky a peče buchty (kdyby lvi buchty jedli). Není to ale žádná Zubova rohožka, když je potřeba, postaví se mezi Zubu a Alexe a ukáže jim oběma, jak se mají chovat.

Hrošice Glorie si naplánovala, že po návratu do New Yorku se přihlásí do výměnného programu, díky kterému bude mít víc příležitostí poznat nové muže a konečně se zamilovat... Ztroskotáním v Africe pro ni nečekaně začíná vysněné dobrodružství dřív. A mimořádná hrošice potřebuje mimořádného hrocha. Ten k ní přichází v podobě svůdníka jménem Moto Moto (což ve svahilštině znamená “sexy sexy”).

Dávno před tím než se naši přátelé z New Yorku objevili v Africe, v době Alexova dětsví si zlý lev Makunga myslel na místo vůdce v tlupě. Byl to on, kdo se zasloužil o Alexovo zmizení, ubyl mu tím jeden potenciální rival. Když se Alex, už coby dospělý lev, znovu objeví, Makunga z toho má pramálo radosti...

Při výčtu o nehodných postavách nesmíme zapomenout na starou paní Nanu, která se z Alexe snažila na hlavním nádraží v New Yorku vymlátit duši. Hádejte, kdo bude sedět v prvním výletním autě na safari, které naši afričtí ztroskotanci potkají...

Ačkoliv jde o animovaný film, tvůrci nic nepodcenili a všichni kreativci a animátoři odjeli - kvůli reálnému zachycení krajiny - na několikadenní pobyt do Afriky. Realita daleko předčila jejich představivost. Nekonečné pláně, spousta zvířat a všude obloha a mraky. Animování druhého filmu se v mnohém lišilo. První Madagaskar se odehrával především v džungli, uprostřed živé, zelené flóry, kde stromy všechno zakrývaly. Nyní jsou naši hrdinové v kraji nekonečných dálek s všudypřítomným horizontem. A ohromným množstvím rozličných zvířat... Důsledkem byla “nimravá” práce animátorů, museli vytvořit velké plochy zelené savany, na které jsou vidět davy zvířat. Animace od dob prvního Madagaskaru velmi pokročila, dřív například nebylo možné, aby zvířata zvedala předměty nebo aby se jim pohnuly chlupy na srsti. To vše nyní jde. Nejsložitějí prý bylo správně zachytit okamžiky, kdy zvířata šlapou po trávě a ohýbají tak jednotlivá stébla.

obrazek
Dalším oříškem bylo vytvoření zvířecích stád čítajícíh i stovky kusů. Představte si, že musíte zvýraznit zebru Martyho uprostřed běžícího stáda zeber, jejichž kůže je přirozeně pruhatá právě proto, aby si číhající lovec nemohl vybrat jednu konkrétní. Animátoři tak museli pomocí světla nebo prachu přelstít matku přírodu, jinak by zvířata splynula s trávou (jak je ostatně v přírodě žádoucí).

Náročnost zachytit důležité detaily vyústila v neuvěřitelných 12 miliónů (!!!) hodin animace, následovaných dalšími 30 milióny (!!!) hodin potřebných pro dokončení filmu.

Na závěr nelze nepoložit otázku: “Vrátí se naši hrdinové do milovaného New Yorku nebo zůstanou v Africe, kde jim je také docela dobře...?”

Madakaskar 2 je samozřejmě především rodinnou komedií, ale jako i předchozí film v sobě má hlubší myšlenky, které možná zůstanou dětmi nepochopeny, ale rodiče jim porozumí velmi dobře. Například, to že kdyby Alex z Afriky odešel, i když tam znovu nalezl ztracené rodiče, neznamená, že by jejich vzájemná láska nebyla veliká a silná...

Podobné filmy

Můj kamarád drak
(Pete's Dragon) Řezbář Robert Redford povídá dětem ze sousedství o drakovi, který žije hlu...
dnes 09.20
Nova Cinema
Přikázaný směr jízdy
Každý začátek je těžký! Vladimír Menšík a Jaromír Hanzlík v komedii o jednom svérázném uči...
dnes 09.50
ČT1
Zelený sršeň
(The Green Hornet) Britt Reid je synem jednoho z mediálních magnátů v Los Angeles a je dok...
dnes 11.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 6. 2021 Svátek má Pavla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz