fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67%
film / komedie, Československo, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize po. 6.5. CS Film 12.00
CS Film 12.00


Jak se chudé venkovské děvče na čas stalo zámeckou paní a co z toho bylo.
Baron Dolanský se hluboce zajímá o botaniku, ví, jak to dopadá, když se kříží stále tytéž rostliny, a správně usuzuje, že s lidmi tomu nebude jinak. Je vdovec a potomky nemá, budoucího dědice erbu tedy musí obstarat jeho synovec Max. Strach z možné degenerace panu baronovi velí, aby rodu obstaral novou krev. Na druhou stranu to zase nesmí být jen tak někdo - musí mít alespoň určité způsoby. Jako nejvážnější adeptka připadá v úvahu chudičká, leč krásná Madla Lísková, měla by ovšem získat předběžnou průpravu. Šlechtic požaduje, aby na jeho zámku rok pobývala. Dívčina matka ochotně souhlasí, dceru přece čeká zajištěná budoucnost. Jak dopadne snažení českého Pygmaliona?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu První polovina je značně lepší, než ta druhá. Přesto si film uchovává alespoň průměrnou, až mírně nadprůměrnou úroveň. Hugo Haas je opět skvělý a i když zde tolik prostoru nemá (třeba oproti filmu Ať žije nebožtík), každá scéna s ním stojí za to. I výkon Lídy Baarové stojí za zmínku. Prostě stará oddychovka na všední odpoledne. 65%
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Madla z cihelny

Bezdětný vdovec baron Jan Dolanský věnuje svou lásku a péči synovci Maxovi. Mladík je však podle jeho názoru poněkud změkčilý a tak se baron rozhodne v obavách o budoucnost rodu a v rámci jeho ozdravění a posílení, najít pro něj zdravou a silnou nevěstu, bez ohledu na její původ a vzdělání. A ideální kandidátku na tuto roli objeví v místní cihelně. Je to Madla, nejstarší z dvanácti dětí vdovy Lískové. Vezme ji na svůj zámek a tam se z ní snaží vychovat dokonalou mladou dámu, což se mu sice podaří, mnohem méně už je ovšem úspěšný jako dohazovač. Ne že by nebyl Max do Madly zamilovaný, to by v případě tak okouzlující dívky ani jinak nešlo, ale chová se k ní chladně, protože se domnívá, že si ji strýc přivedl pro sebe. Situaci ještě navíc poněkud zkomplikuje bohatý bezdětný sedlák František Rybka, který touží po dětech a když nemůže mít vlastní, ožení se s vdovou Lískovou. Jenže si přeje vidět i dvanácté vyženěné dítě.


O filmu

Česká filmová komedie, která ve své době patřila k nejoblíbenějším a nejhranějším, vznikla v roce 1933, kdy ji natočil režisér Vladimír Slavínský podle divadelní hry Olgy Scheinpflugové, ženy spisovatele Karla Čapka.

Podobné filmy

Čapí dobrodružství
(Storks) Čápi nosí děti - tedy alespoň dříve je nosili. Odteď roznášejí balíčky. Na vrchní...
dnes 06.05
Nova Cinema
Táta za všechny peníze
(Picture This) Ashley Tisdale dostala pozvání na párty od Robbie Amella, kterého už dlouho...
dnes 09.40
Nova Cinema
Zlodějka
Dárek pro syna... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1975). Hrají: J. Sovák, J. Bohdalov...
dnes 09.45
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 25. 4. 2024 Svátek má Marek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz