fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74%
film / muzikály, drama, romantický, Československo, , 90 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:40Sentimentální filmový příběh, který je jednou z mnoha variací na téma Popelky, chudé dívky, která vlastním přičiněním ke štěstí přišla.
Sběratel lidových písní narazil v zapadlé šumavské vísce na skutečný talent -šestnáctiletou Madlu Satranovou. Osiřelá dívka se těžce protloukala životem u cizích lidí, nadšený objevitel jí tedy našel místo v domácnosti mladého hudebního skladatele Klána a ona se ráda přestěhovala do Prahy. Klán se věnuje bohulibé činnosti: pečuje o skupinu osiřelých dětí, z nichž vytvořil pěvecký sbor. Madla se zapojí do práce a záhy ve sboru exceluje. V srdci jí klíčí láska - její milovaný je však už bohužel zasnouben s bohatou a pyšnou dívkou, která začínající zpěvačce hází klacky pod nohy. Dočká se Madla zaslouženého úspěchu i štěstí?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Krásný film, skvělé prvorepublikové filmové hvězdy. Nebudu tu opakovat co tu už psali jiní, spíše se zaměřím na jinou stránku filmu. Také je zde ukázáno, jaké to bylo ještě před necelým stoletím se zábavní technikou na vsích a asi nejen na nich. Jedno rádio na celou vesnici, televize byla tenkrát nepředstavitelná sci-fi. A tomu, že by mohlo existovat něco jako internet (počítače, iPhone,chytré mobily, 3D kino...) by nevěřil ani zapřísáhlý (a hoodně optimistický) fantasta. Krátce noční můra současné mládeže. Jiřina Bohdalová tu již zmíněná byla, ale tak trochu se opomíjí role Tondy Zrzavého kterého hrál Antonín Jedlička neboli Strýček Jedlička, populární dětský bavič.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Madla zpívá Evropě

Do zapadlé šumavské vísky přijeli rozhlasoví pracovníci natáčet lidové písně. Okouzleni líbezným zpěvem sirotka Madly Satranové předvedli nahrávky dirigentovi dětského sboru a zakladateli soukromého sirotčince Járovi Klánovi. Ten okamžitě rozpoznal výjimečný talent děvčete a bez váhání jí nabídl jak příležitost ke studiu zpěvu, tak nový domov. A udělal moc dobře: Madla svou milou povahou a přirozenou autoritou stmelila sbor a proslavila ho po celé Evropě. Zdařilou adaptaci novely dr. Jana Weniga (ve stylu ženských románů dodatečně nastavenou motivem setkání Madly se vzdáleným strýcem vdalekém Madridu) natočil počátkem protektorátu režisér Václav Binovec soblíbenou dětskou hvězdičkou Zdenkou Sulanovou (Lízino štěstí, Lízin let do nebe). Kouzelný hlásek Sulanové a příjemně naivní příběh se bude jistě dobře sledovat i dnes.


O filmu

obrazek
Sentimentální příběh s tajnou lásku, opuštěnými sirotky a úspěšným hitem "Ty lesovské stráně" natočil v roce 1940 režisér Václav Binovec, v hlavní roli se představí půvabná barrandovská hvězdička Zdenka Sulanová, která se proslavila rolí vesnického sirotka Lízy Irovské v Binovcových filmech Lízin let do nebe a Lízino štěstí. Snímek Madla zpívá Evropě, který natočila ve svých dvaceti letech, byl její teprve pátý avšak již poslední dokončený.

O natáčení

obrazek
Když Zdena Sulanová píseň Ty lesovské stráně natáčela, slzy v jejích očích byly pravé. Opravdu při tom vzpomínala na české vesničky v podhůří Šumavy a Sudet, které v době natáčení filmu byly už dva roky pod německou správou. I proto měl tento sentimentální příběh o půvabném a pěvecky nadaném sirotkovi a jeho platonické lásce takový úspěch.

Podobné filmy

Šílená matka
(The Meddler) Marine je osamělá vdova, které po manželovi zbylo tučné bankovní konto, a ta...
dnes 08.50
Nova Cinema
Divergence
(Divergent) Po strašlivé válce je Chicago obehnáno vysokou zdí a lidé, kteří v něm žijí ro...
dnes 10.50
Nova Cinema
Osobní strážce
(The Bodyguard) Osamělý Kevin Costner se uvolil, že bude osobním strážcem populární zpěvač...
dnes 13.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 16. 4. 2024 Svátek má Irena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz