fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

86% 5214 hlasů
film / drama, krimi, USA, , 146 min.
Goodfellas
DVD od 27.1.1999 Warner, Blu-Ray od 10.6.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1990, Oskar, Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (J. Pesci), Film


V TV televize čt. 10.12. Sky Movies Greats HD 00.20
Sky Movies Greats HD 00.20
Ukázka
01:16Epická sága z prostředí newyorské mafie s Robertem De Nirem v hlavní roli.
Tři životy v rukou mafie! Henry pracuje pro mafii. Poté, co jej zatýká policie a mladík během výslechu nic nevyzradí, si získá důvěru mafie. Společně se dvěma gangstery uskutečňuje úspěšnou loupež. Bohužel jej nemine ani vězení, v němž se dostává k obchodu s drogami. Nesmírně rychle zbohatne a pokračuje v přepadení. Zabití bosse však mafie nezapomíná...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snímek ´Mafiáni´a režisér Martin Scorsese. Tak k tomu není co dodat. Kvalit staršího Kmotra od Francise Forda Coppoli sice nedosahuje, ale třetímu dílu, který vznikl ve stejném roce, šlape na paty velmi hbitě. Robert de Niro, Ray Liotta, Joe Pesci a další plejáda hereckých osobností se sešla v tomto filmovém počinu ukázat, v čem tkví jejich herecká síla. Co osobnost, to charakter a celkově vytvářejí fascinující podívanou, kde si nikdo a ničím není jistý, byť si zarputile myslí opak. Snímek natočený na základě bestselleru Nicholase Pileggiho přináší ucelený obraz co všechno je součástí organizovaného zločinu. Údajně je to sepsáno na základě skutečných faktů a událostí a pojednává vzestup mladíka v mafiánském systému plného vydírání, únosů, krádeží a vražd. Příběh ukazuje světlé i stinné stránky takovýchto počínání, i když větší důraz je kladen hlavně na pohodlnost a přitažlivost gangsterského života. Ale i tak je vidět takovýto život plný násilí a klamu. I přes svou délku není hluchého místa. Vyprávění podpořené skvostnými hereckými výkony má patřičný švih a atraktivitu. Spousta zapamatovatelných scén a hlášek dávají snímku ohromnou sílu v konkurenceschopnosti s výše zmiňovaným Kmotrem. Tady bylo viditelně skutečně uděláno kus práce.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mafiáni

<>Obrázek nenalezen<> Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. Vykonává drobné služby pro místní mafiány, a když je zadržen policií kvůli pašování cigaret, odmítá vypovídat, což mu vynese přízeň kmotra Paula Cicera, který ho přijme do svých služeb.
1963. Henry spolu s Jimmym Conwayem a Tommym DeVitem provede úspěšnou loupež na letišti. Protřelý Jimmy se stává mladíkovým přítelem a mentorem. Henry se ožení se středoškolačkou, židovskou dívkou Karen a navenek žije poklidným a usedlým životem. Jeho žena po svatbě zjistí skutečný pramen Henryho příjmů a přijme to jako nezvratitelný fakt.
1970. Henry opustí svoji ženu po žárlivé scéně, kterou mu Karen ztropí kvůli jeho milence. Na Cicerovo naléhání však dál udržuje zdání fungujícího manželství. Za surové zmlácení jednoho dlužníka jsou Henry s Jimmym odsouzeni na deset let. Ve vězení se Henry zaplete do distribuce drog, protože má strach, že jeho rodina zůstane bez prostředků. Když je po čtyřech letech podmínečně propuštěn, slibuje Cicerovi, že drogy nechá.
obrazek
1980. Henry, Jimmy a Tommy provedou další loupež na letišti, která vynese 6 milionů dolarů. Na jejich stopu se však dostává FBI. Cicero se rozhodne odstranit slabý článek, kterým je zabiják Tommy. Henry zjišťuje, že další na řadě bude on, a rozhodne se přihlásit se jako dobrovolný svědek, aby získal ochranu federálních úřadů, které mu zařídí změnu totožnosti...


Podobné filmy

Jack Frost
Zimní pohádka o oživlém sněhulákovi, který plní všechna přání. Ale co se stane, když se ná...
dnes 15.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Válečný kůň
(War Horse) Šestnáctiletý chlapec Albert svého koně Joeyho považuje za věrného přítele. Je...
dnes 17.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Demolition Man
San Angeles roku 2032, dokonalé město plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky. Av...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 3. 12. 2020 Svátek má Svatoslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz