fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

53% 1287 hlasů
film / hororový, komedie, USA, , 90 min., od 11 let
Little Nicky
DVD od 15.6.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize so. 22.2. Film+ (hu) 18.30Archiv
02:25Kdyby byl váš otec ďábel a matka anděl, taky byste nevěděli, čí jste!
V pekle vládne zmatek a nejméně schopný Satanův syn se musí vydat na Zemi aby všechno napravil.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Několik vtipných nápadů (Hitler v šatech chůvy vybírající ananas kupříkladu) utopených v moři trapnosti a kýče.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Malý Nicky - Satan Junior

obrazek
Všechny děti občas dokáží připravit svým rodičům hotové peklo, u Nickyho je tomu ale obráceně - jeho tatínek je Satan a peklo má doma každý den, protože v něm bydlí. Potíž je ale v tom, že nesmělý a nešikovný Nicky (Adam Sandler) se sem vůbec nehodí. Nejraději by trávil celé dny zavřený ve svém pokoji, kde by poslouchal nahlas svou oblíbenou metalovou hudbu. Avšak jeho otec, ďábel (Harvey Keitel), trvá - stejně jako každý otec - na tom, aby se Nicky raději zajímal o chod jejich "rodinného podniku". Nicky ví o nejméně tisíci jiných věcí, které jsou jeho srdci mnohem bližší než úpisy na duše a šíření zla, ale v okamžiku, kdy se jeho starší bratři vzbouří a otec začíná ztrácet nad peklem vládu, zůstává záchrana pekelné říše už jenom na něm.
obrazek
Satan vládne své říši už tisíc let, a tak by měl svůj trůn předat svým starším synům (Rhys Ifans, Tommy "Tiny" Lister, Jr.). Rozhodne se však, že si své žezlo zatím ještě ponechá v rukou, a tak jeho uražení potomci opouštějí rodný Hádes. Rozhodnou se, že se usídlí v New Yorku a nastolí tam peklo na zemi. Jejich odchodem se naruší vesmírné zákony a Satan minutu od minuty ztrácí svou moc a doslova se ztrácí před očima. Jeho jedinou záchranou je jeho nejmladší syn Nicky, který musí využít svých všech schopností, aby zachránil tatínka i svět před zkázou.
obrazek
Proti tomu, co Nickyho čeká v New Yorku, byl pobyt v pekle procházkou růžovou zahradou. Jeho jediným pomocníkem je mluvící, sarkastický buldok Beefy, který ho musí nejen provádět New Yorkem, ale i naučit veškeré pekelníkovi neznámé podivné lidské zvyklosti, jako například jíst nebo spát. Nicky se musí vyrovnat i s další veskrze pozemskou záležitostí, a to tehdy, když se seznámí s Valerií (Patricia Arquetteová) a zamiluje se do ní. Navíc čas neúprosně letí dál a Nicky musí využít veškeré své - mnohdy netušené - schopnosti k tomu, aby svůj boj dovedl až do vítězného konce.


Tvůrci o filmu

Adam Sandler si už ve svých úspěšných filmech zkusil mnohé - dělal adoptivního velkého tátu, nosil vodu členům fotbalového týmu, zpíval pro nevěstu, ale nikdy nedělal nic, co by ho mohlo připravit na roli Satanova pubertálního syna.

Stejně jako synové v mafiánských filmech typu Kmotr, musí Nicky pokračovat v rodinné tradici a ujmout se "podnikání". Bohužel se pro tento úkol vůbec nehodí. "Nicky se bojí zla, nebaví ho trápit lidi," říká o své postavě Sandler. "Byl by mnohem radši, kdyby se o to postaral sám tatínek, a on sám by pak mohl zůstat ve svém pokoji a poslouchat hudbu." Režisér Steve Brill dodává: "Nicky je raději ve svém pokoji, protože pokaždé, když z něj vyšel, mu jeho bratři něco nehezkého provedli." Sandler připomíná, že "před pár tisíci lety praštil Nickyho jeho bratr Cassius přes obličej lopatou, protože se šklebil, a Nicky se od té doby už nikdy nemohl tvářit ani mluvit normálně." Brillovi se scénář zamlouval: "Velice legrační na tom filmu je sledovat, jak se Nicky seznamuje s pro něj podivným lidským světem."

Nový koncept komedie

Na komedii obsahuje Malý Nicky - Satan Junior neobvykle mnoho speciálních efektů a filmových triků. Všechny je měl na starost John Sullivan. Za použití počítačové technologie vytvořil pekelné výjevy, létající netopýry, démony v láhvi, ohnivé stěny a otočil hlavu Adama Sandlera o 360 stupňů. "Ve filmu je přes tři stovky trikových záběrů, což u komedie nebývá zvykem," říká Sullivan. "Samozřejmě tohle není typicky pojatá komedie!"

Jedněmi z nejzajímavějších záběrů byly pro Sullivana ty scény, kde Satan postupně zaniká, až z něj zbudou pouze rty. "Od začátku jsme si lámali hlavu, jak budeme ty rty točit. Nakonec jsme natočili Harveyho Keitela na video a ty nahrávky použili naši počítačoví animátoři jako podklady pro svou práci," vysvětluje Sullivan. "Takto jsme mohli původní Harveyho pohyby rtů ještě trochu přehnat, takže v té scéně, kdy rty leží na zemi a mluví, to působí ještě o to legračněji."

Výtvarné řešení podoby Pekla bylo úkolem pro Perryho Blakea, výtvarníka, který již se Sandlerem spolupracoval na jeho předchozích projektech. Spolu s režisérem Brillem diskutovali nad různými koncepty vycházejícími z pojetí Pekla v různých kulturách a v dílech nejrůznějších umělců. "Chodil jsem po knihkupectvích a ptal se prodavačů, kde mají oddělení čertů," vzpomíná Blake. "Dostalo se mi mnoha udivených pohledů a pročetl jsem si několik hodně divných knížek." Nakonec se rozhodli pro řešení, které vychází z vizí Hieronyma Bosche a z Dantova "Pekla".
Poněkud méně tradiční pojetí zvolili tvůrci pro svou vizi Nebe. "Nebe se často ve filmech zobrazovalo jako místo s bílými oblaky a s bílými místnostmi, ale tak jsem to já nechtěl," říká režisér Brill. "Nakonec jsem přišel s nápadem, že to tam bude vypadat jako uvnitř narozeninového dortu. Říkal jsem si, že v Nebi je každý den, jako když máte narozeniny, akorát že se tam nestárne, a tak jsme ho pojali v lyrické paletě tlumených pastelových tónů."

O hercích

Režisér Steven Brill od počátku věděl, že obsazení bude pro celkové vyznění filmu klíčové. Zároveň to byl jeden z nejtěžších úkolů. "V tom filmu je tolik rolí, na kterých si můžete zlámat vaz," říká Brill.

Jednou ze zásadních rolí byla role Ďábla, do které Brill obsadil Harveyho Keitela. "Harvey Keitel nedostává příliš často možnost zahrát si v komedii, ale přitom takovou práci opravdu miluje. Dokáže hrát v úžasné komické poloze, ve které ho téměř neznáme. Byli jsme nesmírně šťastní, že se nám ho podařilo pro film získat." Sandler o Keitelovi říká: "Je to strašně zábavný člověk. Uvěříte mu, že je to skvělý táta, pro kterého, přestože podniká v opravdu drsném oboru, je rodina na prvním místě."

Nickyho bratry, kteří ho neustále šikanují, hrají dva naprosto rozdílní herci - Rhys Ifans (Notting Hill) jako šlachovitý vychytralý blonďák Adrian a Tiny Lister (Next Friday) jako krutý, brutální černoch Cassius. "Spike v komedii Notting Hill byl spíš měkkota. Chtěl jsem si zahrát někoho opravdu hrozného," říká o své roli Ifans. "Kromě toho byl tohle snad jediný film v historii, ve kterém jsme si mohli s Tiny Listerem zahrát bratry. Už to samo o sobě je legrační, a tady jsme ještě navíc hráli čerty."
Režisér dodává: "Všichni tři bratři jsou v podstatě obrazem svého otce - Tiny má Harveyho sílu, Rhys jeho chytrost a Adam je po něm roztomilý a lehkovážný."

Hlavní ženskou roli, nemoderní studentku módního návrhářství Valerii, ztvárnila Patricia Arquetteová. Té se scénář od první chvíle zalíbil. "Líbil se mi ten styl humoru a ta směs komedie a fantastického filmu mi přišla neuvěřitelně zábavná. Navíc jsem si doma díky účinkování v tomhle filmu mohla připsat asi tisíc bodů," dodává Arquettová, která je matkou dospívajícího syna, na nějž spolupráce se Sandlerem udělala obrovský dojem.

Jednou z nejstěžejnějších rolí pro vyznění filmu byla role mluvícího psa Beefyho. Tu ve skutečnosti hráli tři psi po trenérským vedením Steva Berense, který cvičil například teriéra Mila ve filmu Maska. Berensovým úkolem bylo mimo jiné i vybrat pro konkrétní scénu toho z buldoků, jehož výraz nejlépe odpovídal dané situaci. "Připadalo mi, že se těm psům práce s Adamem Sandlerem vážně líbila," říká Berens. "Podle mě si to natáčení ohromně užili." Hlas Beefemu propůjčil Robert Smigel a o dokonalou synchronizaci rtů (nebo vlastně pysků) se postaralo studio Rhytm & Hues, které například umožnilo mluvit prasátku Babe ve druhém díle úspěšné komedie.

Podobné filmy

Červená Karkulka
(Red Riding Hood) Středověká vesnice udržuje křehké příměří s krvelačným vlkodlakem tím, ž...
zítra 00.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Na sv. Valentýna
(Valentine's Day) Ashton Kutcher vlastní květinářství a na svátek všech zamilovaných má po...
zítra 04.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bravo Girls: Bojovat až do konce
(Bring It On: Fight to the Finish) Matka Liny se vdala za velmi bohatého muže a ona se s n...
zítra 08.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 18. 2. 2020 Svátek má Gizela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz