fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / drama, krimi, Česká republika, , 97 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Napínavý detektivní příběh, v němž se odhalují spletité rodinné vztahy.
Viktor Preiss v detektivním příběhu o otci, který usiluje o záchranu syna podezřelého ze spáchání těžkého zločinu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Stará dobrá staroanglická předloha žonglující s časovými nesrovnalostmi a zdánlivě dokonalými alibi solidně obsazená a zahraná
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Manželka Ronalda Sheldona

Jack Duluth je spolu s Ronaldem Sheldonem majitelem významného nakladatelství. Jsou dobří přátelé, ale jen do chvíle, než Sheldon zjistí, že Jackův syn Bill má poměr s jeho mladičkou novomanželkou Jean. Rozzuřený Sheldon hodlá přerušit přátelské styky nejen s Duluthem a jeho synem, ale vyhnat z domu i manželku a její rodinu, která je na něm finančně naprosto závislá. Druhý den ho však sluha nalezne zastřeleného. Bill Duluth je zatčen. Byl to ale opravdu on, kdo vraždil? Napínavý detektivní příběh napsal podle románu klasika amerického detektivního žánru Patricka Quentina Ivan Hejna, režie se ujal Zdeněk Zelenka a za kamerou stál Vladimír Opletal.


O tvůrcích

Zdeněk Zelenka (režisér)
(1954) Po maturitě na Střední průmyslové škole elektrotechnické v roce 1974 nastoupil jako pomocný režisér do Filmového studia Barrandov, kde spolupracoval na výrobě celovečerních filmů předních režisérů (Věra Plívová-Šimková, Ota Koval, Karel Smyczek, Jiří Svoboda, Jaroslav Papoušek...). 1976-1981 studoval FAMU, obor filmová a televizní režie. I během studií stále spolupracoval s Filmovým studiem Barrandov, jehož zaměstnancem byl až do r. 1990. Od té doby je na "volné noze". Filmový debut, koprodukční film Čarovné dědictví natočil v roce 1985. Od r.1990 spolupracuje s Českou televizí, pro kterou jako svůj první titul natočil v roce 1990 komedii podle vlastního scénáře Radostný život posmrtný, od té doby pro ČT natočil dalších přibližně třicet titulů nejrůznějších žánrů - od psychologického dramatu (Návštěva staré dámy) , přes třídílnou životopisnou fresku z Ameriky počátku 20.století (Arrowsmith) až po lidovou detektivní komedii (Paní Piperová zasahuje). K většině svých prací si píše scénáře - buď původní náměty nebo adaptace románů, povídek či divadelních her. Tři roky byl pedagogem FAMU, posléze spolupracoval s filmovými školami ve Zlíně a Písku.

Ivan Hejna (scénarista)
(1953) Absolvoval obor dramaturgie na AMU v Praze. Pracoval jako dramaturg ve Státním divadelním studiu a později jako dramaturg rozhlasových her v Českém rozhlase. Je autorem mnoha televizních her a filmů (Posel dobrých zpráv, Mílaři, Pohoří královny Maud, Nade mnou země, Jestřábí věž, Portrét, Zahrada dětí, Hadí pohledy), ale také seriálů (Dlouhá míle, Přízraky mezi námi) a cyklu Černí andělé.

Podobné filmy

Boj o oheň
(Guerre du feu, La) Kdo měl oheň, měl i život. Francouzské koprodukční drama (1981). Hrají...
dnes 20.00
ČT2
Taxi 5
Úspěšný pařížský policista Sylvian Maro je kvůli prohřešku převelen k městské policii v Ma...
dnes 20.00
Nova Cinema
Vůně ženy
(Scent Of A Woman) Poslední pánská jízda ve víru tanga, kvalitního jídla, pití a krásných ...
dnes 23.30
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 20. 5. 2024 Svátek má Zbyšek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz