fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 1982 hlasů
film / komedie, akční, science fiction, USA, , 102 min., od 15 let
Mars Attacks!
DVD od 20.2.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:17Létající talíře nad pozemskými městy!
Spas se, kdo můžeš! Útočí mimozemšťané!
Skvělá planeta, zabereme ji!
Jak řekli, tak udělali. Země je zase jednou ohrožena invazí bojechtivých, po zuby (nebo co to vlastně mají) ozbrojených Marťanů. Násilí, zkáza, hysterie. A kdo že jim může vzdorovat? Na koho se obracejí oči celého světa? Tím mužem je prezident Spojených států.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opravdu oddechový film a skvělá parodie. Kam se hrabou Mulder a Scully se svými Akta X, Den nezávislosti nebo Enterprise zkoumající vesmír. Postavy tak skvěle přehrávají a babička, co ufony porazí svojí hudbou...k tomu není co dodat. Třešnička na dortu-lidská hlava na těle psa...kam na tyhle nápady chodí...
Všechny komentáře k filmu 34+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mars útočí!

obrazek
Z rudé planety zamíří k zemi stovky létajících talířů. Americký prezident Dale už o den později studuje se svým štábem jejich fotografie. Zatímco tiskový mluvčí Jerry Ross dostane za úkol sepsat vřelý televizní projev k národu, generál Decker se marně snaží prosadit plán na obranu před invazí. Podle profesora Kesslera nemůže být vyspělá inteligentní rasa nepřátelská. Zbytek světa žije svými obvyklými starostmi. Bývalý zápasník Byron Williams, který pracuje jako vyhazovač v kasinu, slibuje manželce, že za ní a jejich syny brzy přijede, obchodník Art Land se hádá s přecitlivělou manželkou Barbarou, venkovská rodina Norrisových nadšeně podporuje syna Billyho, který odchází do armády, a zcela přehlíží mladšího Richieho, který jediný miluje starou nemohoucí babičku odklizenou v domově důchodců.
obrazek
Zanedlouho však jejich pozornost upoutají Marťané, kteří se blíží k zemi. Všichni _ politici, média i obyčejní lidé _ se pečlivě chystají na jejich přistání v nevadské poušti. To však dopadne zcela jinak, než si představovali. Marťanský vyslanec a jeho dva průvodci zlikvidují uvítací výbor včetně Billyho Norrise a reportéra Jasona Stonea. Potom unesou atraktivní moderátorku Nathalii Lakeovou a odletí ve svém talíři. V něm jí pak amputují hlavu a umístí ji na tělo jejího psíka. Pak se oficiálně omluví americkému lidu a požádají, zda by mohli promluvit v Kongresu. I tento jejich projev se však změní v masakr. Z celého Kongresu přežije pouze profesor Kessler, který je unesen jako další pokusný objekt a také jemu je amputována hlava, která pak žije odděleně od těla. Vzápětí vnikne do Bílého domu marťanský zabiják maskovaný za krásnou dívku a zaútočí na prezidenta.
obrazek
On i jeho žena se však úroku ubrání. Naštvaný marťanský velitel dá rozkaz k invazi. Marťanské talíře útočí po celém světě a svými pestrobarevnými pistolkami vítězí na celé čáře. Z Las Vegas prchá skupina přeživších, mezi nimiž je také Barbara, Byron Williams a zpěvák Tom Jones, jehož vystoupení zelení agresoři přerušili. Marťané s nadhledem odrazí všechny protiútoky pozemšťanů. Jejich vynalézavost, pokud jde o způsoby zabíjení, je zřejmě velmi bohatá. Přesvědčí se o tom generál Decker i prezident Dale, kteří jsou zabiti značně netradičními způsoby. Richie Norris, jemuž se podaří zachránit před smrtí babičku, zjistí, že jedinou účinnou zbraní proti marťanům je její oblíbená písnička, Indiánská píseň lásky v podání Slima Whitmana. Zanedlouho zní písnička ze všech reproduktorů a Marťané padají jako mouchy. Možná, že se lidstvu přece jen podaří přežít.


O filmu

obrazek
Americký režisér Tim Burton (nar. 1958) se proslavil na přelomu 80. a 90. let svými dvěma batmanovskými snímky, které vynikaly neobyčejnými dekoracemi, a v nichž hlavní úlohu maskovaného mstitele ztělesnil Michael Keaton. Po značně osobním projektu, jímž byl životopis "nejhoršího režiséra všech dob", Ed Wood (1995), se nechal inspirovat jiným fenoménem 50. let, a sice sérií béčkových sci-fi filmů o invazi nepřátelských mimozemšťanů z vesmíru (výtvarné pojetí však přímo odkazuje ke kdysi populárním žvýkačkovým obrázkům firmy Topps). Mars útočí! (1996) patřil k nejnákladnějším filmovým projektům roku, i přes inspiraci poetikou laciných B-filmů. Marťané v Burtonově podání se příliš neliší od podoby, kterou jim vtiskl známý autor H. G. Wells ve svém románu Válka světů a kterou dodrželi i autoři jeho filmové verze z roku 1953, ale filmové triky, jež jim vdechly život, jsou typickou ukázkou pokročilé filmové technologie 90. let.

obrazek
Burtonův snímek do značné míry kopíruje známý Wellsův příběh, ale posouvá ho do parodické roviny s řadou filmových odkazů a využívá také prvky černého humoru. Hlavní postavy jsou karikaturami pestrého vzorku hrdinů, který je charakteristický pro katastrofický žánr, do něhož Mars útočí! také patří.

obrazek
Filmu dominuje Jack Nicholson v dvojroli poněkud natvrdlého prezidenta Dalea a bezohledného lasvegaského byznysmena Landa. Nicholsonovými partnerkami jsou Glenn Closeová (první dáma, kterou nejvíc zajímá, co si má u příležitosti invaze obléci na sebe) a Annette Beningová (alkoholická manželka). Dále uvidíme Pierce Brosnana (uhlazený vědecký poradce Kessler, který toho moc neví, ale hodně řekne), Dannyho DeVita (laciný právník a hazardní hráč Rude), Martina Shorta (prezidentský poradce Ross se slabostí pro štětky), Sarah Jessicu Parkerovou (prostoduchá televizní moderátorka Lakeová), Michaela J. Foxe (televizní zpravodaj Stone posedlý svými vlasy), Roda Steigera (válečnicky naladěný generál Decker s tmavými brýlemi á la MacArthur), zpěváka Toma Jonese (hraje sám sebe) a řadu dalších známých herců.

Podobné filmy

Rozchod
(The Break Up) Jennifer Aniston a Vince Vaughn se potkali, zamilovali se do sebe až po uši...
dnes 09.45
Nova Cinema
5 x jinak
(C'est la vie aka Labor Day) Svéhlavou porodní asistentku Dominique čeká poslední směna př...
dnes 12.20
Nova Cinema
Jen ho nechte, ať se bojí
Skladatelský talent se u Luďka Soboty projevuje vždy ve chvílích ohrožení života. Musí se ...
dnes 14.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 3. 2023 Svátek má Taťana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz