fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 75 hlasů
film / komedie, romantický, Česká republika, , 102 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR a SK 7.3.2013, DVD a Blu-Ray od 11.9.2013 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:35Když hlídá táta.
Před 10 lety se výtvarnice Vendula seznámila s budoucím manželem Martinem. Mají rodinu, Vendula se stará o děti Martin o kariéru. Oba se starají co mohou, oba se cítí totálně nedoceněni partnerem. Komedie začíná, když Martin slíbí, že se měsíc bude starat o rodinu, to jest o 3 děti...ponaučení: musíme respektovat jeden druhého!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film se mi celkově líbí, povedené herecké obsazení, krásná česká příroda a taková normální rodinka. Jen jsem se nestačila divit nad neposlušnými dcerami, ono to sice působí hezky, ale takhle bych to doma nikdy mít nechtěla. Maminka je trochu zvláštní rovněž, ale ten tatínek to drží :thumbsup: Člověk se u sledování pobaví, zasměje a je dokonce napnutý, jestli ten měsíc všichni přežijí. A nakonec světe div se, je tu happy end :-D
Všechny komentáře k filmu 24+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Martin a Venuše

Vendula s Martinem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla.


Kristýna Liška Boková (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Odrazila se i vaše rodinná zkušenost v samotném hraní?

Životní zkušenost se podle mne odrazí v hraní vždycky.

Předpokládám, že některé scény vám určitě byly bližší, protože sama máte syna. Jaké to byly?

No úplně to tak není… Nejbližší mi byly scény, kdy jsem byla na place sama a mohla jsem se patlat jenom sama v sobě.

Jaké vůbec byly vaše filmové děti?

Moje filmové děti byly divoké stejně jako moje dítě vlastní. Kromě Tomáška (ve filmu Erik), který byl neuvěřitelně hodný.

Proč jste se rozhodla pro roli Venduly?

Byla mi blízká její schizofrenie ve smyslu řešení věčné otázky, že chci být máma na 100% a zároveň dělat ještě něco jiného.

Vaše nejkrušnější a nejhezčí chvilky natáčení?

Nejkrušnější i nejhezčí je každý den natáčení… Vždycky něco jde a něco nejde. Zároveň to člověka baví a tudíž ho to i těší. A jde to vždycky dohromady. Takže každý den je těžký, ale zároveň hezký.

Co říkáte na svého filmového manžela Marka Taclíka? Jak se vám spolu hrálo?

Já jsem s Markem nehrála. My jsme prostě byly manželský pár. Bylo mi s ním dobře, i když mne někdy - jako filmový manžel - štval a zároveň jsem ho milovala.

Jaké to bylo spolupracovat s Jiřím Chlumským? Lišila se jeho práce výrazně od jiných režisérů, a čím?

S panem režisérem jsem zatím strávila asi nejvíc času, ze všech režisérů dosud. Musím říct, že mi během prvních pár vteřin začal být tak neuvěřitelně blízký, že jsem před ním mohla být tak uvolněná i sprostá, jak je to pro mě přirozené. Místo Chlumského to byl Chlumáček. Jsem šťastná, že jsem ho poznala a mohla s ním pracovat. Je neuvěřitelný kliďas a pohodář. Všechno, co se na place dělo, bylo u něj vždycky s úsměvem a nikdy jsem nepocítila žádné napětí. Takže mu za to moc děkuju.

Souhlasíte se zažitou frází: ženy jsou z Venuše a muži z Marsu? Proč?

Nesouhlasím…vlastně souhlasím s tím, že muži jsou jiní a ženy jsou jiné. Myslím si, že je to tak naprosto správně a dobře. Nevím, kdo je odkud - ale ať si je každý odkud chce, hlavní je, že jsme rozdílní a tím se vzájemně přitahujeme.

Jak budete slavit Den žen?

No, pravděpodobně asi jako Jirka Chlumský v drobné kocovině po premiéře. Také budu odpočívat.

Marek Taclík (rozhovor)
obrazek
Jste jeden z mála z týmu filmu, kdo ještě nemá rodinu a děti. Jak se vám hrála role otce? Měl to být pro vás i nějaký nácvik?

Být otec jenom na place je krásné, doma si od těch dětí krásně odpočinete. Ale být otec ještě doma, musí být šílená kombinace, takže pro mě - jako jediného z mála z týmu filmu - to byla výhoda.

Říká se, že jste si malého úžasného herce (filmového syna) našel sám. Proč a jak k tomu došlo? A vídáte se stále?

Tomáše jsem potkal na natáčení seriálu Vyprávěj, byl skvělý a bylo jasné, že je to můj filmový syn. Vídám se s jeho rodiči i s ním.

A co vaše filmová žena Kristýna Boková? Jak se vám spolupracovalo?

Blbě se mi spolupracovalo. Je sice velmi talentovaná, ale příliš krásná….

Váš největší zážitek z natáčení?

Děti!

Jaké to bylo spolupracovat s Jiřím Chlumským? Lišila se jeho práce výrazně od jiných režisérů, a čím?

Mne si Jirka vybral, protože si rozumíme. A výrazně se naše spolupráce od jiných režisérů liší tím, že k jiným „rejžům“ nejezdím na chalupu.

Souhlasíte se zažitou frází: ženy jsou z Venuše a muži z Marsu? Proč?

Ano, souhlasím. Prostě žena má jiný vnitřní svět než muž. Jinak vnímá, chápe. Ale dohromady je to pořád jedna galaxie, jeden vesmír. Stejně jako jing a jang, tvoří mužská a ženská energie jeden celek.

Jak budete slavit Den žen?

Budu mít v divadle premiéru divadelní hry Večírek.

Jiří Chlumský (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Proč jste se rozhodl režírovat film Martin a Venuše?

Přečetl jsem si scénář mladých talentovaných autorek, které popisovaly úžasné situace, na něž si vzpomínám ještě z dob, kdy má dcera byla malá. Přišly mi natolik pravdivé a zároveň směšné, vtipné, že jsem si říkal, že to bude zábavný film pro všechny mající děti. A je už jedno, jestli jim odrostly nebo jsou ještě malé.

Souhlasíte se zažitou frází: ženy jsou z Venuše a muži z Marsu? Proč?

V podstatě ano. I když si myslím, že někdy je to skoro opačně. Že muži jsou z Venuše a ženy z Marsu. Ale to už bych nechal na úvaze každého z nás. Jsou to skutečně dva světy, které se těžko dávají dohromady a těžko mohou jít po jedné společné cestě. A když se to podaří, je to skutečně zázrak a krásná věc. Myslím, že je dobře, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu a že společně žijeme na třetí planetě - na Zemi.

Říká se, že natáčení s dětmi je jedno z nejnáročnějších. Můžete to potvrdit, a jaké byly děti?

To skutečně potvrdit mohu. Natáčení je složité, ale na druhou stranu má i svoje zvláštní kouzlo - dítě je opravdu velice kreativní, a když se s ním napojíte na společnou vlnu, tak je to práce moc hezká. V mnoha případech, a to si myslím, že bohatě vlastně jaksi převážilo a vykoupilo tu hrůzu a stres, byly momenty, kdy jsem s těmi dětmi jaksi konvenoval a věděl jsem, co asi udělá a to dítě vědělo, co chci. To vás dodatečně ještě povznese a je to nádherný pocit. Natáčení s dětmi doporučuji, je to osvěžující lázeň na naší stařeckou dospěláckou duši.

Jak probíhal casting? Nejen dětský, ale i na hlavní dospělácké role. Měl jste už od počátku jasno o Kristýně Bokové a Markovi Taclíkovi nebo to byl složitější proces?

Casting je VŽDY velmi složitý. Jednoduše řečeno jde o to, aby se člověk strefil ve výběru postav do své představy. Dětský casting se dá nazvat castingem množstevním - z desítek a desítek dětí se vám podaří vybrat to jedno jediné správné. Takové, které bude schopné s vámi filmovat. O Kristýnce Bokové jsem si byl jistý okamžitě. To byla jednoznačná volba. S Markem jsem počítal také od začátku, ale bylo to trochu komplikovanější. Spousta lidí řešilo různé předsudky vůči Markovi - například, že je starý, plešatý, tlustý… Já je přesvědčoval, že on je tou správnou volbou velmi vehementně. Svou roli určitě sehrála i Kristýnka, která s Markem od začátku chtěla hrát. Takže producenti dali svolení ke ztvárnění role Markem a myslím, že dneska jsou velice rádi, že toto prozřetelné rozhodnutí udělali. Marek je ve filmu opravdu výborný a myslím, že jako dvojice s Kristýnou Bokovou jsou úžasní. Jsem rád, že se podařila tato dvojice stvořit a že tento Martin a Venuše jsou na Zemi.

Jaký byl nejtěžší den natáčení?

Všech čtyřicet. Je těžké kvalifikovat, který z nich byl nejtěžší. Obvykle bývají nejnáročnější první dva dny, než se celá mašinérie rozběhne. Dneska už je to o tom, že u filmu už je složitý doslova každý záběr, práce je strašně moc a netrvá jen po dobu natáčení. Na druhou stranu celé natáčení bylo krásné a musím říct, že na to velice rád vzpomínám. Tento film mne v podstatě velmi očistil a umyl mou duši. Pomohl mi v mém životě a směřování dál.

Jak budete slavit Den žen?

To už je dnes víc než jasné. Bude mne pravděpodobně trochu bolet hlava, protože den před tím máme premiéru našeho filmu Martin a Venuše, takže si myslím, že po premiéře budeme bujaře oslavovat. Ale budeme slavit i s našimi ženami, ne jako dříve, kdy ženy byly doma, pekly a vařili a muži se opíjeli a slavili MDŽ.

Proč bychom měli přijít do kina na film Martin a Venuše?

Film rozhodně doporučuji a to z mnoha důvodů. Zejména, protože je to film pacifistický, optimistický, nenásilný, humanistický a myslím si, že je pro velmi širokou diváckou obec od rodičů s malými dětmi, až po rodiče s dávno odrostlými dětmi. Neboť si každý ve filmu najde svou parketu a zavzpomíná na to, jaké to bylo nebo jaké to je nebo jaké to bude. Tímto bych všechny rád pozval do kina na film Martin a Venuše.

Adam Dvořák (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Jak to všechno začalo…

Dostal se mi do rukou velmi zábavný scénář o ženě, která se snaží "vychovat" svého muže. Autor měl však spousty dalších závazků a tak jsem našel dvě talentované scenáristky a pustil jsem se do vývoje scénáře. Trvalo to skoro dva roky. Děvčata zvolila netradiční pohled, neměly vlastní zkušenost s dětmi, tak vše pojaly podle toho, co si jako děti pamatovaly a také z jejich praxe au pair.

Měli jste představu po přečtení scénáře o hereckém obsazení? Jak jste herce vybírali a proč?

Obsazení převážně nechávám na režisérovi, jsem spíše takový poradní hlas. Každopádně v případě Marka Taclíka jsem rád, že jsem dal na jeho názor.

Jak jste vybírali zbytek týmu? Říká se, že bylo pro vás důležité, aby kolegové měli rodiny s dětmi, aby měli tzv. životní zkušenost… Navíc na filmu pracuje hodně lidí, kteří s vámi spolupracovali už na filmu Lidice.

Velkou část štábu si samozřejmě, jak už jsem říkal, vybírá režisér. Faktem však zůstává, že bylo důležité, aby kreativní tvůrci měli děti, protože bylo třeba reálně vykreslit rodinu. Navíc bylo třeba vytvořit dětem, kterých jsme na place měli opravdu hodně, dobrou atmosféru. Myslím, že se to povedlo a strach, který jsem měl zrovna z dětských partů, se ukázal jako zbytečný. To, že ve štábu byla také část spolupracovníků z Lidic, bylo dáno tím, že člověk rád spolupracuje s lidmi, které zná a se kterými je mu dobře.

Bylo obtížné sehnat finance na film?

To je vždy. Každý rok říkám: "jéé minulý rok se sháněli peníze skvěle, ale teď bída." To, že má za sebou člověk čtyři úspěšné filmy, je spíše takový plusový bod, než že by to někoho dostávalo do kolen.

K filmu Martin a Venuše vzniká i zajímavá filmová hudba, můžete ji trochu přiblížit?

Ano, oslovil jsem opět Michala Hrůzu, stejně jako na Lidicích. Michal dělá hudbu srdcem s obrovským nasazením. Jsem také rád, že vedle čistě filmové hudby vzniknou i samostatné písně-singly. U Martina a Venuše máme hned dvě. Už podle kontrolních projekcí je jasné, že se tyto skladby dostávají divákům patřičně pod kůži a to je dobře.

Jaké scény byly z vašeho hlediska nejnáročnější?

Před natáčením to vypadalo, že nejsložitější budou scény s dětmi, což se nakonec nepotvrdilo. Myslím, že pro herce bylo asi nejnáročnější ve velice chladných dnech předstírat parné léto. Kdo nevěří, ať si zkusí v sedmi stupních lehnout v plavkách na trávník a opalovat se anebo rovnou hupnout do rybníka a v obličeji mít požitek z léta.

A jaká byla pro vás největším zážitkem?

Největším zážitkem pro mne jsou vždy scény, kdy se nic nestane nebo není třeba nic řešit. To miluji, přijedete na plac a nic, můžete se nudit a užívat si v klidu natáčení. Současně musím přiznat, že takových scén jsem zažil opravdu velmi málo.

Souhlasíte se zažitou frází: ženy jsou z Venuše a muži z Marsu? Proč?

Ano souhlasím, je to tak. Protože muž potřebuje doplnění, stejně tak i žena. Aby byly věci v pohybu. Ani v zásuvce nemáte dva stejné póly a kolik věcí na základě ní funguje.

Jak budete slavit Den žen?

Vzhledem k tomu, že máme premiéru naplánovánu na den před MDŽ, tak jej budu asi slavit nad výsledky návštěvností kin. Takže buď se opiju anebo se opiju, podle výsledků.

Proč bychom měli přijít do kina na film Martin a Venuše?

Diváci by měli přijít do kina, protože se mohou zasmát někomu jinému, ale také trochu i sami sobě. Pobavit se nad tím, jak se někdo trápí, nad tím co nás potkalo a veselo nám z toho možná nebylo. Film už svoje první diváky měl při testovacích projekcích a ti se hlasitě smáli, takže pro všechny, kdo mají stav hlasitého smíchu rádi, nebo si jej minimálně chtějí dopřát.

Podobné filmy

Láska na hlídání
(First Daughter) Samantha je dívka, jejímž jediným snem je chodit do normální školy a vyhn...
dnes 14.10
Nova Cinema
Tetovaný
(Tatoué, Le) Zavilý sběratel umění potká muže, který má Modiglianiho přímo na své kůži. Lo...
dnes 16.25
ČT2
Harry a Meghan: Královská romance
(Harry & Meghan: A Royal Romance) Romantický příběh britského prince Harryho a rozvedené a...
dnes 18.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz