fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1868 hlasů
film / akční, dobrodružný, drama, historický, válečný, USA, , 138 min., od 11 let
Master and Commander: The Far Side of the World
Kinopremiéra v ČR 11.12.2003, DVD od 13.4.2004 , Blu-Ray od 3.3.2021 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2003, Oskar, Nejlepší kamera, Russell Boyd
2003, Nominace na Oskara, Nejlepší film


Ukázka
01:19... Zastavte francouzskou korzárskou loď, Acheron ... potopte ji, spalte nebo zajměte .
Námořní kapitán Jack Aubrey se stává poprvé velitelem lodi, která míří do oceánu, přímo do jedné z námořních bitev proti Napoleonovým lodím. Je to brilantní taktik, statečný bojovník, který je oceňován i za přímý boj muže proti muži. Je také milovník kultivované a vtipné konverzace, je muzikální a hraje na housle. Kapitánovým protějškem je jeho přítel Stephen, lékař a vynikající britský špión.
Na pozadí napoleonských válek je rozehráno vzrušující dobrodružství.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Popravde, pre mňa veľké prekvapenie, pretože z nejakého dôvodu som bol skeptický a myslel som si, že sa mi tento film nebude páčiť. Opak bol však pravdou a nakoniec to bol pre mňa naozaj skvelý a zaujímavý film s vynikajúcou akciou a Russellom... Hodnotenie: 8.5/10
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Master and commander: Odvrácená strana světa

Píše se rok 1805 a Napoleon je pánem Evropy. V cestě mu stojí jen britská flotila a z oceánů jsou bitevní pole. Kapitán Jack Aubrey na lodi Překvapení u severního pobřeží Brazílie dostává rozkaz zničit francouzskou korzárskou loď Acheron, a tím zabránit pokusu přenést válku do Tichého oceánu. Střetnutí s Acheron dopadne špatně a kapitán Aubrey musí ustoupit, aby zachránil alespoň mužstvo. Naštěstí se jim podaří ukrýt v mlze, a když jsou v bezpečí, začnou loď Překvapení opravovat. Zatímco se mužstvo stará o loď, doktor Stephen Maturin ošetřuje zraněné. Je mezi nimi i malý chlapec, plavčík Blakeney, kterému musí amputovat ruku, a námořník Plaice, jemuž operuje hlavu. Loď Překvapení zakotví u pobřeží, kde dokončí nejnutnější opravy a dozví se, kdy francouzská loď Acheron proplouvala kolem pobřeží. Kapitán Aubrey ví, že musí Acheron zastavit


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Trojnásobný nositel nominace na Oscara za režii, Peter Weir a nositel Oscara Russel Crowe spojují síly, aby vytvořili epický příběh, emocionální dobrodružství: Master & Commander: Odvrácená strana světa. Děj se odehrává v době napoleonských válek, Crowe hraje kapitána Jacka Aubreye zvaného "Lucky", známého bojovného kapitána britského námořnictva a Paul Bettany hraje lodního lékaře Stephena Maturina. Jejich loď, the Surprise, je nečekaně napadena mocným nepřítelem. HMS Surprise je váľně poąkozena a větąina členů posádky, zraněna. Aubrey je suľován smyslem pro povinnost a přátelstvím a pokračuje v náročném pronásledování napříč dvěma oceány, aby zastavil a zajal svého nepřítele. Je to úkol, který mu může zajistit slávu - anebo může zničit Luckyho Jacka a jeho posádku.

V průběhu dlouhé cesty jednotlivých postav, film putuje po světě - od brazilského pobřeží k bouří zmítaným vodám Hornového mysu, na jih k odvrácené straně světa, ke vzdáleným břehům ostrovů Galapagos (kde byl poprvé v historii natáčen celovečerní film).
Master & Commander režíroval Peter Weir podle scénáře Weira & Johna Collee, na základě románů Patricka O´Briana. O´Brianovy romány "Aubrey/Maturin", pojmenovány podle hlavních postav, byly v The New York Times označeny Richadem Snowem za "nejlepší historické romány, které byly kdy napsány." David Mamet, který také píše do Timesů, nazval O´Briana jedním z největších romanopisců píšících v angličtině posledních 30ti let. Pokud se týká podoby O´Brianova kapitána Jacka Aubreye, napsaly the Times, že Russel Crowe " byl pro tu roli zrozen."
obrazek
Tento projekt se zrodil před více než deseti léty, když dvě legendy - hollywoodský producent Samuel Goldwyn, ml. a slavný autor Patrick O´Brian - předběžně hovořily o filmové podobě některých O´Brianových Aubrey/Maturin příběhů. Goldwyn, jako první, viděl filmový potenciál v O´Brianově díle a přesvědčil autora, který už léta nebyl v kině, že toto médium by dobře posloužilo dobrodružstvím kapitána Jacka Aubreyho a Doktora Stephena Maturina.

Film, který vznikl za deset let, je postaven na hlavních postavách z O´Brianovy knihy Master & Commander, ale je inspirován desátou knihou Odvrácená strana světa. Film využívá v současné době nejlepší filmovou techniku a jeho tvůrci důsledně dbají na přesnost a možnost jak vrátit diváka do dávných časů, což není v současnosti běžné, tak i do světa science fiction - a umožní nám prožít dobrodružství na palubě lodi v Nelsonově námořnictvu před dvěmi sty léty.

obrazek
Kromě obrovské podívané, se vypravěči, Patrick O´Brian a Peter Weir vyznačují tím, že se mimořádně věnují vykreslením hlavních postav.
Prubířským kamenem bylo pro Weira 20 svazkové celoživotní dílo Patricka O´Briana. Režisér nikdy neustoupil od svého odhodlání zachytit každou podrobnost a vystihnout ducha O ´Brianova světa a jeho postav.
"Próza Patricka O´Briana je úžasná," říká Weir. "Je to špičkový spisovatel". Ovšem, že to bylo hlavním motivem k adaptaci jeho díla. Když adaptujete knihu, slova se vysypou na stůl a vy musíte prózu nahradit obrazy.

Když se Weir a Colee dali do psaní scénáře, opatřili O´Brianovo dílo poznámkami s následujícím označením: "Divize," "Posádka", "Dialogy Jacka a Stephena," a tak dále. Tyto poznámky byly zkopírovány a svázány do samostatných knih - "Praktické vysvětlivky pro herce a filmový štáb," poznamenává Weir.
"Při práci na scénáři jsem se obklopil dobovými artefakty - meči, přezkami na opasky, mapami, doufal jsem, že mě políbí múza," pokračuje Weir. "Dále mi pomáhala hudba, když jsem tápal ve tmě a snažil jsem se najít cestu do dávných časů."


obrazek
Historický výzkum
Petr Weir chtěl, aby film Master & Commander poskytl divákům co nejdokonalejší pocit života na palubě dobové válečné lodi. On a jeho tým historických poradců neustále hledali dobovou autentičnost.

Mladí hoši, někteří pouze osmiletí, byli často sluhy nebo "hochy nosící prach k dělům" běhali sem a tam po palubě a zásobili střelce střelným prachem. Důstojníci, byli mladí džentlmeni , většinou urozeného původu, kteří byli pod kapitánovým dohledem přijati jako námořní podporučíci. Studovali tak jakoby studovali na soukromé škole.

Byli tam dvanáctiletí námořní kadeti, jako postava Lorda Blakeneye, kterou hrál začínající Max Pirkis. Weir obsadil tyto role mladými herci, aby diváci viděli jak se jednalo s těmito lidmi na palubě - jako s rovnými. "Byli zraněni, řídili loď, bojovali po boku mužů," říká Weir.

obrazek
V roce 1805, kdy britský král George III byl na trůně 45. rok, se slavná kariéra hrdinného lorda Nelsona, chýlila k brzkému konci. K jeho smrti v bitvě u Trafalgaru. Válka mezi Britanií a Francií zuřila po celý Nelsonův život a pokračovala do roku 1815.

Russel Crowe sdílel Weirovu vášeň pro historickou autentičnost. "Jack je ve skutečnosti velmi osamělý," říká Crowe. "Každý kapitán, se kterým jsem mluvil před začátkem natáčení, mluvil o aspektu osamění a připravoval mě na něj. Jeden mi řekl: "Ne, že bych měl vždycky pravdu, ale vždycky si musím být jistý" - znamená, že jako kapitán, nesmíte přenášet žádnou pochybnost - kterou možná máte v životu nebezpečných situacích."

Crowe studoval námořní historii, nauku a dovednosti, nezbytné pro námořního kapitána té doby. Naučil se také ovládat loď a stal se obdivuhodně zručným při šplhání v lanoví až na vrchol.

obrazek
V osvojení si námořní kariéry mu pomáhal Reay-Ellers, jeden z poradců. Russel chtěl znát všechno co jsem učil jeho muže. Reay-Ellers byl nadšen Croweovou horlivostí při studiu a při tréninku. "Celé hodiny studoval diagramy a přečetl spousty literatury o námořní strategii. Současně se učil hrát na housle a určitý typ zacházení s mečem, příznačný pro tu dobu a jeho postavení.

Hře na housle se Crowe učil od australského houslového virtuóza Richarda Tognettiho (který mu později pomohl napsat filmovou hudbu), a s houslistou Robertem E. Greenem, který už s Crouwem spolupracoval na filmu Čistá duše.

Paul Bettany se v přípravě na roli Stephena Maturina dostal na the Royal College of Surgeons v Londýně, kde se seznámil s tamním chirurgem, Mickem Crumplinem, který byl také historikem. "Mike byl velmi vstřícný, když mě seznamoval s lékařskými postupy té doby," vzpomíná Bettany.


obrazek
Ostrovy Galapagos (Želví ostrovy)
Master & Commander má tu výsadu, že je jediným celovečerním filmem, který byl natočen na ostrovech Galapágos. Galapágos jsou domovem nejrůznějších unikátních rostlin a živočišných druhů, včetně téměř vyhynulé želvy obrovské. Když anglický přírodovědec Charles Darwin navštívil Galapágos v roce 1835 na své historické cestě na palubě HMS Beagle, objevil přírodní laboratoř, bohatou na flóru a faunu. Výzkum živočišného života přispěl k jeho teorii o vývoji druhů a přírodním výběru.


obrazek
Život na place
Přes všechna lanoví , si herci a filmový štáb našel čas k občasnému rugbyovému zápasu, které organizoval Russell Crowe, aby všechny zocelil pro závěrečnou filmovou bitevní scénu.
Herci si mohli mezi scénami odpočinout v Monkey Baru, který byl vybudován na parkovišti studia. Byl určen k tomu, aby herci měli kde se scházet. Tady vznikala kamarádství, která se projevila při jejich chování na plátně.

"Myslel jsem si, že herci, kteří strávili měsíce v oblasti Baja, daleko od domova, potřebují klub, jako gentlemanský klub v Anglii," říká Weir. "Trval jsem na tom, aby tam nebyla televize, rozhlas nebo CD přehrávače. Mělo se tam konverzovat, hrát šachy, číst anebo popíjet capuccino."

O natáčení

obrazek
Režisér Peter Weir (např. Truman Show, Zelená karta) natočil velkofilm Master & Commander: Odvrácená strana světa s hvězdným obsazením v čele s oscarovým Russellem Crowem (např. Čistá duše, Gladiátor). Ten tu předvede zase jednu ze svých dokonalých proměn, které k věrohodnosti postavy patří. Bude blonďatý a dokonce k roli studoval hru na housle. Film byl natočen v Mexiku s náročným technickým vybavením včetně gigantického vodního tanku, který byl použit při natáčení slavného Cameronova Titanicu. Hlavní roli vedle Russella Crowea tak hraje i atraktivní loď H.M.S. Surprise, která je konstruována podle americké stěžňové lodi Rose, repliky fregaty královského loďstva z poloviny 18. století.
Tento velkofilm přivádí na stříbrné plátno akční podívanou, námořní dobrodružství a velké herecké příležitosti.
Film byl natočen volně podle románů Patricka O'Briana (celkem 18 dílů), které postupně vydává nakladatelství Talpress.

O hudbě

<>Obrázek nenalezen<> Trio významných australských hudebníků - Iva Davies, Richard Tognetti a Christopher Gordon - složili filmovou hudbu. Předtím spolupracovali na hudbě "The Ghost of Time," skladbě určené k oslavě Milénia v Sydney. Tato hudba upoutala Petera Weira. Režisér byl tak ohromen, že hrál tuto skladbu na place v průběhu produkce Master & Commander a požádal tvůrce o napsání hudby pro jeho film.
Vzhledem k době, kdy se příběh odehrává, není překvapením, že na hudbě je patrný vliv Bachovy hudby (Cello Suite) a Mozartova hudba, mezi mnoha dalšími klasickými skladateli.

O hercích

obrazek
Jádrem díla Patricka O´ Briana jsou postavy Luckyho Jacka Aubreye a doktora Stephena Maturina, a jejich "rozporuplné" přátelství. Přátelství mezi Jackem a Stephenem je jedno z nejtemperamentnějších a nejpřekvapivějších v moderní literatuře. Jack zosobňuje souhrn nejlepších vlastností několika skutečných kapitánů. Je skvělý námořník a geniální válečník. Je také neukázněný, je hlasitý a umí provádět škodolibé kousky. Stephen je skvělý chirurg, přírodovědec a "neohrabanec", který si pokud se odvahy týká, nezadá s Jackem.

Russel Crowe hraje postavu Jacka Aubreye. Paul Bettany, postavu Stephena Maturina. Russel Crowe říká: "Jsem dávným příznivcem Peterových filmů. Vždycky jsem s ním chtěl pracovat. Vyrůstal jsem s Peterovými filmy," říká herec. Vzpomínám si například na obrovskou hrůzu, kterou jsem prožíval, když jsem se díval na film "Poslední vlna."

obrazek
Crowe byl také fascinován postavou Lucky Jacka. "Byl to muž, jací už neexistují. Pro něj nenajdeme schéma," říká Crowe. Když mluvíte o Britském královském námořnictvu, u kterého byl zaměstnán, je velmi bouřlivý zaměstnanec. I když, v širším slova smyslu, není vyloučeno, že úkol, kterým je pověřen v roli kapitána, neprovede podle vašich představ. Výsledky budou nad očekávání skvělé."

Weir říká, že Crowe byl zrozen pro roli Luckyho Jacka. "Russell má přirozenou energii a autoritu a od samého začátku se ujal velení na lodi."
Crowe ocenil některé výhody "velení". "Každý den jsem na cestě mezi svým přívěsem a placem, slyšel "Dobré ráno, kapitáne" asi sedmdesátkrát nebo osmdesátkrát," říká herec. "Nakonec bylo těžké vzdát se uniformy. Oblíbil jsem si ji."
obrazek
Crowe byl potěšen další spoluprací s Paulem Bettanym, který nezapomenutelně zahrál Croweho imaginárního spolubydlícího ve filmu Čistá duše. Jejich filmová spolupráce se nesmírně osvědčila ve vztahu jejich postav ve filmu Master & Commander. Crowe říká: "Ve filmu Čistá duše jsme si vytvořili jakýsi tvůrčí těsnopis, který nám umožnil rychle a efektivně vytvořit dynamiku mezi Jackem a Stephenem. Byl jsem rád, když se Peter rozhodl obsadit Paula. Mezi námi existuje rytmus a různé věci, ve kterých si zkrátka rozumíme. S někým jiným byste museli přerušit scénu a vysvětlit ji. My s Paulem jsme do všeho vnikli desetkrát rychleji než s někým jiným."

"S radostí jsem sledoval jak se Paul ujal role a utvářel si ji podle svého a současné hluboko pronikal do díla Patricka O´Briana." říká Weir. "Russell a Paul jsou nádherně vyvážené protiklady a vy uvěříte, že jsou to přátelé. Jakoby Maturin, v Paulově podání, byl obraz moderního muže a Russell v roli Jacka patřil do zašlých časů.

<>Obrázek nenalezen<> Bettany říká, že jeho upoutaly na filmu Master & Commander především dvě skutečnosti : akce a postavy. "Každý ctitel Patrick O´Brianova díla ví, že je velmi čtivé." říká Bettany, " a já se dívám na tento film jako na akční film, s podrobným vylíčením přátelství, které překoná životně důležité situace. To mě mimořádně zajímalo."

Kritický bod jejich přátelství nastane po překvapivém útoku korzárské lodi Acheron, který loď kapitána Aubreye vážně poškodí. Mnoho jeho lidí je mrtvých nebo vážně zraněných. Přesto nebo možná právě pro tuto nepřízeň, je Jack odhodlán dokončit svůj úkol a zvítězit nad Acheronem. Jeho jednoznačné zaměření na nepřátelskou loď dělá Stephenovi starost.

"Stephen studuje lidi stejně jako studuje zvířata. Určitě studuje Jacka," říká Bettany. Stephen dojde k názoru, že Jackův cíl, zajmout korzárskou loď Acheron, se mění v posedlost, která by mohla ohrozit posádku."

Při obsazování vedlejších rolí, Weir úzce spolupracoval s U.K. castingovou režisérkou Mary Selwayovou.

Russell Crowe
obrazek Získal tři následné nominace na Oscara za své výkony ve filmech: The Insider (2000), Gladiátor (2001) a Čistá duše (2002). Oscara získal za svůj výkon v roli Maxima, římského gladiátora ve filmu Ridleyho Scotta Gladiátor. Za tuto roli získal mnoho dalších poct, včetně cen od the Broadcast Film Critics.

Ve filmu Rona Howarda Čistá duše, Crowe mistrně zosobnil Johna Forbese Nashe, Jr. nositele Nobelovy ceny. Tato role mu přinesla třetí nominaci na Oscara a mnoho dalších cen.
V roce 1993 debutoval v Americe westernem The Quick and the Dead, s Genem Hackmanem a Sharon Stoneovou a dále hrál ve filmu Virtuosity, spolu s Denzelem Washingtonem. K jeho dalším filmům patří: Heaven´s Burning, Breaking Up, Rough Magic, ...

Narodil se na Novém Zélandě, vyrůstal v Austrálii, kde byl také vyznamenán za své filmové umění. Tři roky po sobě byl oceněn Australským filmovým Institutem (AFI), poprvé v roce 1991, nominací v kategorii nejlepšího herce za výkon ve filmu The Crossing. Následujícího roku, získal cenu za nejlepší mužskou vedlejší roli ve filmu Proof a v roce 1992 obdržel cenu za nejlepší mužský herecký výkon od AFI a Australian Film Critics za své herectví v kontroverzním filmu Romper Stomper. V roce 1993 byl na filmovém festivalu v Seattlu jmenován nejlepším hercem za svůj výkon v obou filmech: Romper Stomper a Hammer Over the Anvil.
Crowe žije v Austrálii.

Paul Bettany
obrazek Ztvárnil roli Charlese Hermana, imaginárního spolubydlícího matematika Johna Nashe, Jr., v oscarovém filmu Rona Howarda Čistá duše, spolu s Russellem Crowem, Jennifer Connellyovou a Edem Harrisem. Londýnskými filmovými kritiky byl nominován na cenu v kategorii nejlepší mužské vedlejší role.

Bettany se narodil v Británii, hraje ve filmu, v divadle i v britské televizi. Američtí diváci ho poprvé viděli ve filmu A Knight´ s Tale.
K jeho dalším filmům patří film Davida Lelanda Land Girls s Catherine McCormackovou a Rachel Weiszovou. Další jeho film je After the Rain.

Billy Boyd
obrazek Hraje roli námořníka a kormidelníka Barretta Bondena. Boyd hrál Peregrina (Pippin) Tooka ve filmové trilogii Petera Jacksona Pán prstenů natočené podle knih J.R.R.Tolkiena. Mezi jeho další filmy patří An Urban Ghost Story, Julie and the Cadillacs a krátký film Soldiers Leap.

Boyd se narodil v Glasgow, ve Skotsku, začal svou hereckou kariéru ve skotském televizním seriálu Taggart. K jeho dalším britským titulům patří Coming Soon a Chapter and Verse. Na jevišti hrál Boyd v různých představeních včetně The Speculator, Trainspotting, An Experienced Woman Gives Advice, Merlin the Magnificent, ...
Boyd hraje na kytaru, na basu a zpívá - vyšší baryton/ tenor.

O tvůrcích

Peter Weir
obrazek Australský režisér se proslavil takovými filmy jako je Gallipoli, Piknik pod visící skálou, Rok nebezpečného života, Svědek, Společnost mrtvých básníků a Truman Show. PETER WEIR Weir obdržel nominaci na Oscara za nejlepší režii v roce 1999 ve filmu The Truman Show, kde hrál Jim Carrey postavu Trumana Burbanka.
V roce 1991, Weir obdržel oscarovou nominaci za scénář pro svou romantickou komedii Zelená karta, ve které hrál francouzský herec Gérard Dépardieu (jeho první anglicky mluvící role) a Andie Mac Dowellová. Weirův předchozí film, Společnost mrtvých básníků, charakterní v hlavních rolích s Robinem Williamsem v roli veselého ekcentrického učitele angličtiny, který inspiruje své studenty, získal nominaci na Oscara v kategorii režie, stejně tak jako prestižní cenu BAFTA za nejlepší film a italskou cenu Donatella v kategorii nejlepší režie.

Narodil se v Sydney, v Austrálii. Svou filmovou kariéru začal třemi vyznamenanými krátkými filmy, pak režíroval film Auta, která sežrala Paříž, komediální hororový film natočený podle jeho vlastního krátkého příběhu. K jeho prvnímu mezinárodnímu filmovému úspěchu došlo v roce 1975 filmem Piknik pod visící skálou, kterým na sebe upozornil a stal se nejúspěšnějším australským filmem 70. let.

V roce 1977, Weir režíroval Poslední vlnu, s Richardem Chamberlainem v roli právníka pronásledovaného vlastními sny. Pak napsal scénář a režíroval film Instalatér (1978), neobvyklá černá televizní komedie , která získala australskou cenu Sammy za nejlepší scénář k televizní hře a za nejlepší televizní hru.
Weirův další film, Gallipoli, protiválečný příběh dvou australských mladíků, byl oceněn cenami Australského filmového institutu a zaznamenal úspěch po celém světě. V roce 1983 se Weir znovu setkal s Melem Gibsonem ve filmu Rok nebezpečného života, ve kterém hráli Gibson, Linda Huntová a Sigourney Weaverová. Huntová získala Oscara za nejlepší ženskou hereckou roli, v tomto filmu.

Samuel Goldwyn ml.
Většinu svého života prožil v zábavním průmyslu, produkoval většinu skvělých a úspěšných filmů. Jeho dílo zanechalo nezapomenutelný dojem na několika generacích filmových diváků.
V současnosti Goldwyn předsedá Společnosti Samuel Goldwyn, jejíž aktivity zahrnují natáčení, produkci a distribuci celovečerních filmů. Dlouholetý člen the Board of Governors of the Academy of Motion Picture Arts and Sciences, je také nositelem francouzského Řádu Umění a Literatury. V roce 1997 byl oceněn Asociací amerických provozovatelů kin cenou za celoživotní přínos kinematografii. Byl taky vyznamenán Univerzitou v Connecticutu.

Syn legendárního producenta Samuela Goldwyna a herečky Frances Howardové, Goldwyn se narodil a vyrůstal v Los Angeles. Později studoval na Univerzitě ve Virginii, kde absolvoval z angličtiny a dramatického umění.
Po skončení vojenské služby ve II. světové válce, odešel pracovat do Anglie pro společnost J.Arthur Rank Productions jako scénárista a spolu producent a také strávil určitou dobu v různých londýnských divadlech. Vrátil se do Hollywoodu, pracoval krátkou dobu jako scénárista a producent v Universal Studios, pak nastoupil v roce 1950 znovu vojenskou službu. Tentokrát byl členem štábu generála Dwighta D.Eisenhowera, kde produkoval a režíroval dokumentární filmy. Jeho film Alliance for Peace získal první cenu na filmovém festivalu v Edinburghu.

V roce 1952 se vrátil do Spojených států a navázal tam, kde před časem přestal. Pracoval nějaký čas pro Edwarda R.Murrowa v CBS News. Dále koprodukoval dokumentární seriál, Adventure , který získal cenu George Fostera Peabody. V roce 1955 Goldwyn založil vlastní nezávislou produkční společnost. V její produkci byly natočeny filmy jako Man with a Gun s Robertem Mitchumem, Sharkfighters, The Proud Rebel s Alanem Laddem a Olivií de Havillandovou, Dobrodružství Huckleberry Finna, a The Young Lovers, které také režíroval.
V roce 1979 založil novou společnost Goldwyn, které předsedá. Dále Samuel Goldwyn zastává funkci prezidenta The Samuel Goldwyn Foundation, neziskové organizace s prvořadým zájmem o zdraví vzdělání a služby dětem.

Russell Boyd
Pracoval poprvé s Peterem Weirem na filmu Piknik pod visící skálou , za který Boyd získal cenu BAFTA a cenu Saturn za svou práci. Boydův další film s Weirem je Poslední vlna, získal cenu za nejlepší kinematografický počin od Australského filmového Institutu. Boyd také získal od AFI nejvyšší ocenění za svou práci na filmu Prolomit vlny a za úspěšný film Gallipoli, v hlavních rolích s Melem Gibsonem a získal nominace AFI za svou práci na filmech Prisoners of the Sun, Burke & Wills, The Chain Reaction a Rok nebezpečného života, v hlavních rolích s Melem Gibsonem, Sigourney Weaverovou a Lindou Huntovou.

Podobné filmy

Teror
(Trespass) Manželé Nicolas Cage a Nicole Kidman mají vše: přepychový dům u vody, exkluzivn...
zítra 02.05
Nova Cinema
Zaříkávač koní
(The Horse Whisperer) Robert Redford - žije sám na ranči uprostřed nádherné přírody, když ...
zítra 04.20
Nova Cinema
Cesta srdce
(Journey of the Heart) Cybill Shepherd je svobodná matka dvou synů. Jeden z nich má hudebn...
zítra 06.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 17. 9. 2021 Svátek má Naděžda
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz