fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72%
film / thriller, akční, science fiction, USA, , 138 min., od 15 let
The Matrix Reloaded
Kinopremiéra v ČR 22.5.2003, DVD od 22.10.2003 Warner

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 6.6. Nova Cinema 22.05, ne. 2.6. Sky SciFi & Horror SD 22.00
Nova Cinema 22.05
Sky SciFi & Horror SD 22.00
Ukázka
02:26Osvoboď svou mysl.
Ve druhém pokračování trilogie Matrix pokračuje Neo společně s Morpheem a Trinity v boji proti počítačovým vládcům univerza. Čeká je boj s armádou strojů a jejich arzenálem počítačově nelidských schopností a zbraní. Pokud ale chtějí zastavit zotročování lidstva, není jiná možnost než boj na život a na smrt. Nezbývá jim nic jiného než proniknout hluboko do struktur Matrixu a během 72 hodin objevit a zlikvidovat centrum Zion i s jeho pomocnými jednotkami. A aby toho nebylo málo, Neo ze svých temných nočních můr ví, že Trinitiným osudem je smrt. Neo se však proti osudu už jednou dokázal vzbouřit ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pokračování filmu z roku 1999 se nese v podobném duchu jako jeho předchůdce. Akce jde zde však "vyhypovanější", preciznější a krásnější na pohled, což společně s půvaby Monicy Bellucci vytváří svrchovaný a vizuální filmový koktejl, který budete chtít pít pořád dokola. PS: Akční scéna s auty na dálnici patří i po těch letech k tomu nejlepšímu, co jsem v daném žánru zatím viděl!
Všechny komentáře k filmu 91+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Matrix Reloaded

obrazek
Mezitím se Trinity a Morpheus snaží zachránit tajemného Klíčníka, který dokáže otevřít každé dveře v Matrixu a je důležitou zbraní lidí v boji proti strojům. I mezi roboty probíhá boj o nadvládu nad virtuální realitou a zároveň se snaží objevit poslední lidské město Zion, ukryté v hlubinách Země. Všechny události neodvratně směřují k velké válce lidí proti strojům... Rozpočet 300 milionů dolarů umožnil tvůrcům vytvořit zcela nové trikové technologie. Producent Joel Silver tvrdí, že oproti vizuálnímu zpracování druhé a třetí časti bude divákům první díl připadat jako "film z doby kamenné".
obrazek
Diváci se můžou těšit například na bombastickou automobilovou honičku, která se natáčela celé dva měsíce a filmaři kvůli ní postavili za 2 miliony dolarů vlastní 3kilometrový úsek dálnice. Nad bojovými scénami měl opět dohled nejuznávanější odborník na východní bojová umění Yuen Woo-Ping a všichni zúčastnění se shodli na tom, že trénink byl tentokrát ještě tvrdší, bojová choreografie nesrovnatelně náročnější a výsledný efekt divákům vyrazí dech.


O hercích

Keanu Reeves
obrazek Je divákům důvěrně známý především díky akčnímu trháku Nebezpečná rychlost. Ale mohli jej vidět také v naprosto odlišné poloze, ve snímku - přepisu Shakespearovy hry - Mnoho povyku pro nic.
Je synem anglické tanečnice a havajsko-čínského geologa. Po rozvodu rodičů vyrůstal s matkou v Torontu. Tady také vystupoval v několika divadelních hrách a televizních filmech (např. Msta), aby se nakonec za kariérou přestěhoval do Los Angeles. Upozornil na sebe především po boku proslulejších kolegů Glenn Closeové, Johna Malkoviche a Michelle Pfeifferové ve Frearsových Nebezpečných známostech. Hlavně mladé publikum si pak získal bláznivou teenee komedií Bill & Ted's Excellent Adventure a jejím pokračováním Neskutečná cesta Billa a Teda. Jeho první větší romantickou rolí byl part v Julii a jejích milencích, poté následovala pro změnu role akčního hrdiny v thrilleru Bod zlomu. Na kritiku pak zapůsobil rolí pouličního prostituta v černé komedii Mé soukromé Idaho. Následovaly úspěchy v takových filmech jako Dracula, Malý Buddha a nakonec v magahitu Nebezpečná rychlost. Na romantickou strunu pak opět udeřil Procházkou v oblacích, aby tuto polohu vyvážil kyberpunkovým sci-fi podle kultovní předlohy Johnny Mnemonic. V prvním díle sci-fi trilogie Matrix pak důstojně slavil svůj akční návrat.

Laurence Fishburne
obrazek Patří k nejúspěšnějším černým hercům dnešního Hollywoodu. Byl nominován na Oscara za svou roli Ika Turnera v biografickém snímku o slavné zpěvačce Tina Turner. Vyrůstal v newyorském Brooklynu a hrál už od svých deseti let. Ve filmu na sebe upozornil rolí jednoho z vojáků, kteří doprovázejí na jeho misi mladého důstojníka (Martin Sheen) pověřeného zlikvidovat postavu Marlona Branda ve válečném dramatu Apokalypsa. Za důležitý v jeho filmografii je také považován film o sociálních problémech černošské komunity Chlapci ze sousedství Johna Singletona. Za své role v televizních filmech získal několik nominací na cenu Emmy a Zlatý glóbus. Naposley za snímek o rasové diskriminaci za druhé světové války Letci z Tuskegee.

Carrie-Anne Mossová
obrazek Narodila se v kanadském Vancouveru. Jako modelka pracovala v Evropě, Japonsku a Španělsku. Tam také získala pravidelnou roli v televizním seriálu Temná spravedlnost. My jsme ji mohli vidět v kanadském seriálu Směr jih, za který byla nominována na Gemini Award. Celkem hrála ve více než šedesáti hodinách televizních seriálů. Mezi její filmové úspěchy patří akční film s Marcem Dacascosem Sabotáž nebo drama The Secret Life of Algernon.

Hugo Weaving
obrazek Narodil se v Austrálii. Proslavil se především třemi rolemi. Transvestity Mitzi v Priscille, královně pouště, agenta Smitha v prvním díle Matrixu a elfa Elronda v trilogii Pán prstenů. The Australian Film Institute (AFI) jej nominoval za Priscillu, královnu pouště na cenu pro nejlepšího herce. Na festivalu v Montrealu získal cenu za mužský herecký výkon ve snímku The Interview. Za svoji úlohu slepého fotografa ve filmu Proof, který vyvolal vlnu zájmu na festivalu v Cannes 1991, získal hlavní cenu Australian Film Award. Pro televizi natočil snímky jako Seven Deadly Sins, Bangkok Hilton, nebo Dirtwater Dynasty. Na plátnech kin se objevil v titulech jako The Right Hand Man a Podvodníci.

Jada Pinkettová Smithová
obrazek Narodila se 18. září, 1971 v Baltimore v Marylandu. Studovala tanec a herectví na středních uměleckých školách v Baltimoru a v Severní Karolíně. Do širšího diváckého povědmí se dostala díky roli v televizním seriálu A Different World. Hostovala v seriálech Jump Street 21., nebo True Colors. Ve filmu se prosadila rolí v kultovním dramatu z převážně černošské čtvrti Menace II Society. Je manželkou Willa Smitha, kterého si vzala na Silvestra roku 1997. My jsme s ní mohli vidět filmy jako Mizera, Woo, Poprava, Povídky ze záhrobí: Rytíř démon, Zamilovaný profesor, Vabank, nebo Vřískot 2.

O tvůrcích

Larry a Andy Wachowští
Spolupracují už přes třicet let. Jako scenáristé jsou podepsáni pod dynamickým thrillerem Nájemní vrazi, ve kterém proti sobě postavili Sylvestera Stallonea a Antonia Banderase. Společně pak natočili gangsterku Past, ve které Gina Gershonová spolu s Jennifer Tillyovou obelstí milence jedné z nich. Film zaujal napínavým příběhem i propracovaným vizuálním stylem.

Yuen Wo Ping
Vystudoval pekingskou operu a mistrem mu byl Yuen Siu Tin, který se podílel i na výchově mladého Jackieho Chana. Pracoval na sérii Wong Fei Hung aby se prosadil filmem Mad Killer režiséra Ng See Yuena. Pracoval s ním pak na jeho dalších filmech jako Bloody Fists a Secret Rivals 2. Režijně debutoval superúspěšnou a pro vývoj žánru kung-fu nesmírně důležitou komedií Jackieho Chana Škola hada, na kterou navázal neméně přelomovým Opilým mistrem. Wo Ping také pracoval pro jednu z největších filmových společností v Hongkongu Golden Harvest. Režíroval oba dva díly Tygří klece, dále Red Force 4, pracoval na bojových sekvencích slavného opusu Tsuie Harka Once Upon A Time in China nebo na epickém kung-fu Tai Chi Master. Roku 1993 režíroval jeden ze svých nejlepších snímku Iron Monkey, aby potom pracoval na choreografii soubojů snímku Fist of Legend. Díky tomu si jej všimli bratři Wachowští.

Joel Silver
Je jedním z nejúspěšnějších producentů v oblasti současného filmového průmyslu. Jeho filmy vydělaly celosvětově celkem téměř 4 biliony dolarů, průměrně více než 100 milionů dolarů za film. Jeho produkce The Matrix (1999) vydělává celosvětově celkem přes 456 milionů dolarů, což je více, než vydělal jakýkoliv jiný film Warner Bros v historii v období největšího rozmachu. Byl nadšeně přijat pro svou vizuálnost a vyprávění příběhu. Matrix také vyhrál čtyři Academy Awards, cenu za nejlepší vizuální efekty a v prodeji DVD byl na prvním místě - bylo prodáno 1 milion kusů. Silver produkoval The Matrix Reloaded a The Matrix Revolutions, druhý a třetí díl trilogie Matrix a také The Animetrix, kolekci devíti krátkých filmů inspirovaných vizionářskými akcemi a inovačním vyprávěním příběhu té síly, kterou The Matrix obsahuje. Silver také produkoval video hru Enter the Matrix, kde je v hlavní roli Jada Pinkett Smith a Anthony Wong, který pokračuje ve svých rolích z The Matrix Reloaded a The Matrix Revolutions. Před dokončením trilogie Matrix Silver dohlíží na uvedení The Matrix Revisited, zvláštní edice DVD, která zahrnuje rozsáhlé neveřejné natáčení The Matrix stejně jako exkluzivní předpremiéru The Matrix Reloaded a The Matrix Revolutions. Posléze produkoval projekt Gothika, který režíroval Mathieu Kassovitz (v hlavních rolích Halle Berry a Penelope Cruz), pak Dark Castle - Entertainment division. Silver a Robert Zemeckis pracovali na Dark Castle, vytvářeném v duchu pozdního hororu. Dále následoval úspěšný Dark Castle, Thirteen Ghosts a Ghost Ship. Poslední, co Silver produkoval, jsou filmové hity Cradle 2 the Grave, s DMX a Jet Li. Swordfish, kde hrají John Travolta, Hugh Jackman a Halle Berry, Exit Wounds - Steven Seagal a DMX. Romeo Must Die - Jet Li a Aaliah. Silver začal svou kariéru v Lawrence Gordon Productions, kde nakonec dospěl k pozici prezidenta filmu společnosti. Produkuje The Warriors a s Gordonem 48 HRS, Streets of Fire a Millions od Brewstera.

Kym Barret
Její poslední prací jsou kostýmy pro film From Hell, režírovaný bratry Hughsovými, kde hrají hlavní role Johnny Depp a Heather Graham. Její předešlé úspěchy zahrnují filmy Warner Bros Pictures - Three Kings, Red Planet a The Matrix, který byl nominován na CDG Award. Ocenění za Excellence for Costume Design dostal Period/ Fantasy. Jako costume designer pracovala na filmu Romeo and Juliet (Baz Luhrman) stejně tak při natáčení prvního Barretova filmu.

Podobné filmy

Poseidon
Cestující na luxusní lodi Poseidon jsou v dobré náladě a protože se blíží příchod Nového r...
dnes 18.10
Nova Cinema
Muž s cejchem smrti
(Marked for Death) Agent z protidrogového oddílu Steven Seagal zjistí, že je jeho sousedst...
dnes 22.00
Prima Cool
Matrix
(The Matrix) Keanu Reeves žije dvojím životem. Ve dne je počítačový expert a zároveň je ob...
dnes 22.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz