fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

63% 120 hlasů
drama / historický / romantický, Francie/Velká Británie, , 140 min., od 12 let

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: V roce 1970 nominován na Zlatý glóbus za nejlepší film.


Ukázka
02:32Nedovolili jim spolu žít. Nemohli jim však zabránit společně zemřít. Omar Sharif a Catherine Deneuveová v příběhu velké a tragické lásky korunního prince Rudolfa a baronesy Marie Vetserové.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Klasické historické "kdyby". Kdyby se princ Rudlof dožil nástupnictví po Františku Josefovi, mohlo Rakousko-Uhersko vypadat jinak, kdoví, jak vypadala První světová válka a jaká by dnes byla Evropa. Nestalo se, ale dají se o tom ročit aspoň filmy. Mayerling je rozmáchlý historický projekt s dokonalou výpravou a kostýmy, bohužel silně přeromantizovaný a v závěru přeslazený. "Kdyby" v něm bylo více (nepochybně nesmírně zajímavé) politiky a méně idealizované love strory, bylo by líp.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mayerling

<>Obrázek nenalezen<> Biografický snímek vypráví příběh tragické lásky korunního prince Rudolfa Habsburského k baronese Marii Vetserové. Rudolf, který hledal zapomnění na své manželství bez lásky s belgickou princeznou Stefanií v nesčetných milostných avantýrách, který se marně pokoušel prosadit ve zkostnatělém Rakousku-Uhersku pokrokovější ideje, a byl proto v neustálých sporech se svým otcem, císařem Františkem Josefem, našel v lásce k mladičké, nevinné Marii nový smysl své existence. Poprvé v životě skutečně miloval a byl odhodlán vybojovat si právo na život s milovanou ženou navzdory všem a všemu. Brzy měl však poznat, že následník habsburského trůnu má před sebou jen jednu možnou cestu: tu, kterou mu určila odvěká (a v 19. století ještě zdaleka neměnná) tradice...


O filmu

Tragický osud milenců inspiroval již celou řadu tvůrců. Prvním z nich byl Alexander Korda, který jej na plátno převedl už v r. 1924, následovala řada dalších verzí, v nichž se hlavních rolí zhostili například Jean Marais či Audrey Hepburnová. Existuje i stejnojmenný balet na hudbu Ference Liszta.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 28. 7. 2021 Svátek má Viktor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz