fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 1267 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, fantasy, mysteriózní, USA, , 85 min., od 7 let
Brother Bear
Kinopremiéra v ČR 19.2.2004, DVD od 22.9.2004 Warner, Blu-Ray od 13.3.2013 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Příběh o přátelství dvou medvědů, z nichž jeden není medvěd.
V novém vzrušujícím animovaném dobrodružství z produkce studia Walta Disney se vydáme do nádherné krajiny v severozápadní Americe, kde se odehrává příběh chlapce Kenaie. Jeho život se nečekaně změní v okamžiku, kdy jej Velký duch promění v medvěda - zvíře, které mladý Kenai nenávidí nejvíce. Ve své nové podobě se spřátelí s medvědím mládětem jménem Koda a pomalu začíná přemýšlet, jak se vrátit do svého lidského těla. V patách je mu však jeho bratr, který chce Kenaie pomstít, aniž by věděl, že pronásleduje jeho samého ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Já tuhle pohádku tak miluji, je to vtipné, kouzelné, jsou tam nádherné písně a český dabing se tu prostě opravdu hodně povedl! Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější Disneyovky, protože se u toho zasměji, popláču a taky zazpívám.
Všechny komentáře k filmu 40+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Medvědí bratři

V animovaném dobrodružství od studia Walta Disneyho se vydáme do nádherné krajiny v severozápadní Americe, kde se odehrává příběh chlapce Kenaie. Jeho život se nečekaně změní v okamžiku, kdy jej Velký duch promění v medvěda - zvíře, které mladý Kenai nenávidí nejvíc. Ve své nové podobě se spřátelí s medvědím mládětem jménem Koda a pomalu začíná přemýšlet, jak se vrátit do lidského těla. V patách je mu však jeho bratr, který chce Kenaie pomstít, aniž by věděl, že vlastně pronásleduje Kenaie samotného. V dobrodružném příběhu o statečnosti, cti a sebepoznání, ve kterém se objevuje spousta nových a nezapomenutelných postaviček, se mísí dechberoucí animace s city a humorem.


O filmu

obrazek
Medvědí bratři je film, který Disneyho floridské studio označuje za své první opravdové dítko. Idea filmu se zrodila právě zde a celý proces jeho vzniku byl řízen lidmi z tohoto studia.
Tým Disneyho animátorů se myšlenkou natočit film o medvědech poprvé začal zabývat v období vzniku snímku Lví král. V původních verzích scénáře byl příběh velmi dramatický a obsahoval prvky Shakespearovy hry Král Lear. Projekt byl pod pracovním názvem Bears aktivně vyvíjen zkušeným animátorem Aaronem Blaisem a vedoucím vývojového oddělení floridského studia Chuckem Williamsem. Blaise začal na projektu pracovat v roce 1997 a brzy se k němu připojil i druhý režisér Bob Walker.

obrazek
"Byl to v podstatě původní příběh," říká Williams. "Spolu s Aaronem jsme začali čtením různých mýtů a legend o proměnách ve zvířata, které se váží k domorodým Američanům. Zjistili jsme, že příběhy o transformaci lidí ve zvířata se tradovaly prakticky v každé světové kultuře. Spousta z nich pojednávala o chlapcích, kteří se mění v medvědy v okamžiku, kdy se stávají muži. Některé z nich vyprávěly dokonce i příběhy lidí, kteří po nějakou dobu předstírali, že jsou medvědy, a teprve poté se stali plnohodnotnými členy kmene. Naším původním nápadem bylo natočit příběh o vzdorovitém synovi, který se promění v medvěda a musí se se svým otcem usmířit, aby se mohl vrátit zpět do své lidské podoby."

<>Obrázek nenalezen<> K filmařům se připojil scénárista Tab Murphy (Tarzan, Zvoník u Matky boží, Atlantida: Tajemná říše), který napsal první verzi scénáře. Ten následně prošel úpravami od Lorne Camerona, Davida Hoseltona, Stevea Bencicha a Rona J. Friedmana, kteří obohatili strukturu příběhu a dialogy. Na vývoj příběhu dohlížel Steve Anderson, který při tom úzce spolupracoval s producentem, režiséry a týmem kreslířů, aby spolu s nimi mohl vytvořit storyboardy.

Po filmech Legenda o Mulan a Lilo a Stitch čekal tým animátorů z floridského studia poprvé úkol rozpohybovat na plátně postavy, jejichž drtivou většinu tvořila zvířata. Ve filmu se objevuje celá plejáda obyvatel zvířecí říše včetně velkých beranů, čipmunků, medvědů, losů a mamutů, díky čemuž animátoři museli proniknout do tajů jejich anatomie a způsobů pohybu. K tomu jim dopomohl tým expertů a odborných asistentů, kteří spolu se skutečnými medvědími mláďaty a několika dalšími zvířaty navštívili studio. Nápomocen byl také ochránce medvědů a spisovatel Timothy Treadwell, který je autorem knihy Among Grizzlies: Living with Wild Bears in Alaska.

obrazek Hlavním animátorem postavy Kenaie (v jeho medvědím těle) byl zkušený animátor Byron Howard, který ve studiu na Floridě působí už celých 10 let a zatím naposledy pracoval na animaci postav Nani a Cobra Bubbles z filmu Lilo a Stitch. "Nikdy předtím jsem zvíře neanimoval," přiznává Howard. "A i přestože medvědi mohou mít ve vzpřímené poloze podobnou postavu jako člověk, stavba jejich těla se od lidského velmi liší. Když se Kenai poprvé promění v medvěda, snaží se i nadále chodit po dvou nohách, ale nedaří se mu to. Je velmi nemotorný, protože jeho tělo se až příliš změnilo. Brzy ale zjistí, že mnohem snáze to jde po čtyřech. Animovat medvědy je jednodušší než většinu ostatních čtyřnožců, protože na rozdíl od ostatních při chůzi nepoužívají aktivně prsty. Jejich tělesná schránka je navíc zabalena do mohutného kulatého obalu, díky němuž animátorovi odpadá spousta starostí s detailním vyobrazením jeho anatomie. V případě Kenaie, který je člověkem v kůži medvěda, jsme museli medvědí tělo ,naučit' několika lidským gestům."

obrazek
"Kenai je mladý medvěd střední velikosti, který má okolo dvou metrů a váží asi 400 kilo," dodává Howard. "O medvědí anatomii a způsobu jejich pohybu jsme se mnoho naučili od Stuarta Sumida (profesor biologie se zaměřením na pohyb zvířat) a jeho ženy Beth Rega. Výtvarník Terryl Whitlatch, který pracoval na dvou posledních filmech ze série Star Wars, namaloval čtyřicet nebo padesát stran kreseb medvědí anatomie, které nám moc pomohly. Udělali jsme si také exkurzi do přírodního parku v Silver Springs, kde jsme stáli pouze pár desítek centimetrů od několika dospělých medvědů."

Hlavním animátorem medvěda Kody byl Alex Kupershmidt, který u Disneyho pracuje již 21 let a v předchozím filmu Lilo a Stitch měl na starosti postavu Stitche. "Stitch a Koda mají společné to, že jsou oba mláďata. Stitch ovšem vyrostl beze svých rodičů a je poměrně nevyrovnaný. Koda byl naopak vychován velmi dobře: je čestný, zásadový a má dostatek sebejistoty."

obrazek "Medvědi ve věku Kody jsou lehčí a mnohem hravější," pokračuje Kupershmidt. "Jejich pohyby nejsou tak elegantní a chovají se trochu divočeji, stejně jako malé děti. Proto jsme se snažili, aby se Koda pohyboval tak jako malé dítě - trochu neohrabaně. Hodně nám pomohlo, když do studia přivedli několik živých medvědích mláďat a my jsme s nimi mohli strávit pár chvil."

Jednou z nejoriginálnějších vlastností filmu je způsob práce s poměrem stran plátna. Film začíná se standardním poměrem stran 1.85:1, který se používá pro většinu současných filmů. Přibližně ve třetině filmu, kdy Kenai zjistí, že se proměnil v medvěda, se však obraz rozšíří do formátu Cinemascope, tedy 2.35:1.

"Pro mě byl tento film skvělou příležitostí zobrazit krásy amerického severozápadu," říká Walker. "Ve formátu Cinemascope jsme měli mnohem více prostoru a mohli jsme proto lépe vyobrazit krásu a rozsáhlost prostředí, ve kterém se film odehrává. Říkali jsme si, že když se Kenai promění v medvěda, mohlo by podobnou změnu zažít zároveň i publikum."

obrazek
"V okamžiku proměny se barevná paleta změní z matných tónů na jasné, syté a krásné barvy. Je to v podstatě mnohem jemnější verze Čaroděje ze Země Oz. Spousta lidí si ale této změny dost možná ani nevšimne," dodává Blaise.

"Výroba tohoto filmu byla díky realistické animaci zvířat velmi náročná," říká Kupershmidt. "Pro floridské studio to byl ale velký krok vpřed. Pokud byl Lilo a Stitch náš Dumbo, pak je tohle náš Bambi. Jsem hrdý zejména na to, že se nám v nejdojemnějších scénách filmu podařilo udržet odstup od přehnaných emocí, stejně jako tomu bylo ve skvělých filmech jako Dumbo nebo Kráska a zvíře. Diváci už s těmito postavami ušli velmi dlouhou cestu a pokud jim necháme prostor, nechají své emoce volně plynout sami."

O tvůrcích

Aaron Blaise
Pro AARONA BLAISE je film Medvědí bratři režijním debutem. Blaise působil celkem 14 let v Disneyho studiu na Floridě a podílel se jako vedoucí pracovník na filmech jako Lví král nebo Legenda o Mulan a jako animátor na mnoha dalších.
Blaise se narodil v Burlingtonu a na Floridu se se svými rodiči přestěhoval v osmi letech. Po střední škole nastoupil na Riglingovu školu umění a designu, kde studoval kreslení a malování. Vzhledem k tomu, že kreslení zvířat bylo jeho vášní už od pěti let, Blaise usiloval po možnosti ilustrovat přírodovné časopisy jako National Geographic nebo Smithsonian. Během návštěvy zástupců z firem Hallmark a Disney využil své šance a předvedl lidem od Disneyho své portfolio, díky čemuž následně získal možnost praxe v losangeleském studiu, kam se v roce 1988 přemístil spolu s pěti dalšími ilustrátory. Během jeho praxe, kde mu byl učitelem a rádcem proslulý animátor Glen Kean, dostal nabídku pracovat v Disneyho studiu na Floridě. Zde se Blaise podílel jako pomocný animátor na filmech Roller Coaster Rabbit a The Rescuers Down Under (oba 1990) a jako animátor postav na filmech Kráska a zvíře (1991) a Trail Mix-Up (1993).

Robert Walker
Je klíčovým hráčem v týmu animátorů floridského studia už od roku 1989. Po třech letech studia na Sheridan College ve městě Oakville státu Ontario získal práci ve firmě Atkinson Film Arts, kde pracoval na seriálu The Raccoons. O pět let později se doslechl, že floridské Disneyho studio najímá nové umělce a již v dubnu 1989 se stal jeho zaměstnancem. Ve studiu měl na starosti rozvržení scén a pracoval na krátkém filmu Roller Coaster Rabbit. Poté se ve své profesi plynule posunul na vedoucí pozici a pracoval na celovečerních filmech jako The Rescuers Down Under, Kráska a zvíře, Aladin nebo Lví král. Poté pracoval na prvním samostatném počinu floridského studia Legenda o Mulan a jeho následovníkovi, filmu Lilo a Stitch.

Phil Collins
obrazek Získal Oscara za titulní píseň k Disneyho filmu Tarzan. Pro film Medvědí bratři napsal šest nových písní a také se poprvé zhostil role filmového skladatele. Collins je jedním z nejpopulárnějších zpěváků a skladatelů současnosti a je znám také jako vynikající bubeník. Během své kariéry získal celkem 7 Grammy a vydal mnoho sólových alb, kterých se dohromady prodalo přes 70 milionů kopií. Pokud počítáme i jeho spolupráci se skupinami Genesis, Brand X a celou řadou hvězdných interpretů (Led Zeppelin, Eric Clapton, Brian Eno, Robert Fripp, John Cale, Quincy Jones, Tony Bennett), překročí počet prodaných kopií alb, na kterých se podílel, magickou hranici 200 milionů kusů. Jeho nejznámější hity, mezi které patří písně In the Air Tonight, One More Night, Sussudio, Take Me Home, Two Hearts nebo Another Day In Paradise, znají posluchači z celého světa. První hereckou zkušenosti získal ve svých 13 letech, kdy se postavil na divadelní pódium ve hře s názvem Oliver! Mezi filmy, ve kterých si zahrál, patří Calamity the Cow, Miami Vice, Buster (k tomuto filmu také složil tři písně), Hook, Podvodníci a televizní snímek And The Band Played On. Svůj hlas propůjčil postavám animovaných filmů Balto a Kniha džunglí 2.

Mark Mancina
Byl třikrát nominován na Grammy a složil hudbu k filmům jako Training Day, Tarzan, Nebezpečná rychlost, Mizerové, Twister, Moll Flandersová, Con Air a nadcházejícímu snímku z produkce Disneyho Strašidelný dům. Mancina udělal aranžmá a vyprodukoval tři písně Eltona Johna k filmu Lví král, za což si odnesl cenu Grammy v kategorii nejlepší hudební album pro děti, dvě ceny American Music Award za nejlepší popové album a multiplatinovou desku (alba se po celém světě prodalo přes 10 milionů kopií). Jako hudební producent získal Grammy také za The Lion King Cast Album a soundtrack k filmu Tarzan. Mancina složil také hudbu k divadelní adaptaci Lvího krále, ve které zní jeho píseň He Lives in You.

Podobné filmy

Liga spravedlnosti: Vzpoura v Gotham City
(Lego DC Comics Super Heroes: Justice League - Gotham City Breakout) Gotham City si může o...
dnes 05.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Šestka táhne světem
(Sechse kommen durch die ganze Welt) Princezna Ella a Jasper, který je u královského dvora...
dnes 07.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mstitelé
(The Avengers) Ralph Fiennes hravě předčí i agenta 007. Přesto se dostane do úzkých, když ...
dnes 08.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 28. 2. 2021 Svátek má Lumír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz