fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 15 hlasů
film / drama, romantický, Slovensko, , 102 min., od 12 let
Marhuľový ostrov
Kinopremiéra v ČR 22.3.2012 v SK 14.4.2011

Režie:
Herci: , ,


Ukázka
02:00Kolik mužů může skutečně milovat jedna žena?
Vášnivý příběh lásky jedné ženy ke třem mužům, odehrávající se na území jižního Slovenska.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Od začiatku to bolo také divne vymyslené a dosť neuveriteľné.Pokračovalo to neustálou slopanicou,kríženou sexom a nič nehovoriacimi dialógmi.Hudba celkom zaujímavá.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Meruňkový ostrov

Podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky. Film odehrávající se na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech, vás vtáhne do víru vášní tří můžů k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. Slunce, vůně meruněk a hledání vlastního štěstí si vás získají v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována... jako my všichni.


Peter Lipovský (rozhovor)
obrazek
Proč název Meruňkový ostrov?

„Název filmu vychází z prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Jižní Slovensko je poseté malými hospodářstvími uprostřed polí a sadů. Jsou to jakési ostrovy, na první pohled romantického a pokojného života. Na jeden z nich, v blízkosti meruňkového sadu, nás zavede i hlavní hrdinka, žena, která tam přijde hledat ztracenou lásku.“

O filmu

„To, že je film dílem režiséra, je známý fakt. Ani Meruňkový ostrov není výjimkou. Dal jsem scénář režisérovi Petru Bebjakovi s důvěrou, že natočí film, jaký bych chtěl vidět v kině. Doufám, že to několikaleté úsilí režiséra a všech, kteří na filmu spolupracovali, diváci ocení.“

Kde vznikla myšlenka pro scénář, odkud přišla inspirace?

„Scénář k filmu Meruňkový ostrov nepřišel jako nápad, velká myšlenka, či blesk z oblohy. Při psaní mi velmi pomáhala moje žena Szidi Tobias, která mi byla poradkyní i oponentkou. Inspirací mi byla čarokrásná zákoutí Žitného ostrova, kde žiji a kde se velmi rád toulám. Břehy řek a slepých ramen, bludiště polních cest a ostrovy romantických samot uprostřed polí. A samozřejmě lidé, kteří tu žijí.“

Szidi Tobias (rozhovor)
obrazek
O postavě Babiky

„Hlavní postava Babika je žena, která  hledá  lásku.  Najde ji a znova ztratí. Žena z města, která ví jen to, že tam, kam  se jednou vydala za láskou, musí zůstat. Na samotě, uprostřed polí, na ostrově. Neboť tak to přinesla letní bouřka. Babika by měla být ve filmu postava, které by mohla porozumět každá osudově milující žena. Muži by jí samozřejmě mohli porozumět také. A pokud ne, nemusí  to říkat nahlas.“

O natáčení a spolupráci s režisérem

„S režisérem Petrem Bebjakem jsme hledali skromný a ujednocený projev, který by nebyl cítit školeným herectvím. Postava Babiky jaká byla v mé představě, se při natáčení přirozeně změnila. Nejtěžší bylo smířit se s tím, že to už není jen scénář mého muže Petra Lipovského a že se o příběh musím podělit i s režisérem, kameramanem, výtvarníkem… Jednou z hlavních mužských postav je Attila Mokos, který je pozorný a výborný partner. Věřím, že tento film přinese do kin tolik radosti a smutku, kolik chuti a síly jsme do něho všichni vložili.“

Peter Nádasdi
obrazek
„Když mě zavolali na casting k filmu Meruňkový ostrov, byl jsem mile překvapen a trochu i vystrašen. Do té doby jsem hrával jen epizodní role a nyní jsem stál před příležitostí hrát jednu z hlavních postav.

Začali jsme natáčet v létě 2007 a na place jsem našel v ostatních hercích, panu režisérovi a štábu příjemné a výjimečné lidi, díky kterým ze mne ten počáteční strach spadnul. Při natáčení jsme zažívali vtipné i těžší chvíle, ale co mě nejvíce překvapilo, že s náročnějšími scénami jsem se dokázal popasovat s lehkostí, za co nejvíce vděčím kromě kolegů režisérovi Petru Bebjakovi a v neposlední řadě kameramanovi Martinu Žiaranovi.

Natáčení trvalo v několika fázích čtyři roky, nebylo proto vždy jednoduché ztotožnit se s postavou Jancsiho, ale věřím, že se mi to nakonec podařilo. Pocta a velké díky patří celému štábu a všem, kteří na filmu spolupracovali, anebo ho lidsky i profesionálně obohatili.“

Juraj Dobrakov
obrazek
Je 19.00 neděle 13. února…
Zhasínám svou prozatím poslední cigaretu, házím si pár drobností do auta a pomalu se vydávám do noci, s posledním DVDčkem se stopami hudby, na cestu směr Praha. Ve vnitru se těším na zasloužený oddych (rozhodl jsem se nejbližší dva týdny celé prospat) a zároveň vím, že za chvíli mi bude smutno po filmu, se kterým jsem stihnul tak mnoho prožít.

Když jsem přijal nabídku Petra (režisér) zkomponovat hudbu k filmu Meruňkový ostrov, bylo 1. prosince. Na zkomponování celé hudby (zhruba 50 min.) jsem měl k dispozici omezený čas 53 dní. Nakonec se to trochu "prodloužilo", i když gro hudby jsem zkomponoval a nahrál už 27. ledna.

Celé toto období provázela řada důležitých událostí i v mém osobním životě. 1. prosince má narozeniny moje Katka, 23. prosince slavím ty mé, potom v těsném závěsu jsou tradiční Vánoce, Silvestr… ale nejhlavnějším pro mne byl 6. prosinec. Narodil se mi prvorozený syn - Leonard (který si mě však kvůli filmu své první měsíce příliš neužil).

Když kompozici k filmu vezmu chronologicky, první týden jsem se seznamoval s filmem jako takovým, zkoušel jsem různé hudební motivy, témata a to všechno až do 14. prosince, dokud se Leonard s Katkou nevrátili z porodnice domů.

Následně jsem zjistil, že vše, co jsem doposud udělal, mohu klidně zahodit. Avšak jak se blížil deadline, začal jsem pracovat naplno. To znamenalo 16-18 hodin práce denně, minimum spánku, hodně cigaret, kávy, coly a energy drinků. Jakýsi hudebník přede mnou vyslovil myšlenku, že nejlepší hudba se rodí ze strachu. Tuto myšlenku mohu potvrdit, protože jsem měl skutečně strach, jak rychle mi čas utíká.

23. prosince, den mých narozenin byl výjimečný z více hledisek:
1. je mi 37 let,
2. setkávám se s Bebem a poprvé mu pouštím hudbu na strašně špatných reproduktorech ve studiu,
3. poprvé v životě jsem vlastnoručně zabil kapra.

V tento den se mi zdálo všechno černé. K narozeninám jsem nic nedostal, Bebo při poslouchání hudby celou dobu mlčel a kapr, kterého mi v obchodě nechtěli zabít, dlouho trpěl pod mojí paličkou.

Ale hned, jak jsem se pořádně vyspal, jsem si na Štědrý den oddychnul, 25tého jsem už věděl, že mám první hudební motiv k filmu, který pracovně nazývám fishman. Hudba k filmu se konečně začala prudce hýbat kupředu. Poslední starosti mi dělalo otcovo hudební téma, kde jsem měl zkomponované vše, ale s příliš komplikovanou melodií. Jsem přesvědčený, že hudba k filmu a ústřední téma by měly mýt v sobě jakousi jednoduchost. Dva týdny jsem se trápil nad finální jednodušší melodií, kterou měl původně hrát cimbál, ale nakonec jsem se rozhodl pro hluboké tóny violončela.

V hudbě mě inspiroval obraz, zamiloval jsem si všechny tři hlavní postavy. Když jsem po nocích s nimi trávil čas, prožíval, soucítil, stali se jaksi mojí druhou rodinou. Film má okouzlující atmosféru, střídají se v něm všechna roční období a je plný emocí. Jsem nesmírně rád, že jsem se mohl na něm podílet.

Podobné filmy

Hudbu složil, slova napsal
(Music and Lyrics) Hugh Grant dostane nečekanou nabídku, aby pro slavnou popovou hvězdu na...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kokain
(Blow) Psal se začátek šedesátých let a Johnny Depp žil v obyčejné americké rodině. Jeho o...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Danielle Steelová: Příběh jednoho života
(Danielle Steel´s: Full Circle) Tana Robertsová úspěšně stoupá na kariérním žebříčku jako ...
zítra 10.30
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 7. 7. 2020 Svátek má Bohuslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz