fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 855 hlasů
film / drama, Francie, , 128 min.
The Class
Kinopremiéra v ČR 27.11.2008 v SK 10.9.2009

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2008, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film


Ukázka
01:58Snímek nás zavede do prostředí střední školy na pařížském předměstí. Sociálně velmi citlivý film o skupině studentů a jejich učiteli vznikl na základě autobiografické předlohy François Bégaudeau, který se představí v hlavní roli. Příběh se odehrává během jednoho školního roku a zaměřuje se především na učitelovu netradiční metodu komunikace s žáky a jeho snahu jim otevřít cestu od tíživého sociálního prostředí. Porotu v Cannes v čele s Seanem Pennem film uhranul kvůli bezprostřednosti neherců a aktuálnosti tématu. Film byl dokonce probírán na půdě francouzského parlamentu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Mnohopočetná trieda so žiakmi v najhoršom veku dospievania, plného vzdoru, bez minimálnej disciplíny, rešpektu, navyše poprepletaná jednotlivcami rôznych národností, s čím je úzko prepojená odlišnosť vnímania akejkoľvek témy či problematiky, nehovoriac o poňatí spôsobe výchovy. Fakt by ma zaujímalo, ako by podobnú triedu zvládlo 99% učiteľov na Slovensku. Pred dialógmi, hereckým prejavom všetkých zúčastnených klobúk dolu.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mezi zdmi

Študenti strednej školy v jednej z problematických parížskych štvrtí vedú dialógy s učiteľom, ktorý sa snaží presadiť nové výchovné metódy. Mimoriadne realisticky pôsobiace dielo bolo ocenené Zlatou palmou na MFF v Cannes, nominované na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film, a získalo mnoho ďalších ocenení.


O filmu Mezi zdmi

obrazek
François a jeho kolegové na střední škole v problematické pařížské čtvrti se připravují na nový školní rok. Film Laurenta Canteta nabízí nepřikrášlený pohled na motivace učitelů, kteří se pokoušejí za mizerné peníze předat studentům městských periferií vzdělání. Učitelé i žáci se tu potýkají s morálními dilematy a vzájemným neporozuměním. Různé kultury a životní postoje, které se v rámci školní výuky dostávají do konfliktu, reflektují situaci roztříštěné francouzské společnosti. Mladí lidé, kteří vyrůstají na předměstích, oplácejí nezájem stejnou mincí, a tak postupně dovedou zchladit entusiasmus kteréhokoli učitele. François však trvá na vzájemném respektu a plnění studijních povinností. Není ani přehnaně citlivý ani chladný. Je to spíš jeho přímočará upřímnost, která někdy studenty šokuje. Françoisova metoda však brzy projde těžkou zkouškou.

Natáčení filmu předcházel dvouměsíční “casting” v pařížské čtvrti Port-au-Prince. Jak říká sám Laurent Cantet, byl to spíš “lov” než casting. Cantet vždy čekal po zvonění, až budou žáci zdejších škol vycházet z budovy, a po tom, co chvíli pozoroval jejich chování, je pozval už na skutečný casting. Trochu nebezpečný podnik se Cantetovi vyplatil - každý z aktérů filmů je zcela autentickým a nikdy nepůsobí jako prázdná šablona.

obrazek
Autentičnost námětu vychází ze stejnojmenné knižní předlohy, jejíž autorem je François Bégaudeau. Mezi zdmi je už jeho třetím románem, ale ve francouzském tisku je známý také jako sportovní redaktor. Svojí první praxi však nastoupil jako učitel francouzské literatury na střední škole a prošel stejnou zkušeností jako filmový François. Film však není doslovnou adaptací svojí předlohy. Cantet s Bégaudeautem dlouho spolupracovali na scénáři, takže vzniklo zcela autonomní dílo. Bégaudeau přispěl osobní zkušeností, Cantet odstupem. Canteta zajímalo prostředí školy, jelikož je místem, kde se poprvé setkáváme s mocí, autoritou a zároveň odporem vůči nim. Na pařížském předměstí, které je mixem všech možných kultur a etnik, získává toto téma ještě závažnější rozměr. Do popředí se dostává otázka přistěhovaleckých komunit, ke které Francie už dlouho zastává protichůdné postoje.

Podobné filmy

Zachraňte Willyho 4: Útěk z pirátské zátoky
(Free Willy: Escape from Pirate's Cove) Malá Kirra odjíždí ze svého australského domova, a...
dnes 09.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Smradi
Český film o lidech, kteří o lásce nemluví, kteří ji žijí. Koprodukční snímek ČT (2002). H...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Posel budoucnosti
(Postman, The) V nedaleké budocnosti, kdy je země zpustošena válkami, katastrofami a morem...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 7. 4. 2020 Svátek má Heřman/Hermína
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz