fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 902 hlasů
film / komedie, romantický, USA/Velká Británie, , 101 min., od 12 let
Mickey Blue Eyes
DVD od 29.2.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:06Začíná to láskou, pokračuje svatbou a konečná je tchán mafián!
Michael je úspěšný aukční ceremoniář. Pro jeho humor ho mají rádi jak prodejci, tak kupující. Vede si spokojený život. V poslední době se přesto necítí příliš ve své kůži. Chystá se totiž požádat svoji přítelkyni Ginu o ruku. Nakonec k tomu dojde v čínské restauraci. K jeho zděšení ale Gina nabídku ke sňatku odmítne a s pláčem uteče pryč. Později Michaelovi vysvětlí, že si ho nemůže vzít kvůli svému otci. Michael brzy pochopí, o co jde. Jeho budoucí tchán totiž není obyčejný a rozhodně se s jeho profesí nedá chlubit na veřejnosti. Ginin papá je jedním z hlavních vůdců italské mafie. Zamilovanému Michaelovi to je jedno. To ale neví, do čeho jde.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jako zaměstnanec aukční síně požádáte svou dívku o ruku, čímž následně zjistíte, že pochází z mafiánské rodiny, která toho následně využije pro praní špinavých peněz. Jak byste s takovou situací naložili? Romantická komedie se zajímavými zvraty, avšak ne úplně tlačící na pilu v humoru. Satira? Karikatura? Parodie? Od všeho trochu. "Malá laskavost, malá lež a jsi jejich!" Gina takto varuje Michaela, který vzápětí pozná, jak pravdivá slova to byla. Že jde v podstatě o gangsterský příběh tvůrci diváka upozorňují docela fikaně. Jakmile se ve scéně z baru objeví tvář Joela Viterelliho, každému znalci gangsterských filmů musí být okamžitě vše jasné. Snímek se bere vážně i s odstupem humorně a v tom je právě asi ten největší problém. Stala se tím tak docela těžkopádní záležitost vedoucí diváka k nerozhodnosti, jak k takovému snímku má přistupovat. Satirických scén je víc než dost, ale vyloženě k pobavení poskrovnu málo. Snímek tak spíše vyvolává jednoduchý odpočinkový dojem, při kterém se nemusí nijak složitě přemýšlet. Po vcelku úspěšném snímku 'Notting Hill' (1999) bylo u Hugha Granta očekáváno něco podobného, však chyba lávky. Jiný film, jiný koncept zábavné atmosféry, rovná se spíše zklamání z daného diváckého očekávání. Ale třeba snímek časem uzraje. Kdo ví.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mickovy modré oči

obrazek
Kultivovaný anglický gentleman Michael Felgat je úspěšným a oblíbeným licitátorem věhlasné aukční síně Cromwell's. Kromě toho je zamilovaný do učitelky Giny a to natolik, že ji po tříměsíční známosti požádá o ruku. Je to sice nezvykle brzy, ovšem její rozhořčená reakce a rozhodné odmítnutí je přece jen poněkud nezvyklé. Tedy jen do chvíle, než se Michael vydá po stopách jejího úprku a seznámí se s její rodinou: přátelským otcem Frankem Vitalem, který ho vítá s otevřenou náručí, poněkud odměřeným strejdou Vitem, strýčkem Vinniem a také chorobně žárlivým Johnym, který má tolik potíží se svou psychikou, že si s nimi neví rady ani jeho psychiatr.
obrazek
Každému, kdo občas zajde do kina, je okamžitě jasné, že má před sebou těžký případ mafie. Ne tak ovšem Michaelovi, který dokonce ani nečetl Kmotra. Než mu Gina stačí vysvětlit, že si ho nemůže vzít, protože ho má ráda a nechce, aby ho mafiáni zatáhli do svých špinavých kšeftů, Michael už v tom lítá až po uši. Než se naděje, už je mafii zavázán a musí jako protislužbu propašovat do dražby mazanice, které maluje Johny v rámci psychoterapie. Nedosti na tom, objeví se FBI a vysvětlí Michaelovi, že se tak úspěšně zapojil do nelegálního praní špinavých peněz, jehož byl prodej obrazu pouhou zástěrkou.
obrazek
A to ještě zdaleka není to nejhorší, co Michaela mezi mafiány čeká. Musí se vydávat za mafiána Mickyho Modrovočka, musí vyřešit problém s jednou neplánovanou mrtvolou, musí se zbavit a hlavně musí přesvědčit Ginu, že jejich svatbě nestojí v cestě žádná překážka.


Podobné filmy

Láska odvedle
(Love at the Shore) Spisovatelka Jenna vyráží se svými dvěma dětmi na prázdniny do pronaja...
dnes 14.05
Nova Cinema
Westernstory
Westernové město v Boskovicích připravuje na novou sezónu představení z divokého západu. H...
dnes 15.50
Nova Cinema
Krycí jméno U.N.C.L.E.
(The Man from U.N.C.L.E.) Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin jsou nuceni odložit dlouhole...
dnes 17.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz