fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 32 hlasů
film / dokumentární, Životopisný, Česká republika, , 100 min.
Kinopremiéra v ČR 8.10.2009 v SK 18.2.2010, DVD od 24.2.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize po. 10.10. JOJ Cinema 04.25Ukázka
01:28Miloš Forman tentokrát jinak. Dokumentární vyprávění, ve kterém nechybějí emoce...
Ohlédnutí za milníky v životě a kariéře režiséra Miloše Formana.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jak vlastně hodnotit? Jako dokument tenhle film totiž nestojí za nic, nemá absolutně žádnou koncepci, nevěnuje se ani práci, ani soukromí Miloše Formana, jen opatrně našlapuje před svou modlou. Naštěstí je Forman hodně silná osobnost s mimořádným vypravěčským talentem, takže Šmídmajerově totální filmařské impotenci podává Viagru v podobě svých vzpomínek na leccos. Přiznávám, že nehodnotím dokument jako takový, ale primárně Formanovo vyprávění.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Miloš Forman: Co tě nezabije...

O Milošovi Formanovi před rokem 1989 točil Jaromil Jireš pro Němce, Věra Chytilová pro Belgičany a po sametové revoluci vznikl konečně český dokument Drž se toho snu v režii M. Šmídmajera. Zachytil Miloše Formana při jeho putování na kole z Paříže na MFF v Karlových Varech a právě jízda na kole tvořila symbolický motiv k jeho životním a tvůrčím peripetiím. Za posledních 15 let došlo ve Formanově životě k velkým změnám a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty a peripetiemi... Miloslav Šmídmajer se tak opět vrátil k tomuto stále vzrušujícímu a inspirativnímu „tématu“, aby zachytil současný život i myšlení této velké osobnosti a díky osobnímu vztahu i kontaktu otevřel i některá intimní zákoutí Formanova života, která se stala inspirací pro jeho filmovou tvorbu a s neobyčejnou hloubkou a v nečekaných souvislostech zazněla v jeho filmech.


O filmu

obrazek
Život oscarového režiséra Miloše Formana zachycený v novém celovečerním dokumentu. Zažil obě totality, ztratil rodiče, emigroval, vždy toužil uspět, být svobodný. Miloš Forman Otevřené zde poprvé hovoří o svém soukromí filmové kariéře. Film o snech, plánech a o umění vyprávět příběhy filmem.

Filmy - Úspěch - Kariéra - Zklamání - Přátelé - Rodina - Krutosti -- Dětství - Síla moči - Vzpoura - Svoboda... To jsou základní pilíře vizuálně velkoryse koncipovaného dokumentu režiséra Miloslava Šmídmajera, který hledá odpovědi na základní otázky: Proč musel Miloš Forman natočit některé filmy tak, jak je natočil? Z čeho prameni jeho vnitřní síla? Jaký je jeho životní příběh? Čekáte portrét, který vám připomene největší úspěchy kariéry? Ne, vyprávíme příběh o krutosti, o ztrátě rodičů ztrátě synů, o sile přemoci zlé přízraky. O touze uspět být svobodný... Miloš Forman přišel o rodiče v dětství. Jeho první synové přišli o 27 let později o otce, který byl nucen emigrovat a zůstat v zahraničí. Teprve nyní dohání to, co jiní zažívají v mládí... Mnoho drsných zkušenosti ho donutilo natočit některé filmy. Strávíte ve společnosti Miloše Formana sto minut a dozvíte se o jeho životě a uvažování víc než kdy předtím. Nahlédnete do jeho soukromí, do jeho smutku... Užijete si úryvky ze slavných filmů, setkáte se se slavnými osobnostmi z filmového světa, prožijete oscarový večer při Přeletu nad kukaččím hnízdem, uvidíte řadu unikátních záběrů... Dokument vznikal v průběhu pěti let a natáčel se v New Yorku, Connecticutu, Paříži, Valencii, Madridu, Praze na Dalších místech České republiky.

Podobné filmy

Kdyby...
Dokumentární fikce, která nabízí odpověď na věčnou otázku z osudového podzimu 1938. Jak by...
zítra 15.21
ČT2
Závislost
(Addiction) Existují způsoby léčby závislostí, které se postupně objeví třeba jen po prášc...
so. 1.10. 00.37
ČT2
Grace, kněžna monacká
(Grace of Monaco) Píše se rok 1956 a monacký kníže Rainier III. právě požádal o ruku hvězd...
ne. 2.10. 18.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 28. 9. 2022 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz