fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70%
film / komedie, akční, krimi, drama, USA/Kanada/Německo, , 113 min., od 15 let
Confessions of a Dangerous Mind
Kinopremiéra v ČR 15.5.2003, DVD od 15.9.2003 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24V zajetí své vlastní mysli...
Příběh amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. Na vrcholu své kariéry byl Chuck Barris najat CIA a vycvičen jako tajný agent. Nebo to alespoň tvrdí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vedle Moonu další skvělá one-man show Sama Rockwella. V Confessions of a Dangerous Mind sice vystupuje podstatné množství vedlejších postav, ale všichni se – a zcela záměrně – vezou ve stínu hlavní postavy. Snad jenom charisma Rutgera Hauera prostě nešlo potlačit. Co je zpočátku spíš komedie, získá postupně o dost temnější tón a asi v půl druhé hodině se na chvíli změní v regulérní surrealistickou fantasmagorii. Škoda, že tahle režisérská forma Clooneyho pustila.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Milujte svého zabijáka

Mladý a energický Chuck Barris, který se soustředí na svou vrcholnou kariéru v rozvíjejícím se televizním průmyslu, je sledován podezřelou postavou, která ho rychle vláká do uzavřeného a nebezpečného světa CIA. Zatímco se Barris dostává na výsluní jako dynamický televizní producent - díky tak netradičním a oblíbeným pořadům jako jsou The Newlywed Game či The Gong Show, které sám uvádí i moderuje - pravidelně provádí nájemné vraždy pro vládu Spojených států. Jak sledovanost jeho pořadů roste, Barrisův život se začne vymykat kontrole poté, co zjistí, že se sám ocitl na černé listině CIA.


O filmu

obrazek
Film je režisérským debutem známého herce George Clooneyho, který v něm hraje roli nováčky najímajícího agenta tajné služby Jima Byrda. Po boku hlavního hrdiny se objeví Drew Barrymoreová, znázorňující jeho životní partnerku Penny. Mystickou postavu svůdné agentky Patricie, o které Barris léta sní, představuje Julia Robertsová. Hvězdnou sestavu doplňuje tajný agent Keeler, kterého si zahrál Rutger Hauer. Za snímek se produkčně zaručil Andrew Lazar, jeho výkonnými producenty se stali Steven Soderbergh a Rand Ravich.

O produkci

obrazek
Unikátní zápletka tohoto příběhu původně zaujala hned několik skvělých hollywoodských režisérů a herců. V té druhé skupince byl i George Clooney. Sám přiznává, že na rozdíl od celé řady svých kolegů neměl nikdy ambice stát na druhé straně kamery. Ale protože ho příběh, který byl několikrát bezúspěšně roztočen a nikdy dokončen nesmírně oslovil, rozhodl se vzít věci do vlastních rukou. Spolupartnerem se mu stal Steven Soderberg z Clooneyho společnosti Section 8 Production, kterému bylo jasné, že Clooney je tímto námětem doslova posedlý a pro jeho úspěšnou realizaci tak udělá téměř cokoliv.

"Navíc jsem i já sám věřil scénáři," dodává Soderberg. "Je to bez přehánění perla. A Charlieho Kaufmana, který ji upravil pro film z původního románu, osobně považuji za scénáristu číslo jedna americké filmové branže. Ve filmu tohle absurdní drama podle mého vynikne dokonce více než v knize, protože film bývá názornější a přesvědčivější. Ztotožníte se i s tím, čemu byste se jinak zdráhali věřit..."

Hlavní hrdina příběhu, producent Charles Hirsch Barris dosud žije. Clooney se za ním vypravil, aby se ho zeptal, co by mu mohl prozradit ještě nad rámec své knihy. "Ale on se mi jen zadíval dlouze do očí a neřekl ani slovo... Předpokládám, že si svůj životopis literárně okrášlil," tvrdí Clooney a hned dodává, že vlastně vůbec nejde o to, jestli se skutečně událo, co Barris tak působivě popisuje. Jde spíš o námět. Lidé jsou odjakživa fascinováni soukromím veřejně známých osobností. Čím více je šokující, tím lépe...

obrazek
Producent snímku Andrew Lazar si pomýšlel na jeho realizaci už několik let. Propadl tomuto námětu vlastně hned po dočtení stejnojmenného románu. "Tu knížku mi přinesl můj dlouholetý spolupracovník a kamarád Rand Ravich. Koupil ji v nějakém zapadlém antikvariátu a říkal, že si ji prostě musím přečíst," vzpomíná Lazar. "Měl pravdu. Okamžitě mne zaujal její děj, který se točil kolem dvou amerických fenoménů: Televizního vysílání a CIA."

Právě Lazar pověřil Kaufmana převedením knihy do filmové podoby. Byl si jist, že to je muž na pravém místě. Vždyť má za sebou scénáře k filmům Human Nature (Slez ze stromu) a Being John Malkovich (V kůži Johna Malkoviče), z nichž za ten druhý získal oskarové ocenění. "Kaufman mi po čase doručil scénář Milujte svého zabijáka a připsal k němu. Posílám první verzi, dej vědět, jak se ti líbí... Co mám dodávat, bylo to perfektní," říká Lazar.

Přesto chvíli trvalo, než scénář dostal zelenou od studia Miramax. Pojistilo se tím, že ho zastřeší sám Clooney. Ten začal nejprve hledat herce, který se bude dokonale hodit pro postavu Charlese H. Barrise. Nakonec se rozhodl pro Sama Rockwella. "Společně se Stevenem Soderbergem jsme pořádali projekt nazvaný "Welcome to Collinwood" (Bombakšeft) kde si zahrál i Sam," vzpomíná Clooney. ".A jak jsem ho tak "na place" pozoroval, byl jsem stále více přesvědčený, že je typem hrdiny připravovaného snímku Milujte svého zabijáka. Nechtěl jsem do ní angažovat nikoho ze známých herců. Podle mne nemohou hrát zprofanované tváře postavu někoho známého. Diváci je totiž mají příliš pevně zafixovány s postavami z jejich dřívějších filmů. Sam má za sebou řadu rolí, ale křehký led všeobecné známosti a popularity dosud neprolomil..."

Sam si skutečně zahrál rozpolcenou postavu. Zpodobňuje chlapíka, který se nestyděl udělat řadu opovrženíhodných ohavných věcí. Například zabíjel nevinné lidi. A přesto mu nepřestáváte fandit. Filmový štáb se obával především toho, aby se Sam příliš neztotožnil s postavou známého televizního producenta. Podstatný je totiž ve filmu jeho příběh a nikoliv jeho postava. Nicméně Sam se ukázal být schopen dokonalé přetvářky. Osvojil si i typické prvky chování Charlese H. Barrise, jeho úhybný pohled, chorobnou nervozitu, šišlavou mluvu. To všechno diváky od něj tak trošku odpuzuje, a o to více se soustředí na to, co jim hlavní hrdina vypráví.

obrazek
Sam Rockwell dodává: "Nikdy předtím jsem nehrál tak dokonale propracovanou, navíc všeobecně známou postavu. Cítil jsem skutečně velkou zodpovědnost. Na druhou stranu, to nebyl mnohokrát zpodobňovaný Elvis, či prezident Roosevelt. Osoba Charlese H. Barrise má neurčité rozmazané obrysy, vždyť ani jeho přítelkyně a nejbližší spolupracovníci dodnes pořádně nevědí, co si o něm mají myslet."

"Sam Rockwell spodobnil Barrise téměř dokonale. Byli jsme jeho výkonem uchváceni," spokojeně si mne ruce Clooney. Také Lazar dodává, že diváci jeho výkon jistě ocení. Přestože si ve filmu zahrála řada silných osobností a velice známých hereček a herců, Sam má prostě hlavní slovo. I to svědčí o jeho talentu a profesionalitě.

Rockwell zažil největší překvapení během natáčení, když se na scéně objevil skutečný Chuck H. Barris. "Bylo to jako z absurdního dramatu. Z ničeho nic ke mně přišel nějaký chlápek a dojatě mne objal. Když mi řekli o koho se jedná, byl jsem dvojnásob překvapený. Navenek se totiž zdál být velice srdečný a milý, což bylo doprovázeno určitou výstředností, která k lidem tohoto ražení patří. Ale cítil jsem, že se pod tou maskou ukrývá něco, o čem nemáme ani tušení." Rockwell si Barrise po profesionální stránce nesmírně váží. Říká o něm, že to byl skutečný průkopník televizní zábavy, který se nebál experimentovat. Než se objevily pořady "The Dating Game" "The Newlywed Game" a "The Gong Show" odpovídali účinkující přesně podle dopředu připraveného scénáře. Nemohli tak víceméně říct nic legračního nebo přisprostlého, jak se dnes běžně stává, byť je to v tom druhém případě nahrazeno elektronickým zvukem pípání. Přesto všichni diváci ví, o čem je řeč. Barris naopak postavil koncepci svých show na spontánních reakcích publika. Kdyby tenhle koncept nezavedl do televize on, přišel by s ním bezpochyby někdo jiný. Vždyť právě na něm je postavena konverzace, kterou dnes vysílání předvádí třeba kontroverzní rozhlasový moderátor Howard Stern.

obrazek
Charles H. Barris, kterého začali všichni členové štábu časem oslovovat familiárně "Chuck" se věnoval natáčení téměř stejně intenzivně jako herci. Několikrát si zajel i "na obhlídku" interiérů a exteriérů a byl ochoten kdykoliv štábu poradit. Producent snímku Andrew Lazar tvrdí, že jeho pomoc byla téměř nenahraditelná. Během natáčení od něj přišlo tolik faxů s podrobnými poznámkami, že by se z nich daly udělat další dva romány.

Sám Barris říká, že Milujte svého zabijáka sice vychází z jeho románu napsaného v roce 1980, ale mnoho scén je "filmově" upraveno. "Podstatné však pro mne je, že autoři zůstali věrni dějové ose mého příběhu. Jeho srdce stále bije a to i na stříbrném plátně..." Co se týká obsazení hlavního hrdiny, ani Charles H. Barris dříve neznal herce Sama Rockwella. Ale když ho poprvé potkal, měl pocit, že Clooney vybral toho pravého. A to se mu potvrdilo i po shlédnutí snímku.

Možná bude pro někoho překvapením, že si ve filmu zahrála i Julia Robertsová. Clooney jí doslova zlanařil, když jí poslal scénář hned poté co dokončila snímek Ocean 11. Natáčení věnovala sice pouhých šest dní, ale ty stály za to. Už jen proto, že Julia ztvárňuje postavu, která má hodně daleko ke všemu, co hrála doposud. Clooney k tomu podotýká. "Rozhodně si zaslouží obdiv. Čekalo jí totiž ztvárnění několika drsných scén, které by slabší nátura asi nezvládla."

Další známá postava v obsazení ve vedlejší roli je Drew Barrymoreová. Hraje dlouholetou přítelkyni Charlese H. Barrise, Penny Pacinovou. "Drew figurovala na seznamu herců od počátku," tvrdí Clooney. "Jsem rád, že to s námi vydržela až do konce, protože se pro zmiňovanou postavu náramně hodí. Je neuvěřitelně půvabná, ale také křehká, což nám přesně vyhovovalo. Kdykoliv jsem s ní spolupracoval jako herec, byla to báječná zkušenost. A teď se mi to potvrdilo i z pohledu režiséra."

Drew říká, že věřila tomuto snímku i přes všechny obtíže, které jej zprvu potkaly. Že scénář Charlieho Kaufmana je sám o sobě zárukou a polovinou úspěchu. Navíc, když se do celého produkčního kolotoče ještě více zapojil George Clooney, nebylo prý o čem přemýšlet. Také o své filmové postavě se vyjadřuje s pochopením. "Ta žena si chce na jednu stranu udržet svobodu a nezávislost a na stranu druhou se ještě více přimknout k hlavnímu hrdinovi. Skutečně ho miluje. Imponují jí jeho nápady, je fascinovaná jeho prací. Přitom dobře ví, že Barris má před ní určitá tajemství, a je ochotna to respektovat. Možná podvědomě cítí, že se za nimi skrývá nějaké nebezpečí, něco hrozného, o čem raději nechce vědět. Z Chucka chvílemi vyzařuje jeho druhé já, kdy je zlý, odpudivý a hnusný. Penny i v tyto okamžiky dokáže prosvětlit jeho život a napomoci mu vrátit se mezi zdánlivě slušné lidi."

obrazek
Herce Sama Rockwella Drew dobře zná, zahráli si spolu ve snímku Charlie's Angel. Říká o něm. "Se Samem to je pohoda. Skvěle si rozumíme, dokážeme se navzájem provokovat i inspirovat. Během natáčení jsme si skvěle popovídali, během pauz jsme poslouchali stejnou muziku a dokonce jsme si na ni párkrát zatančili."

Podobně kladně se zmiňuje Sam o Drew. "Doufám, že společně ještě natočíme hodně filmů," říká. "Jsme totiž naladěni na stejnou vlnovou délku. Proto nám tak sedla role partnerů. Jako bychom věděli, jací tito lidé byli. Penny a Chuck jsou pro sebe téměř stvořeni a možná na to tak trochu i spoléhají. Vlastně je to typický vztah dvou lidí, kteří jsou spolu už hodně dlouho, a jsou z toho už unaveni. Nezbývá než doufat, že svůj vztah zachrání, dokud je ještě čas."

Je víceméně jedno, zda se jedná o velké hlavní role, či ty menší, vedlejší. Všechny byly ve snímku Milujte svého zabijáka obsazeny po dlouhodobém zvážení skvělými umělci. Zasloužila se o to hlavně Ellena Chenowethová, která přes konkurzy našla pro film to nejlepší obsazení. S tím souhlasí i Clooney a sám dodává několik příkladů. "Poslal jsem dopis Rutgerovi Hauerovi, kde jsem mu psal, že vím, že většinou dostává větší role. Přesto jsem ho vyzval, jestli by si nepřečetl scénář a nezauvažoval o postavě jednoho z agentů CIA. A on na to kývl. Podobně jsme angažovali J.Todda Andersona, který si zahrál svobodného muže hledajícího partnerku prostřednictvím show příznačně nazvané "The Dating Game" - do češtiny volně přeloženo jako Rande naslepo. Andersona objevili bratři Coenovi, kteří ho obsadili do filmů Fargo a v Raising Arizona. Podobně jsme přesvědčili celou řadu dalších, často méně známých herců, z nichž mnoho pochází i z Kanady. Například Dicka Clarka, Jima Langeho, Gene Geneho - známého pod přezdívkou Dancing Machine, Murray Langstonovou či Jaye P. Morgana. Právě s nimi jsme natočili jako by dokumentární záběry, ve kterých hovoří o hlavním hrdinovi a svém pohledu na jeho příběh.

obrazek
Většina týmu si uvědomovala, že se jedná o dosti atypický filmový projekt už jen proto, že se režie ujal George Clooney. Drew Barrymoreová to shrnuje slovy. "George byl vždycky dokonale připraven. Jako herec i jako režisér. Když jste před kamerou, tak se snažíte, aby byl výsledný snímek co nejlepší. Ale ne vždy se to podaří. Dívat se na natáčení z režisérského křesla je však o podstatně větší odpovědnosti." Také Lazar říká, že ho Clooney překvapil. "Vyzařovala z něj sebedůvěra a to většinu herců motivovalo. Neochvějně si stál za tím, co považoval pro snímek za nejlepší, ale přesto byl ochoten si s každým popovídat a vzít v potaz jiný názor. Ke všem se choval stejně. Myslím, že mu lidé nejen věřili, ale že ho i obdivovali."

Vlastnímu natáčení předcházela intenzivní příprava v délce čtyř a půl měsíců. Účastnili se jí mimo Clooneyho kameraman Tom Siegel, návrhář interiérů a exteriérů Jim Bissell, kostýmní návrhářka Renée Aprilová a Todd Anderson. Všichni společně debatovali nad každým záběrem, vymýšleli netradiční přístupy, které by však nenarušily děj vlastního příběhu. Todd Anderson připravoval skicy jednotlivých scén, takže nakonec měli všichni k dispozici nejen scénář, ale i jakousi jeho komiksovou podobu.

Jak už bylo zmíněno, hlavním kameramanem se stal Tom Siegel. Cloony si ho vybral na základě jeho předchozího snímku Tři králové. "Řada lidí z filmové branže se o něm vyjadřovala velice pochvalně a dokonce tvrdila, že měl být v této kategorii alespoň nominován na Oscara," vzpomíná Clooney. Pro něj osobně byl Tom sázkou na jistotu, protože má skvělé vizuální cítění a je ochoten vyzkoušet i netradiční postupy. Výborně také dokáže zachytit scénu barevně..."

Sám Siegel říká, že celý snímek je takovým filmovým gobelínem. Musí tak nutně vypadat, protože i scénář je složen z koláže různorodých scén a jinak citově podbarvených situací. Film se tak přelévá z pastelových barev vyjadřujících studiový svět televizních talkshow do tmavých temnotou prosycených odstínů zákulisí práce agenta CIA. Do toho jsou namíchány dokumentárně vypadající prostřihy lidí, kteří vzpomínají na Charlese H. Barrise. Konečným střípkem v mozaice barev a různorodých struktur filmu jsou scény odehrávající se v Mexiku, jako by zahalené v hnědavém oblaku tabákového kouře. Tyto části filmu se digitálně upravovaly doslova obrázek po obrázku."

obrazek
To kladlo vysoké nároky též na kostymérku Renée Aprilovou. Nejen v této sekvenci totiž docházelo k naprostému překroucení barev. Například zelené oblečení se v konečném snímku jeví jako modré. Renée tak musela dopředu znát tyto zákonitosti. Společně se svými asistentkami pátrala, jaké oděvy se nosily přesně v jednotlivých obdobích tak, aby snímek začínající v třicátých letech minulého století a končící o padesát let později, získal téměř dokumentární autenticitu. Ve filmu si tak zahrálo téměř tři tisíce druhů ošacení... Dobrých dvanáct set zapůjčila ze své sbírky přímo Renée, zbytek dohledávaly její asistentky na bleších trzích a v soukromých půjčovnách oděvů v Montrealu i v Los Angeles. Renée sama říká. "Život hlavního hrdiny filmu má tolik tváří a zahrnuje tak dlouhé časové období, že potřeboval skutečně důkladnou kostymérskou přípravu. Navíc každá postava byla záměrně oblečená trošku jinak. Její oděv měl vyjadřovat i její osobnost. Například Charles H. Barris chodí rád v extravagantních oblecích, ale jakmile jede na některou ze svých tajných misí, převléká se do obleků šitých z tmavých látek. Naproti tomu jsou kostýmy jeho partnerky Penny Pacinové více přízemní, protože i ona sama má podstatně realističtější přístup k životu. Sehnat jí věci, aby vypadaly realisticky a nikoliv jen jako moderní náhražky nebylo vůbec jednoduché. Vždyť ona sama se objevuje ve filmu prvně v roce 1930 a naposled v roce 1981.

Clooney si nemůže svůj realizační tým vynachválit. "Například Ed Tise, náš zvukový mistr, je machr, který pracoval i na dvou posledních Kubrickových filmech. Tenhle chlapík mne nejednou vytáhl z bryndy a musím říct, že jsem se toho od něj spoustu naučil. Je to tak talentovaný zvukař, že si může dovolit jít s některými efekty až na samou hranici únosnosti."

Vlastní natáčení probíhalo hned na několik místech. Milujte svého zabijáka se totiž odehrává v průběhu padesáti let a to v Los Angeles, New Yorku, Philadelphii, Mexiku a dokonce i v Evropě. Původně štáb zamýšlel, že poslední zmiňovaná lokace, která měla představovat Západní Berlín a Helsinky, se bude natáčet v Praze. Nakonec z toho sešlo a potřebné exteriéry byly zbudovány v Montrealských filmových studiích. Jediná věc, která štáb trápila byla zima, protože se celé natáčení odehrávalo právě v tomto období. Ale o to více se všichni těšili na postprodukční zpracování do slunné Kalifornie.

O hercích

George Clooney
obrazek Poprvé spolupracoval se Stevenem Soderberghem v roli bankovního lupiče Jacka Foleye na útěku, ve filmu nominovaném na Oscara "Out of Sight," Loni hrál roli Dannyho Oceana v Soderberghově převyprávění slavného filmu z roku 1960 "Ocean´s Eleven." Předtím hrál ve filmu Joela a Ethana Coenových, nominovaném na Zlatý Globus "Bratříčku, kde jsi?" V roce 2000 byl Clooney za tento film odměněn cenou Zlatého Globu v kategorii nejlepší herec. V předchozím roce hrál v úspěšném filmu "The Perfect Storm," v režii Wolfganga Petersena. Televizní diváci znají tohoto herce v roli dr. Douglase Rosse v "ER". Clooney má také tvůrčí ambice za kamerou. Je společníkem Stevena Soderbergha ve filmové produkční společnosti Section Eight, pro kterou natočil tento režijní debut. Clooney v tomto filmu také hraje spolu se Samem Rockwellem, Drew Barrymorem a Julií Robertsovou.

Julia Robertsová
obrazek Poprvé na upozornila rolí mladičké číšnice v milostné komedii Mystic Pizza. A jen dva roky poté, co debutovala ve filmu Blood Red už také získala svoji první nominaci na Oscara. Tak skvělý výkon podala v melodramatu Ocelové magnólie, kde ztvárnila diabetičku ochotnou obětovat v touze po vlastním dítěti i svůj život. A za pouhý rok na to obdržela Zlatý glóbus a další nominaci na Oscara za roli v Pretty Woman. Jako exkluzivní prostitutka, která učaruje milionáři v podání Richarda Gereho vstoupila okamžitě mezi největší hvězdy světového filmu i nejlépe placené herečky dneška.

Poté co zažila z hlediska popularity slabší herecké období s filmy jako Zbožňuju trable, May Reillyová a Síla lásky začala se postupně vracet mezi nejúspěšnější herečky. Návrat se jí podařil komedií Svatba mého nejlepšího přítele, thrillerem Spiknutí a především dramatem Erin Brokovich, které režíroval Steven Soderbergh. Co se týče jejího osobního života, otec jí zemřel když jí bylo deset let. Je sestrou o jedenáct let staršího Erica Robertse, který získal Zlatý glóbus a nominaci na Oscara za Splašený vlak. V letech 1990 a 1991 byla zařazena časopisem People mezi padesát nejkrásnějších lidí světa. Mohli jsme ji vidět ještě ve filmech jako Hráči se smrtí, Noci s nepřítelem nebo Zemřít mladý.

Sam Rockwell
obrazek Narodil se v roce 1968 v kalifornském Daly City a jako dvacetiletý debutoval v televizním dramatu Francise Forda Coppoly Clownhouse. V našich kinech jsme ho poprvé zahlédli coby zabijáka z dětské fantasy Želví nindžové (1990). V průběhu 90. let se však, byť v menších rolích, uplatnil v řadě "vážných" nezávislých titulů - dramatu Paula Schradera Muž beze spánku, v Průšvihu Alexandrea Rockwella či v životopisu Basquiat. Jeho osobitý herecký projev jsme mohli ocenit v tragikomedii Toma DiCilloa Život v sedmém nebi, kde ztvárnil postavu živelného outsidera Buckyho. Neznáme však Rockwellův zatím nejvýznamnější film - sociální satiru Lawn Dogs (1997, režie John Duigan), za niž získal cenu jako nejlepší herec na MFF v Montréalu.

Podobné filmy

Taková normální holka
(She's All That) Třídní hezoun Freddie Prinze Jr. se výborně učí, skvěle hraje fotbal a vš...
dnes 15.10
Nova Cinema
10 pravidel jak sbalit holku
Nadaný, ale nesmělý Matouš Ruml žije se svými kamarády v pronajatém bytě a jeho největší l...
dnes 18.05
Nova Cinema
Expedice: Džungle
(Jungle Cruise) Roku 1916 se anglická doktorka botaniky Emily Blunt vydává na nebezpečnou ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 5. 2024 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz