fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 3452 hlasů
film / thriller, akční, krimi, mysteriózní, science fiction, USA, , 145 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 26.9.2002, DVD od 1.4.2003 , Blu-Ray od 17.10.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:16Každý utíká...Každý bude dopaden.
Píše se rok 2054. Washington D.C. je zbaven kriminality. Budoucnost je světlá. Vina je potrestána dřív, než ke zločinu vůbec dojde. "PreKrim", elitní jednotka Ministerstva spravedlnosti, dokáže vraždě zabránit díky třem jasnovidcům, psychotronickým osobnostem, které neomylně určí pachatele. Je to nejmodernější obrana proti zločinu, dokonalý systém. Velitel jednotky "PreKrim" John Anderton má díky své tragické zkušenosti tisíc důvodů pracovat pro tuto elitní jednotku ze všech sil. Jeho motivem je ušetřit tisíce lidí tragédie, jakou sám prožil. Informace od tří médií se nejdříve přenesou na plazmovou obrazovku. John zde analyzuje, co jasnovidci vidí. Nepochybuje o své práci, dokud se sám nestane podezřelým číslo 1. Pak Johna Andertona jeho vlastní jednotka pod vedením osobního rivala Danny Witwera sleduje na každém kroku...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Šlapalo to dobře, jenom se u toho a o tom asi nesmí moc přemýšlet. Tři tušitelé na co..? Na zeměkouli? :-) Pak se nelze divit, že nepokryli řádění nějakého přestárlého psychopata. Nápad nicméně originální a ztvárnění hodné hvězdy Cruiseova formátu. Chtěl po něm někdy někdo vysloveně špatný film?
Všechny komentáře k filmu 65+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Minority Report

Píše se rok 2054 a ve Washingtonu už šest let nedošlo k vraždě. Zásluhu na tom má zvláštní policejní jednotka PreKrim, využívající služeb tří "tušitelů", kteří dokáží předvídat budoucnost a umožňují policistům zatknout pachatele dřív, než zločin spáchá. Svědkem jednoho zásahu se stane skeptický agent FBI Danny Witwer, který má prověřit spolehlivost systému. Vymůže si povolení k návštěvě chráněné místnosti, kde jsou pomocí drog udržováni v umělém polospánku tušitelé Agatha, Arthur a Dashiell. Doprovází ho velitel jednotky John Anderton, jenž se nedokáže vyrovnat s vraždou svého syna Seana. Na Johna, který neochvějně věří ve spolehlivost systému, se nečekaně obrátí Agatha a ukáže mu vizi dávného zločinu, utopení jakési Anne. Zanedlouho tušitelé ohlásí další vraždu. Podle ní má John Anderton zastřelit Leo Crowa. Šokovanému Johnovi se podaří zprávu utajit před kolegy a s pomocí ošetřovatele tušitelů Wallyho uprchnout. Vyhledá genetičku Iris Hinemanovou, která stála u zrodu PreKrimu, aby zjistil, co se vlastně stalo. Prozradí mu, že vize tušitelů nejsou vždy jednotné a že nejnadanější Agatha ji mívá někdy odlišnou. John pronikne do budovy PreKrimu a Agathu unese. S pomocí známého hackera Rufuse se pokusí prohledat její mysl, odlišnou vizi svého zločinu však nenajde. Vyjde najevo, že muž, kterého má zabít, se nechal najmout na Seanovu vraždu. John i Witwer brzy pochopí, že byl případ zmanipulován.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Ve Washingtonu, D.C., v roce 2054, byla vražda eliminována. Budoucnost je jasná a vinna je potrestána, dříve než dojde ke zločinu. Ve spolupráci s PreKrim, speciální sekcí Ministerstva spravedlnosti, jsou všechny důkazy k usvědčení - zjevné díky tušitelům - třem lidem s okultními schopnostmi, kteří se ve svých vidinách vraždy, nikdy nezmýlili. Je to nejmodernější obrana proti zločinu , dokonalý systém. A nikdo nepracuje usilovněji pro PreKrim, než jeho velitel, šéf John Anderton. Zničen tragickou ztrátou, Anderton obětoval veškeré své úsilí systému, který by potencionálně mohl tisícům lidí ušetřit tragédii, kterou on prožil.

<>Obrázek nenalezen<> Anderton nemá důvod pochybovat.. dokud se nestane podezřelým číslo 1. Jako velitel skec PreKrim, Anderton první vidí obrazy, tak jak plynou z napínavé komory, kde se tušitelům zdá o vraždě. Scéna je neznámá, obličeje cizí, ale tentokrát je zabijákova totožnost jasná - John Anderton za necelých 36 hodin zavraždí zcela cizího člověka. Nyní, kdy ho jeho vlastní jednotka sleduje na každém kroku, za vedení jeho soupeře, Danny Witwera, Anderton musí projít radarovou zkouškou automatového města, kde je každý krok monitorován, každé auto, kterým jedeš, kontrolováno někým jiným a vaše vlastní oči říkají světu, kdo jsi, co chceš a kam míříš.

obrazek
John, který nemá možnost se bránit, proti obvinění PreKrimu, musí vypátrat, co ho sem přivedlo, odhalit pravdu, která se skrývá za otázkou, kterou chtěl v průběhu uplynulých šesti let eliminovat: Je možné, že se tušitelé mýlí. Steven Spielberg přichází s futuristický thrillerem Minority Report, v hlavní roli Tom Cruise v roli detektiva, který musí závodit s časem, aby odhalil pravdu, než se stane obětí systému, který pomohl vytvořit. Scénář napsal Scott Frank a John Cohen, podle krátkého příběhu "The Minority Report" od legendárního autora Philipa K.Dicka, film je produkován Geraldem R. Molenem, Bonnie Curtisovou, Walterem F.Parkesem a Janem De Bontem. Gary Goldman a Ronald Shusett jsou výkonnými producenty. Vedle Toma Cruise, ve filmu hraje Colin Farrell v roli Danny Witwera, Andertonova rivala. Samantha Mortonová (nominace na Oskara, Sweet and Lowdown) v roli Agathy, záhadné tušitelky, která hraje důležitou roli v Andertonově boji při hledání pravdy. Max von Sydow v roli Lamara Burgesse.

obrazek
Lois Smith v roli Iris Hinemanové, výzkumnice, jejíž práce vyústila v tento radikální nový systém a Kathryn Morrisová v roli Lary, odcizené Andertonovy manželky. Dále ve filmu hraje Tim Blake Nelson v roli Gideona. Peter Stormare v roli dr. Eddie a Neal McDonough v roli před zločinného důstojníka Fletchera. Steven Spielbergův produkční tým zastupuje nositel Oscara Janusz Kaminski (Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana), nositel Oscara střihač Michael Kahn (Dobyvatelé Ztracené Archy, Zachraňte vojína Ryana), produkční výtvarník Alex McDowell (Klub rváčů) a nositelka Oscara, kostýmní návrhářka Deborah L.Scottová (Titanic). John Williams, několikanásobný nositel Oscara, (Hvězdné války, Zachraňte vojína Ryana) složil hudbu. Supervizor vizuálních efektů Scott Farrar (A.I.) ze společnosti Industrial Light and Magic, a nositel Oscara Michael Lantieri (Jurský park) dohlíželi na vizuální efekty. Brian Smrz (Mission: Impossible II) koordinoval práci kaskadérů.

O natáčení

obrazek
Konzultace s odborníky
Spielberg se okamžitě rozhodl, že se vizuální svět filmu bude podobat našemu každodennímu prostředí - specificky Washington, D.C. Počínaje vědci jako například John Udnerkoffler, po městské návrháře, architekty, vynálezce, spisovatele (jako autora díla Generation X Douglase Couplanda -) se všichni sešli v jednom hotelu v Santa Monice, v Californii, aby během třídenní konference prodiskutovali společenské a technologické detaily naší nad blízké budoucnosti. Přítomni byli filmaři, scénárista Scott Frank a produkční výtvarník Alex McDowell a jeho tým. "Seděli jsme v místnosti a mluvili o možnostech, jak se společnost vyvine během pěti, deseti, dvaceti, třicetiletého období," vzpomíná McDowell. "Co se změní, jak se bude všechno vyvíjet kde logicky skončí. Konverzace se týkala všeho od úspěchů v medicíně, k tomu, jak si lidé budou čistit zuby, dopravy, urbanistiky, architektury a umění.

Předpokládáme postupnou ztrátu soukromí. "Ne že by vás lidé chtěli špehovat," vysvětluje Frank, "ale chtějí vám prodávat. V nedaleké budoucnosti, není vyloučeno, že skenováním vašich očí, budete stále pod dohledem. Budou sledovat co kupujete, aby vám to mohli prodat." "Proroctví George Orwella se stane skutečností, ne ve dvacátém století, ale v jednadvacátém," říká režisér. "Během dvaceti třiceti let se zcela vypaří vaše soukromí, protože technologie prohlédne stěnami, střechou, vnikne do našich životů."

<>Obrázek nenalezen<> Příběh a herecké obsazení
Minority Report začíná jednoho dne v životě detektiva Johna Andertona. Muž, který přišel o všechno. Vyrovnává se se svým životem na základě myšlenky, že předcházení zločinu je odpovědí na neduhy společnosti. " V zásadě se přidal ke stoupencům předcházení zločinu (PreKrim) protože ztratil syna a rozpadla se mu rodina," říká Cruise. "Chce se zbavit zločinného světa." Scénárista Scott Frank začal postavou Andertona. "Jaký člověk by uvítal takový systém?" Anderton přišel o syna, který je zřejmě mrtev a Anderton ještě po šesti letech truchlí, v tom smyslu, že je posedlý okamžikem kdy ztratil svého syna, okamžikem, kdy se odvrátil, a neustále si v mysli tento okamžik opakuje. Pocit viny ho přiměje k tomu, že věří tomuto systému, protože kdyby díky tomu už žádní rodiče nepřišli o své dítě, musí to být dobrá věc." Anderton v roli vedoucího sekce PreKrim, před zločinné divize Ministerstva spravedlnosti, nese zodpovědnost za to, jak se naloží s vidinami skupiny tušitelů - psychotronických osobností, které vidí vraždy dříve než k nim dojde. "Informace přejde do počítače, a John třídí obrázky, aby provedl analýzu toho na co se dívá, kde je a aby pochopil informace z toho, co tušitelé vidí." říká Cruise.

Tři tušitelé - Dashiell, Arthur a Agatha - snesou "vajíčko" hluboko na velitelství PreKrim, ponoří do tekutiny, která je bohatá na biologické živiny a prostředek, který pomáhá propojit jejich jasnozřivá vidění. Rovněž filtruje obrázky, tak, aby tušitelé viděli pouze vraždu. Přestože venkovní svět o nich neví, Anderton žije jejich vidinami a naváže spojení s jedinou ženskou bytostí: s Agathou. Samantha Mortonová (Sweet and Lowdown ) popisuje Agathu, "jako dítě, které je na svůj věk velmi moudré," říká herečka. " vidí lidské pocity a emoce a cítí jejich bolest a trápení. Je to pro ni drsná skutečnost." Mortonová považuje Agathu za nejtěžší roli, jakou zatím natočila, nejenom proto, že je citově náročná ale také pro její fyzické vytížení. "herec není připraven na to, že bude hrát ve vodě - není na to zvyklý," říká. "Vyžaduje to zcela jiný jazyk těla. Deborah Scottová mi navrhla oblek do vody, který mě ve vodě chrání, ale přesto jsem zranitelná. A musela jsem si oholit vlasy a řasy. Byla jsem zcela průhledná fyzicky i emocionálně.

obrazek
"Se třemi bytostmi v nádrži se nezachází jako s lidmi." Říká Spielberg. "Ani jako se státními zaměstnanci. Jednáme s nimi jako se zeleninou, která plive magický elixír, díky kterému, můžeme zabránit vraždám. Andertonovi chvíli trvá než se naučí komunikovat s hlavní jasnovidkou, Agathou." Anderton vstupuje do tohoto příběhu jako profesionál, protože on je nejlepší ve všem co dělá," vysvětluje Spielberg. "Ale je také pod velmi temným mrakem, protože přišel o syna a nikdy nezjistil, kdo ho o něj před šesti léty připravil. "Anderton agresivně pronásleduje lidi, kteří se chystají spáchat vraždu." říká Frank "Je posedlý tím, aby je našel, shromáždí kusé informace a dá je dohromady, aby vyřešil vraždu. Přes den je muž na svém místě, ale v noci je to zlomený člověk. Produkce filmu Minority Report začala 22. března 2001 v Los Angeles, v místech jako je Ronald Reagan Federal Building, Willard Hotel, a Federal Triangle Plaza ve Washingtonu D.C., prostor kolem metra. A Jižní Kalifornie, exteriéry kole středu L.A., opuštěné nákupní středisko v Hawthornu a továrna ve Vernonu. Dále pak Hennessy Street na Warner Bros. A Studia Universalu a Foxu.

obrazek
Filmařina a výprava
Souhrn drama a akce, tak jak ho Spielberg pro film pochopil, vyžadoval bezpočet složitých scén a dokonalou spolupráci mezi všemi odděleními - od osvětlovačů k návrhářům vizuálních efektů k pozoruhodným zvláštním efektům a kaskadérským výkonům. Spielberg viděl Minority Report od samého začátku jako černý film. "Řekl jsem Januszovi, že chci udělat nejošklivější, nejdrsnější film, jaký jsem kdy natočil." vzpomíná Spielberg. Chci, aby to byl film temný, ponurý a chladný. Kaminski a Spielberg vytvořil vizuální svět, který zrcadlí Andertonovu temnou emocionální a psychologickou cestu. Chtěli jsme vytvořit realistický svět, trochu zpustlý a plný stínů." Popisuje Kaminski. Chtěli jsme, aby to byl nebezpečný svět."


Kaskadéři a akce
Akci, kterou Spielberg naplánoval pro film Minority Report , zaměstnala ambiciózní kaskadéry, kteří pracovali na filmech Indiana Jones. "V tomto filmu jsme zašli dál než co bylo ve filmu natočeno." Říká koordinátor kaskadérů Brian Smrz (Mission: Impossible 2). Tom Cruise , jak je jeho zvykem , odmítal kaskadéra. - někdy tím zmátnul režiséra, který si vzpomíná na své první setkání s Cruisem, pokud se týká kaskadérů. "Poprvé jsem ho navštívil když se točil film Mission: Impossible 2., kde Tom skákal třiceti metrové skoky volným pádem, bez ochranné sítě. Šel jsem k režisérovi filmu, Johnu Wooovi a zeptal jsem se:"Jak to, že mu to dovolíte?" John se na mě podíval a řekl, "Nemůžu mu v tom zabránit."

"Tak jsem se s Tomem dohodnul," pokračuje Spielberg. "Řekl jsem, "já určím, které kaskadérské kousky, můžeš provést a můžeš je také odmítnout." Ale většinu těchto kousků udělal sám." Po celý film, Anderton uniká před zločinnými policisty, kteří si myslí že se chystá spáchat vraždu. Protože ho mohou sledovat na každém kroku, unikat jim, vyžaduje odvahu a duchaplnost. Jedna z těch sekvencí se odehrávala v obytné ulici, vyžadovala jak horizontální únik tak vertikální únik. Koordinátor kaskadérů Smrz úzce spolupracoval s McDowellem, Vyrobili výstroj, na které mohlo létat několik lidí způsobem jaký zatím ještě lidé neviděli.

obrazek
Vizuální efekty
Vizuální efekty ve filmu Minority Report nejsou ani tak hojné, jako zvláštní podrobnými prvky a ke složení těchto prvků bylo třeba dokonale naplnit Spielbergovu vizi. 481 vizuálních efektů ve filmu bylo rozděleno s většinovým podílem práce v San Rafaelu, CA základny Industrial Light and Magic, která hrála významnou roli v mnoha Spielbergových filmech. ILM tým, který vedl Scott Farrar (nominován na Oscara za film Artificial Intelligence ), vytvořil prostorný interiér, za použití digitálního příslušenství.

Hudba a zvuk
Minority Report spojuje Spielberga s pětinásobným nositelem Oscara skladatelem Johnem Williamsem, se kterým spolupracoval na devatenácti filmech v průběhu tří desetiletí. Pro Minority Report, skládá Williams to, čemu Spielberg říká "černobílé noty" - klasické napínavé noty a lehkým nádechem. "Myslím, že všechny Johnovy předchozí filmy byly "barevné"., vysvětluje Spielberg, "ale tyhle noty jsou víc experimentální. Víc to cítíte než slyšíte."

O hercích

Tom Cruise
obrazek debutoval v roce 1981 v úspěšném filmu Taps. Úspěšně pokračoval po celých dvacet let. V roce 1983 zazářil ve filmu Risky Business . Pak pokračoval rolí hvězdného letce Mavericka, v hitu roku 1986 Top Gun. K jeho dalším úspěšným filmům patří Rain Man a The Color Of Money, All The Right Moves, Legend, Cocktail, Days of Thunder, Sbohem a daleko, Firma, Interview s upírem. V roce 1989 získal Cruise první nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon a první Zlatý Globus za skvělou roli Narozen 4. července. Další ocenění a nominace na Zlatý globus následovala v roce 1992 ve filmu Roba Reinera Pár správných chlapů. Mezi dalšími filmy jmenujme: Mission Impossible, Jerry Maguire, Without Limits, Chinatown.V roce 1999 natočil Cruise film Magnolia. Dále následoval film :Mission: Impossible 2. Pak následoval film společnosti Cruise/Wagner Productions The Others, který byl první Cruisovou spoluprací s režisérem Alejandrem Amenabarem, který také napsal scénář a režíroval Abre Los Ojos, romantický španělský thriller, podle něhož byl natočen film Vanilla Sky. druhá spolupráce se slavným scénáristou / režisérem Cameronem Crowem. Cruise, spolupracoval s nejlepšími filmovými tvůrci včetně Stanley Kubricka, Martina Scorsese, Camerona Crowe, Johna Wooa, Briana De Palmy, Rona Howarda, Neila Jordana ,Tony Scotta, Ridley Scotta, Rob Reinera, Sydney Pollacka, Barry Levinsona, Olivera Stonea a Stevena Spielberga. Měl také to štěstí, že pracoval s tak pozoruhodnými talenty jako je Dustin Hoffman, Cuba Gooding Jr., Renée Zellwegerová, Brad Pitt, Julianne Moore, Gene Hackman, Jack Nicholson a Paul Newman. Tom Cruise natočil více než 24 filmů, s téměř 40 nominacemi na Oscara, s hrubými tržbami přes dva biliony dolarů. Zaujímá významné místo v historii Hollywoodu.

Colin Farrell
obrazek Narodil se v Irsku (Danny Witwer) na sebe upozornil americké diváky ve filmu Joela Schumachera Tigerland. Nedávno jsme ho viděli po boku Bruce Wilise v Hartově válce. Farrel chtěl původně jít v otcových stopách a stát se fotbalistou. Brzy se však zajímal o herectví a studoval na Gaiety School of Drama v Dublinu. Před dokončením studia vytvořil roli v miniseriálu Deirdrea Purcella Falling for a Dancer. Nedávno hrál ve filmu režiséra Jamese Foleyho The Farm s Al Pacinem a brzy ho uvidíme ve filmu Phone Booth, thrilleru, ve kterém znovu pracuje s Joelem Schumacherem.

Samantha Mortonová
obrazek Hrála nedávno ve filmech Jesus´Son, v režii Alisona McLeana, a ve filmu Woody Allena Sweet and Lowdown, po boku Seana Penna, za který byla nominována v roce 2000 na Oscara. Debutovala ve filmu Carine Adler Under the Skin. Za svůj výkon získala ocenění Nejlepší herečky The Boston Society of Film Critics a nominaci za nejlepší herečku British Independent Film Awards v roce 1998. K jejím dalším filmům patří :Boswell for the Defense režiséra Bruce Beresforda. Pandaemonium (Julien Temple) Eden (Amos Gitae) Mortonovou uvidíme ve filmu Jima Sheridana East of Harlem a ve filmu Lynne Ramsaye Morvern Callar.

Max Von Sydow
obrazek Mezinárodně známý herec z více než sta filmů, který získal Oscara v roce1988 ze film Pelle the Conqueror,jeden z pouhých čtyř mužů, poctěných za role v cizím jazyce. K dalším jeho filmům patří What Dreams May Come, The Exorcist, Hawai, The Greatest Story Evere Told. Von Sydow hrál velmi rozdílné role ve filmech jako Sníh padá na cedry, Non Ho Sonno, Judge Dredd, Hanna a její sestry a Duet For One. Ve filmu Three Days of the Condor režiséra Sydney Pollacka v roce 1975 hrál nezapomenutelnou roli charismatického žoldáka. K dalším jeho filmům patří Barbar Conan, Never Say Never Again (James Bond) a Flash Gordon. Sydow je synem profesora na Royal University of Lund kde se narodil a vyrůstal. Hrát začal jako student herectví. Po vojně, studoval na Royal Academy in Stockholm a v té době hrál ve dvou filmech jiného mistra, Alfa Sjoberga (Only a Mother a Miss Julie). Po čtyřech letech byl jedním z nejznámějších skandinávských herců. V roce 1954 , ve svých 25 letech, byl odměněn cenou the Royal Foundation Culture. Žije se svou manželkou, dokumentaristkou Catherine Bereletovou ve Francii. Neustále se pohybuje po světě. Patří k nejlepším hercům, které Skandinávie poskytla světu.

O tvůrcích

Steven Spielberg (producent, režisér)
Patří k nejvlivnějším, úspěšným a úctyhodným filmařům své generace. Spielberg je dvojnásobný nositel Oscara za nejlepší režii, za své filmy Zachraňte vojína Ryana a Schindlerův seznam, za který získal také Oscara za nejlepší produkci. Jeho produkční společnosti Amblin Entertainment a Dream Works SKG, zaznamenaly obrovský úspěch ve zábavním průmyslu. Narozen v Cincinnati, vyrostl na předměstí New Jersey a v Arizoně, v ranném věku Spielberg miloval fotografování a filmování. Natočil několik amatérských filmů, absolvoval střední školu a začal studovat na California State University, Long Beach. Jeho krátký film Amblin byl promítán na Filmovém Festivalu v Atlantě v roce 1969 a otevřel mu bránu k režii ve Studiích Universal. Spilbergův první TV film, Duel, byl brzy následován jeho režijním debutem, The Sugarland Express, v roce 1974. Dva z jeho ranných filmů Čelisti a Blízká setkání třetího druhu, byly kasovními trháky. Spielberg produkoval a/nebo režíroval osm z dvaceti divácky nejúspěšnějších filmů v historii včetně Jurského parku, E.T. a Dobyvatele Ztracené Archy.

Dále režíroval 1941, Indiana Jones a Chrám zkázy, Always, Empire of the Sun, The Color Purple, Indiana Jones and the Last Crusade, Hook, Ztracený svět: Jurský Park a Amistad. Produkčně se také podílel na veleúspěšných filmech včetně Muži v černém, Back to the Future, Who Framed Roger Rabbit?, Twister a mnoho dalších. V nedávné době, Spielberg působil jako výkonný producent, spolu s Tomem Hanksem na HBO seriálu Band of Brothers. A.I. Artificial Intelligence je další film, který režíroval. Nedávno režíroval a produkoval film Catch Me If You Can, v hlavních rolích Leonardo DiCaprio a Tom Hanks. Spielberg byl oceněn cenou the Academy of Motion Picture Arts a cenou Science´ Irving G.Thalberg a získal také Cenu za celoživotní dílo od the American Film Institute a the Directors Guild of America, dále pět Zlatých Globů a tři DGA ocenění. Na podzim 2000 se stal Spielberg prvním nositelem ceny Stanley Kubricka Britannia za skvělou filmovou tvorbu od British Academy of Film and Television Arts - Los Angeles.

Bonnie Curtisová (producentka)
Pokračuje v dlouhém pracovním vztahu se Stevenem Spielbergem, který začal v roce 1990. Vedle produkce filmu Minority Report, produkovala také A.I. Artificial Intelligence a koprodukovala epický blockbuster Zachraňte vojína Ryana. Narodila se v Texasu a studovala na Abilene Christian University, pak se přestěhovala do Los Angeles a pracovala na produkci filmů Dead Poet´s Society a Arachnophobia. Potom pracovala se Stevenem Spielbergem na filmu Hook a Jurassic Park. Curtisová se produkčně podílela na slavném Schindlerově seznamu a na Ztraceném světě: Jurský Park a Amistad.

Gerald R. Molen (prpoducent)
Je nositel Oscara za produkci filmu Schindlerův seznam, začal pracovat ve filmové oboru v roce 1957 v Republic Studio´s transportation department. Realizoval si tak chlapecký sen, který se zrodil, když si jeho otec otevřel hospůdku naproti stejného Studio City. Za dva roky se Molen přestěhoval do Universal Studios a v roce 1967 byl jmenován ředitelem Transportation Department. Spolupracoval na takových filmech jako je Bound for Glory, Coming Home, Being There,Obyčejní lidé a Absence of Malice. Molen také pracoval před kamerou. Poprvé se objevil v roli dra. Brunera v Rainmanovi a následně hrál ve filmech Days of Thunder, Jurský park a Amistad.

Scott Frank (scénárista)
Napsal scénář k filmu Out of Sight, který vyhrál cenu Writers Guild of America za nejlepší scénář, Cenu Edgara od the Mystery Writers of America a ceny za nejlepší scénář od National Society of Film Critics a the Boston Society of Film Critics a byl nominován na Oscara za nejlepší scénář. Napsal scénáře k filmům Get shorty, Malice, Dead Again a Little Man Tate. Nyní píše scénář k filmuFlight of the Phoenix pro Twentieth Century Fox.

Janusz Kaminski (kameraman)
Spolupracuje dlouho s režisérem Stevenem Spielbergem. Kaminski získal Oscara za svou práci na Spielbergově filmu Zachrańte vojína Ryana. Slavný filmař také získal Oscara a BAFTA cenu, za své černobílé natočení Schindlerova seznamu . Nominován byl za Spielbergův Amistad a spolupracoval s tímto režisérem na filmech Ztracený svět: Jurský Park a A.I. Artificial Intelligence Nejnovější film, který točil pro Spielberga byl Catch Me If You Can.. Narodil se v Polsku, do Spojených států přišel v roce 1981. Studoval na Columbia College v Chicagu, v roce 1987 absolvoval bakalářské zkoušky. Profesionální kariéru zahájil filmem Fallen Angel.

John Williams (hudební skladatel)
Je jedním z nejznámějších a nejváženějších skladatelů na světě. Pět Oscarů. Osmnáct ocenění Grammy, tři Zlaté globy a cenu Britské akademie a 39 nominací na Oscara.. Složil hudbu k více než 90 filmům jako : Hvězdné váky: Epizoda II - klony útočí, Hvězdné války . Epizoda I - Temná hrozba, Stepmom, Zachraňte vojína Ryana, (Grammy),Amistad, Seven Years in Tibet, Ztracený svět, Rosewood, Angela´s Ashes (Grammy), Sleepers, Nixon, Sabrina, Schindlerův seznam (Oscar a Grammy), Jurský Park, Sám doma, Sám doma 2, Daleko a navždy, JFK, Hook, Presumed Innocent, Narozen 4. července, Trilogie Indiana Jones (Grammy), Náhodný turista, Empire of the Sun, Čarodějky z Eastwicku, E.T., Superman, Blízká setkání třetího druhu, Trilogie Hvězdné války, Šumař na střeše, Goodbye Mr. Chips. Jeho nejnovější projekt je film Stevena Spielberga Minority Report. V roce 1980 byl Williams jmenován 19. dirigentem the Boston Pops Orchestra. Williams byl oceněn čestnými diplomy z 18 amerických univerzit. Film Minority Report je první film pro producenta/režiséra Stevena Spielberga produkčního výtvarníka ALEXe McDOWELLa.. Před deseti lety se proslavil filmem Trávníkář a pak následovala úspěšná kariéra uměleckého režiséra mnoha prestižních reklam a videoklipů.

Deborah Scottová (kostýmní návrhářka)
pracuje se Stevenem Spielbergem od roku 1982, od natáčení filmu E.T. od té doby navrhovala kostýmy pro mnoho úspěšných filmů včetně Titaniku (James Cameron), za který byla oceněna Oscarem. Dále pracovala na filmech jako Nelítostný souboj. Legends of the Fall, To Gillian on Her 37th Birthday, The Indian in the Cupboard, Hoffa, Defending Your Life a Back to the Future.

Podobné filmy

Stitch! Film
(Stitch! The Movie) Na Zemi přistál roztomilý malý mimozemšťan a zasáhl do života Lilo a j...
dnes 10.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Policejní akademie 6: Město v obležení
(Police Academy 6: City Under Siege) Parta oblíbených potrhlých policajtů se vrací, aby vy...
dnes 15.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kung Fu Panda 2
Dračí bojovník Po má před sebou první velký úkol. V čele svých přátel, mistrů kung-fu ze Z...
dnes 16.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 9. 8. 2020 Svátek má Roman
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz