fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 1102 hlasů
film / drama, Itálie/Francie/Švýcarsko/Velká Británie, , 118 min., od 12 let
Youth
Kinopremiéra v ČR 8.10.2015 v SK 15.10.2015, DVD od 19.10.2016 Bohemia MP

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaJaro. Fred a Mick, dva staří přátelé s osmdesátkou na krku, společně tráví dovolenou v luxusním lázeňském hotelu na úpatí švýcarských Alp. Hudební skladatel a dirigent Fred už je v důchodu. Oba kamarádi jsou si vědomi toho, že se jejich životy rychle chýlí ke konci a rozhodnou se čelit budoucnosti společně. Se zvědavostí a citlivostí nahlížejí na zmatené životy svých dětí, na Mickovy nadšené mladé scenáristy a další hotelové hosty, kteří, jak se zdá, mají všechen čas, jenž oni sami postrádají. Někdo si ale za každou cenu přeje vyslechnout jeho skladby a vidět ho znovu dirigovat.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Já miluji hotelové filmy, miluji hotelové filmy spřízněné s přírodou, miluji filmové postavy s charakterem, miluji hudbu a obraz, který pohladí po duši, miluji Paula Dano a především miluji, když je tohle vše smíchané do jistého ambiciozního poloartu v čele s oscarovými hvězdami. S tímhle filmem navíc zažijete celou škálu emocí a pro mě to byla vyloženě prvotřídní odpočinková záležitost. Mládí mě opravdu pohladilo po duši a tak nějak dodalo radost a zároveň nostalgii a sentimentalitu. Asi to tu někdo bere jako kýč a užvaněnou, "filozofickou" na něco si hrající komedii, ale já to tak nevidím. Za mě velké potěšení. Víc takových filmů.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mládí

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger a Mick Boyle. Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec.


O filmu

obrazek
Mládí bylo od počátku ambiciózním projektem a po Tady to musí být také druhým Sorrentinovým filmem točeným v angličtině, se špičkovým mezinárodním obsazením. Ve Velké nádheře zkoumal Sorrentino úpadek dnešní doby skrz pohled, který mu nabídlo město Řím. V Mládí se rozhodl vyprávět příběh osmdesátníka, který se snaží smířit s tím, že už mu moc času nezbývá. Mládí je ale především o přátelství mezi dvěma starými muži, kteří se společně snaží hledět do budoucnosti, a o jejich vztahu s vlastními dětmi a s těmi, kdo jsou zkrátka mladší než oni a dívají se na svět z jiného úhlu.

Kromě lineárního vyprávění, které umožňuje navázat intimní vztah s postavami, vytváří Sorrentino velmi nápadité vizuální struktury, aby prozkoumal vzájemné vztahy postav a příběh jimi protkal, čímž pokračuje ve formálním stylu tak typickým pro jeho díla. Režisér se poté, co vytvořil poctu městu Řím, rozhodl zasadit svůj nový film do hotelu na úbočí Alp. Na tomto majestátním místě, kde horizont tvoří vrcholky hor, je zachycena neustálá obroda přírody, která tvoří významný dějový a vizuální prvek snímku.

Hudba vždy byla důležitou součástí Sorrentinových filmů a v Mládí hraje skutečně významnou roli, neboť hlavní postavou je slavný dirigent a skladatel na odpočinku. Přestože hlavní hrdina vehementně tvrdí, že mu hudba nechybí, cítí všude její přítomnost a podvědomě ji vyhledává.

Podobné filmy

Stíhači Red Tails
(Red Tails) Příběh o amerických pilotech zvaných Tuskegee Airmen odehrávající se za druhé ...
dnes 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rozpoutané peklo
(Dante´s Peak) Do idylického městečka Dante´s Peak na úpatí již dlouhou dobu nečinné sopky...
dnes 12.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Divá Bára
Samorostlá dívka a opovrhovaná dcera obecního pastýře se ničeho nebojí. Jenže pověrčiví ve...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 9. 2020 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz