fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 106 hlasů
film / drama, Francie/USA,

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:35Možná zítra. Možná nikdy. Možná.
Bývalá prostitutka Lola pracuje nyní jako fotomodelka v shopu v Los Angeles. Chce si co nejdříve vydělat hodně peněz, protože je francouzského původu a táhne ji to zpět domů. Je rozvedená a ve Francii žije její dítě. Na ulici se seznámí s mladým mužem,který má brzo rukovat do války ve Vietnamu, a oba dva si navzájem v tíživých situacích pomohou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Člověk může zkoušet vždycky znova. To by asi byl smysl Demyho neúspěšného amerického filmu. V čem ten neúspěch byl? Kdo neviděl Lolu (a Paraplátka), nezná „původní příběh“ Model Shopu. Ten co tu „zbyl“ je jenom jakousi kulisou pro vnitřní stavy postav, pro atmosféru šedesátek na východním pobřeží (volná láska, Vietnam, drogy, všechen ten kvas), demyovská tapeta (Paraplíčka-) pro melancholii z lidské opuštěnosti. Takže sledujeme dlouhé minuty hlavní postavu jak jede autem, zapne si rádio, zaparkuje, vypne si rádio, skočí si do obchodu, vrátí se do auta a zase jede atd…. Demy v Model Shopu nevyhmátl jako Antonioni filosofický podtext k té melancholické tapetě – hloubka Zabriskie point je zde zdánlivě přítomná jen v dokonalých dekoracích a záběrech, pod nimi ale není zas nic, než dokumentace atmosféry – a melancholie (Demy byl pohádkář, ne filosof!!!). Model Shop by s pár přidanými vraždami obstojně vizuálně fungoval jako výborná počítačová taktika-)… Takhle se principy Cinema verité smaží na oleji naší trpělivosti s obrazovostí technicoloru. Napadl mě ještě Wenders se svou vášní pro Ameriku – Model Shop předznamenává zápletkou i opulentností vizuálna Paris-Texas. Takže něco mezi Antonionim a Wendersem. A za poslední: Jestli měl Truffaut štěstí na Leauda, Demy ve své „trilogii“ herce proměňoval – Aimée, zde už skoro čtyřicetiletá, není hlavní postavou filmu, byť ho svým zjevem nese. Ale „Lolu“ už jí moc věřit nejde – i přes tu volnou lásku je v pokračování jejího příběhu příliš mnoho slov a pokud jde o tu lásku, tak i příliš sladkobolného míjení se, jak ho známe všichni: „ráno rychle vypadnout…“ Možná je to realita, ale není to velké – alespoň ne zde. Aimée rok předtím natočila jiný skvělý film, kde nehrála řasatou lolitku, ale zralou ženu (ale zase: míjenou, nepochopenou) – Un soir, un train…
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Model Shop

George Matthews je mladý muž, který má hořkosladkou aférku s francouzskou rozvedenou dámou v Los Angeles. Čeká, že bude povolán, není schopný uvázat se k ničemu a nikomu, dokonce ani k jeho dívce Georgii. Zatímco se snaží vydělat si peníze, aby zabránil zabavení svého auta, je George přitahován Lola, Francouzskou, která pracuje ve firmě s modely (podniku, který pronajímá krásné modelky fotografům). George utratí svých posledních dvanáct dolarů, aby ji vyfotografoval, a zjistí, že je stejně nešťastná jako on. I když Lola nechce s Georgem nic mít, krátká noc milování dá oběma vůli postavit se jejich vážným problémům.


Podobné filmy

Borg/McEnroe
(Borg) Wimbledon, 1980. Tenisový zápas, který přepsal dějiny sportu a navždy změnil i živo...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Zodiac
Novinář Jake Gyllenhaal se dostane k případu záhadného masového vraha, který zabíjí náhodn...
dnes 21.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Krvavý písek
(Zulu) Detektivové Orlando Bloom a Forest Whitaker vyšetřují záhadnou vraždu mladé dívky v...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 30. 5. 2020 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz