fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

49% 1221 hlasů
film / komedie, mysteriózní, romantický, USA, , 102 min., od 12 let
Bewitched
Kinopremiéra v ČR 25.8.2005, DVD od 1.2.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize pá. 25.6. Sony Max 21.55Ukázka
01:52Nudíte se, začněte randit s čarodějkou.
Naivní a dobrosrdečná čarodějka Isabel z kalifornského San Fernando Valley je pevně odhodlána od základu změnit svůj život - chce se vzdát svých nadpřirozených schopností a žít jako každý obyčejný smrtelník. Na druhé straně města se mezitím snaží šarmantní herec Jack Wyatt vzkřísit svou uvadající hereckou kariéru. Seriálem, který jej má znovu postavit na nohy, je remake oblíbeného sitcomu z 60. let Bewitched, v němž se chystá ztvárnit titulní roli. Pak ale shodou okolností narazí na Isabel, která mu ihned učaruje. Zvláště pak její nos, který se až zázračně podobá nosu Elizabeth Montgomery - představitelky čarodějky Samanthy v původním televizním seriálu. Jack začíná být přesvědčen, že by se Isabel mohla této role v jeho novém seriálu zhostit. Stejně tak učaruje i Jack Isabel. Považuje jej za ideálního smrtelníka, s nímž by se mohla usadit a vést po jeho boku obyčejný život, po kterém tak touží. Brzy se ukáže, že měli pravdu oba - avšak poněkud jiným způsobem, než si představovali.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Podle mě i celkem vydařený film. Sice je to strašně přitažené za vlasy, někdy až trošku trapné, ale nemůžu tvrdit, že se mi tenhle film prostě nelíbil. Obsazení mě nijak nenadchlo, ale i přes to se mi tihle herci výjimečně zalíbili. Takový trošku hloupý, ale na druhou stranu přitom i kouzelný film, který vás zajisté neurazí.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Tentokrát jsem si solidně naběhl - ze strachu jít na horror (a z odpovědnosti) jsem se rozhodl odkutálet se na lehkou komedii s Nicol Kidmanovou. Moje krásná čarodějka mě ale dala pěkně do těla - chce se mi napsat, že jsem viděl naprostou volovinu s několika vcelku povedenými momenty, ale současně si nejsem ani trochu jistý, jestli ta volovina nebyla náhodou ve své hlouposti naprosto geniální. Respektive - jestli se genialita promyšleně neskrývá za rouškou hlouposti...    Že si dělám legraci? Ale jistě, myslím to ironicky. Skoro stoprocentně. Skoro.    Je tomu už pěkných jedenačtyřicet let, co mohl zaoceánský divák v televizním programu poprvé najít seriál Bewitched. Seriál o naivní čarodějce, která touží žít v lidském světě regulérní lidský život, a tak se vdá a snaží se spolu se svým manželem a šílenými příbuznými nějak s tím čarodějnictvím vyjít. Režisérka a scénárista Nora Ephron se rozhodla starý a pro pamětníky s nostalgií vzpomínaný (a na amerických kanálech... Celá recenze
Archinek, 5 z 10

Popis filmu Moje krásná čarodějka

Pohledná a dobrosrdečná, byť poněkud naivní čarodějka Isabel Bigelowová se rozhodne začít nový život jako obyčejný člověk, tedy bez kouzel. Usadí se v domě poblíž Hollywoodu, ale brzy zjistí, že dodržet předsevzetí nebude vůbec snadné, zejména když jí chybí dostatečně pevná vůle, a navíc jsou drobná kouzla a čáry tak pohodlná a usnadňují život. Když jí v kavárně nechtějí pět minut po jedenácté přijmout objednávku snídaně, vrátí hodiny o deset minut zpět. Když zapomene peníze, vyčaruje si kreditu. A pokaždé si říká, že tentokrát je to opravdu naposledy. Podmínkou totiž je, aby herečka uměla krčit nos stejně rozkošně jako kdysi její předchůdkyně. A přesně to Jacka zaujme na Isabel. Na tiskovce Jack představí svůj objev, pozornost novinářů však upoutá především slavná Iris Smythsonová, která má hrát Isabelinu matku. Když Isabel krátce po začátku natáčení pochopí, že ji jen využili, rozhodne se pomstít a během chvilky svými nenápadnými kouzly Jacka znemožní. Situaci se nečekaně zkomplikuje, když začne vystrkovat drápky láska. Nejprve otec prozradí Isabel, že se zamiloval do Iris, která, je také čarodějka, a potom se objeví teta Clara, aby pomohla Isabel s pomstou, a svým zaklínadlem způsobí, že se Jack do Isabel bláznivě zamiluje. Dívka s ním stráví příjemný večer, při němž se oba dobře baví, potom však Isabel vrátí čas a zruší Jackovo očarování. Nechce, aby se do ní muž zamiloval jen proto, že je očarovaný. Kupodivu se dvojice sblíží i bez kouzel. Potíže však nastanou, když Isabel Jackovi řekne o sobě pravdu.


O filmu

obrazek
S myšlenkou adaptovat oblíbený romantický komediální seriál Bewitched do filmové podoby si producenti Douglas Wick a Lucy Fisher pohrávali již delší dobu. Během příprav projektu projevila zájem o titulní roli oscarová herečka Nicole Kidman, což Wicka velmi povzbudilo a inspirovalo. "Vždycky jsme to brali jako příběh o lásce mezi hodně nadpřirozenými ženami a hodně pozemskými muži," říká producent. "Nicole dodává její vznešená krása perfektní, čarodějný vzhled a její dokonalý herecký um jí propůjčuje schopnost ztvárnit věrohodně ženu s nadpřirozenými schopnostmi. Navíc má Nicole nos, který je až zázračně podobný nosu Elizabeth Montgomery."

"Nyní už jsme jen potřebovali najít někoho, kdo by byl stejně perfektním kandidátem na roli scénáristy a režiséra," říká Fisher. Byla to ředitelka Columbia Pictures Amy Pascal, kdo jako první navrhnul Noru Ephron - scénáristku a režisérku, která se v minulosti podepsala pod romantickými komediálními hity jako Když Harry potkal Sally (scénář), Samotář v Seattlu nebo Láska přes internet (oba režírovala a podílela se na jejich scénářích).
obrazek
Její představa o pojetí filmu Nicole Kidman definitivně přesvědčila. "Vysvětlila jsem jí, že základem je příběh o současné čarodějce, která je obsazena do remaku televizního seriálu jen díky tomu, že má úplně stejný nos jako Elizabeth Montgomery a nepředstavuje nebezpečí pro představitele titulní role, který nehodlá mít před kamerou žádnou hereckou konkurenci," vysvětluje Ephron. "Tím to začalo."

Všechny zaujal fakt, že Ephron svým námětem vzdala hold původnímu televiznímu seriálu, aniž by se jej snažila napodobovat. "Noře a Delii se podařilo zachovat romantický i komediální náboj původního seriálu a zároveň příběh přenést do současné doby," říká Wick.

Nicole Kidman přiznává, že její původní zájem pramenil zejména z pocitů nostalgie. Když se ale projektu zhostila Nora Ephron, uvědomila si, že tento film jí nabídne mnohem více - možnost pracovat na romantické komedii pod režijní taktovkou filmařky, která má tento žánr v oblibě a dokonce svými filmy občas udává směr jeho dalšího vývoje. <>Obrázek nenalezen<> "Všichni mi vždycky říkali, že se hodně podobám Elizabeth Montgomery, což byla první věc, která mě k plánované filmové adaptaci přitahovala," říká Kidman. "Když jsem byla malá, dívala jsem se skoro na každý díl. Nicméně, když pak Nora řekla, že se na filmu bude podílet jako scénáristka i režisérka, ihned jsem věděla, že si to nemohu nechat ujít. Bylo úžasné sledovat, jak pomalu dává ten velmi chytrý duální příběh dohromady."

Všestranná Kidman jako Montgomery nejen vypadá, ale také sdílí její výjimečný talent krčit rozkošným způsobem nos. V tomto směru získala opravdový respekt v okamžiku, kdy nechala Ephron nastoupit všechny herce i filmový štáb před kameru a poté je nechala jednoho po druhém tento mimický prostocvik zkoušet - v drtivé většině případů s velmi neuspokojivými výsledky!
obrazek
Bezelstná Isabel se zoufale snaží stát se obyčejnou holkou a je neustále v dobré náladě, a to i v okamžicích, kdy jí házejí klacky pod nohy lidé, kterým důvěřuje, nebo ji trápí její nadpřirozené schopnosti. Ve výsledku je její snažení velmi komické a roztomilé. "Ani si nejsem jistá, jak bych to přirovnala k jiným rolím, které Nicole v minulosti hrála," říká Ephron. "Nenapadá mě žádný film, v němž by ztvárnila nějakou podobnou postavu. Její herecké výkony mají úžasnou hloubku a sama Nicole má výjimečný herecký rozsah. A - stejně jako každý skvělý herec - velmi tvrdě pracuje na tom, aby výsledek působil dojmem, že je to vlastně úplně jednoduché."

Pro komediálního herce Willa Ferrella, který obsadil roli do sebe zahleděného Jacka Wyatta, byl tento film také určitým krokem do neznáma. Ferrell, který se proslavil svým vystupováním v pořadu Saturday Night Live a hereckými úlohami ve filmech jako Mládí v trapu nebo Vánoční skřítek, si tentokrát střihnul romantickou roli, v níž je vtipný i roztomilý zároveň.
obrazek
"No, řekněme, že zahrát milostné vzplanutí k Nicole Kidman není zase tak složité," komentuje svou roli Ferrell. "Ale spolupráce s ní byla velice příjemná i z jiných důvodů. Při hraní je natolik přístupná, že ze mě ihned opadla veškerá nervozita z přítomnosti hvězdy podobného kalibru. Přestože se jedná o romantickou komedii, přistupovala ke své roli stejně seriózně, jako kdyby se jednalo o historický snímek nebo drama."

Ferrell je znám pro své bláznivé improvizace a schopnost vytěžit humor z téměř každé situace. Tyto schopnosti se výborně doplňovaly s přístupem režisérky. "Když jsem s psaním scénářů začínala, říkala jsem si, že je nepřípustné, aby mé dialogy někdo upravoval," směje se Ephron. "Pak se ale ocitnete na place při samotném natáčení nějaké komedie a zjistíte, že lidi napadají leckdy vtipnější věty, než jaké jsou ve scénáři. Bylo by poměrně idiotské trvat na svém a nenechat je tímto způsobem přispět, proto improvizace vítám a velmi ráda s nimi pracuji. Vzhledem k tomu, že Will je svým improvizačním uměním známý, udělali jsme před začátkem natáčení dvoutýdenní přípravy, aby si na sebe s Nicole zvykli a zjistili, jaký má ten druhý herecký styl. Ukázalo se, že i Nicole je skvělá improvizátorka. Během příprav přišla s několika okouzlujícími improvizacemi, které jsme nakonec použili i ve filmu."
obrazek
Dvěma dalšími postavami, které mají na magický vztah Jacka a Isabel velký vliv, jsou Nigel Bigelow - Isabelin sympatický, ale přísný otec v podání Michaela Cainea - a nezkrotná diva Iris - představitelka Endory v nové verzi televizního seriálu Bewitched, kterou si zahrála Shirley MacLaine.

"Tuto roli jsem napsala s Deliou přímo pro Michaela Cainea," říká Ephron. "Přestože se s ním ani jedna z nás nikdy nesetkala, už od prvního okamžiku jsem slyšela ty dialogy v jeho podání."

Stejně tak byla jasnou volbou i Shirley MacLaine. "Věděli jsme, že v televizním seriálu bude vystupovat Eudora, kterou ztvární nějaká filmová diva. Když se nám podařilo získat Nicole, bylo nám jasné, že Eudořinu představitelku musí hrát Shirley," říká režisérka.
obrazek
Caineova postava v tomto filmu se velmi podobá jedné roli, kterou ztvárnil v počátcích své kariéry: "Nigel Bigelow je čaroděj a na svou dceru se snaží co nejvíce dohlížet, jako ostatně každý skutečný otec," říká Caine. "Sám mám dvě dcery, takže vím naprosto přesně, jak se té role zhostit. Nigel je ale starý požitkář - a ti dávají na své dcery o to větší pozor, protože vědí z vlastní zkušenosti, čeho jsou podobní proutníci schopni. Ve skutečnosti se velmi podobá postavě, kterou jsem hrál před mnoha lety - zavrženému člověku jménem Alfie. Nigel je takový dospělý, kultivovaný Alfie. Stejně jako on si nedokáže pomoct, aby se neustále nehonil za nějakou sukní."

Kouzelnou atmosféru filmu pomohl režisérce navodit její dlouholetý spolupracovník, kameraman John Lindley. Jejich společná práce začíná vytvářením podrobných storyboardů, které pak během natáčení každý den ráno dostávají všichni lidé ze štábu. V případě tohoto filmu jich nakonec bylo přes 300 stran. Přestože je používání storyboardů v dnešní době standardem - zejména co se týče velkolepých akčních filmů - u romantických komedií je takto podrobná příprava spíše výjimkou.
obrazek
Film se odehrává ve dvou rovinách - "skutečné" a "televizní" - což s sebou přinášelo zajímavé problémy i ojedinělé příležitosti. "Jednou z poměrně náročných věcí bylo vložit do filmu onen televizní seriál," říká Lindley. "Většinou to probíhá tak, že vezmete scénu a postavíte ji do studia, ale v tomto filmu je scénou samotné studium. Při natáčení seriálových sekvencí se nám v některých okamžicích stávalo, že jsme zabírali najednou scénu i zákulisí, které muselo být osvíceno úplně jiným způsobem. Lidé stále přecházeli ze seriálové scény do zákulisí a zpět, takže se nám stávalo, že některé osvětlovací konstrukce, které jsme použili, jsou ve filmu vidět." K posílení dojmu z průniku fikce a reality obsadila Ephron do rolí lidí ze seriálového štábu své skutečné spolupracovníky. Před kamerou se tak objeví kadeřníci či dramaturg, ale také herec Michael Badalucco, který ztvárnil seriálového rekvizitáře - profesi, kterou si vyzkoušel i ve skutečnosti, mj. u filmu Samotář v Seattlu.

Lindley podotýká, že natáčení televizního seriálu uvnitř filmu s sebou může přinášet také určité nástrahy. "Když jsem se Norou poprvé bavil o celkové atmosféře filmu, shodli jsme se na tom, že by měl z hlediska barev a vizuálů působit příjemně, aby zdůraznil romantiku. To bylo jednoduché v pasážích, které se netýkaly televizního seriálu, ale většina sitcomů má díky velké časové tísni charakteristický, jednoduchý vzhled. Natáčení probíhá velmi rychle a většinou k němu stačí tři kamery, které jsou umístěny tak, aby dokázaly zachytit všechny potřebné úhly. Kromě toho jsou scény nasvíceny ploše, čímž se liší od filmů. S tím vším jsme se museli při natáčení poprat."
obrazek
Při řešení tohoto problému Lindley úzce spolupracoval s hlavním výtvarníkem Neilem Spisakem. "Při vytváření seriálových kulis Neil použil tmavší barvy, než jaké se používají ve skutečných sitcomech. Když jsme je poté nasvítili ploše, abychom se co nejvíce přiblížili seriálům a mohli nashromáždit mnoho herců na malém prostoru, v pozadí byly pokaždé stíny a kontrast," říká Lindley.

Během natáčení, při němž filmaři využili 20 různých lokací a 66 scén, Spisak realitu trochu přikrášlil, ale nikdy se jí úplně nevzdálil. "Když pracujete na romantické komedii, musíte vytvořit svět, který je trochu sladší než normální život. Ve chvílích, kdy je člověk zamilovaný, má všechno tak trochu růžový nádech. Proto jsem se jako výtvarník snažil vytvářet trochu přikrášlená prostředí, aby tak působila - ať už se jedná o knihovnu nebo restauraci. Zároveň jsem se ale s Norou dohodl, že nebudeme nijak zvlášť překračovat hranice reality. Kdyby bylo prostředí až příliš fantastické, lidé by se nedokázali vcítit do postav. Z hlediska vizuálů je tedy film do jisté míry okouzlující, avšak zároveň se rozumně drží při zemi," dodává Spisak.

O hercích

Nicole Kidmanová
Získala v roce 2003 Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za herecký výkon v roli spisovatelky Virginie Woolf ve filmu Stephena Daldryho Hodiny. Byla také nominována na cenu SAG a spolu s Meryl Streep a Julianne Moore získala Stříbrného medvěda na Filmovém festivalu v Berlíně. Na Zlaté glóby byla nominována také za další dva filmy z poslední doby: drama Anthonyho Minghelly Návrat do Cold Mountain, za nějž byla nominována také na cenu organizace Broadcast Film Critics, a film Birth, který jí přinesl i nominaci na Cenu londýnských filmových kritiků pro herečku roku.
Již ve svých 14 letech se začala objevovat v seriálech Winners a Five-Mile Creek. Téměř přes noc se stala celonárodní hvězdou díky seriálu Vietnam, který jí přinesl cenu pro nejlepší herečku roku od australské veřejnosti i Australského filmového institutu. Kromě ohlasů veřejnosti a odborné kritiky se jí také podařilo přilákat zájem australských filmařů, který vedl k rolím ve filmech jako Smaragdové město (ten jí vynesl nominaci na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli od Australského filmového institutu) nebo Flirtování (za herecký výkon v tomto filmu získala ocenění Variety Award a australská veřejnost ji zvolila herečkou roku) a seriálu Bangkok Hilton. Objevila se také na divadelním pódiu v hrách Steel Magnolias (nominace na cenu herecký objev roku od Sydney Theater Critics) a Spring Awakeing. První mezinárodní úspěch jí přinesl v roce 1989 psychologický thriller Úplné bezvětří režiséra Philipa Noyce. Po této roli se stala velmi žádanou herečkou a v průběhu následujících let spolupracovala s režiséry jako Robert Benton, Ron Howard, Harold Becker, Bruce Joel Rubin, ... Na podzim roku 1998 debutovala v londýnském divadle hrou The Blue Room, za kterou získala cenu London's Evening Standard Award a byla nominována na cenu Laurence Olivier Award.

Shirley Maclaineová
Oscarová herečka Shirley Maclaineová má na kontě více než 50 filmů a bezpočet televizních a divadelních her. Je také autorkou devíti knižních bestsellerů. Zlom v kariéře mladé MacLainové nastal v jejích 19 letech, kdy ve hře The Pajama Game na Broadwayi vystřídala zraněnou Carol Haney. Díky svému hereckému výkonu se stala přes noc hvězdou a hollywoodský producent Hal Wallis, který představení viděl, jí ihned nabídnul filmový kontrakt. Jejím celovečerním debutem se stal v roce 1995 film Alfreda Hitchcocka Potíže s Harrym. Byla celkem šestkrát nominována na Oscara, a to za filmy Some Came Running, Byt, Sladká Irma, The Turning Point, Sladká Charity a Cena za něžnost, u nějž nominaci proměnila. Na kontě má také dokumenty, které byly také nominovány na Oscara. MacLaine je dále držitelkou dvou Stříbrných medvědů z Filmového festivalu v Berlíně, z nějž si v roce 1999 odnesla Zlatého medvěda za celoživotní přínos.

Michael Caine
Demonstroval svůj všestranný herecký talent již ve více než stovce filmů a stal se váženou mezinárodní hereckou hvězdou. V roce 2000 získal svého druhého Oscara za film Pravidla moštárny a byl povýšen do rytířského stavu britskou královnou Alžbětou II. Jeho herecké portfolio je plné nezapomenutelných rolí, které mu vynesly spoustu různých ocenění: získal cenu pro nejlepšího herce od Newyorských filmových kritiků za film Alfie, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za snímek Rita, další Zlatý glóbus za film Tichý hlas a byl celkem šestkrát nominován na Oskara, přičemž u dvou filmů nominace proměnil. Caine je autorem dvou knih - své autobiografie What's it all About? a výukové publikace Acting on Film, která je založena na jeho úspěšných přednáškách o herecké profesi na BBC.

Nora Ephronová
Stojí za několika nezapomenutelnými romantickými komediemi včetně snímku Samotář v Seattlu, na kterém se podílela jako režisérka a spoluscénáristka. Film jí vynesl nominaci na Oscara v kategorii nejlepší původní scénář a po celém světě vydělal přes 250 milionů dolarů. Před začátkem své režijní kariéry patřila k předním hollywoodským scénáristkám - za své scénáře ke snímkům Když Harry potkal Sally a Silkwoodová (napsala spolu s Alicí Arlen) byla nominována na Oscara. Scénáristice se začala věnovat po letech žurnalistické práce, kdy působila nejdříve jako reportérka novin New York Post a poté jako autorka v časopisech Esquire, New York Times Magazine a New York Magazine. Ze sbírek jejích článků Crazy Salad a Scribble, Scribble se staly bestsellery.

Podobné filmy

Zase ona!
(You Again) Na střední škole bývala Marni Olsenová typickým outsiderem s rovnátky a brýlem...
dnes 10.20
Nova
Bláznivá dovolená
(National Lampoon´s Vacation) Přes celou Ameriku vyráží povedená rodina do zábavního parku...
dnes 12.05
Nova Cinema
Osudové léto
(Blue Crush) Krásná Kate Bosworth tvrdě trénuje, aby si splnila svůj životní sen - vyhrát ...
dnes 12.25
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 13. 6. 2021 Svátek má Antonín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz