fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 2649 hlasů
film / thriller, akční, hororový, science fiction, USA, , 84 min., od 15 let
Cloverfield / 1-18-08 / Untitled J.J. Abrams Project
Kinopremiéra v ČR 24.1.2008 v SK 27.3.2008, DVD od 11.6.2008 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:46



Napadení New Yorku aliens očima účastníků jedné párty.
V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tahle noc změní život všem. A některým ho ukončí. Producent J. J. Abrams, autor originálních a velmi sledovaných televizních seriálů Alias a Ztraceni tentokrát připravil výjimečný zážitek pro diváky kin. S jeho thrillerem Monstrum vás čeká stoprocentní adrenalinový zážitek, s jakým jste se v kinosále určitě ještě nesetkali. Začátek je navzdory tomuto tvrzení velmi pohodový. V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. Éru pseudodokumentárních filmů, které se tvářily jako záznam skutečnosti, ačkoliv šlo o naprostou fikci, s úspěchem odstartovala Záhada Blair Witch. Následovala celá řada spíš neúspěšných snímků natočených obdobnou technikou, nikdo se ale tímhle způsobem neodhodlal realizovat katastrofický thriller se stovkami komparsistů a desítkami nákladných trikových scén. Producent J. J. Abrams už ale mnohokrát dokázal, že má odvahu prorážet nové cesty, a k téhle navíc přizval zkušeného režiséra Matta Reevese a scenáristu Drewa Goddarda.
Všechny komentáře k filmu 45+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Poprvé prorazil s metodou zachytit „skutečný příběh“ na běžnou kameru umístěnou přímo do rukou herců nízkorozpočtový a v mnoha ohledech kultovní horror „Záhada Blair Witch“. Jeho úspěchu napomohla právě především tato technika, která doslova vtáhne diváka do děje a donutí ho uvěřit, že sleduje realitu. Můžeme však očekávat tentýž výsledek, když se do toho tvůrci pustí „po Hollywoodsku“? Když zaměníme marylandskou čarodějnici za monstrum likvidující Manhattan a „low budget“ za mocné vizuální triky, doplněné bombastickým zvukem z Lucasova Skywalker Sounds? V podstatě ano.    Film začíná velmi zlehka. Jeden z hlavních hrdinů Rob Hawkins (Michael Stahl-David) získal místo vicepresidenta v japonské pobočce jakési firmy, a proto pro něj jeho bratr Jason (Mike Vogel) se svou přítelkyní Lily Ford (Jessica Lucas) přichystá večírek na rozloučenou. Na něm se seznamujeme i s Hudem Plattem (T.J. Miller), který se ujímá role kameramana, ačkoliv se více než o natáčení hostů a gratulací zaj... Celá recenze
Tma, 7 z 10

Popis filmu Monstrum

Rob a jeho kamarádi se potkávají v luxusním bytě s výhledem na Central Park, mezi hosty velkého večírku je i Beth, Robova dlouholetá kamarádka, která se s ním nedávno sblížila víc, než by bylo před tušeným dlouhým odloučením žádoucí. Z večírku odejde dříve než ostatní, kteří už společně sledují invazi monstra, jež ničí, co mu přijde do cesty, a živí se přitom lidmi. V originále záměrně nejednoznačně nazvaný Cloverfield je filmem, který zajímavě kombinuje katastrofické „bijáky" a filmy s monstry, navíc tak činí prostřednictvím strategie „found footage". Po většinu času totiž sledujeme záznam kamery, kterou drží v rukou jeden z prchajících kamarádů. Ten však pozornost věnuje zejména interakcím mezi svými známými, zaznamenávání nastalé zkázy ho tolik nezajímá. Do záběrů z apokalypsy New Yorku navíc občas vstupují části staršího záznamu Roba a Beth, kteří si společně strávený den natáčeli na stejnou kazetu. Záznam, kterého se nám ve výsledku dostává, rozhodně nedokumentuje honbu za likvidací monstra (tento motiv zde probíhá jaksi mimoděk, stejně jako hrdinové ignorují armádní manévry), ale snahu skupiny přátel zachránit právě Beth, která uvízla v pobořeném mrakodrapu. Jaksi lapidárně vyprávěný snímek je při používání zvolené formální strategie důsledný, stejně jako je přesně rozvržený dějový vývoj. Sugestivní záběry zkázy, které pracují i se sociální pamětí ve vztahu k 11. září, jsou setrvale stupňovány, stejně jako se obluda dostává stále blíže k hrdinům a (místy doslova) pod jejich kůži. Monstrum je jedním z nejvýraznějších příspěvků do žánru „found footage" a zároveň zajímavě variuje filmy s monstry tím, že setrvává v epicentru dění díky jinému motivu, než je snaha o likvidaci destruktivní příšery.


Podobné filmy

Král Artuš: Legenda o meči
(King Arthur: Legend of the Sword) Artušovi v dětství zavraždí rodiče a koruny se zmocní j...
dnes 23.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Purpurový vrch
(Crimson Peak) Mladá, literárně nadaná dívka jménem Edith Cushingová se zamiluje do sira T...
zítra 02.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Petr Pan
(Peter Pan) Ve starém domě uprostřed Londýna se jednoho večera splní malé Wendy a jejím br...
zítra 05.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 17. 2. 2020 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz