fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 1499 hlasů
film / komedie, romantický, USA, , 96 min., od 13 let
Mr. Deeds / Deeds
Kinopremiéra v ČR 31.10.2002, DVD od 1.5.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:42Přišel. Viděl. Nepochopil. Ani za 40 miliard.
Longfellow Deeds je příjemný a milý člověk, který vede prostý, ale šťastný život v malé vesničce v New Hampshire. Populární majitel podniku Deeds' Pizza, jediné pizzerie v širokém okolí, baví zákazníky recitací své netradiční, avšak velmi zábavné poezie, díky čemuž se stal místní celebritou. Poklidný život v tomto malém podniku však naruší příjezd Chucka Cedara a jeho přítele Andersona, kteří Deedsovi oznámí, že mu dávno zapomenutý příbuzný Preston Blake odkázal 40 miliard dolarů, mediální impérium, fotbalový a basketbalový tým a osobní helikoptéru, připravenou jej okamžitě přepravit do světa velkého businessu. Náhlá proměna chudého člověka v multimiliardáře je samozřejmě velkou atrakcí pro místní tisk, pročež se Deeds záhy ocitá ve středu neodbytného zájmu médií...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příjemně zahraný dobrák se srdcem na pravém místě. Sandler jako ostatně vždy odvedl dobrou práci, Turturro byl také skvělý a Buscemi aka "Crazy eyes" tomu byl korunkou. Škoda jen pár scén, kde se film snažil být vtipný až moc.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mr. Deeds - náhodný milionář

<>Obrázek nenalezen<> Dobrácký a všemi oblíbený Longfellow Deeds žije v městečku Mandrake Falls a je majitelem malé pizzerie. Rád vymýšlí veršovaná přání a přestože má dobrý odhad na lidi, občas je až příliš důvěřivý. A právě on se nečekaně stane dědicem miliardového majetku svého strýce Prestona Blakea, zakladatele a šéfa správní rady firmy Blake Media, který ve svých osmdesáti letech zmrzl na vrcholu Mount Everestu, když nedbal varování dalších horolezců. V doprovodu ředitele firmy Chucka Cedara a poradce Cecila Andersona se Deeds vydá do New Yorku, aby vyřídil formality a převzal dědictví. Po přistání je sleduje Marty, asistent Maca McGratha, moderátora bulvární televizního pořadu "Pohled z blízka", který chce o dědici mediálního impéria natočil skandální pořad. <>Obrázek nenalezen<> Cedar chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti v hodnotě čtyřiceti miliard dolarů, novopečený milionář však zatím na obchody nemá čas. Je udiven velikostí strýcova bytu, seznámí se s jeho věrným komorníkem Emiliem Lopezem a před budovou firmy zachrání před lupičem krásnou mladou ženu. Netuší, že skromně působící dívka, která se mu představí jako Pam Dawson, se ve skutečnosti jmenuje Babe Bennett a je protřelou produkční McGrathova pořadu. Stejně tak netuší, že přepadení bylo fingované, aby se Babe k němu dostala a mohla svému šéfovi dodávat pikantní informace z první ruky. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do nóbl restaurace. <>Obrázek nenalezen<> Přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky, když však pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou Johnem McEnroem. Další den McGrath ve svém pořadu podrobně seznámí s Deedsovým večerním tahem veřejnost. Další den Deeds zasáhne při požáru, jehož se stane náhodným svědkem a zachrání z hořícího domu několik koček i jejich majitelku, korpulentní černošku. McGrath však jeho zásah sestříhá tak, že Deeds vypadá v reportáži jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký Deeds začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. <>Obrázek nenalezen<> Deeds chce Babe požádat o ruku, jenže pak vinou zrádného Cedara, který se spojil s McGrathem, zjistí pravdu, a přestože se mu Babe omlouvá, zklamný muž ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když však chce Cedar firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. Tím, kdo zcela nečekaným způsobem firmu zachrání se však stane Babe.


O natáčení

obrazek
Mr. Deeds je remakem klasického filmu Franka Capra Mr. Deeds Goes To Town z roku 1936 s Gary Cooperem a Jeanem Arthurem. V této nové adaptaci se objevují počítače, korvety a dotěrná média, která ilustrují, jak zásadním způsobem se změnila doba. "Je to takzvaná volná adaptace," říká režisér Steven Brill. "I když se film odehrává v moderní době, je v mnoha ohledech podobný originálu a stále se mu daří zachytit ducha původního filmu." "Nemyslím si, že jsme ten film prostě předělali," říká o moderní interpretaci filmu představitel hlavní role Adam Sandler. "Použili jsme základní myšlenky z originálu a vložili do filmu vlastní potrhlý styl. Je zde sice mnoho podobností, ale ten film je náš. Gary Cooper je přeci jenom trochu jiná kategorie." "Timův scénář byl vynikající," dodává režisér Steven Brill. "Upravovali jsme jej i během samotného natáčení - Tim se k nám čas od času připojil a pak jsme všichni dohromady improvizovali a pokoušeli se udělat scény ještě legračnějšími."
obrazek
Brill, který již spolupracoval na mnoha Sandlerových projektech, vidí mezi Adamem a jeho filmovou postavou mnoho podobností. "Adam je velmi vtipný člověk, a to jak před kamerou, tak i mimo natáčení. V tomto smyslu je velice podobný Deedsovi, kterého hraje," říká Brill. "Tento film není o člověku, který by se v jeho průběhu nějak zásadně měnil. Deeds zůstává během celého filmu sám sebou - tedy skvělým a šarmantním člověkem. Jeho působením se však mění ostatní lidé." "Deeds je dobrý chlap," říká Sandler na adresu postavy, kterou ve filmu ztvárnil. "Mnoho lidí by v jeho situaci jistě zareagovalo trochu jinak. On je ale spokojen se svým životem a intuitivně tuší, že velké dědictví doprovázejí také potíže." V roli žurnalistky Babe Bennett se objevuje herečka Winona Ryder. "Babe Bennett je dívka, která sní o kariéře úspěšné novinářky už od páté třídy," vysvětluje Winona. "Zbožňuje své novinářské idoly, ale brzy si uvědomuje, že bude muset udělat hodně ústupků a začít úplně odspoda. Najde si proto práci v bulvárním televizním pořadu, která ji však vnitřně ani trochu neuspokojuje. Ví, že pořad nemá dostatečnou integritu a často působí trapně. Bohužel však momentálně nemá jinou možnost - její bývalý přítel ji vyhodil z bytu a jelikož nemá kde bydlet, přespává ve svém zaměstnání. Když se ale začne věnovat příběhu Deedse, její život se radikálně změní."
obrazek
Produkční tým v čele s Perrym Andelinem Blakem procestoval téměř 50 různých měst, aby našel vhodné místo k natáčení scén z Deedsova rodného městečka Mandrake Falls. Nakonec jej našli dílem náhody - když se zastavili na oběd v New Milfordu (Connecticut), uvědomili si, že toto město je pro natáčení ideální. Podle Blakea bylo cílem týmu najít město, jehož oba konce by byly viditelné najednou, aby tak vyjádřili malost Deedsova světa. Během jídla si uvědomili, že místní restaurace by mohla velmi dobře posloužit jako Deedsova pizzerie. "Restaurace byla přesně uprostřed města, takže jste se mohli dívat oběma směry," vysvětluje Blake. "Byla opravdu jeho těžištěm, jeho srdcem a duší." V kontrastu s malým městečkem chtěl Blake zobrazit New York jako symbol bohatství a velikosti. Když jsem pátral po tom, jak filmy v minulosti demonstrovaly bohatství a moc, došel jsem k závěru, že tak činily pomocí prostoru. Prostředí je uděláno tak, že nejsou vidět horní rámy oken ani strop." Blake navrhl Deedsovu ložnici v New Yorku s 24 stop vysokými stěnami a 20 stop vysokými okny. "Zvětšil jsem úplně všechno. Čelo postele je vysoké asi 15 stop a postel má rozměry 8 x 12. Adam v ní vypadá jako dítě."
Jednou z nejnáročnějších scén byl přílet Chucka Cedara a Cecila Andersona, kteří přinášejí Deedsovi zprávy o jeho dědictví. Ke ztvárnění letiště v Mandrake Falls byl vybrán miniaturní přistávací pruh trávy v městečku Candlewood Farms. Na scéně bylo více než 500 komparzistů, v okolí skoro stejně tolik fanoušků Adama Sandlera a ve vzduchu obrovská helikoptéra Sikorsky. Protože se jednalo o prototyp a povolení k veřejnému použití této helikoptéry bude platit až od roku 2003, vstup dovnitř byl povolen pouze letecké posádce. Mamutí vrtulník nad hlavou a hejna malých dětí spolu s ovcemi a několika splašenými krávami, připravená vběhnout na letiště v nejméně vhodném okamžiku, připravili filmařům skutečně vzrušující natáčecí den. "Kdo by si pomyslel, že se při natáčení budu muset starat o pobíhající dobytek," směje se producent Sid Ganis. "Naštěstí byli přítomni profesionálové, kteří věděli, jak to udělat. Jelikož každá sekunda natáčení stojí peníze a dostat pobíhající krávu z letiště přece jenom zabere nějakou dobu, producent začíná být trochu nervózní."
Pro Winonu Ryder byla nejtěžší částí natáčení scéna, kterou musela odehrát v ledové vodě. Jelikož v jezeře strávila několik hodin, musely být okolo její postavy umístěny vířivky s ohřívači vody, které zabránily podchlazení. Po této scéně se Ryder přesunula do vodní nádrže, kde se pomocí podvodní kamery natáčely její pokusy dostat se ven z ledové pasti. Pro záběr, ve kterém se Babe dívá na Deedse skrze ledovou stěnu, pak byla na speciální konstrukci připevněna skleněná nádrž s několika centimetry vody a pod ni umístěna kamera. Herečka si lehla, zadržela dech a přitiskla tvář na dno nádrže, zatímco ji kamera snímala zespodu. I po těchto zážitcích ale podotýká, že filmování se Sandlerem a zbytkem štábu byla veliká legrace.

O hercích

Adam Sandler
obrazek Proslul díky své roli v televizním pořadu Saturday Night Live a dosáhl velkého úspěchu v zábavním průmyslu jako scénárista, producent, režisér a herec. S hlavním autorem Saturday Night Live Timem Herlihy spolupracoval na scénářích k filmům Happy Gilmore, Malý Nicky - Satan junior a velkým hitům Billy Madison, Velký táta, Píseň pro nevěstu a Vodonoš, ve kterých také hrál. Sandler zastal roli vedoucího výroby u filmů Deuce Bigalow: Dobrej striptér, Zvíře, Joe Špína a u nadcházejícího snímku The Master of Disguise s Danou Carvey. V blízké době se objeví ve filmu Punch-Drunk Love. Sandler hrál ve vyprodaných představeních na většině amerických univerzit a nahrál několik komediálních alb, kterých se dohromady prodalo přes 5 milionů kopií.

Winona Ryderová
obrazek Byla nominována na Oskara a získala Zlatý glóbus za vedlejší roli ve filmu Martina Scorseseho Věk nevinnosti. O rok později obdržela Cenu Akademie za herecký výkon v adaptaci klasického románu Louisy May Alcott Malé ženy. Na Zlatý glóbus byla nominována také za vedlejší roli ve filmu Richarda Benjamina Mořské panny. V roce 1999 hrála v kritiky ceněném filmy Narušení, u něhož byla také vedoucí výroby. Jako herečka debutovala v roce 1986 snímkem Lucas Davida Seltzera a kromě výše uvedených filmů hrála také ve snímcích Vetřelec: Vzkříšení, Celebrity, Čarodějky ze Salemu, Dům duchů, Bram Stoker's Dracula, Noc na Zemi, Střihoruký Edward, Beetlejuice, Heathers, Bolestná realita, Al Pacino: Richard III, Podzim v New Yorku, Lost Souls a How To Make an American Quilt. Svůj hlas propůjčila epizodám seriálů Simpsonovi a Dr. Katz a namluvila album Anne Frank: The Diary of A Young Girl, které bylo nominováno na cenu Grammy. V budoucnu se chystá produkovat film Davida Gordona Greena Roustabout, ve kterém také ztvární roli.

Peter Gallagher
obrazek Odstartoval svou filmovou kariéru v roce 1980, kdy se objevil ve filmu Taylora Hackforda The Idolmaker. Následně hrál v mnoha filmech včetně Dreamchild, Tune in Tomorrow, Malice, Záskok, Mother's Boys, komediálního hitu Zatímco jsi spal, Last Dance, To Gillian on Her 37th Birthday, Muž, který věděl příliš málo a House On Haunted Hill. Objevil se také ve snímcích Americká krása, Tanec s vášní, The Player, Short Cuts, Mrs. Parker and the Vicious Circle, The Underneath a Sex, lži a video.

Allen Covert
obrazek Objevil se ve filmech jako Heavyweights, Happy Gilmore, Píseň pro nevěstu, Vodonoš, Velký táta a Malý Nicky - Satan junior. Jako scénárista a producent se spolu s Adamem Sandlerem and Brooksem Arthurem podílel na čtyřech komediálních albech. Brooks, Sandler a Covert také spolu s Jackem Giarraputoem napsali a vyprodukovali animovanou komedii Adam Sandler's Eight Crazy Nights, která bude vydána v tomto roce.

O tvůrcích

Steven Brill
obrazek Vystudoval filmovou školu na Bostonské univerzitě a v branži se uvedl scénářem k filmu The Mighty Ducks, který byl natočen v roce 1992 s Emilio Estevezem v hlavní roli. O tři roky později Brill napsal a podílel se jako vedoucí výroby na druhém dílu D2-The Mighty Ducks are Back a v roce 1997 pak na dalším pokračování D3-The Mighty Ducks. Jeho režijním debutem byla komedie Heavyweights s Benem Stillerem, dále režíroval filmy Late Last Night s Emilio Estevezem a Malý Nicky - Satan junior s Adamem Sandlerem, přičemž se u obou z nich také podílel na scénáři. Brill účinkoval také jako herec v mnoha filmech včetně Sex, lži a video, Postcards From the Edge, Střihoruký Edward, Batman se vrací, Malý Nicky - Satan junior, Píseň pro nevěstu nebo Velký táta.

Tim Herlihy
Napsal nebo se podílel na scénářích k filmům Billy Madison, Happy Gilmore, Píseň pro nevěstu, Vodonoš, Velký táta a Malý Nicky - Satan junior. V minulosti byl hlavním scénáristou televizního pořadu Saturday Night Live.

Podobné filmy

Lovingovi
(Loving) Příběh se odehrává v roce 1960, kdy v některých státech USA stále platí předsudky...
dnes 05.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pan
Dvanáctiletý Petr vyrůstá v sirotčinci a sní o tom, že jednoho dne najde svoji maminku. Je...
dnes 10.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Navždy mladý
(Forever Young) Mel Gibson se po zmrazení probouzí a nachází Jamii Lee Curtis - pravou lás...
dnes 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 16. 1. 2021 Svátek má Ctirad
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz